Jump to content
Dogomania

RUNO MA DOM!!ZAMIESZKAŁ W POZNANIU!!Ja też chcę opuścić schroniskowy, betonowy boks...Runo marzy o domku..Proszę, spełnijmy jego marzenia!!


Recommended Posts

Mam wrażenie, że Runo nie czuje się pewnie. Zauważcie, że kiedy Tosia mu się przygląda, on przestaje jeść, odwraca głowę - wysyła sygnały uspokajające. W pewnym momencie nieruchomieje, zastyga z pysiem w misce. Mam nadzieję, że kiedy Tosia nabierze do niego większej odwagi, taka sytuacja nie skończy się awanturą przy misce. Może Sowa zechciałaby zerknąć na filmik?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2022 o 10:34, Alaskan malamutte napisał:

Ale zbyt blisko kogo?

To jest kącik w którym je Runo, Tosia ma w zupełnie innym miejscu swoje miski. 

Tosia tylko się przygląda. 

 

Aaaa, to dobrze 🙂 Zmyliły nas te dwie misko obok siebie. Ale to obie miski Runo, jedna na karmę, druga na wodę.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2022 o 10:21, Isiak napisał:

Mam wrażenie, że Runo nie czuje się pewnie. Zauważcie, że kiedy Tosia mu się przygląda, on przestaje jeść, odwraca głowę - wysyła sygnały uspokajające. W pewnym momencie nieruchomieje, zastyga z pysiem w misce. Mam nadzieję, że kiedy Tosia nabierze do niego większej odwagi, taka sytuacja nie skończy się awanturą przy misce. Może Sowa zechciałaby zerknąć na filmik?

Pani Jola jest w stałym kontakcie z p. Agnieszką, szkoleniowcem i behawiorystką, która nota bene robiła u nich wizytę. Pomagała wprowadzać wylęknioną Tosię do Rubika i Kretki.

Rozmawiałam z p. Agnieszką, prosiłam o kontakt i konsultacje. Zresztą, p. Agnieszka sama zaproponowała pomoc w razie potrzeby. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie ma się co dziwić, że Runo jest ostrożny. On dopiero uczy się funkcjonowania w domu. Uważam, że radzi sobie świetnie jak na taką zmianę w życiu. Mimo, że sunia mu się przygląda, spokojnie zjada. Oczywiście, że jest troszkę niepewny, bo skąd ma wiedzieć, czy nie będzie jak w schronisku, że ktoś podbiegnie i mu zje jego porcję. Nie ma w nim jednak agresji, tylko ostrożność. Będzie dobrze, jestem tego pewna 🙂

 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2022 o 14:26, Isiak napisał:

Runo jest CUDOWNY!

To prawda! Będzie dobrze :) Bardzo, bardzo się cieszę, że doczekał się wreszcie domku, a skoro te długo wyczekiwane domki zazwyczaj są wyjątkowe i wspaniałe - niechaj tak właśnie będzie u Runeczka naszego, on zasługuje na szczęście ❤️ 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Lajków mi zabrakło dla chłopaka. A taki śliczny z niego chłopak.                                                                                                                        

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.02.2022 o 23:06, Alaskan malamutte napisał:

Runo zaczyna zwiedzać mieszkanie. Macha ogonkiem na widok pani Joli. Pięknie je, pije, wszystkie potrzeby załatwia na dworze. 

Malutkimi kroczkami do przodu...

Mój misio kochany❤️

273859474_462382525364870_9019845257786495259_n.jpg

Cudowny Runo i już troszeczkę uśmiechnięty. ❤️

Link to comment
Share on other sites

Często rozmawiam z p. Jolą o Runo. 

Są chwile, gdy Runo sam przychodzi do pokoju, do p. Joli i siada na kanapie. Cały czas obserwuje. Przez te wichury jest troszkę lękliwy i szybko chce wracać do domku. 

Runo jest bardzo łasy na smaczki, daje się przekupić. 

Runo bardzo boi się aparatu (o tym też mówiła Dexterka). Ustaliłam z p. Jolą, że nie będziemy go stresować fotografując czy robiąc filmiki. On musi się porządnie zaaklimatyzować. 

W kontakcie jesteśmy stałym. 

Tutaj Runo przywołany przez p. Jolę przychodzi, ale zobaczył aparat i w nogi...

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dzwoniła pani Jola. Mówiła, że bardzo martwi się tym, że Runo upodobał sobie spanie w przedpokoju i tam głownie chce przebywać. A ona tak bardzo by chciała, aby Runuś był z nimi w pokoju. Martwi się tym, że mija już 2 tygodnie odkąd z nimi zamieszkał, a on przychodzi tylko na chwilkę po smaczka, daje sie pomiziać i czmycha do "siebie".

Pani martwi się, że coś robi nie tak...Poprosiłam, aby porozmawiała z Dexterką. Wiem, że taka rozmowa się odbyła.  Pani Jola otrzymała wsparcie, wskazówki. 

Runo w zachowaniu bardzo przypomina mi Czesterka od Ewy Marty i Ellig... On potrzebował prawie roku, zanim przeniósł się z przedpokoju do sypialni....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...