Jump to content
Dogomania

Dwie sieroty prawdopodobnie mama i córka znalazły wspólnie dom marzeń!!!


Recommended Posts

2 godziny temu, Ewa Marta napisał:

No to teraz poproszę o mocne trzymanie kciuków! Jeszcze dogadujemy szczegóły, ale wszystko wskazuje na to, że jutro z samego rana sunieczki pojadą do domowego hoteliku:) Miejsca znanego i polecanego na dogomanii:) Nic więcej nie napiszę, bo boję się zapeszyć:) Chyba dzisiaj nie zasnę:)

Mam wielką prośbę, podpowiedzcie mi trąbie jak teraz wrzucamy linki do wątków na inne wątki? Nie działa edycja i ikonka nieskończoności, bo tej ikonki po prostu nie ma, jak wciskam edycję postu:( 

 

 

Trzeba coś napisać. NP Wątek suń. Skopiować link to wątku . Zaznaczyć kursorem wyrazy tak aby się to podświetliło.Do góry w okienku czwarty znaczek od lewej - takie dwa ogniwa łańcucha - klikamy na to .Wklejamy tam skopiowany link, zatwierdzamy i powinno zadziałać :)

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, b-b napisał:

Jestem u dziewczyn. 

Tyle na razie niestety mogę.

Dzięki Dziewczyny ,że dałyście szansę obu suniom :****

To bardzo dużo:) Zostań z nami i wspieraj myślami:)

14 minut temu, b-b napisał:

Trzeba coś napisać. NP Wątek suń. Skopiować link to wątku . Zaznaczyć kursorem wyrazy tak aby się to podświetliło.Do góry w okienku czwarty znaczek od lewej - takie dwa ogniwa łańcucha - klikamy na to .Wklejamy tam skopiowany link, zatwierdzamy i powinno zadziałać :)

Spróbuję, bardzo dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

https://www.dogomania.com/forum/topic/349745-dwie-sieroty-prawdopodobnie-mama-i-córka-po-śmierci-opiekuna-znalazły-się-w-schronisku-i-nie-potrafią-się-tam-odnaleźć/?page=2

Działa też normalne kopiuj wklej. Niestety trzeba kopiować dwa razy.  Po przekopiowaniu do odpowiedzi 

naciskamy na : Display as a link instead 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Jo37 napisał:

https://www.dogomania.com/forum/topic/349745-dwie-sieroty-prawdopodobnie-mama-i-córka-po-śmierci-opiekuna-znalazły-się-w-schronisku-i-nie-potrafią-się-tam-odnaleźć/?page=2

Działa też normalne kopiuj wklej. Niestety trzeba kopiować dwa razy.  Po przekopiowaniu do odpowiedzi 

naciskamy na : Display as a link instead 

 

 

O tego nie znałam:) Dziękuję bardzo:)

Link to comment
Share on other sites

Przybieglam do suniek z watku Malenstw. Tyle, ze link znalazlam na profilu Ewy Marty.

Dobrze, ze sunie zostaly zabrane z tego paskudnego miejsca. Minie troche, zanim o tym zapomna.....

Poprosze o konto,  wplace jednorazowo 60 zl.

Deklaruje po 20 zl (lacznie 40 zl ) stalej deklaracji dla suczek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, ewu napisał:

Dziękuję za pomoc dla sunieczek. Niestety właściciel zmarł i nie wiadomo jak się nazywały w domu.

Ktoś do schronu je odstawił. Sąsiad? Miła rodzinka zmarłego, która pozbyła się kłopotu? Chyba wiedział, jak się nazywają?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, MALWA napisał:

Przybieglam do suniek z watku Malenstw. Tyle, ze link znalazlam na profilu Ewy Marty.

Dobrze, ze sunie zostaly zabrane z tego paskudnego miejsca. Minie troche, zanim o tym zapomna.....

Poprosze o konto,  wplace jednorazowo 60 zl.

Deklaruje po 20 zl (lacznie 40 zl ) stalej deklaracji dla suczek.

Malwa, najserdeczniej dziękuję! Masz swoje psiaki, a jednak chcesz wesprzeć sunie:)  Zaraz zapisze stałą deklarację, a jednorazową jak dojdzie na konto:)

53 minuty temu, Isiak napisał:

Ktoś do schronu je odstawił. Sąsiad? Miła rodzinka zmarłego, która pozbyła się kłopotu? Chyba wiedział, jak się nazywają?

Tego nie wiem niestety. 

Link to comment
Share on other sites

Skarby dojechały już do hotelu!!! Młodsza Nadia jest bardzo wystraszona, nie zjadła nawet gotowanego kurczaka. Za to mamusia zjadła i wygląda na bardziej opanowaną:) Poza tym na gorąco takie informacje o Mamusi:)

O Florkę (starszą) na pewno będzie mnóstwo telefonów. Jest śliczna, ogłoszę ją na FB w szpicach w potrzebie.

Pozostaje trzymać mocno kciuki za młodszą, żeby w warunkach domowych się otworzyła, nie niszczyła i przede wszystkim zjadła coś:) 

Obie sunie zapchlone mocno, ale są już po aplikacji środka przeciw pchłom. Dzisiaj muszą pozostać w miejscu bez innych psów, ale za to z obecnością człowieka.

Nic jeszcze nie wiem o łapce, za dużo się dzieje i myślę, że trzeba dać czas Jadze na ogarnięcie wszystkiego, ale na pewno będą jakieś zdjęcia. Nie mogę się doczekać.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oglądnęłam krótszą łapkę i wygląda na to, że straciła stopę, a nie urodziła się z taką. Na końcu jest brzydka blizna, jakby się dłużej goiło. Może wpadła w jakieś wnyki czy miała wypadek? Brakuje łapki za piętą. W niczym suni to nie przeszkadza, ale może tłumaczy, dlaczego jest tak bardzo wylękniona. Nawet nie chce na mnie patrzeć, ale daje się dotykać, tylko przy tym aż podryguje. Sunie nie są agresywne. 

Przyjechały z tabletkami na odrobaczenie, zachipowane, są zaszczepione wirusówkami. Jedynie, to trzeba zawalczyć z pchlicą, ale już wczoraj kupiłam preparat, bo dowiedziałam się, że nie są zabezpieczone. Mają zdrowe uszy, Florcia cierpi na chorobę lokomocyjną, przyjechała cała w wymiotach, na szczęście samą żółcią i śliną.

Sunie mają książeczki zdrowia, ale nie są one wypisane. Czy podano w schronisku orientacyjny wiek dziewczyn? Młodsza ma już kamień na zębach, po cycusiach widać, że raczej obie rodziły, bo mają spore  sutki i gruczoł obwisły. Jak dla mnie ma ok 3 lat. Florka jest starsza. Ząbki ma już pożółkłe i ogólnie po pysiu też widać, że nie jest najmłodsza. Za to wygląda jak pluszak, bardzo w typie szpica. No i jest bardziej otwarta, na pewno szybciutko ludzie będą o nią dzwonić.

Szkoda, że nikt ze schroniska nie zapytał o imiona suczek. To jedyne, co swojego miały, a tak niepotrzebnie będzie im trudniej.

Sunie nie są towarzyskie w stosunku do innych psów, zgodnie oszczekały i owarczały psy za bramką w drzwiach. Nasze były ich bardzo ciekawe, bo za suniami szedł intensywny zapach schroniska, niestety ze względu na świeże rany po sterylkach, nie jest możliwa ich kąpiel.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jaaga, bardzo dziękuję za relację. Na pewno potrzebują czasu, żeby zaufać i uspokoić się. 

Co ta maleńka musiała wycierpieć z łapką, nawet nie chce myśleć:(

2 tygodnie po sterylce możemy zaszczepić przeciw wściekliźnie. Zapytam basię, kiedy miały dokładnie strerylkę.

 

Link to comment
Share on other sites

Małe zostawiły legowiska i uciekły do transportera Fado. Transporter Fado jest u nas ostatnio hitem, pierwszym etapem socjalizacji. Wczoraj opuściła go Tania, dziś jest znowu zajęty. To niesamowite,że wszystkie psy mają do niego taką słabość. Florka odsypia, Nadia stale czuwa.

DSC08800.JPG

DSC08807.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Jo37 napisał:

https://www.dogomania.com/forum/topic/349745-dwie-sieroty-prawdopodobnie-mama-i-córka-po-śmierci-opiekuna-znalazły-się-w-schronisku-i-nie-potrafią-się-tam-odnaleźć/?page=2

Działa też normalne kopiuj wklej. Niestety trzeba kopiować dwa razy.  Po przekopiowaniu do odpowiedzi 

naciskamy na : Display as a link instead 

 

 

I ja dziękuję bo tego nie znałam :)

 

 

Dobrze,że dziewczyny już bezpieczne. Teraz potrzeba im miłości i czasu :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...