Jump to content
Dogomania

Niby młody (ok. 2lat), nieduży (z 12-15kg?), długowłosy... a niewidzialny. Piksel vel Portos już w fundacji Sterczące Uszy. Już ma swoją rodzinę :)


Tyśka)

Recommended Posts

Być może to naiwność, być może głupota. Bo ani ten pies nie jest najbiedniejszy, ani stary, a na Forum głównie takim się pomaga. No ale próbuję...

Pikselek ma około 2 lat, waży mniej więcej 10-14kg i jedyne co to za parę dni trafić może do Zamojskiego schroniska. Niby nic, ale jednak mnie to dotknęło. Jest najdłużej w gminie, w gminie w której stoją tylko 3 nieduże kojce, a psów jest aktualnie 6. Wydawałoby się, że taki mały, ładny piesek szybko pójdzie do adopcji, ale jak trafił pod koniec lipca do gminy, tak wyjść nie może. Nikt, absolutnie nikt o niego nie pyta pomimo ładnych zdjęć, uroku i kilku ogłoszeń. I tak sobie myślę, że skoro teraz jest niezauważalny to w schronisku moze być już całkiem niewidzialny. A przynajmniej zgaśnie. Straci swoją pogodę ducha, radość którą zaraża. Już nikt nie będzie go wyprowadzał raz w tygodniu na spacer. 

Kiedy dowiedzialam sie, ze Pikselek jest już na wylocie zaczęłam gorączkowo myśleć... Ale na razie nic nie wymyśliłam. Szukam namiarów na hotel i deklaracji. Wiem, że ten pies nie jest w naglącej potrzebie. Ale może się uda. Chociaż sama nie wiem.

 

Pytałam szafirki i hotelików w mojej okolicy (mamy możliwość przywiezienia psiaka za tydzień do Wielkopolski) - nie mają niestety miejsca. Może podpowiecie mi jeszcze jakieś hoteliki, zrobimy burzę mózgów. I deklaracje pieniężne też zbieram, co tu dużo pisać. 

Link to comment
Share on other sites

Fajny jest :D. A czy ona ma coś z nożkami ? Na filmie tak mi się wydawało ?

Jak do innych piesków  ?  Czy jest jakoś zabezpieczony - odrobaczenie, szczepienie, kastracja czy to dopiero przed nim ?

Jaki ma charakter ? Bardzo żywiołowy czy spokojny ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.10.2022 o 13:05, Onaa napisał:

Fajny jest :D. A czy ona ma coś z nożkami ? Na filmie tak mi się wydawało ?

Jak do innych piesków  ?  Czy jest jakoś zabezpieczony - odrobaczenie, szczepienie, kastracja czy to dopiero przed nim ?

Jaki ma charakter ? Bardzo żywiołowy czy spokojny ?

Nie wiem czy ma coś z nóżkami. Szczerze mówiąc nie zauważyłam tego, zaraz się przyjrzę i zapytam pracownika zwierzoluba. Na żywo psiaka poznam dopiero w sobotę, o ile się uda. 

To dzieciak, zaczepia wszystkie psiaki do zabawy, kocha ludzi, również nastolatki. Nie wiem jak do maluchów (jak przyjadę to sprawdzę;)). Podobno żywioł i wariatuńcio. Te psiaki, którymi wyszedł na spacer są terrierowate, on najszybszy i najciekawszy. Jednak też najdłużej w kojcu, spacery ma raz w tygodniu, to też może mieć wpływ na jego zachowanie. 

Gmina zapewna odrobaczenie, szczepienie, zabezpieczenie od pcheł i kleszczy tabletką Simparica Trio. Nie jest kastrowany.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.10.2022 o 13:18, Isiak napisał:

Fajny psiak. Oby się udało.

 

Dnia 25.10.2022 o 14:33, Poker napisał:

W moim typie.

Faktycznie coś jest nie tak z tylnymi nóżkami.

 

Dnia 25.10.2022 o 14:49, malagos napisał:

I w moim - kilka psiaków podobnych się u nas przewinęło, ostatnio identyko był Koleś

Dziękuję:) Pikselek jest w typie mojego staruszka, który żyje już na kredyt. Wierzę, że Pikselek znalazłby szybko dom, gdyby opuścił kojec. Przeszła mi nawet przez głowę myśl o dt dla niego, ale musiałabym mieć alternatywne wyjście, gdyby na 20m2 nie dogadał się z moim charakternym żywiołem i równie żywiołową tuptającą córcią... a hoteliki w okolicy nie mają miejsc. 

Może wspólnie coś uradzimy...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jak mój Figaro jeszcze parę lat temu... Też był wariatuńcio 🙂

Z hotelami ostatnio dramat 😕

Gdyby był kastrowany, może hotelik pod Skierniewicami, gdzie było sporo moich psiaków z radys, tylko już dawno nie rozmawiałam z Agą, nie wiem jak u niej sytuacja. Jeśli odrobaczony mogę zapytać, może przyjmie jednak nie kastrowanego.

Link to comment
Share on other sites

Miło mi, że jesteście... 

To może pokażę też resztę... może kogoś któreś ujmie...

Mary - ok. 4-5 letnia spokojna i nieśmiała sunia. Była łapana z dzikim synem, sama miała łatkę dzikuski... Ale osoby ją łapiące (0 doświadczenia w tym) nawet nałożyły jej szelki i wyprowadziły na spacer. Też długo czeka i też czeka ją wywóz za niedługo.Screenshot_20221026-120133_Gallery.jpg.38715f9d2e66bfc54621b3a5fcaca7a0.jpg

 

Jej dziki syn. Niestety, siedzi ciągle w jednym miejscu. Ostatnio nie chce nawet jeść:( młodziutki. Nie ma jeszcze roku.

received_861678504836706.thumb.jpeg.98835221695f35ce1144a197b746c307.jpeg

Nowi dwaj bracia. Z tydzień błąkali się po wsi. Młodziutcy. Dopiero od paru dni są w gminnym kojcu.

received_421677390145780.thumb.jpeg.8c41a0cccb60f36a5295a14446eeb3dd.jpegreceived_1300938990739149.thumb.jpeg.ee1d8685633a873cd7e4cc17599aae5f.jpeg

received_645387180633692.thumb.jpeg.c05ae59f5f395ef46bd2592c8c46b2ca.jpeg

Jest jeszcze jeden, ale na razie u weta. Gdzie go ulokują, nie wiadomo... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.10.2022 o 23:32, agat21 napisał:

Jak mój Figaro jeszcze parę lat temu... Też był wariatuńcio 🙂

Z hotelami ostatnio dramat 😕

Gdyby był kastrowany, może hotelik pod Skierniewicami, gdzie było sporo moich psiaków z radys, tylko już dawno nie rozmawiałam z Agą, nie wiem jak u niej sytuacja. Jeśli odrobaczony mogę zapytać, może przyjmie jednak nie kastrowanego.

Figaro też do niego podobny, prawda?

Z hotelikami na razie odbijam się od ściany. Myślałam, że małemu psu będzie łatwiej coś znaleźć. Sama nie wiem, Pikselek nie jest sprawdzony do kotów:(. 

Dnia 25.10.2022 o 23:53, Tola napisał:

Bardzo ładny piesio, oby mu się udało. Te wz ciężko o miejsce gdziekolwiek, niestety.

Dziękuję, że przyszłaś Tolu. 🙂

Dnia 26.10.2022 o 10:15, Ellig napisał:

Zapisuję .

Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2022 o 20:57, Aldrumka napisał:

A pytałaś supergogi może akurat ma jakiś wolny DT w Poznaniu ...

Może to marzenie ściętej głowy ale ...

Wyleciało mi z głowy, a to takie oczywiste! 😞 O wielu rzeczach ostatnio zapominam, ale trochę mamy noce przerywane. Zapytam! Dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Napisałam do fundacji Animalia. 

Moja psia przyjaciółka (bardzo szalona w pomocy zwierzakom) powiedziała mi, że na głowę upadłam, że rozważam teraz psiaka na DT, ale naprawdę czuje się lekko zdesperowana. Chciałabym temu psiakowi pomóc, a miejsca brak. Wrzuciłam na grupy poznańskie ogłoszenie, że szukam DT - cisza. Może ktoś się odezwie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...