Jump to content
Dogomania

Czarna z białym krawatem ślepawa schorowana 13- letnia Shila, u Murki potem u katakka, 28 lipca 2022 jej czas.. się skończył :( :( :(.


Recommended Posts

Pojawiłam się i ja na wątku. Shilunia jest bardzo rozczulająca. ♡ Chwyta że serce mocno, a jej historia to wyciskacz łez. Zapisuję się w kolejkę do ogłaszania jak już będzie gotowa do adopcji. Na razie pozostaje mi kibicować za pokonanie giardii.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.07.2021 o 21:25, Tyśka) napisał:

Pojawiłam się i ja na wątku. Shilunia jest bardzo rozczulająca. ♡ Chwyta że serce mocno, a jej historia to wyciskacz łez. Zapisuję się w kolejkę do ogłaszania jak już będzie gotowa do adopcji. Na razie pozostaje mi kibicować za pokonanie giardii.

Ja też w tej kolejce "stoję" :) I moje serce skradła Shilunia <3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kolejne wpłaty:

Figunia - 50,00 -28.06

Patrycja96 - 15,00 - 29.06

kikou - 10,00 - 01.07

limonka80 - 40,00 - 01.07

Marudzia - 15,00 - 05.07

mari23 - 20,00 - 05.07

Nesiowata - 10,00 - 05.07

czarna kafka - 10,00 - 08.07

Anonim - 100,00 - 08.07

helli - 50,00 - 09.07

Agnieszka103 - 5,00 - 12.07

koja - 30,00 - 12.07

ania75 - 15,00 - 12.07

Paulina z fb - 10,00 - 15.07

Dulska - 20,00 -16.07

dorota1 - 20,00 - 19.07

Stan konta na 27.07 - 3137,30 zł

Bardzo dziękujemy 

Link to comment
Share on other sites

Shila skończyła już leki na giardie i sprawy koopkowe się zdecydowanie poprawiły. Mam wrażenie też, że zaczyna nabierać ciałka. Ogólnie sunia się bardzo ożywiła i wcale nie zachowuje się jak staruszka. Domaga się spacerów i korzysta z nich aktywnie.

Z zabiegiem czekamy nadal aż będzie chłodniej. Dodatkowo wygląda na to, że sunia dostała cieczki (niekastrowany Farcik zaczął się nią bardzo interesować, a sunia często znaczy i podsikuje)...

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Murka napisał:

Shila skończyła już leki na giardie i sprawy koopkowe się zdecydowanie poprawiły. Mam wrażenie też, że zaczyna nabierać ciałka. Ogólnie sunia się bardzo ożywiła i wcale nie zachowuje się jak staruszka. Domaga się spacerów i korzysta z nich aktywnie.

Z zabiegiem czekamy nadal aż będzie chłodniej. Dodatkowo wygląda na to, że sunia dostała cieczki (niekastrowany Farcik zaczął się nią bardzo interesować, a sunia często znaczy i podsikuje)...

Tyle lat w schronisku i nie zdążyli z zabiegiem, nie mogę tego zrozumieć:(

Cieszę  się z informacji o Shili, niech sunieczka nadrabia i z radością i ze spacerkami.

Link to comment
Share on other sites

No faktycznie,  pełniejsza się zrobiła i minka już uśmiechnięta 😄 , zupełnie inna sunia, cudownie.

A zabiegiem to przez te upały duchoty to niewiadomo kiedy trafić z terminem, u mnie teraz ma być około 24 stopni ale co to będzie w praktyce to zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Onaa napisał:

No faktycznie,  pełniejsza się zrobiła i minka już uśmiechnięta 😄 , zupełnie inna sunia, cudownie.

A zabiegiem to przez te upały duchoty to niewiadomo kiedy trafić z terminem, u mnie teraz ma być około 24 stopni ale co to będzie w praktyce to zobaczymy.

Teraz to i tak trzeba czekać aż cieczka się skończy.

Link to comment
Share on other sites

Shila tak odżyła, że ją kurczaki zaczęły interesować! W życiu bym się nie spodziewała, że to wystrachane, niedowidzące biedactwo może w jednym momencie zamienić się w aktywnego psa gończego. Kurczaki czasami między sztachetami się przeciskają i muszę pilnować, bo Shila głucha i nie słyszy wołania. Już ją musiałam z krzaków raz wyciągać, bo tak się jej spodobały pierzaste stworzonka, że nawet zaczęła próbować łapkami na płot...

Cieczka jeszcze trwa, ale już chyba niedługo będzie koniec.

 

Rozliczenie:

Stan konta na 8 lipiec wynosił -1164,10 zł

+1164,10 zł Jo37

-360 zł hotelowanie 9.07-7.08

Stan konta na 7 sierpień wynosi -360 zł.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jaaga napisał:

Nie tylko skończy, bo sterylizacja powinna być 2 mies. po cieczce ze względu na hormony. 

Nasz wet sterylizuje między 10 a 14 dniem po zakończeniu cieczki i wydaje mi się, że ze względu na guzy nie ma co czekać tych 2 miesięcy. Ale decyzja należy do Was.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Murka napisał:

Nasz wet sterylizuje między 10 a 14 dniem po zakończeniu cieczki i wydaje mi się, że ze względu na guzy nie ma co czekać tych 2 miesięcy. Ale decyzja należy do Was.

Ja nie jestem zupełnie osobą decyzyjną. Mną się nie przejmujcie. Tak, u niej są guzy, tylko chodzilo mi o to, że może się to skończyć np hormonalnym nietrzymaniem moczu. Miałam sunię z tym problemem, praktycznie z wygladu kopię Shilii, tylko rudą. Nietrzymający moczu większy piesto był duży problem i przyjmowała leki do końca życia.  Wątpię czy lekarz usunie obie listwy mleczne i zrobi sterylizację jednocześnie, bo to byłoby za duże obciażenie dla organizmu i za duże cierpienie. Może wiec zacząć odwrotnie niż zazwyczaj, czyli od usunięcia listwy z guzami? Moja sunia przeszła to wszystko i miała podzielone operacje na dwa razy. Za pierwszym razem sterylizacja i usunięcie jednej listwy z węzłami chłonnymi pachowymi i pachwinowymi. Po zagojeniu po miesiacu usunięcie drugiej listwy. Operacje, mimo że podzielone i tak były straszne. Była obolała,  spuchnięta i fioletowosina od pachy do krocza. Niestety skuteczne usunięcie zmian nowotworowych jest możliwe własnie poprzez usunięcie całych listew oraz węzłów chłonnych. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Jaaga napisał:

Ja nie jestem zupełnie osobą decyzyjną. Mną się nie przejmujcie. Tak, u niej są guzy, tylko chodzilo mi o to, że może się to skończyć np hormonalnym nietrzymaniem moczu. Miałam sunię z tym problemem, praktycznie z wygladu kopię Shilii, tylko rudą. Nietrzymający moczu większy piesto był duży problem i przyjmowała leki do końca życia.  Wątpię czy lekarz usunie obie listwy mleczne i zrobi sterylizację jednocześnie, bo to byłoby za duże obciażenie dla organizmu i za duże cierpienie. Może wiec zacząć odwrotnie niż zazwyczaj, czyli od usunięcia listwy z guzami? Moja sunia przeszła to wszystko i miała podzielone operacje na dwa razy. Za pierwszym razem sterylizacja i usunięcie jednej listwy z węzłami chłonnymi pachowymi i pachwinowymi. Po zagojeniu po miesiacu usunięcie drugiej listwy. Operacje, mimo że podzielone i tak były straszne. Była obolała,  spuchnięta i fioletowosina od pachy do krocza. Niestety skuteczne usunięcie zmian nowotworowych jest możliwe własnie poprzez usunięcie całych listew oraz węzłów chłonnych. 

W pełni się zgadza dzam. 

Sterylizacja tak szybko po cieczce może się skończyć wieloma powikłaniami

Trzeba też pomyśleć o przyszłości psów. Gdzieś pójdą do domu, ktoś je przygarnie.... I dostanie psa z predyspozycje do chorób bo wet nie stosuje się do zasad. Sterylizację się psa w momencie wyciszenia hormonów czyli min 2 m-ce po cieczce

Link to comment
Share on other sites

Mój wet z kolei powtarza, że 2 msc to nadal za wcześnie, minimum 3 msc po cieczce. Zresztą tak samo jak jest przeciwny kastracji suczek przed skończeniem 2-3r.ż. :) Co wet to inna praktyka. 

Tak czy inaczej, trzymam kciuki za Shilunię, aż ciepło w sercu się robi patrząc jaką drogę przemiany przeszła... :) Brawo dla Murki, dla Onaa i wszystkich zaangażowanych w pomoc. <3 Cudna jest.

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie usuwa się dwóch listew na raz. Nigdy. Jeśli są guzy na obu listwach, to usuwa się w dwóch zabiegach w dużych odstępach czasu. Mieliśmy trzy suczki po takich zabiegach, więc wiem jak to wygląda.

Shila ma guzy na jednej listwie, więc tylko jedna jest do usunięcia (chyba, że w międzyczasie pojawią się guzy na drugiej). Taki zabieg często łączy się ze sterylizacją i to nie jest nic nowego, raczej wskazane.

Od wielu lat sterylizujemy suki wg zaleceń weta (często było tak, że suka trafiała do nas z cieczką, więc czekanie 2 miesięcy skończyłoby się narodzinami przychówku) i nigdy nie było żadnych problemów ani z psami, które u nas zostawały ani tymi wydanymi do DSów. Jedyna suczka, która nie trzymała moczu nie była sterylizowana u nas.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sunia jest już po zabiegu, czuje się dobrze. 

Przy sterylizacji okazało się, że były cysty na macicy i spora torbiel przy pochwie. Wszystko zostało usunięte.

Na listwie były cztery guzy, największy został wysłany na badania histo.

Zabieg usunięcia listwy + sterylizacja + badanie histo - wszystko to kosztowało 690 zł:

shilaoperacja.jpg

 

Sunię mam teraz w domu:

shilaoperacja1.jpg

shilaoperacja2.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Znów dziwna strategia że tylko największy guz poszedł do badań. Przecież każdy z tych guzów może być czymś innym a często to właśnie te mniejsze są grozniejsze... 

Bardzo dziwne postępowanie. 

Trzymam kciuki żeby sunia szybko doszła do siebie i od razu proszę żeby nikt się nie poczuł urażony moja wypowiedzią. Nie jest ona skierowana personalnie jedynie dotyczy pracy weterynarza

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...