Jump to content
Dogomania

16 letni - Łatuś , zaniedbany i po urazie, teraz w hoteliku, już po zabiegu, wraca do sił :). Prosimy o pomoc w ogłaszaniu !!!


Onaa

Recommended Posts

Dnia 6.01.2023 o 23:07, agat21 napisał:

Dlatego Elu unikam lekarzy. Nie ufam im za grosz. Nie zależy im na zdrowiu pacjenta. Tylko na wiecznym leczeniu.

Tak samo jak nauczycielom nie zależy, żeby nauczyć, prawnikom, żeby wygrać sprawę jak najszybciej, firmom ubezpieczeniowym, żeby klientowi wypłacić odszkodowanie , itp, itd.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2023 o 23:07, agat21 napisał:

Dlatego Elu unikam lekarzy. Nie ufam im za grosz. Nie zależy im na zdrowiu pacjenta. Tylko na wiecznym leczeniu. Mam nadzieję, że strupek jednak zejdzie i że nie jest to żaden rak.

Też mam taka nadzieję 🙂    Rozpuszczę wici wśród znajomych za dobrym dermatologiem i pójdę prywatnie. 

Jak ona mogła powiedzieć mi bez żadnych badań, że to może być rak????  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2023 o 23:52, Poker napisał:

Tak samo jak nauczycielom nie zależy, żeby nauczyć, prawnikom, żeby wygrać sprawę jak najszybciej, firmom ubezpieczeniowym, żeby klientowi wypłacić odszkodowanie , itp, itd.

Jest jednak pewna różnica i to wcale nie subtelna, pomiędzy lekarzem, a nauczycielem, prawnikiem, czy ubezpieczycielem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2023 o 23:52, Poker napisał:

Tak samo jak nauczycielom nie zależy, żeby nauczyć, prawnikom, żeby wygrać sprawę jak najszybciej, firmom ubezpieczeniowym, żeby klientowi wypłacić odszkodowanie , itp, itd.

To była kpina...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.01.2023 o 00:41, wiolhelm170 napisał:

Ej, no nie uogolniajmy.Ja się zawsze przeciwstawiam.Wsrod przedstawicieli wszystkich zawodów istnieją po prostu rozni ludzie.

Nigdy nie uogólniam. Napisałam o jednym konkretnym przypadku lekarza. Nawet zaznaczyłam, że:

Cytat

Oczywiście nie wszyscy lekarze są tacy, ale żaden lekarz nie powinien się tak zachowywać.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja też unikam lekarzy jak tylko się da. Po stracie swojego weta bo zmarł muszę korzystać z innych i też nie zawsze się zgadzam z ich opiniami. Poszłam z podziębionym pinczerem średnim bo bardzo kaslał i tu mu pomogli, dali dobry antybiotyk i pies nie kaszle. Ale przy okazji pani doktor nie podobała się jego skóra, stwierdziła niedoczynność tarczycy i dała hormon. I tego już psu nie dałam bo ta rasa ma tak, że ma niedoczynność ale tym psom to nie przeszkadza, są zdrowe, nic się zlego nie dzieje więc nie mam zamiaru truć psa bo prawdopodobnie musiałabym dawać mu ten hormon do końca życia. A skoro przeżył 14,5 roku zdrowy, skórę też ma normalną to niech sobie spokojnie pożyje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za jakością życia , i dla uratowanych psiaków chcę dobrego komfortowego radosnego życia, czasu który przed nimi. Encorton podziałał na łatusiowe dolegliwości bardzo dobrze, natomiast jeśli by się znalazł lek o działaniu podobnym, który by mu zapewnił brak bólu , komfort ale również energię i siłę do życia jak jest w tej chwili przy mniejszych obciążeniach wątroby to oczywiście jestem za. Dlatego będę wyniki konsultować z ortopedą, mamy wizytę kontrolną w sobotę za tydzień u dr Orła. Gdyby jednak trzeba było podawać Encorton do końca życia to musimy zadbać o wątrobę,  maksymalnie ją osłonić, i na bieżąco robić kontrolne badania. Wiadomo że nie chcę doprowadzić do sytuacji kiedy jedna dolegliwość doprowadzi do drugiej i do boleści. Niestety, czasami pozostaje tylko wybierać między mniejszym a większym złem.

Dzisiaj u nas pogoda barowa czyli deszczowo, pochmurnie, nawet psiaki nie są chętne na spacery i więcej śpią. 

Dla rozweselenia zdjęcia Łatka :), z kością, i na różowym posłanku - posłanko małe bo Córka przyniosła to jako prezent akurat dla Tofinki ale jak widać Łatuś też lubi wszystko co nowe i ładne i rozmiar nie przeszkodził mu wcale żeby się na nim zadomowić :). A w ogóle to był bardzo milutki , kładł jej głowę na kolanach, był cały czas zaciekawiony i bardzo kontaktowy ,  także chłopak prezentuje się elegancko , potrafi przyjmować gości , a Córka powiedziała że dała by mu kilka lat. Także nie wiem czy wypada mi go nazywać staruszkiem 😁

 

 

IMG_20230113_182957.jpg

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.01.2023 o 15:28, Onaa napisał:

Gdyby jednak trzeba było podawać Encorton do końca życia to musimy zadbać o wątrobę,  maksymalnie ją osłonić, i na bieżąco robić kontrolne badania. Wiadomo że nie chcę doprowadzić do sytuacji kiedy jedna dolegliwość doprowadzi do drugiej i do boleści. Niestety, czasami pozostaje tylko wybierać między mniejszym a większym złem.

Masz całkowitą rację. Trzeba byłoby osłaniać wątrobę i co jakiś czas, może co pół roku,  kontrolować jej stan.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio coś miał słabsze dni, był mniej energiczny, chętny na spacerowanie. I zaczął więcej podsikiwać i niestety mocz ma brzydki zapach. Wczoraj byliśmy na badaniu moczu , wstępne wyniki , bo na posiew czeka się około tygodnia, wykazały stan zapalny więc dostał antybiotyk. Pani wet nie ma pewności co jest powodem , to jak i gorsze wyniki parametrów wątrobowych mogą być skutkiem ubocznym podawania sterydu , też ze względu na to że organizm Łatusia jest słabszy wyniszczony i starszy. Sugeruje Librele. Nie wiem na co i jak działa ta Librela. Koszt jest spory. Czy podanie kilku zastrzyków wystarczy na dłużej czy to kuracja do powtarzania co jakiś czas?

Pani wet sugeruje też kastrację chemiczną, wszczepienie implantu, z tego co zrozumiałam na około pół roku , koszt 300zl. Zastanawiam się nad tym , bo to by pomogło na problemy z prostatą, zwłaszcza że on ma tam też jakiegoś guzka. 

Narazie jesteśmy umówieni na powtórną biopsję pęcherza za dwa tygodnie. 

Jeśli chodzi o jego szczupłość to Łatek powinien jeść karmę wysokoenergetyczną, przez pewien czas , bo być może tej nie przyswaja w odpowiedni sposób skoro ma apetyt i je dużo. Dolina Noteci podobno była dobra kiedyś , teraz najlepsza byłaby Wiejska zagroda czy Farmina ale nie ukrywam że koszty takiej karmy są spore.

Natomiast jeśli chodzi o konsultację kontrolę u ortopedy to pan doktor jest za kontynuacją leczenia Encortonem , kontrola wątroby w połowie lutego i wtedy on zdecyduje co dalej . Na wątrobę poleca jak najbardziej Hepaxan , koszt miesięczny ,jedno opakowanie bo Łatek ma dwie tabletki dziennie , to około 100zł. I wątroba powinna się trochę zregenerować.

Także jak widzicie trochę są rozbieżne zdania , i mam mętlik jeśli chodzi o leczenie Latka.

I Łatuś w sobotę.

IMG_20230121_095907.jpg

IMG_20230121_113603.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Librela jest to lek na stawy. Podaje się go raz na miesiąc. Dawka jest uzależniona od wagi pieska.
Nie wiem Reniu, czy karma wysokoenergetyczna jest wskazana przy problemach wątrobowych. Sonia ma zmęczoną wątrobę i wetka poleciła karmę zawierającą tłuszcze nie więcej niż 9%. Sonia dostaje Royal Canin Gastrointestinal Low Fat na przemian z Fitmin Medium Light. Na wspomożenie wątroby dostaje tabletki Hepatiale Forte Advanced.  30 tabletek to około 70,00 zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...