Jump to content
Dogomania

MARO MA DOM!!!


Recommended Posts

Psiak jest zachudzony, kręgi można liczyć, bo ma lamblie. Wykonałam test z pierwszej kupy, którą zrobił zaraz po przyjeździe. dostał Fenbenat Plus. Niestety, nie wiedziałam o kupie wczesniej, a mąż pojechał juz do weta z kupą suni Wabi na flotację. I tak musi dostawać dłużej leki, więc pierwsze dni dostanie działający też na inne robale, a potem dopiero przejdziemy na Metronidazol.

Jest duży, bardzo wysoki, tylko bardzo chudy. I bardzo nerwowy na wybiegu. Raczej miał kojcową przeszłosć, bo stale kręci się w kółko, nawet jeśli ma dużo przestrzeni. Kiedy szłam, to on wzdłóż mnie poruszał się tymi kółeczkami. Nie chce wchodzić do budy, maż dał mu miske z jedzeniem do środka, a ja dorzuciłam ukochane przez psy śmierdzielki szyje indycze prezent od cioci Aska7. Stale kręci się wzdłóż ogrodzeniu, chciałby wyjść. Jest paskudnie zaniedbany, ma tłuste kłaki, wiszące całymi martwymi pasmami. Był kastrowany w lipcu, czyli siedzi tam od lata. Mam nadzieję, że przekona się do budy, bo ma dużą, z trzema warstwamy kołder i koca i zasłonkę z koca na wejściu. 

Jest do ludzi miły, kontaktowy. Z psami nie był puszczony, ale przez ogrodzenie raczej był zaciekawiony. 

Oceniony na 5 lat. 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Uszy koniecznie, ale wczoraj nie chciałam go stresować, bo i tak nie wiedział, co się dzieje. Bałam się, jak zareagowałby na  grzebanie. Noc spędził w domu, bo było zimno, a on nie chciał iść do budy. Andrzej wziął go do wiatrołapu. Powiedział, że było cicho i zachował czystość. Wypuścił go rano na wybieg. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dajcie znać, kiedy będzie wybrane imię, bo mąż nie wie jak do niego mówić. Mówi o nim Baffi, jak w książeczce. Pies juz sobie wybral miejsce, czyli wpakowal się do domu. Andrzej zapoznal go z Andżelą  i się zgodzili ze sobą. Są wiec razem w pokoju. Tylko w związku z tym musiałby go umówić do groomera na pielęgnację, bo ma siersc w obrzydliwym stanie. Nie możemy go mieć w domu takiego brudnego i śmierdzacego. Dostał dzis druga porcje leku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 17:23, Jaaga napisał:

Dajcie znać, kiedy będzie wybrane imię, bo mąż nie wie jak do niego mówić. Mówi o nim Baffi, jak w książeczce. Pies juz sobie wybral miejsce, czyli wpakowal się do domu. Andrzej zapoznal go z Andżelą  i się zgodzili ze sobą. Są wiec razem w pokoju. Tylko w związku z tym musiałby go umówić do groomera na pielęgnację, bo ma siersc w obrzydliwym stanie. Nie możemy go mieć w domu takiego brudnego i śmierdzacego. Dostał dzis druga porcje leku.

Niech mówi Aniołku, to takie niezobowiązujące.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie, juz dziękuję bardzo.  Nawet mi do głowy nie przyszło wczoraj, jak go zobaczylam, ze będzie w domu.  Nie wiem co Andrzej tak zmiękł przy nim. Jak mu juz wpakowal się do wiatrołapu na spanie, to dal za wygraną. Kiedy się ociepli trochę, to chciałabym go uczyć, żeby choc czesc czasu spędzał na zewnątrz. Andżela po wyjeździe Koffi była wczoraj cały dzień luzem z psami, bo się nudziła. Chociaż będzie okazja na pielęgnację, bo jak tu focić psa w takim stanie. Gdyby był na zewnętrz, to nie byłoby  mowy o kąpieli.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.12.2021 o 17:23, Jaaga napisał:

Dajcie znać, kiedy będzie wybrane imię, bo mąż nie wie jak do niego mówić. Mówi o nim Baffi, jak w książeczce. Pies juz sobie wybral miejsce, czyli wpakowal się do domu. Andrzej zapoznal go z Andżelą  i się zgodzili ze sobą. Są wiec razem w pokoju. Tylko w związku z tym musiałby go umówić do groomera na pielęgnację, bo ma siersc w obrzydliwym stanie. Nie możemy go mieć w domu takiego brudnego i śmierdzacego. Dostał dzis druga porcje leku.

Bazarek imienny jeszcze do 1 stycznia, wytrzymajcie jeszcze ciutkę 🙂

Link to comment
Share on other sites

Umówiłam chłopaka u groomera na 03.01. Miałam nadzieję, że uda się wczesniej, ale niestety, to pierwszy wolny termin. Zarezerwowałam też w przychodni leczniczy szampon do tej kąpieli, bo ma paskudny stan sierści i skóry przez brud, odchody i tłuszcz. Myślę, że wtedy warto zrobić mu badanie krwi. Bedzie już po pierwszej serii leczenia lambli.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2021 o 13:09, Jaaga napisał:

Umówiłam chłopaka u groomera na 03.01. Miałam nadzieję, że uda się wczesniej, ale niestety, to pierwszy wolny termin. Zarezerwowałam też w przychodni leczniczy szampon do tej kąpieli, bo ma paskudny stan sierści i skóry przez brud, odchody i tłuszcz. Myślę, że wtedy warto zrobić mu badanie krwi. Bedzie już po pierwszej serii leczenia lambli.

Jaaga, jeśli trzeba przelać kasę na tego groomera, zakup szamponu  czy badania, pisz proszę. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.12.2021 o 09:43, Alaskan malamutte napisał:

Jaaga, jeśli trzeba przelać kasę na tego groomera, zakup szamponu  czy badania, pisz proszę. 

Zapytam czy może być "na zeszyt", to rozlczenie byłoby raz w miesiącu. To najwygodniejsza dla mnie opcja. Jesli nie, to zapłacę i wstawię paragon, to  wtedy zwrócisz. Wczesniej nic nie chcę, bo się pogubię,a nie wiadomo co trzeba bedzie zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Pogryzione ucho jest w gorszym stanie. Dzis przechodzimy na metronidazol w leczeniu lamblii,  wiec mam nadzieję, że też pomoże na bakterie w uchu. Nie dawal sobie za bardzo sprawdzić uszu ani zębów. Musimy wytrzymać do poniedziałku.  Obawiam sie, ze będzie musiał dostać premedykację przy oczyszczaniu rany. Najwyzej  jutro zaleję ucho antybiotykiem. Dzis wypuściłam onka z moimi psami  i jest ogromny. Jest wyższy i dłuższy od mojego Ciapciaka. Po odkarmieniu powinien mieć z 45 kg. Je jak dziki.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...