Jump to content
Dogomania

MARCELEK ZA TM :( Mały, drobny, zalękniony Marcelek poznaje prawdziwe psie życie. Pomóżcie w jego utrzymaniu, musimy mu zapewnić wszystko co najlepsze !

Livka

Recommended Posts

Załączam, jako ciekawą lekturę.

U Marcelka, widzę raczej padaczkę, niż jakąś chorobę psychiczną, ale jak widać, zwierzęta też cierpią na choroby psychiczne, bo przecież lęk np separacyjny, fobia itp, to SĄ choroby psychiczne i nie zawsze wystarcza terapia behawioralna, czasem potrzebna jest i farmakologia, a ludzkie leki psychotropowe, dobrze się sprawdzają. 

Chociaż jak zawsze, tak i tu, trzeba zachować umiar

https://wyborcza.pl/piatekekstra/1,129155,16408511,Zwierzeta_cierpia_na_choroby_psychiczne__A_rynek_lekow.html

http://filozofiawpraktyce.pl/w-tym-szalenstwie-jest-metoda-zaburzenia-psychiczne-u-zwierzat/

• Like 1

Wszystko już wiem co do dnia wczorajszego.
Afobam likwiduje sam lęk,a nie wpływa na nastrój,uspokaja i pies robi się odważniejszy. Marcelek mógł mieć zmienny humor na pierwszym leku (tak trzeba było terapię zaczynać) i żeby ustabilizować jutro dołączamy Seronil.

P.Magda mówi,że każde pobudzenie ma swoją przyczynę i nie dzieje się bez powodu,ale wykluczyła sprawy padaczkowe.Powiedziała,że wczoraj Marcelkowi chodziło o dom i ta nerwówka to był bunt,że w kojcu jest fe,a w domu lepiej.Na leku zrobił się śmielszy i chciał zaprotestować.Pomysł z braniem do domu uznała za trafiony,a Marcel przyzwyczai się do takiego rytmu.
P.Magda wiele lat pracowała na ludzkiej psychiatrii w szpitalu i od wielu lat zajmuje się psychiatrią zwierząt, więc kobieta chyba wie co mówi.Widziała Marcelka na żywo,widziała zachowanie.W każdym razie na spotkaniu wzbudziła moje zaufanie,Jej teorii i rad będę się trzymać.

Narobiłam sobie stracha wczoraj,a przy okazji i Wam Ciocie Kochane:( ,ale ja nie psychiatra i skąd mi wiadomo co w tym Marcelkowym łebku  siedzi,widzę jedynie,że coś jest źle i nie tak.
On jak Enigma ,od dwóch miesięcy próbuję rozszyfrować i "złamać" ,ale wciąż się nie udaje:(

• Like 2

2 minuty temu, jankamałpa napisał:

Ja poprosze o rachunek bo chyba było coś kupowane - chyba leki, a wcześniej jeszcze posłanko nowe.

Janeczko jestem bizy:),poźniej kochana wstawię rachunek za lek. Posłanko nie było kupowane, dotychczas moje kasował po kolei, pomyślimy o nowym jak trochę ustabilizuje humorek.

Marcelek na dobranoc,

IMG_6117.jpg

IMG_6128.jpg

IMG_6113.jpg

Przywiozłam dziś dodatkowe posłanko,ale dałam najpierw Marcelowi na górę :), inaczej by zaznaczył jak wszystkie inne,a to grube do prania.

Dostał też nową maskotkę i od razu zaniósł sobie położył:)

IMG_6173.jpg

• Like 11
  • Upvote 1

11 godzin temu, WiosnaA napisał:

Wszystko już wiem co do dnia wczorajszego.
Afobam likwiduje sam lęk,a nie wpływa na nastrój,uspokaja i pies robi się odważniejszy. Marcelek mógł mieć zmienny humor na pierwszym leku (tak trzeba było terapię zaczynać) i żeby ustabilizować jutro dołączamy Seronil.

P.Magda mówi,że każde pobudzenie ma swoją przyczynę i nie dzieje się bez powodu,ale wykluczyła sprawy padaczkowe.Powiedziała,że wczoraj Marcelkowi chodziło o dom i ta nerwówka to był bunt,że w kojcu jest fe,a w domu lepiej.Na leku zrobił się śmielszy i chciał zaprotestować.Pomysł z braniem do domu uznała za trafiony,a Marcel przyzwyczai się do takiego rytmu.
P.Magda wiele lat pracowała na ludzkiej psychiatrii w szpitalu i od wielu lat zajmuje się psychiatrią zwierząt, więc kobieta chyba wie co mówi.Widziała Marcelka na żywo,widziała zachowanie.W każdym razie na spotkaniu wzbudziła moje zaufanie,Jej teorii i rad będę się trzymać.

Narobiłam sobie stracha wczoraj,a przy okazji i Wam Ciocie Kochane:( ,ale ja nie psychiatra i skąd mi wiadomo co w tym Marcelkowym łebku  siedzi,widzę jedynie,że coś jest źle i nie tak.
On jak Enigma ,od dwóch miesięcy próbuję rozszyfrować i "złamać" ,ale wciąż się nie udaje:(

Aniu, wiem że masz mnie już dość ale uważaj..., obserwuj Marcelka, poczytaj ulotki.

• Upvote 1

1 minutę temu, [email protected] napisał:

Dorzucenie kolejnego leku może ustabilizować ale niekoniecznie. 

Dlatego napisałam obserwuj psa

Molly,sorry,..nie jestem dzieckiem i lekkomyślnie Sama Żadnych leków nie podaję, tym bardziej tego typu:( Leki zaleciła behawiorystka specjalizująca się w tym i skonsultowałam ze swoją wetką.

Myślisz,że bez obserwacji wrzucam Marcelkowi tabletki? Na obserwacji właśnie dopasowuje się dawki leków i  co rusz wrzucam sms p.Magdzie i co jakiś czas dzwonię.( Ostatnie dni była na wyjeździe i dziś miałam dzwonić,ale zadzwoniłam w niedzielę)Mam dokładną rozpiskę i stosuję się do zaleceń informując o każdym szczególe.

1 minutę temu, WiosnaA napisał:

Molly,sorry,..nie jestem dzieckiem i lekkomyślnie Sama Żadnych leków nie podaję, tym bardziej tego typu:( Leki zaleciła behawiorystka specjalizująca się w tym i skonsultowałam ze swoją wetką.

Myślisz,że bez obserwacji wrzucam Marcelkowi tabletki? Na obserwacji właśnie dopasowuje się dawki leków i  co rusz wrzucam sms p.Magdzie i co jakiś czas dzwonię.( Ostatnie dni była na wyjeździe i dziś miałam dzwonić,ale zadzwoniłam w niedzielę)Mam dokładną rozpiskę i stosuję się do zaleceń informując o każdym szczególe.

To super 

40 minut temu, WiosnaA napisał:

Kurcze,no....nie wiedziałam,że Ty znasz się również na psychiatrii zwierząt,...nie szukałabym  specjalisty tak daleko:)

Na psychiatrii zwierząt się nie znam ...., mam tylko ukończone 2,5 letnie studium psychiatryczne na którym psychiatrię wykładali nauczyciele akademiccy (z akademii medycznej)- psychiatrzy, duża część wykładów była wspólna z wydziałem lekarskim + roczna praktyka w szpitalu psychiatrycznym

• Livka changed the title to MARCELEK ZA TM :( Mały, drobny, zalękniony Marcelek poznaje prawdziwe psie życie. Pomóżcie w jego utrzymaniu, musimy mu zapewnić wszystko co najlepsze !