Jump to content
Dogomania

>> 3 lata odsiadki za niewinność!! Na ratunek Kapsla z Radys- dziekuje wszystkim za pomoc, udało się Kapsel MA DOM we Wrocławiu :) <3


Recommended Posts

U weta było nawet ok ,choć Kapsel się rozpłaszczył na podłodze i tak leżał , zupełne przeciwieństwo Koriego którego ciężko było zbadać ,bo chciał się tylko miziać . Wetka daje mu też koło 4 lat. Przebrała go ogólnie, temperatura 39C ale to na pewno stres. W siusiaku ani na nim nic niepokojącego nie znalazła ,był czysty i w dobrej kondycji jak to powiedziała. Mówi ,że nic nie świadczy o jakimkolwiek stanie zapalnym ,więc nie wie co ja tam mogłam widzieć. Pobrała mu krew do badań

Była też groomerka która chętnie go zrobi ,ale dopiero po 15.07 ma termin wolny.  120 zl . Jeśli się zdecydujecie to daj znać od razu nas zapiszę

Odpisałam Magdzie że w takim razie rezygnujemy z groomerki na razie, to zdecydowanie za dużo.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Karen116 napisał:

Całkiem spore psisko z Kapselka! Bardzo się cieszę, ze nic specjalnego nie wyszło i że wygląda to wszystko dobrze:)

A kropelki na kleszcze też Magda wzięła? 

tak, kropleki też zaaplikowane :) rachunek za weta będzie na koniec miesiąca

Link to comment
Share on other sites

Sa juz wyniki Kapselka. Wszystko ok. Wygląda tylko na to, że ma jakiś zanikający stan zapalny jakby po jakiejś wirusówce, wetka zaleciła podawać Immunoactiv, Madzia pojedzie kupić. Poza tym, jest wszystko ok i nie trzeba innych leków/ suplementów. Także- brawo Kapsel :D

Wstawiam zdjęcie od wetki i wyniki :)

64935463_467737423985134_8418134396921446400_n.thumb.jpg.e63820f9e4f9bb8609859dfeec42afc4.jpg

65491981_669974630094078_1763869834979835904_n.thumb.png.1a0b0bd8b7d2465c28ce0ec03009b18a.png

 

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Tyś(ka) napisał:



kiyoshi, taka cena za psiaka tej wielkości to nie jest dużo, chociaż rozumiem że przy bezdomniaku to majątek... :(

hmm...dobrze wiedzieć. Ja nigdy żadnego psiaka do SPA nie zabierałam i po prostu nie znam cenników. Sądziłam że to wyjdzie 50-70 zł...ale jak mówisz że 120 zł jest ok na psa tej wielkości to dobrze wiedzieć po prostu. Ustaliłyśmy z karen że Kapselek jednak skorzysta z usług tej Pani groomerki (dziękuje karen za pokrycie kosztów <3) Magda ustali termin jak będzie po Immunoactiv u wtki (pewnie jutro lub w piątek bo dzisiaj przy takich upałach to wiadome).

1 godzinę temu, Karen116 napisał:

Bardzo się cieszę, ze wyniki sa dobre! Kapsel to taka cicha woda:) Szkoda mi się go zrobiło, kiedy zobaczyłam go skulonego na wadze, musi się bardzo stresować. Ale psisko jest świetne!

tak, na tej wadze faktycznie przygaszony, ale trudno się dziwić, jest dopiero kilka dni na wolności.

Magda wczoraj mi pisała, że on robi szybkie postępy i coraz bardziej się otwiera :)

65137252_361802007811935_5020136304470392832_n.thumb.jpg.e49ab120e12cf0f1bde508fc7709e0aa.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Kapsel przypomina mi "Lidkowego" i "naszego" Nemo. Też duży (waga ponad 30 kg). Czekał dość długo na dom, w jego sprawie było tylko kilka telefonów z propozycjami zamieszkania w budzie. A Nemo to pies kanapowo - łóżkowy, łagodny, towarzyski, wpatrzony w człowieka, potrzebujący kontaktu i "rozmowy". Nemo bardzo lubi pogadać z opiekunem, opowiada, odpowiada, doradza... ;-)) Przy tym to pies średnio aktywny, nie lubiący samotności i nudy. Ostatecznie trafił świetnie. Mieszka w Krakowie, w bloku, ale terenów spacerowych mu nie brakuje, ma koleżankę. Najważniejsze jest to, że trafił do super rodziny, która bardzo go kocha. Z adopcją dużych psów jest trudniej, ale Kapselek ma dużo uroku i to jest jego atut. 

Jeszcze pokażę Wam Nemo przed fryzjerem i po...

Nemo6.jpg

P1310478.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Śliczny psiak! A właściwie psisko:) Super, ze dobrze trafił - widać, ze jest mądrym, kontaktowym psiakiem, kóry potrzebuje kontaktu z właścicielem i lubi wygodę:) A co do strzyżenia - bardziej mi się podoba przed:) Lubię takie "roztrzepańce":)

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Karen116 napisał:

A co do strzyżenia - bardziej mi się podoba przed:) Lubię takie "roztrzepańce":)

Mnie to samo :) Według mnie takie psy wiele tracą po strzyżeniu... trymować je jak najbardziej, ale nie traktować maszynką:) Ale wiadomo, są gusta i guściki. Jeydne co to po strzyżeniu psiaki są bardziej... szczeniaczkowe:)

A Nemo faktycznie ta sama "rasa".

Mam nadzieję, że Kapsel szybciutko pofrunie do siebie.

Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Karen116 napisał:

A co do strzyżenia - bardziej mi się podoba przed:) Lubię takie "roztrzepańce":)

To mamy takie samo zdanie. :-)) Jednak większość ludzi preferuje ukształtowane fryzury u kudłaczy i szorściaków. Strzyżenie jest większą ingerencją, niż trymowanie. Kapselek potrzebuje tylko szlifu. 

Link to comment
Share on other sites

Wiesci od Dexterki :)  :)

Kapsel się rozkręca:-) jest grzeczny ,coraz lepiej idzie mu chodzenie na smyczy . Przedwczoraj oswajałam go ze szczotką do czesania i wczoraj udało mi się powycinać mu dready z ucha i z brody . Jest póki co mało aktywny, na wybiegu trochę pochodzi , trochę powącha i się kładzie. Kondycja -1

W dalszym ciągu boi się Kuby , na wybiegu kapsel bardzo niechętnie do niego podchodzi .

Jak Kuba go ma na smyczy to spokojnie da się pogłaskać ,ale z własnej woli nie chce podejść.

Ja i Kapsel to miłość od pierwszego wejrzenia także między nami jest wszystko ok

 

65488930_846654632375879_2049603885944799232_n.jpg.13decccf4f3ba51aa03b030c640651e3.jpg

65552639_327537548177704_515495778890809344_n.jpg.13f84232d93b3d6ef7ce7e8a0d8a717f.jpg

65558207_346165632732709_8132395642967293952_n.jpg.ae02ef7251e1d8d37dff81f1394d6b96.jpg

Link to comment
Share on other sites

L.p.

Nazwa towaru lub usługi

J.m.

Ilość

Cena

Wartość

 

 

Kapsel - pobyt i wyżywienie

 w hotelu „ U Dexterki”

od 22.06.19 do 30.06.19

 

kpl

1

145,00 zł

145,00 zł

 

RAZEM

145,00 zł

 

No i mamy pierwszą faktue :) na razie za hotelik. Za weterynarza jeszcze nie ma.....wpłacam więc Dexterce 145 zł :)

Link to comment
Share on other sites

Kapsel jest naprawdę słodki! Nie moge się napatrzeć, jaki on jest fajny! I widać, ze ma świetną relację z Magdą!

Rozmawiałam z Magdą na temat Kapsla. Wygląda na to, ze piesek jeszcze dochodzi do siebie po schroniskowej traumie i powoli się otwiera. Nie za bardzo jest obeznany ze smyczą, ale robi postępy. Jest ostrożny wobec mężczyzn - to podobno często się zdarza pieskom po schronisku. Do męża Magdy podchodzi z rezerwą - na smyczy daje się prowadzić bez problemu, ale na otwartym wybiegu nie podejdzie do niego. Na początku pił bardzo dużo i jadł na zapas, dosłownie rzucal się na jedzenie. Teraz już wie, że jedzenia i picia nie zabraknie i je i pije normalnie. No i to, co już wiecie: kondycja po schronisku jest do poprawienia. Troszkę się już rozruszał, a będzie jeszcze lepiej:)

Link to comment
Share on other sites

Mamy fakturke za weta. Magda dostała fakture zbiorczą za wszystkie psy za ten miesiąc więc wstawiam rozliczenie szczegółowe- nasze są pozycja 2 i 3.

10c78baef562.png

zaraz ureguluje : 183 zł i 63 zł za kolejne dwie wizyty, w sumie: 246 zł

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...