Jump to content
Dogomania

Mała słodka Beza w kokonie cierpienia, JUŻ NIE CIERPI, BIEGA ZA TĘCZOWYM MOSTEM. Przeżyła horror schroniska, z sączącą się raną trafiła do elficzkowa...


Tyśka)

Recommended Posts

2 godziny temu, MALWA napisał:

 

A weta partacza zglosilabym do Prokuratury wraz z cala dokumentacja Bezy.

 

 

Do izby lekarsko-weterynaryjnej, nie prokuratury! Koniecznie zgłoście, z dokumentacją, zdjęciami itp. Mój Tomek jest sędzią krajowej izby lek-wet i co rusz rozpatrują takie sprawy, zaniedbania itp. 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję. Wstrzymaj się może z przelewem. Dzisiaj kotka Stasia (podopieczna shoto) ma sterylizację i przy okazji shoto ma odebrać fakturę po białym kocurku z zakrwawionym pyskiem (*) i Bezie (*). I je opłacić. Zobaczymy czy będzie trzeba coś dopłacać, czy zebrane pieniążki wystarczą.

Co do zgłoszenia, już się orientowałyśmy i to nie takie proste. :( Na razie poinformowałyśmy każde miejsce pobytu Bezy (przytulisko miejskie i schron) i weta o tym, co się stało z Bezą, o jej cierpieniu i "błędzie w sztuce". Inne decyzję podejmiemy jak opanujemy targające nami emocje. 

Dzisiaj dostałyśmy kolejne zgłoszenie psa... Znaleziony 8mdc szczeniak wyzła niemieckiego... Znaleziony podczas polowania. Podobno gmina szuka właściciela od tygodnia i nikt się nie zgłosił. Prosili o pomoc...

Tysia, wet który wykonał USG, badanie krwi ponosi odpowiedzialność.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2019 o 12:04, Moli@ napisał:

Tysia, wet który wykonał USG, badanie krwi ponosi odpowiedzialność.

Nie tylko. Odpowiedzialność ponosi wet , który przy sterylizacji nie usunął macicy. Ten , który nie rozpoznał zapalenia otrzewnej i nie wdrożył właściwego leczenia, tzn. reopracji, żeby usunąć z brzucha bagno i podał antybiotyku pozajelitowo ,a faszerował sunię lekami przeciwbólowymi.

Kiedyś nie było USG  lekarze po objawach rozpoznawali zapalenie otrzewnej. Do tego jest potrzebny rozum , chęć i pokora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję. Wstrzymaj się może z przelewem. Dzisiaj kotka Stasia (podopieczna shoto) ma sterylizację i przy okazji shoto ma odebrać fakturę po białym kocurku z zakrwawionym pyskiem (*) i Bezie (*). I je opłacić. Zobaczymy czy będzie trzeba coś dopłacać, czy zebrane pieniążki wystarczą.

Co do zgłoszenia, już się orientowałyśmy i to nie takie proste. :( Na razie poinformowałyśmy każde miejsce pobytu Bezy (przytulisko miejskie i schron) i weta o tym, co się stało z Bezą, o jej cierpieniu i "błędzie w sztuce". Inne decyzję podejmiemy jak opanujemy targające nami emocje. 

Dzisiaj dostałyśmy kolejne zgłoszenie psa... Znaleziony 8mdc szczeniak wyzła niemieckiego... Znaleziony podczas polowania. Podobno gmina szuka właściciela od tygodnia i nikt się nie zgłosił. Prosili o pomoc...

Ok. Przelew i tak moge zrobic po odebraniu laptopa (z komorki nie robie). Jakby byla potrzeba doplacac, to daj znac. Chcialam wplacic 50 zl na Beze. Wprawdzie juz obiecalam wplate elik ba kolejnego jej slepego staruszka, ale w razie biedy poratuje. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, MALWA napisał:

Ok. Przelew i tak moge zrobic po odebraniu laptopa (z komorki nie robie). Jakby byla potrzeba doplacac, to daj znac. Chcialam wplacic 50 zl na Beze. Wprawdzie juz obiecalam wplate elik ba kolejnego jej slepego staruszka, ale w razie biedy poratuje. 

Dziękuję Ci. Mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby - bo jednak śleputek jest w pilnej potrzebie... Czekam na wieści od shoto jak sterylizacja jej kiciuli uratowanej od śmierci... i jak wysokie są faktury. Jeszcze trzeba zająć się ciałkiem Bezy... :( Ciężko... ale tyle dobrze, że tyle psiaków jest w potrzebie, to chociaż można się czymś zająć.

elficzkowa, jeszcze raz mocno Cię ściskam... wiem, że pękło Ci serce :(

Tyle dobrze, że adopcje coś ruszyły. W końcu koteczka, która od 2msc siedziała w klatce znalazła dzisiaj dom. Dzisiaj dzwonił Pan zainteresowany zwykłym dużym kundelkiem znalezionym parę tygodni temu w mieście i który lada moment miał wyjechać do schroniska... mam nadzieję, że pan się zdecyduje na adopcję...

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Poker napisał:

Nie tylko. Odpowiedzialność ponosi wet , który przy sterylizacji nie usunął macicy. Ten , który nie rozpoznał zapalenia otrzewnej i nie wdrożył właściwego leczenia, tzn. reopracji, żeby usunąć z brzucha bagno i podał antybiotyku pozajelitowo ,a faszerował sunię lekami przeciwbólowymi.

Kiedyś nie było USG  lekarze po objawach rozpoznawali zapalenie otrzewnej. To tego jest potrzebny rozum , chęć i pokora.

Nie wszyscy weci usuwają macicę i teoretycznie nie jest to błąd w sztuce.

Precyzuję, odpowiada lekarz który zlecił badanie USG , badanie krwi a potem zbagatelizował  wyniki.

Przyczyna śmierci też nie jest oczywista.

 

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, Moli@ napisał:

Nie wszyscy weci usuwają macicę i teoretycznie nie jest to błąd w sztuce.

 

Może nie jest błędem w sztuce ,ale bezmyślnością. Bo sunie są nadal narażone na ropomacicze.  Do usunięcia jajników trzeba otwierać brzuch ,więc co za problem usunąć macicę?

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, Moi Drodzy że nie biorę udziału w dyskusji - czytam jednak uważnie i przekazuję Dziewczynom, co piszecie.

W dniu dzisiejszym (27.02) shoto opłaciła fakturę w naszej lecznicy. Cena bardzo rabatowa, w lecznicy nasze bezdomniaki traktowane są ulgowo.
bezafaktura2.jpg.da16f585576acb97886d25c09b7cbfea.jpg

Mamy dostać jeszcze kartę informacyjną co było robione i zaświadczenie - ale odbierzemy to na dniach. Dzisiaj wetka wystawiła fakturę pomiędzy zabiegami.

SALDO w dniu 27.02.2019 wynosi +243, 27zł

Do kosztów dojdzie jeszcze utylizacja ciałka Bezy :(
 

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Poker napisał:

Może nie jest błędem w sztuce ,ale bezmyślnością. Bo sunie są nadal narażone na ropomacicze.  Do usunięcia jajników trzeba otwierać brzuch ,więc co za problem usunąć macicę?

Każdy myślący, doświadczony wet usunie macicę przy zabiegu sterylizacji.  Nie usunął - prawnie błędu nie zrobił :(.

Link to comment
Share on other sites

I stało się, chciałyśmy godnie pochować Bezę, ale w całym woj. lubelskim nie ma cmentarza, a kremacja wyniosłaby aż 700zł i trzeba byłoby małą wieźć aż na drugą stronę województwa... Niestety, trzeba było poddać Bezę utylizacji, nie było innego wyjścia :( Wczoraj się to stało - z bólem serca...
Utylizacja wyniosła zawrotne 36zł...

Przepraszam Cię, Bezo że nawet nie mogliśmy Cię godnie pogrzebać...
e99ab57be407552fgen.jpg

SALDO końcowe w dniu 28.02.2019 wynosi +207,27zł

Kochani Darczyńcy, dziękuję za to, że tak hojnie wsparliście Bezę.
Proszę teraz o odpowiedź, na co chcecie przeznaczyć pieniądze.


Z Dziewczynami tomaszowskimi mamy pod opieką w hotelach 3 psiaki: Majkę i Lakiego (marzy nam się adopcja w dwupaku), Szoguna z "Bezowego" schroniska (który przez te 3tygodnie w schronisku postarzał się... z młodego 3letniego psa-chojraka, zrobił się zagłuszony dziadeczek... dziewczyny mówią, że bym go nie poznała... :( ), niedługo dojdzie Puchatek.  Oprócz nich mamy parę innych psiaków.... Oczywiście nie mogę naciskać i upierać się, bo to Wasze pieniądze. 

Dlatego proszę o odpowiedź:
Jakie macie życzenie w związku z pozostałością po Bezy? Jak ją rozdysponować?

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, b-b napisał:

Tysiu nie widzę żeby moja wpłata była odnotowana jako ,że doszła. 

Ojej, przepraszam - musiałam ja zamotać albo shoto... Podeślij na pw dane, z których pieniążki przyszły i datę.

EDIT: Okazało się, że zapis był mylny (ja wpisałam zamiast nicku imię), ale już wpłata się odnalazła.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Ojej, przepraszam - musiałam ja zamotać albo shoto... Podeślij na pw dane, z których pieniążki przyszły i datę.

EDIT: Okazało się, że zapis był mylny (ja wpisałam zamiast nicku imię), ale już wpłata się odnalazła.

Dziękuję za sprawdzenie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kochani Darczyńcy, z racji fatalnej sytuacji zdrowotno-psychicznej niedawnego współkompana w schronisku naszej kochanej, umęczonej Bezuni [*]... podjęłyśmy z Dziewczynami decyzję, że jednak pozostałość po Bezie [*] w wysokości +207,27zł  chcemy oddać właśnie na leczenie <<Fado>>. Mamy nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko tej decyzji. Bezie już nie pomożemy, ale Fado jeszcze walczy o swoje lepsze życie.
52753354_509189356275206_3552346181843550208_n.jpg.582413a95a2867573c311948f48d8a77.jpg

Znamy już konto elik, więc shoto (skarbnik Bezuni [*]) przeleje na dniach pieniążki. Proszę jedynie o potwierdzenie na obu wątkach.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Kochani Darczyńcy, z racji fatalnej sytuacji zdrowotno-psychicznej niedawnego współkompana w schronisku naszej kochanej, umęczonej Bezuni [*]... podjęłyśmy z Dziewczynami decyzję, że jednak pozostałość po Bezie [*] w wysokości +207,27zł  chcemy oddać właśnie na leczenie <<Fado>>. Mamy nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko tej decyzji. Bezie już nie pomożemy, ale Fado jeszcze walczy o swoje lepsze życie.
52753354_509189356275206_3552346181843550208_n.jpg.582413a95a2867573c311948f48d8a77.jpg

Znamy już konto elik, więc shoto (skarbnik Bezuni [*]) przeleje na dniach pieniążki. Proszę jedynie o potwierdzenie na obu wątkach.

W imieniu wszystkich współczujących biednemu Fado i pragnących ulżenia mu w cierpieniach, bardzo serdecznie dziękuję.  

1106222688_dzikujejestecie1.jpg.10d0fbdb90e1b0e5b414093e560ce45a.jpg

Fado ma swoje prywatne :) konto, ale Tysia już go zna.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.03.2019 o 18:42, Tyś(ka) napisał:

Kochani Darczyńcy, z racji fatalnej sytuacji zdrowotno-psychicznej niedawnego współkompana w schronisku naszej kochanej, umęczonej Bezuni [*]... podjęłyśmy z Dziewczynami decyzję, że jednak pozostałość po Bezie [*] w wysokości +207,27zł  chcemy oddać właśnie na leczenie <<Fado>>. Mamy nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko tej decyzji. Bezie już nie pomożemy, ale Fado jeszcze walczy o swoje lepsze życie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie Fado. Kwota 207,27 zł zasiliła kasę Fado w dniu 11.03.2019 r.

 

1756362559_dzikuj1.jpg.f67a7dbe2e804aa5957ff1410e501f46.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...