Jump to content
Dogomania

Roky z bardzo chorą skórą , nie ma na leczenie! czy damy mu szansę?


Recommended Posts

3 godziny temu, b-b napisał:

Biedny psiaczek :(

Musi mu to strasznie dokuczać :(

A może zwykłe podawanie wapna do czasu wizyty by coś pomogło? Czy lepiej nie zakłócać badań?

Bogusiu, Dziękuję :)   jutro kupię ,takie wapno dla dzieci w syropie i dam panu, pamiętam ,że Jasia ,miała problemy po ugryzieniu ,jakiegoś owadu, osy czy pszczoły?  i podawanie po ukąszeniu pomogło!  nie wiem ile będzie trzeba czekać na wizytę u dermatologa? najwyżej parę dni przed ... przerwiemy!  Bogusiu, pamiętam ,że chyba efekt u Jasi był lepszy od wapna ,niż po podaniu sterydu, nie było żadnych działań ubocznych / Jasia po sterydach, sikała co godzinę przez tydzień/

... pan był wieczorem! zasmucił się ,bardzo!   jak usłyszał ,że nie ustaliłam ,żadnego terminu :(

Link to comment
Share on other sites

Nadziejkowy  dla Rokunia i malenkiej bieduni znalezionej w sniegu 

               od Cioci aury Colunia

zakonczony juz tr temu 30 stycznia

            wlkej proasze Aniu jeszcze w post rozliczeniowy

                                    43 zl 50 gr

Nadziejkowy kramik dla Rokunia na lepsze zycie i dla Coluni od aury

 
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Nadziejka napisał:

Nadziejkowy  dla Rokunia i malenkiej bieduni znalezionej w sniegu 

               od Cioci aury Colunia

zakonczony juz tr temu 30 stycznia

            wlkej proasze Aniu jeszcze w post rozliczeniowy

                                    43 zl 50 gr

Nadziejkowy kramik dla Rokunia na lepsze zycie i dla Coluni od aury

 

Ewciu, kochana na pierwszej stronie w poście rozliczeniowym ,była ujęta Twoja wpłata z bazarku dla Rokunia ,43,50zł Dziękuję :)  i jeszcze doliczę pieniążki z bazarku Jola&tina65,00zł plus 80,oozł z bazarku kalendarzowego dla Rokunia, minus 124,oozł tabletka p/pchelna i zastrzyki p/świądowe ,oraz teraz wizyta i leczenie 105,oozł , udało mi się wyrwać paragony z artystycznch zapędów wnusi ,kolegi dosłownie w ostatniej chwili, więc lepiej dokonam rozliczenia, póki jeszcze można coś przeczytać

a93d2276841d0524med.jpg

 

2ae3a11110ad9e0fmed.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

-- -- --- --   O  stan konta , Roki, nie ma żadnego długu :)Stan na dzień 28,12, 2018

Stan konta -  9,02 ,2019 było by na plusie + , dzięki Anuli, która wpłaciła ,pieniążki 19,oozł ,kiedy Roki był na minusie i wyzerowała konto ,żeby nie było długu ,Dziękujemybuziak.gif  mamy dla Rokusia-  164,40zł :)

120,90 zł Bazarek z kalendarzami

+ 43,50 zł Bazarek Nadziejki, Dziękujemy buziak.gif

---------164,40zł

  +      65,oozł  Bazarek Jola&tina,Dziękujemy
+        80,oozł  Bazarek kalendarze 2

----------------------------------

309,40oozł
 - 124,oozł  wizyta u weta i tabletka p/pchel / dr Sylwia/
-  105,oozł wizyta u weta i leki p/świąd /gab, dr Raka/
--------------------
80,40zł  Stan konta 23,02,2019

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Rokuniu suniu

 sciskam tulinkam za was serducka bidusne

 Aniu wplatenka  jedna z baz grudnia

i potem ta druga ze stycznia

       dziekuje

 a pisze czasem duzymi literami

 coby mi sie Aniu wszytko nie myslnello

boc czasem tyle kramkow

 wiec sprawdzam sobie pilnuje

 cobym wszytko miala zaznaczone rozliczone

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.02.2019 o 22:09, Nadziejka napisał:

Nadziejkowy  dla Rokunia i malenkiej bieduni znalezionej w sniegu 

               od Cioci aury Colunia

zakonczony juz tr temu 30 stycznia

            wlkej proasze Aniu jeszcze w post rozliczeniowy

                                    43 zl 50 gr

Nadziejkowy kramik dla Rokunia na lepsze zycie i dla Coluni od aury

 

Ewciu, kochana na pierwszej stronie w poście rozliczeniowym ,była ujęta Twoja wpłata z bazarku dla Rokunia ,43,50zł Dziękuję :)  i jeszcze doliczę pieniążki z bazarku Jola&tina65,00zł plus 80,oozł z bazarku kalendarzowego dla Rokunia, minus 124,oozł tabletka p/pchelna i zastrzyki p/świądowe ,oraz teraz wizyta i leczenie 105,oozł , udało mi się wyrwać paragony z artystycznch zapędów wnusi ,kolegi dosłownie w ostatniej chwili, więc lepiej dokonam rozliczenia, póki jeszcze można coś przeczytać

a93d2276841d0524med.jpg

 

2ae3a11110ad9e0fmed.jpg

Ewciu, kochana... spokojnie, bo się pogubiłam??   czy były dwie wpłaty po 43,50zł?? sprawdzę! :)

Dzisiaj w rejestracji do dr Popiela usłyszałam... proszę dzwonić jutro po 10 ponieważ nie ma jeszcze, terminarza! :(    

Link to comment
Share on other sites

Jest tak!   do dr Popiela nie udało mi się zarejestrować, jak zadzwoniłam po 12 nikt nie odbierał a po 14 już nie było miejsc, okazało się że dr Popiel ma tylko dwa miejsca w miesiącu!/ jeszcze przyjmuje pacjentów ,którzy są w trakcie leczenia /   ponieważ wydzwaniałam już od jakiegoś czasu pani w rejestracji, która mnie zapamiętała i usłyszała... moje zawodzenie/ zawiedzenie ;)  zaproponowała mi dr Agnieszkę Cekiera , która jest ... tak samo dobra jak dr Popiel, powiedziała a zresztą oni pracują razem, powiedziała, więc żeby już nie czekać ,mamy wizytę w środę 13 marca o godź 16, wizyta kosztuje 110zł a jeśli pobiera się wyskrobiny czy sierść do badania to dodatkowo, trzeba zapłacić, zobaczymy co powie lekarz jak zobaczy skórę Rokiego, ja już nie wiem co mam o tym myśleć??  dzisiaj był pan z Rokuniem... skóra znowu ,zarasta /jutro pokażę / pewnie po tych medykamentach dr Raka?  ale to dziwne, bardzo dziwne???

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2019 o 22:44, uxmal napisał:

To dobrze że zarasta skóra. Źle że są nawroty :( Może dochodzi do tego wszystkiego stres . Mój Dyzio jak miał jakieś stresy dostawał łupieżu. Pojawiało się to nagle - praktycznie w ciągu dnia.

Taki puder na sierści miał.

Ja już się gubię! :(   bardzo to jest dla mnie dziwne!  dla tego myślę ,że właśnie dermatolog powinien zobaczyć tą skórę!  mam nadzieję ,że przynajmniej jakoś ukierunkuje to leczenie!  dziwne są takie nawroty co 4-5tygodni!  i że tak szybko ta sierść zarasta?  może to jakaś łuszczyca? trochę bakterie wytłuką antybiotykiem, ale  nie doleczone , powoduje nawrót choroby? ..szczerze mówiąc to wcale się nie ucieszyłam jak zobaczyłam ,że jest lepiej ,teraz przed wizytą u dermatologa... wprawdzie to za dwa tygodnie? zobaczymy?  ale myślę ,ze jak było tak źle tydzień temu, to może lekarz ,bardziej mógłby coś powiedzieć... może zabrać zdjęcia do lekarza ,jak Rokuś potrafi wyglądać?  teraz wygląda tak!...

538f25911bcb1665med.jpg

2e45474eae639eacmed.jpg

f1c994753733ec2amed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ta cykliczność jest ciekawa. Jeśli jakieś zwierzaki na nim funkcjonują to może  jakaś postać tego zwierzaka uczula Rokusia (np larwy- nie znam się za bardzo). Dermatolog rzeczywiście jest potrzebny. Zdjęcia zabrałabym ze sobą. Jeśli Pan jest w miarę systematyczny to zachęciłabym go do robienia notatek lub zapamiętania:

- co jadł Rokuś,, - Czy dorwał coś ze śmietnika, - ile pije wody, - czy ma apetyt

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dalej już nie było miło!  pan powiedział ,że Rokiemu wypadło kilka zębów u góry z boku , na dole wszystkie te przednie :(   stary już jest! dodał, ale ja nie wiem?   nie jestem, przekonana ,że to sprawa wieku?   może się mylę ale moje trzy poprzednie, staruszki nie straciły naraz kilka zębów?   chciałam pokazać ale niestety Roki nie był zachwycony, zaglądaniem mu w pychol i bronił się zaciekle, poprosiłam pana ,żeby dał spokój,  obiecałam ,że dopytam czy to powód do zmartwienia?  według mnie raczej tak!  bo jeszcze oczka mu ropieją :(   już wcześniej był problem z oczkami, prosiłam o wizytę u dr Oskara, ale pan powiedział ,że był i było dużo ludzi i nie mógł tak długo siedzieć z Rokim na dworze / pan jak czeka do weta, to nie siedzi na krześle z ludźmi w poczekalni, tylko czeka na dworze / dobrze ,że mamy wizytę już w środę!  muszę tylko jeszcze ,zorganizować jakiś transport...

ae7c2b275bec81a4med.jpg

Bronił się biedaczek, jak mógł... może go bolą zęby? :(

60ac71e9973d0041med.jpg

...nie mam pojęcia?  czy to wszystko ,zęby? ,oczy?, skóra? ma ze sobą związek?  jeszcze się z takimi problemami nie spotkałam :(

a75fd5ca10ee0d0cmed.jpg

Jakby tego było mało, to jeszcze teraz trzy , cztery dni ,przed wizytą u dermatologa.... Rokiemu zarosły się te łyse miejsca! nie wiem już czy się cieszyć, czy raczej nie! z tego faktu! / w sensie, że przed wizytą u dermatologa/..

b3818ab964c6df53med.jpg

Zarósł szybko ale niestety drapie się nadal, może nawet nie tak "zaciekle" ale jednak się drapie  :(

5e86c66e38b7d57emed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobrze Aniu ,że masz zdjęcia jak to wszystko wygląda kiedy włoski wypadają.

Co do ząbków. Musi być jakiś stan zapalny dziąseł? Jeden ząb to nie problem ale jeśli aż tyle w tak krótkim czasie to raczej dobrze nie jest:(

Czy jak psiak był u weta to ten zaglądał mu w paszcze? Bo powinien zauważyć ,że już wtedy coś by się działo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.02.2019 o 22:55, uxmal napisał:

Ta cykliczność jest ciekawa. Jeśli jakieś zwierzaki na nim funkcjonują to może  jakaś postać tego zwierzaka uczula Rokusia (np larwy- nie znam się za bardzo). Dermatolog rzeczywiście jest potrzebny. Zdjęcia zabrałabym ze sobą. Jeśli Pan jest w miarę systematyczny to zachęciłabym go do robienia notatek lub zapamiętania:

- co jadł Rokuś,, - Czy dorwał coś ze śmietnika, - ile pije wody, - czy ma apetyt

 

Apetyt podobno miał ogromny!  podobno teraz jak mu zęby powypadały, to nie chce jeść, pewnie nie może :(     a wodę nadal pije...

Dnia 28.02.2019 o 23:04, jola&tina napisał:

Właśnie cykliczność ! Na poprzedniej stronie przeczytałam, że to już "trzeci albo piąty raz". Drapanie a ostatnio było przy tym nadmierne picie.

Dalej drapie się i dalej pije mnie też zastanawia ta cykliczność co.gif

Dnia 1.03.2019 o 02:44, Poker napisał:

A ta cykliczność nie jest związana z tym co  i kiedy Rokiś je? Może jak je dobrą karmę , ktrej mu wystarczy na  4 - 5 tygodni to jest dobrze,a potem znowu dostaje badziewie i sytuacja sie powtarza ?

Jeśli tak będzie!  to jest wersja...pesymistyczna!niee.gif

Dnia 9.03.2019 o 14:38, b-b napisał:

Dobrze Aniu ,że masz zdjęcia jak to wszystko wygląda kiedy włoski wypadają.

Co do ząbków. Musi być jakiś stan zapalny dziąseł? Jeden ząb to nie problem ale jeśli aż tyle w tak krótkim czasie to raczej dobrze nie jest:(

Czy jak psiak był u weta to ten zaglądał mu w paszcze? Bo powinien zauważyć ,że już wtedy coś by się działo.

Nie mam pojęcia! nie dodzwoniłam się do gabinetu!  czyli standard!  też mam obawy... że nie jest dobrze!niee.gif

Dnia 10.03.2019 o 00:06, elik napisał:

Biedny Roki, biedny Pan :(  I Ty Aniu biedna, bo przeżywasz to bardzo :(

Bardzo! Elu oni są tacy...bezradni.. bezbronni...

Dnia 9.03.2019 o 18:41, Nadziejka napisał:
Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi

Anuniu tulnkam za Rokunia za sunieczke corci Pana

 i za Pana

              Aniu i za Ciebie serce

 abys dala rade ze wszytkim

Ewciu, przyda się!  ja jeszcze wzięłam dodatkową pracę, zastanawiam się ... czy ja jestem szalona?z_jezorem.gif

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, anica napisał:

Właśnie potwierdziłam wizytę u dermatolog dr Agnieszki Cekiera na 13,03 g16

Na wszelki kupiłam dla Rokusia i Miłki obroże p/pchelne, później powklejam rozliczenie.

Aniu,na wizytę przydały by się wszelkie wyniki badań.Chyba jakieś są.I co Roki miał przepisywane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...