Jump to content
Dogomania

Kolejne szczeniaki i ich mamcia potrzebują naszej pomocy, czy uda się i im odmienic zły los? Marvel zamieszkał w Łodzi, Missi i Madras w Zabrzu, Mikuś w Dąbrowie G., Mona w Krakowie, Masumi we Wrocławiu, a mamcia Marika w Bielsku B. :)


Recommended Posts

Zacznę od Mamusi:Marika jest bardzo proludzka, jak widać na zdjęciach, zamiast biegać czy bawić się na spacerze,  jest przyklejona do mnie. Jest psem "gadajacym", cały czas wydaje cichutkie dźwięki komunikując się nimi. Jest zpokojna i zrównoważona.  Bardzo kocha jeszcze swoje dzieci, nie chce bez nich wychodzić nawet na spacer.

Madras jest super. Powinien nazywać się Maciuś 😄 Jest opanowany, ostrożny. Kiedy zobaczył Babucia,  to od razu uciekł za nogi Andrzeja i wyglądał dopiero zza nich. 

Marvel jest super szczeniakiem. Jest śliczny, wielkości Madrasa. Ma budowę sznaucera, wiec wygląda jak czarny szczaucerek ; krepy, zwarty.  Do tego ma idealny charakter. Jest mądry i inteligentny. Naprawdę szczenię marzeń. 

Link to comment
Share on other sites

Bezsprzecznie dziecięca gwiazdą jest tez Missi. Dla mnie nie ma urody szczeniaczka,  ale jest zachwycająca. Bystrzacha, chyba jeszcze wieksza, niż Marvel. Bardzo kontaktowa, zrównoważona. Sunia doskonała. Niczego się nie boi, jest bardzo ciekawa świata. 

Ciut mniej dzielna, ale tak samo sympatyczna jest Mona. Jest też troszkę wieksza od siostry i tez bardzo garnie się do ludzi.

Masumi jest największą histeryczką. Trochę się boi, ale głównie jej rozterki słychać 😉 zdecydowanie powinna trafić do domu, gdzie nie będzie musiała być długo sama i najlepiej bez małych dzieci, żeby jej ułatwić początek samodzielnego życia. 

Mikuś jest  najbardziej lękliwym z całego miotu. Nie jest głośny, jak Masumi, ale po prostu wycofuje się i dystansuje. Zdjecia ma fajne, bo nie ucieka z rąk i siedzi cierpliwie. Jednak luzem widać  różnicę,  bo sam nie podejdzie. Odbiega i przycupniety trosze dalej czeka co będzie.  Tez sugerowałabym spokojny dom bez małych dzieci. 

Stadem oczywiście sa jak szarancza, nie do zatrzymania 😄

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.07.2022 o 10:19, Poker napisał:

Mona była najmniejsza z miotu. Tak urosła?

Teraz sa wszystkie prawie podobnej wielkości. Najdrobniejsza glowke ma Missi.  Nie spodziewałam się, że będą takie duże. Chlopaki sa wielkości "świerzbow", kiedy przyjechaly. Nawet Aska7 tez byla zdziwiona ich wielkością. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.07.2022 o 08:25, Jaaga napisał:

Marvel jest super szczeniakiem. Jest śliczny, wielkości Madrasa. Ma budowę sznaucera, wiec wygląda jak czarny szczaucerek ; krepy, zwarty.  Do tego ma idealny charakter. Jest mądry i inteligentny. Naprawdę szczenię marzeń. 

No to już wiem, jakiego domku szukam! Oj, będzie się działo!! 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.07.2022 o 10:47, Poker napisał:

PO ile mogą ważyć? I ile mogą mieć w kłębie. Jaka duża jest mamcia?

One tak szybko rosną, że nie ma sensu ich ważyć i mierzyć.  Trzeba mówić, ile waży mama i ze będą sredniaczkami. Przykro mi, ale mam przy nich naprawdę tyle roboty, ze nie dam rady ich mierzyć i ważyć ,skoro to i tak stale się zmienia.

 Dzis raze z mamcią zostały odrobaczone i zachipowane.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.07.2022 o 12:36, Ewa Marta napisał:

E tam, odbierać sobie taka przyjemność? Alaskan rewelacyjnie wybiera domki, a takiemu słodziakowi tym bardziej fajnie jest szukać rodziny 😀

Wiem, że świetnie wybieracie domki.. malawaszka ma  czasem pulę domków chętnych na sznaucerki i w typie. A decyzja, rozmowa i tak należy do opiekunki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...