Jump to content
Dogomania

Max ma dom!!! Zamieszkał w Lublinie! MAX od 01.01.2022r w hoteliku DIVIA. Dramat Maxa..Znaleziony jako szczeniak z wrośniętą kolczatką a teraz groźba śmierci głodowej na łańcuchu!!Pomocy!!!


Recommended Posts

Nie chce nikogo urazić, ale ostatnio ja i moje koleżanki hodowczynie na słowo "behawiorysta" dostajemy drgawek. Nie wiem, skąd oni się biorą, ale coraz cześciej ich rady najcześciej szkodzą, a juz na pewno nie pomagają. jak do mnie ktoś dzwoni, to jesli sama nie potrafię pomóc, to kieruję do sprawdzonego szkoleniowca. Takiego z wieloletnim doświdczeniem, bo psi behawiorysci od jakiegoś czasu to totalna porażka. Ich pomysły osiągają szczyty absurdu. Szkoda tylko, że psiaki po przejściach tracą.

Link to comment
Share on other sites

Ja też wolę szkoleniowców i trenerów niż behawiorystów po kursie. Właśnie trenerów praktyków, którzy mogą pochwalić się sukcesami ze swoimi psami  na tle sportowym, mieli praktyki w schroniskach i ciągle się dokształcają poprzez udział w warsztatach i seminariach itp. Behawioryści dostają często wiedzę teoretyczną (a w dobie nauczania zdalnego wiecie jak jest...), co kompletnie nie musi przekładać się na umiejętności trenerskie i praktykę. I patrząc na materiał nauczania behawiorystów na pewnej uczelni, ciężko mi uwierzyć, że potem ci behawioryści pójdą w świat i zaczną pobierać pieniądze 😞

Link to comment
Share on other sites

Alaskan Malamutte, ogłoszę Maxa, ale mam nadzieję że olx ogłoszenia nie usunie. U Runo dopatrzyli się, że poza mną ktoś jeszcze ogłasza psiaka i ogłoszenie moje cofnęli... a miałam ostrzeżenie już, żeby przestrzegać regulaminu, bo kolejnym razem usuną bezpowrotnie moje konto 😞

Link to comment
Share on other sites

Ja też na słowo behawiorystka dostaję dreszczy. Namnożyło się tego bez liku a większość psa widziała chyba tylko na zdjęciach.Mam psy 54 lata, miałam hodowlę, psy rasowe, wszystkie szkolone ale u dobrych, fachowych szkoleniowców, miałam pierwszą w Polsce rottweilerkę z policyjnym wyszkoleniem Psa Obronnego III stopnia, która na co dzień mogła chodzić po mieście bez smyczy i kagańca a mimo to nie nazwałabym się behawiorystką. po prostu kocham psy i staram się je rozumieć. Uważam, że nie można wymagać od psa, żeby myślał jak człowiek, to człowiek powinien nauczyć się rozumieć język psa.

Biedny ten Maks, gdybym była młodsza i nie miała jeszcze parki średnich staruszków to bym go wzięła.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2021 o 12:11, Tyśka) napisał:

Alaskan Malamutte, ogłoszę Maxa, ale mam nadzieję że olx ogłoszenia nie usunie. U Runo dopatrzyli się, że poza mną ktoś jeszcze ogłasza psiaka i ogłoszenie moje cofnęli... a miałam ostrzeżenie już, żeby przestrzegać regulaminu, bo kolejnym razem usuną bezpowrotnie moje konto 😞

 

Dnia 6.12.2021 o 10:45, Alaskan malamutte napisał:

Max ma u mnie dwa wyróżnione ogłoszenia, na Katowice i Warszawę

Śliczny pies w typie mini owczarka do adopcji Katowice Bogucice • OLX.pl

Max prosi o dom!! Warszawa Ochota • OLX.pl

 

Czy mogę prosić o ogłaszanie Maxa? Zwrócę za wyróżnienie...

Ogłosiłam Maxa na Lublin, czekam na zatwierdzenie przez moderatorów. Mam nadzieję, że nie usuną ogłoszenia tak, jak u Runo 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2021 o 11:04, Sowa napisał:

Alaskan, nie rozumiesz, czemu dostajesz takie fotki? Przecież takie fotki są super reklamą hotelu! Patrzcie, jak tu cudownie, jak kochamy pieski!  Wszystkie, także te, które mają się natychmiast wynosić!

Uwaga na problemy ze szczekaniem - jeśli prawdziwe, co bardzo prawdopodobne, bo przecież Max był na łańcuchu, to albo pies powinien być w ogrodzie, gdzie podnoszenie alarmu będzie cenione, albo właściciel powinien umieć nauczyć zachowywania ciszy w domu. A to może być niełatwe. I na pewno będzie wymagało czasu.

Do pierwszej części wypowiedzi:

Tak Sowo, masz całkowitą rację!!

Pani ma wizję hoteliku "raju", gdzie pieski chodzą luzem, wszystkie zgodne, grzeczne, posłuszne...Max zaburza ten obraz..

Zapytałam jak to w końcu jest? Czy on atakuje, bez ostrzeżenia? chce zagryźć?? Skoro widzę go na zdjęciach z tłumem maluchów i starszych psiaków? Że może praca? 

Nie, kategorycznie Maxa mam zabrać, bo on "poluje" na te starsze i słabsze...Pani mi też powiedziała, że Max unika psów, które ustawiły go na początku...

Do drugiej części wypowiedzi:

Max na początku w kojcu u nas siedział cicho...Potem szczekał na nasz widok. Pytałam sąsiadów na wsi, oni jakoś nie słyszeli, żeby Max wył czy szczekał...Ale to wieś, tam wszystkie psy szczekają, aby jeden zaczął...

Tak, Max mógł się rozszczekać, bo widzi chodzące pieski, coś ciągle się dzieje i ja w to wierzę..

Suma sumarum, Max ma być zabrany, do 10 ma czas....

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2021 o 17:20, Alaskan malamutte napisał:

Pani mi też powiedziała, że Max unika psów, które ustawiły go na początku...

Czyli normalny pies. Nie ma idealnej równości w żadnym psim stadzie, jest szef i inne. Mniejsze problemy są oczywiście, jeśli niekwestionowanym szefem jest człowiek, ale do tego nie starczą przebieranki.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie. Jakiego hotelu dla Maxa szukamy, to znaczy mówiąc wprost: na jakie koszty możemy sobie pozwolić? Jeśli nie znajdzie domu do 10 grudnia. Bo mam w głowie taki jeden hotel, gdzie czasem "lądował" psiak, którego moje dzieci odziedziczyły po rodzinie. Pies ogromny i nie lubiący innych psów. Bardzo terytorialny Szczekanie na inne psy to dla niego tak, jak oddychanie. Państwo w hotelu ze świetnym podejściem, radzili sobie z nim wspaniale. Nie jest to oczywiście hotel "dogomaniacki". I stawki zapewne ma mało dogomaniackie. Ale nie jest zupełną zagadką. Czy szukać do niego kontaktu? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2021 o 17:51, agat21 napisał:

Mam pytanie. Jakiego hotelu dla Maxa szukamy, to znaczy mówiąc wprost: na jakie koszty możemy sobie pozwolić? Jeśli nie znajdzie domu do 10 grudnia. Bo mam w głowie taki jeden hotel, gdzie czasem "lądował" psiak, którego moje dzieci odziedziczyły po rodzinie. Pies ogromny i nie lubiący innych psów. Bardzo terytorialny Szczekanie na inne psy to dla niego tak, jak oddychanie. Państwo w hotelu ze świetnym podejściem, radzili sobie z nim wspaniale. Nie jest to oczywiście hotel "dogomaniacki". I stawki zapewne ma mało dogomaniackie. Ale nie jest zupełną zagadką. Czy szukać do niego kontaktu? 

Agatko, Max ma TYLKO JEDNĄ deklarację, od kiyoshi, 20zł....

Dzięki darczyńcom do tej pory mam za co opłacić i karmę, weta, pobyt do 10.12. w tym hotelu, w którym jest..

Z całego serca wszystkim dziękuję!!Zobacz obraz źródłowy

Są jeszcze dwa bazarki w rozliczeniu, myślę, że jakieś 600zł wpadnie...

Zdaję sobie sprawę, że w którymś momencie koszty utrzymania Maxa będę musiała "udźwignąć" sama...

500-600zł jestem w stanie płacić...

Jak do tej pory zapytania o niego nie było.....

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2021 o 20:37, Alaskan malamutte napisał:

Zapytaj proszę.

Asiu, hotel nazywa się Canis i znajduje się w pięknie brzmiącej miejscowości Całowanie. To ok. 50 km od Warszawy szczęśliwie w kierunku właśnie Zamościa. Jakie ceny są nie wiem, ale można z panem negocjować cenę przy dłuższym pobycie. A może Max pojechałby tam chociaż do czasu znalezienia innego miejsca? Wiem, że to dla niego niedobrze tak zmieniać miejsca, ale co zrobić? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2021 o 22:59, agat21 napisał:

Asiu, hotel nazywa się Canis i znajduje się w pięknie brzmiącej miejscowości Całowanie. To ok. 50 km od Warszawy szczęśliwie w kierunku właśnie Zamościa. Jakie ceny są nie wiem, ale można z panem negocjować cenę przy dłuższym pobycie. A może Max pojechałby tam chociaż do czasu znalezienia innego miejsca? Wiem, że to dla niego niedobrze tak zmieniać miejsca, ale co zrobić? 

Agatko, zdecydowanie nie chcę, aby Max się tułał. i zmieniał co chwilkę miejsce...On musi mieć stabilizację...

Postaram się jutro skontaktować z tym hotelem, popytam...

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2021 o 21:17, Tyśka) napisał:

Na prośbę Alaskan Malamutte wyróżniłam Maxa na miesiąc. Koszt: 12,47zł.

Zdjęcia zmniejszę jutro jak wejdę na laptopa. 😉

Screenshot_20211206-211300_OLXpl.thumb.jpg.149bcbb7f2c5870324b5960500cdc95b.jpg

Screenshot_20211206-211417_OLXpl.jpg.69c5beaed8a48de2a1c75e96c051cb03.jpg

Numer konta wysłałam na Messengerze, AM bo masz zapchaną skrzynkę na dogomanii 🙂

Dziękuję, Alaskan Malamutte za zwrot pieniędzy za wyróżnienie. Właśnie się zaksięgowały 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...