Jump to content
Dogomania

Jesienne porządki. Zaćma, chora wątroba i niedoczynność tarczycy. :( Stareńki jak świat Krecik z DT u anecik pojechał do DS w dn. 26.08.21


Tyśka)

Recommended Posts

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

Poprosiłam panią, aby zadzwoniła do anecik...

Kciuki trzymam...

Właśnie przed chwilą anecik do mnie dzwoniła (akurat Ci odpisywałam) i powiedziała, że telefonicznie brzmi super :) Ja teraz musze iść spać, bo świtem wstaję, ale jutro porozmawiam z Panią.  Może stanie się cud dla Krecika i znajdzie dom, bo jednak to niełatwy demencyjny dziadzio.

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to POTRZEBNY WIZYTATOR, KRAKÓW. Jesienne porządki. Zaćma, chora wątroba i niedoczynność tarczycy. :( Stareńki jak świat Krecik już w cudownym BDT u anecik
18 minut temu, Tyśka) napisał:

Poszukuję wizytatora w Krakowie, Cegielniana/Łagiewniki. Pani przespała się z decyzją i nadal chce Krecika 🙂

Jak wiesz mieszkam w kraku, ale to bardzo odpowiedzialna wizyta. Czy chciałabyś, abym się podjęła tego mega trudnego zadania?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, elik napisał:

Jak wiesz mieszkam w kraku, ale to bardzo odpowiedzialna wizyta. Czy chciałabyś, abym się podjęła tego mega trudnego zadania?

Dziękuję za gotowość. anecik zaproponowała, że zawiezie osobiście Krecika i wtedy też zobaczymy co i jak, czy w ogóle Krecik się tam odnajdzie. :) Potrzebne kciuki.

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Jesienne porządki. Zaćma, chora wątroba i niedoczynność tarczycy. :( Stareńki jak świat Krecik już w cudownym BDT u anecik
1 minutę temu, Tyśka) napisał:

Dziękuję za gotowość. anecik zaproponowała, że zawiezie osobiście Krecika i wtedy też zobaczymy co i jak, czy w ogóle Krecik się tam odnajdzie. 🙂 Potrzebne kciuki.

W takim razie zostawiam anecik tę arcy odpowiedzialną misję. Trzymam kciuki, żeby dom okazał się odpowiedni, a ludzie odpowiedzialni  🙂 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, elik napisał:

W takim razie zostawiam anecik tę arcy odpowiedzialną misję. Trzymam kciuki, żeby dom okazał się odpowiedni, a ludzie odpowiedzialni  🙂 

anecik najlepiej zna Krecika, stąd ta decyzja. :) Chcemy dać szansę Krecikowi i Pani, która właśnie chce pomóc takiej starowince bidulince. To brzmi jak cud, ja nie dowierzam...

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Tyśka) napisał:

anecik najlepiej zna Krecika, stąd ta decyzja. 🙂 Chcemy dać szansę Krecikowi i Pani, która właśnie chce pomóc takiej starowince bidulince. To brzmi jak cud, ja nie dowierzam...

Oczywiście, jest to najlepsza opcja. Zaproponowałam, bo w tytule było napisane, że szukasz wizytatora w Krakowie  🙂  Najlepiej spełni tę rolę ktoś kto zna Krecika i jego potrzeby, czyli anecik.

Link to comment
Share on other sites

A ja jakoś mam mieszane uczucia.... niby wiem, że dla psiaków najlepszy jest własny człowiek, ale w przypadku Krecika jakoś mi smutno że opuści miejsce które zna i kocha. Zna topografię terenu, ma psich przyjaciół, swoje ulubione miejsca, myśli że jest w domu. Takiemu niewidomemu staruszkowi zawsze gorzej w nowym miejscu, a czasu na przystosowanie się do nowych warunków, a potem nacieszenie się nowym domem bardzo dużo pewnie nie ma....

Ale to tylko takie moje odczucia, myślę że staruszkom powinno się oszczędzać zmian jeśli są szczęśliwe w miejscu w którym są.  Ale ja tak już mam .....

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, elik napisał:

Oczywiście, jest to najlepsza opcja. Zaproponowałam, bo w tytule było napisane, że szukasz wizytatora w Krakowie  🙂  Najlepiej spełni tę rolę ktoś kto zna Krecika i jego potrzeby, czyli anecik.

Działam na kilku frontach na raz :) Dziekuję za Twoją gotowość :))

Link to comment
Share on other sites

Decyzja o adopcji staruszka jest trudna... Wczoraj w południe rozmawiałyśmy z anecik czy w ogóle ogłaszanie Krecika ma sens... i nagle ten telefon - wydaje nam się, że trzeba dać szansę. Oczywiście, że każda zmiana dla staruszka jest trudna (mocno!) i obiecuję Wam, że przy jakiejkolwiek wątpliwości dziadzio wróci z anecik i wtedy pousuwam ogłoszenia. Ale jednak z drugiej strony tam będzie sam, będzie miał spokój od energicznych psiaków, troskliwą opiekę jeden na jeden - to dla niego szansa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Limonko, jako osoba od lat "robiąca" w staruszkach napiszę Ci, że dobry DS to jest to co staruszkowi potrzebne najbardziej. Żaden hotelik, nawet najlepszy, ale mający pod opieką kilka czy kilkanaście zwierząt nie da tyle uwagi, serca i opieki co własny DS. Oczywiście, początki są z reguły trudne ale później jest dobrze.

Trzymam kciuki za Krecika i domek :-).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyśka) napisał:

Krecik jutro wyrusza w drogę. Bardzo dziękuję anecik i Jej Mężowi, że potrafią tak przeorganizować życie, aby jak najszybciej zawieźć psiaka do domu. Pani od jutra ma wolne, więc będzie i więcej czasu na dziadusia.

Szczęśliwej drogi kochany Kreciku. Bądź szczęśliwy przez resztę życia. Niech wszystko ułoży się jak najlepiej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, AlfaLS napisał:

Limonko, jako osoba od lat "robiąca" w staruszkach napiszę Ci, że dobry DS to jest to co staruszkowi potrzebne najbardziej. Żaden hotelik, nawet najlepszy, ale mający pod opieką kilka czy kilkanaście zwierząt nie da tyle uwagi, serca i opieki co własny DS. Oczywiście, początki są z reguły trudne ale później jest dobrze.

Ja teoretycznie to wiem, ale jakoś i tak zawsze mi żal staruszków przechodzących zmiany. Pamiętam jaki nieszczęśliwy mój Dżeki był kiedy do nas trafił, i ile czasu mu zajęło by zaczął czuć się jak w domu, a był młodszy (ok.9 -10 lat) i mniej schorowany. Jestem z Krecikiem od samego początku, fajnie było patrzeć jak się zmienia, jak odzyskuje siły i radość życia i myślałam że pozostanie na zawsze w miejscu które traktuje jak dom.

Jeśli jako jedyny psiak miałby być szczęśliwszy to życzę Krecikowi żeby tak się stało. 

Dużo miłości w nowym domu, wszystkiego dobrego :-))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciężko mi uwierzyć w ten CUD, ale... Krecik ma Dom Stały. Pojechał, oczarował i został. Wraz z zapasem lekarstw, karmy, obróżką, legowiskiem, miseczkami i smyczką. ♡♡♡ Dla mnie to niesamowite, że istnieją Ludzie, którzy chcą pomóc największej psiej biedzie. Trzymam kciuki za aklimatyzację :) 

received_603772544127617.jpeg.ce7f33b2da68702f41cf89500b321c40.jpeg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Jesienne porządki. Zaćma, chora wątroba i niedoczynność tarczycy. :( Stareńki jak świat Krecik z DT u anecik pojechał do DS, 26.08.21
27 minut temu, Tyśka) napisał:

Ciężko mi uwierzyć w ten CUD, ale... Krecik ma Dom Stały. Pojechał, oczarował i został. Wraz z zapasem lekarstw, karmy, obróżką, legowiskiem, miseczkami i smyczką. ♡♡♡ Dla mnie to niesamowite, że istnieją Ludzie, którzy chcą pomóc największej psiej biedzie. Trzymam kciuki za aklimatyzację :) 

Bardzo się cieszę :-)))/

Rozumiem, że ogloszenie Krecika mogę usunąć?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Jesienne porządki. Zaćma, chora wątroba i niedoczynność tarczycy. :( Stareńki jak świat Krecik z DT u anecik pojechał do DS w dn. 26.08.21

Poczekam jeszcze z pełnym rozliczeniem... :) Ale było parę wydatków ostatnio (wizyta w lecznicy - 145zł, zakup lekarstw do DS - 56zł, transport do DS).

Na razie opłaciłam wizytę w lecznicy (145,-)

240781689_1021203352039112_7511476654279190710_n.jpg.2d866d0608539454a6fe947109ccbc9c.jpg

Niestety, nie zauważyłam że wysłałam ze złym tytułem - wykorzystałam z opcji "ponów przelew" i nie zmieniłam tytułu, tylko kwotę, ten pospiech :(. Ale chodzi tutaj o weta.
kr.jpg.c4e51faa8cd299df26be864670b705b2.jpg

STAN KONTA w dn. 25.08.2021: +292,02zł

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Poker napisał:

Są jakieś wieści o Kreciku?

Wczoraj wieczorem było ok, nawet dostałam filmik z wieczornego spacerku. Pomykał jak nie dziadeczek :) Z nocy jeszcze nie mam, ale na razie się poznają, czekam cierpliwie. Pani dostała też zaproszenie na wątek to może skorzysta, ale uszanuję jeśli nie będzie mieć ochoty tutaj zdawać relacji.

Link to comment
Share on other sites

U Krecika wszystko dobrze. Pani zauroczona, że to taki dziaduś, że jest przekochany. Pierwszy stres minął, wczoraj rano zrobił pierwsze siusiu. Apetyt dopisuje, leki wsuwa z jedzonkiem. Na spacerze radzi sobie świetnie, zasuwa jak samochodzik, windą jeździ bez problemu. W mieszkaniu też jest grzeczny, jeszcze zwiedza, sporo drepta, ale to początki. Naprawdę super, nadal nie mogę uwierzyć...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...