Jump to content
Dogomania

FIDO - Stary, rudy, zaniedbany, mały piesuś za TM [*]


Recommended Posts

5 minut temu, Ewa Marta napisał:

Słuchajcie, nie mam jak wpisać w post rozliczeniowy tej ostatniej wpłaty. Co możemy zrobić, żeby rozliczenia były aktualne? Pozostaje chyba kopiowani postu rozliczeniowego i dopisywanie kolejnej pozycji  w bieżącym poście. Nie da się edytować postów:( Jak robić bazarki? Jestem podłamana:(

Nie dość ograniczeń z powodu koronawirusa, to jeszcze tu zaaplikowali nam kolejne ograniczenia. Bez tych funkcji trudno będzie prowadzić rozliczenia, czy bazarki. Nie wiem czy to przypadkiem nie jest stała propozycja dogo  :(

Link to comment
Share on other sites

43 minuty temu, elik napisał:

Nie dość ograniczeń z powodu koronawirusa, to jeszcze tu zaaplikowali nam kolejne ograniczenia. Bez tych funkcji trudno będzie prowadzić rozliczenia, czy bazarki. Nie wiem czy to przypadkiem nie jest stała propozycja dogo  :(

Wyrzucenie formatowania z edytowanego postu pomaga - mi przynajmniej pomogło, gdy jest sam tekst post edytuje się normalnie. Ale wszelkie pogrubienia, cytaty itd trzeba wywalić. Za to zdjęcia wchodzą "dawną" metodą :)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Słuchajcie, nie mam jak wpisać w post rozliczeniowy tej ostatniej wpłaty. Co możemy zrobić, żeby rozliczenia były aktualne? Pozostaje chyba kopiowani postu rozliczeniowego i dopisywanie kolejnej pozycji  w bieżącym poście. Nie da się edytować postów:( Jak robić bazarki? Jestem podłamana:(

Ewuniu, zajęło mi to sporo czasu, ale wreszcie udało mi się wznowić rozliczenie finansów. Niestety nie w dotychczasowym rozliczeniu, ponieważ teraz dogo nie dopuszcza nic poza tekstem podstawowym jaki mamy do dyspozycji. Niedostępne jest nawet zwiększenie liter.

Jeśli chcesz zobaczyć jak można teraz prowadzić rozliczenia to zaglądnij do wątku Arusia i Sary.

Jeśli chcesz to możesz skopiować do swojego postu i nadpisać swoje dane. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, sue napisał:

Wyrzucenie formatowania z edytowanego postu pomaga - mi przynajmniej pomogło, gdy jest sam tekst post edytuje się normalnie. Ale wszelkie pogrubienia, cytaty itd trzeba wywalić. Za to zdjęcia wchodzą "dawną" metodą :)

Udało mi się dojść do tego po wielu próbach  :) Dzięki      kwietki.jpg.7e81a4cd9ab49b8d5cba5656c6a5b758.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, elik napisał:

Ewuniu, zajęło mi to sporo czasu, ale wreszcie udało mi się wznowić rozliczenie finansów. Niestety nie w dotychczasowym rozliczeniu, ponieważ teraz dogo nie dopuszcza nic poza tekstem podstawowym jaki mamy do dyspozycji. Niedostępne jest nawet zwiększenie liter.

Jeśli chcesz zobaczyć jak można teraz prowadzić rozliczenia to zaglądnij do wątku Arusia i Sary.

Jeśli chcesz to możesz skopiować do swojego postu i nadpisać swoje dane. 

Bardzo dziękuję, spróbuję to zrobić jak obrobię się z pracowymi rzeczami:)

Link to comment
Share on other sites

 

Fuduś przechodzi prawdopodobnie zespół przedsionkowy psa starego. Nagle zaczął się zataczać, ma przekrzywioną główkę i oczopląs. Kasia była z nim u weta i o 15:30 ma mieć kontrolę, ale z tym zespołem nie robi się w zasadzie nic, tylko trzeba czekać i podtrzymywać psiaka. Moje staruszki przechodziły to samo. Za pierwszym razem Semurek dostawał tlen i antybiotyk. Stresowało go to podawanie tlenu bardzo. Potem moi weci powiedzieli, że to się robi dla ludzi, żeby nie zostawiać ich w poczuciu, że pies upada, ma oczopląs i nikt nic nie robi i że on przechodzi bez żadnego wspomagania. Mam nadzieję że u Fido to potrwa krótko. Za dzień - dwa powinno być lepiej.

 

Link to comment
Share on other sites

Poddaję się, nie mogę nawet wysłać PW dzisiaj. O rozliczeniu zrobionym wg wzoru elik też. Nie przyjmuje mi posta i już.

Podczas prób wrzucenia całego postu bez żadnych kolorów, zmian wielkości czcionki itp. znalazłam błąd w podliczeniach. Było to prawdopodobnie spowodowane tym, że część pieniędzy była na koncie moim, a część na koncie wolontariatu schroniska, ale też moim złym wpisaniem sumy za pobyt Fido w listopadzie. Na szczęście pomyłka nie wpłynęła na saldo, które było wpisane. Swoją drogą dobrze jest mieć te rozliczenia w wersji papierowej. 

Link to comment
Share on other sites

Elu, przepraszam, spróbuję wgrać tu Twoje rozliczenie, zobaczymy, czy przejdzie:

edit: Coś podobnego... Wgrałam najpierw rozliczenie z wątku Eli, a potem edytując je poprawiłam i w końcu weszło... Coś się w takim razie knoci, kiedy kopiuję do worda i potem wracam z tym tutaj. Masakra.

Poniżej aktualne rozliczenie Fidusia. Ufffff

 

Rozliczenie finansów Fido

Stan konta na dzień 19.04.2020  -  2.875,50 zł

  2.875,50 zł
       40,00 zł  -  Agnieszka znajoma elik - 20.04.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
  2.915,50 zł
 

Wypłaty:

Stan na dzień 19.04.  -  2.808,30  zł

  2.808,30 zł
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
  2.808,30 zł
 

Saldo:

   2.915,50 zł
-  2.808,30 zł
= = = = = = = = = =
      107,20 zł

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Coś się w takim razie knoci, kiedy kopiuję do worda i potem wracam z tym tutaj. Masakra.

Bo nie można zmieniać formatowania. Można używać tylko takie, które jest na dogo, a w Wordzie są inne formaty. Musisz pisać na dogo.. Ale niektóre funkcje wróciły. Można zmieniać wielkość,  krój i kolor czcionek. Może teraz spróbuj przenosić z Worda.

Link to comment
Share on other sites

Fiduś źle się czuje. Jest markotny, słaby. Nie ma apetytu, a jak już coś uszczknie, to zwraca. Leży cały czas na posłanku, podnosi się, kiedy chce się załatwić.

Dostał antyiotyk Synulox na kilka dni. Bierze go już 3 dni. Może to on powoduje brak apetytu, ale wymioty? Od wczoraj dostaje Metoclopramid przeciwwymiotny, może jeszcze nie zaczął działać. Nie bardzo wiadomo co robic, odstawić antybiotyk, który zaleciła wetka? Dostaje tez już podskórnie roztwór z glukozaminą.

Bardzo sie martwię. Macie jakieś pomysły co mu można podać przy zespole przedsionkowym?

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Współczuję Ewuniu, żałuję, ale nic nie wiem na temat zespołu przedsionkowego  :(
Trzymaj sie piesionku.

Teoretycznie nie podaje się przy nim nic. Nie wiem, co się z nim dzieje, czy możłiwe, żeby źle dobrany antybiotyk tak podziałał?  

2 godziny temu, Poker napisał:

Niewesoło. Biedny dziadzio. Może się uda jeszcze go wyciągnąć na trochę. Oby tylko nie męczył się niepotrzebnie.

Ja nie dopuszczam do siebie innej myśli niż ta, że wyjdzie z tego.

Link to comment
Share on other sites

Przekopiowałam z netu wypowiedź wetki z  Chaty Zwierzaka.


Narząd przedsionkowy odpowiada za równowagę i koordynacje ruchu
Objawy
-przekrzywienie głowy
-oczopląs
-zaburzenia równowagi
Jeśli wykluczymy nastepujące schorzenia :
-zapalenie ucha środkowego i wewnętrznego
-niedobory hormonów tarczycy
-uraz - stłuczenia oraz złamania
-choroby rdzenia i móżdżku
-choroby naczyń mózgowych
-nowotwory
-zatrucia metronidazolem przy długotrwałym przyjmowaniu
Wtedy mamy najczęściej do czynienia z idiopatycznym zespołem przedsionkowym czyli takim, którego etiologi nie znamy - występuje najczęściej u starszych psów i nie jest związany z żadną patologią - często mija po kilku dniach, do kilku tygodni. Oczywiście to możemy stwierdzić tylko po wykluczeniu innych przyczyn.
Istotnym jest zrobieniu dodatkowych badan aby wykluczyć schorzenia towarzyszące czyli badania uszu aby sprawdzić czy nie ma zapalenie ucha środkowego i wewnętrznego, badania krwi aby wykluczyć niedoczynność tarczycy oraz inne schorzenia metaboliczne związane np z wątrobą., rtg przy urazach, przy podejrzeniu nowotworów, wylewów- tomografie lub rezonans.
Z moich doświadczeń wielu zwierząt z tym właśnie schorzeniem,
ważne jest nawadnianie, pilnowanie przyjmowanie pokarmu. Zaburzenia błędnika powodują że zwierze nie jest w stanie samodzielnie pic, ani jeść. świat kręci mu się jak na karuzeli. Po kilku dniach objawy ustępują. Ważne także jest, aby zwierze pionizować, nie dopuścić do leżenia w jednym miejscu, przekładać z boku na bok, podawać miękkie jedzenie, często z reki przez pierwsze dni w małych ilościach ... i cierpliwości ... bo wszystko mija.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Poker napisał:

 A w sumie po co podawany jest antybiotyk? Ma zapalenie ucha?

Być może tak na wszelki wypadek, gdyby to było właśnie zapalenie ucha. Przy zespole przedsionkowym nie podaje się żadnych leków.

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Fiduś źle się czuje. Jest markotny, słaby. Nie ma apetytu, a jak już coś uszczknie, to zwraca. Leży cały czas na posłanku, podnosi się, kiedy chce się załatwić.

Dostał antyiotyk Synulox na kilka dni. Bierze go już 3 dni. Może to on powoduje brak apetytu, ale wymioty? Od wczoraj dostaje Metoclopramid przeciwwymiotny, może jeszcze nie zaczął działać. Nie bardzo wiadomo co robic, odstawić antybiotyk, który zaleciła wetka? Dostaje tez już podskórnie roztwór z glukozaminą.

Bardzo sie martwię. Macie jakieś pomysły co mu można podać przy zespole przedsionkowym?

Moja Sawana miała zespół przedsionkowy i został przepisany encorton,łykała go przez miesiąc,stopniowo była zmniejszana dawka i wyszła z tego tylko minimalnie zostało przekrzywianie głowy na jedną stronę.Oczopląs bardzo szybko minął.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.04.2020 o 11:10, elik napisał:

Przekopiowałam z netu wypowiedź wetki z  Chaty Zwierzaka.


Narząd przedsionkowy odpowiada za równowagę i koordynacje ruchu
Objawy
-przekrzywienie głowy
-oczopląs
-zaburzenia równowagi
Jeśli wykluczymy nastepujące schorzenia :
-zapalenie ucha środkowego i wewnętrznego
-niedobory hormonów tarczycy
-uraz - stłuczenia oraz złamania
-choroby rdzenia i móżdżku
-choroby naczyń mózgowych
-nowotwory
-zatrucia metronidazolem przy długotrwałym przyjmowaniu
Wtedy mamy najczęściej do czynienia z idiopatycznym zespołem przedsionkowym czyli takim, którego etiologi nie znamy - występuje najczęściej u starszych psów i nie jest związany z żadną patologią - często mija po kilku dniach, do kilku tygodni. Oczywiście to możemy stwierdzić tylko po wykluczeniu innych przyczyn.
Istotnym jest zrobieniu dodatkowych badan aby wykluczyć schorzenia towarzyszące czyli badania uszu aby sprawdzić czy nie ma zapalenie ucha środkowego i wewnętrznego, badania krwi aby wykluczyć niedoczynność tarczycy oraz inne schorzenia metaboliczne związane np z wątrobą., rtg przy urazach, przy podejrzeniu nowotworów, wylewów- tomografie lub rezonans.
Z moich doświadczeń wielu zwierząt z tym właśnie schorzeniem,
ważne jest nawadnianie, pilnowanie przyjmowanie pokarmu. Zaburzenia błędnika powodują że zwierze nie jest w stanie samodzielnie pic, ani jeść. świat kręci mu się jak na karuzeli. Po kilku dniach objawy ustępują. Ważne także jest, aby zwierze pionizować, nie dopuścić do leżenia w jednym miejscu, przekładać z boku na bok, podawać miękkie jedzenie, często z reki przez pierwsze dni w małych ilościach ... i cierpliwości ... bo wszystko mija.

Elu, bardzo dziękuję!

Dnia 26.04.2020 o 11:11, elik napisał:

Być może tak na wszelki wypadek, gdyby to było właśnie zapalenie ucha. Przy zespole przedsionkowym nie podaje się żadnych leków.

Możliwe, że podali zapobiegawczo.

Dnia 26.04.2020 o 11:11, Anula napisał:

Moja Sawana miała zespół przedsionkowy i został przepisany encorton,łykała go przez miesiąc,stopniowo była zmniejszana dawka i wyszła z tego tylko minimalnie zostało przekrzywianie głowy na jedną stronę.Oczopląs bardzo szybko minął.

A to ciekawe, o encortonie nie słyszałam. Dziękuję!

 

Na szczęście Fuduś czuje się lepiej, zaczął jeść. Oczopląs powoli znika, główka przekrzywiona jeszcze, ale to ustąi za jakiś czas. Tak teraz wygląda dziadeczek:

e02b1aba9651a3f3med.jpg

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.04.2020 o 11:41, Ewa Marta napisał:

Na szczęście Fuduś czuje się lepiej, zaczął jeść. Oczopląs powoli znika, główka przekrzywiona jeszcze, ale to ustąi za jakiś czas. Tak teraz wygląda dziadeczek:

 

Dzięki za dobrą wiadomość :) Kochany psianeczek bardzo ładnie sobie wygląda  :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...