Jump to content
Dogomania

Nasz Michu ma DOM :) MICHU już poza schroniskiem. Bardzo potrzebuje kasy na hotel i weta.


mdk8

Recommended Posts

Dnia 13.12.2021 o 14:08, elik napisał:

Moim zdaniem 3-cie piętro, to dla takiego Misia za dużo schodów. Nie wiemy w jakim stanie są jego stawy, ale na pewno po latach w schronie, w nie najlepszym.

Też myślę podobnie. U nas Borys unika wchodzenia na piętro, a Baryton, który ma swoje ulubione legowisko na półpiętrze wchodzi po schodach tyłem. Nie potrafi już wchodzić normalnie, więc podnosi pupę co schód i tak na raka w końcu dostaje się do legowiska. Czasem musimy już go znosić.

Niestety, starość jest brutalna dla większych psów i stawy są bardziej obciążone. Malucha weźmie się pod pachę, a dużego to tak do 20 kg da się nosić. Wiem po Lindzie, jak mi taszcząc ją po schodach poszedł kręgosłup, a waży tylko 22 kg. Potem przez kilka dni nie chodziłyśmy obie.

Niestety, przy nieznanym psie ze schroniska wszystko trzeba wziać pod uwagę. Tam psiaka nie da się sprawdzić, bo gdyby go wyprowadzić na spacer z takiego zbiorowego boksu, to mogłoby się to potem dla niego tragicznie skończyć. Psy nie wychodzą, jest zimno, ograniczona powierzchnia, więc nic dziwnego że tak reagują.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 09:40, Tianku napisał:

Dołożę 15 zł stałej. Wiem że to grosik ale nie dam rady na stałe na więcej się zobowiązać 😞

Grosz, do grosza i... uzbiera się na hotel dla Misia.  Byle szybko, bo zima zacznie się wkrótce na poważnie  😞  

Link to comment
Share on other sites

Deklaracje stałe:

  15,00 zł  -  Gabi 79   
 
20,00 zł  -  mari23  
 100,00 zł  -  Asia znajoma mari23  
   10,00 zł  -  Nesiowata  
 
  20,00 zł  -  elik  
 
  20,00 zł  -  Agnieszka, znajoma elik 
  
20,00 zł  -  hamam  
 
  30,00 zł  -  wiolhelm170
(szorstka) 
  10,00 zł -  kikou    
 100,00 zł  -  Anna G-R  
   25,00 zł  -  Monika z Katowic 
   20,00 zł  -  jankamałpa
   50,00 zł  -  Iwona z Sosnowca, znajoma Toli
   20,00 zł  -  Livka  
   20,00 zł  -  mdk8
   15,00 zł  -  Tianku
= = = = = = = = = = = = = = = =
 495,00 zł

Deklaracje jednorazowe:

   100,00 zł  -  maarit   
 
    92,00 zł  -  na koncie Alaskan malamutte  
 
  500,00 zł  -  od córki Figunia na koncie Fundacji ZEA    
   
100,00 zł  -  od  mari23 na koncie Fundacji ZEA     
   
200,00 zł  -  ze Staruszkowej Skarpety – mari23
      50,00 zł  -  jankamałpa
    100,00 zł  -  znajomy agat21
    100,00 zł  -  maarit
    100,00 zł  -  UlaFeta
    200,00 zł  -  WiosnaA
 
  100,00 zł  -  rozi

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
 1.642,00 zł 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brak mi pomysłu na Misia, naprawdę. Pozostaje tylko zarezerwować miejsce gdzieś w zaufanym dobrym miejscu (u kikou?) i czekać aż się zwolni... Po przerwie świątecznej jest szansa, że zwolnią się miejsca w hotelach.

elik, nie chciałam żebyś mój post traktowała jak atak - to raczej akt bezsilności, bo mimo wielu chęci brakuje mi doby. Chciałabym robić więcej niż jestem w stanie, a że codziennie dostaję chociaż 2-3 prośby o napisanie tekstu do zrzutki/ogłoszenia psiaka lub kociaka w pilnej potrzebie (dodatkowo poza tym, co obiecywałam i mam już na stanie) to i mocy przerobowych brak, i czasem złość mnie dopada z tego powodu, że muszę odmówić...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 13:26, Tyśka) napisał:

Brak mi pomysłu na Misia, naprawdę. Pozostaje tylko zarezerwować miejsce gdzieś w zaufanym dobrym miejscu (u kikou?) i czekać aż się zwolni... Po przerwie świątecznej jest szansa, że zwolnią się miejsca w hotelach.

elik, nie chciałam żebyś mój post traktowała jak atak - to raczej akt bezsilności, bo mimo wielu chęci brakuje mi doby. Chciałabym robić więcej niż jestem w stanie, a że codziennie dostaję chociaż 2-3 prośby o napisanie tekstu do zrzutki/ogłoszenia psiaka lub kociaka w pilnej potrzebie (dodatkowo poza tym, co obiecywałam i mam już na stanie) to i mocy przerobowych brak, i czasem złość mnie dopada z tego powodu, że muszę odmówić...

U kikou nie tyle brak miejsca, co pies za duży  😞 Kasia przyjmuje małe i średnie psiaczki, a Misiu raczej do małych, ani nawet średnich nie należy.

Nie odebrałam tego jako atak, bo przecież powodu nie dałam, by mnie atakować, ale  nie wiem czemu brak chęci, by go ogłosić na fb. Może nie dzisiaj, nie jutro, ale tak całkiem odmówić, a piszesz, że brak Ci pomysłu na Misia, jakbyś jednak chciała mu pomóc. To właśnie jest sposób.

I bardzo proszę o nie komentowanie. To jest rozmowa między dwoma dorosłymi osobami.

Link to comment
Share on other sites

A ta dziewczyna z Dogomanii, która opiekowała się w DT starymi owczarkami niemieckimi (był tam Smoku Dragon i jeszcze jakieś)? Ona prowadzi DT, zwie się chyba "Cztery Łapy Seniora". Dogomaniacy bardzo ja wspierali swego czasu, potem zniknęła z Forum, ale może ktoś ma z nią kontakt...? Nie pamiętam jej nicku, ale znalazłam ja teraz na fb: 

https://m.facebook.com/pages/category/Nonprofit-organization/Fundacja-Cztery-Łapy-Seniora-113605400052944/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Elik, przepraszam, ale nie kontynuujmy już tej wymiany zdań. Nie rozumiemy się w tej kwestii.

Z mojej strony Miś będzie miał post na fb, ale w swoim czasie... gdy trochę mi spadnie z głowy obowiązków i zobowiązań oraz gdy będę wiedziała czyj numer podać publicznie do postu, aby ludzie wiedzieli z kim się kontaktować bezpośrednio (bo odpowiadanie na pw każdemu też zajmie trochę czasu). Do tego czasu może ktoś inny spróbuje swoich sił: wystarczy napisać tekst (w miarę możliwości rozpaczliwy), poszukać zdjęć Misia na wątku zamojskim (4-5, ale chwytających za serce), stworzyć post u siebie na profilu, pododawać się do różnych grup pomocowych i ten post tam, w tych grupach poudostępniać. To zajmuje średnio 30min do godziny. Nie jest to jednak trudne, a może zdarzyłby się cud i ktoś wypatrzyłby Misia jeszcze przed świętami. Ja przed świętami raczej nie dam rady go ogłosić, przepraszam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 21:17, jankamałpa napisał:

Czy ktoś zdecyduje się być osobą decyzyją ?  Jest szanasa na hotelik 450 zł okolice Krakowa od  razu. 

 

Dnia 14.12.2021 o 21:30, jankamałpa napisał:

Poprosiłam AnieB  o pomoc  i to ona bardzo się przejęła i szukała miejsca. Znalazała miejsce  poprzez dziewczyny z fundacji Frikaj, które tam umieszczają psy.  To komu przekazać szczegóły? W kontakcie z hotelikiem dobrze byłoby się powołac na fundacje.  hotelik Amok Niepołomice.

Bardzo się cieszę, że coś ruszyło!!! 🙂 jankamałpa ❤️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 21:17, jankamałpa napisał:

Czy ktoś zdecyduje się być osobą decyzyją ?  Jest szanasa na hotelik 450 zł okolice Krakowa od  razu. 

 

Dnia 14.12.2021 o 21:41, rozi napisał:

Wyżywienie w cenie? Pewnie oddzielnie.

Dobrze by było, jeśli od razu, idzie zima.

 

 

Dnia 14.12.2021 o 21:43, jankamałpa napisał:

450  z karmą.

jankamałpa wielkie dzięki kochana, to wspaniale, że znalazło się dla biedaka miejsce na miarę naszych możliwości. Jeśli jest to blisko Krakowa, to pojadę zobaczyć warunki. Jeśli będą do zaakceptowania, to podejmę się odpowiedzialności za Misia.

Czy masz może jakieś namiary na ten hotelik, czy szukać w necie?   

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 22:01, elik napisał:

 

 

jankamałpa wielkie dzięki kochana, to wspaniale, że znalazło się dla biedaka miejsce na miarę naszych możliwości. Jeśli jest to blisko Krakowa, to pojadę zobaczyć warunki. Jeśli będą do zaakceptowania, to podejmę się odpowiedzialności za Misia.

Czy masz może jakieś namiary na ten hotelik, czy szukać w necie?   

http://www.hotelamok.pl/

Balon foliowy 9" czerwone serduszko - balony foliowe - sklep internetowy  balony.pl

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 22:31, elik napisał:

Dzięki właśnie przeglądam stronę tego hoteliku, ale widzę tam tylko boksy. Czy dla Misia nie będzie za zimno?

Nie będzie mu nic za, siedzi w nieocieplanym teraz. Ale pojedź, jeśli możesz. Sie mu kubrak kupi.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.12.2021 o 22:34, rozi napisał:

Nie będzie mu nic za, siedzi w nieocieplanym teraz. Ale pojedź, jeśli możesz. Sie mu kubrak kupi.

Nie ocieplony, ale chociaż zabudowany. Jednak to bez porównania gorsze niż boks zewnętrzny. Na zimę można byłoby ewentualnie boks wewnętrzny mu zafundować, jeśli kasy starczy, a w lecie boks zewnętrzny.
Jutro zadzwonię i jeśli mąż będzie mógł, to pojedziemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...