Jump to content
Dogomania

Radysianki: NESTEA, DIXI, TONIA, PESTKA, MAŁA MI i FRESKA mają swoje domy:)


Recommended Posts

Kochani, postanowiłam do tego wątku dołaczyć kolejną malizne NESTEA, która juz od stycznia jest w Radysach....zobaczcie jak skarb...Jutro będzie juz u Kasi.

Jako, że na watku większość pieniązków jest ogólnie- dla radysiaków, to po raz kolejny prosze, jesli ktos chce zrezygnować ze stałej deklaracji może to zrobić w każdej chwili. Jesli ktos chce dołaczyć to zawsze jest mile widziany:)

A tutaj NESTEA

NESTEA - ta to dopiero ma charakterek. Niby sunia, niby niunia, niby nieduża. Nie dajcie się zwieść. Kombinatorka, jakich mało. Kiedy wyprowadzałyśmy do zdjęć psy z sąsiedniego kojca, z wielką ciekawością robiła podkopy pod wspólną ścianą, aby dowiedzieć się, co takiego niezwykłego dzieje się tuż obok - a potem wsadziła łapę do dziury i usiłowała zaczepić sąsiada, który właśnie z sesji zdjęciowej powrócił. Innym, większym psem w swoim kojcu też próbowała rządzić, tyle, że potraktował ją pobłażliwie. Słowem: kierowniczka. Natomiast dla człowieka zrobi wszystko i nadal będzie w niego wpatrzona jak w święty obraz. Bardzo miła i przyjazna. Nie przesądzamy, że w domu powinna być psią jedynaczką, być może jeśli trafi na psa, który nie będzie prowokował i za wszelką cenę chciał postawić na swoim - Nestea odpuści i przestanie być zadziorna. I wydaje nam się, że wtedy całą jej para pójdzie we wspólne zabawy i szaleństwa. A człowieka będzie kochała tak czy inaczej.
Nestea ma ok. 2 lat. W schronisku przebywa od stycznia 2018r.

nestea1.thumb.jpg.aa1773b639358ac8586e7af25cd66dd5.jpgnestea2.jpg.f7f17efb1c6cd46b35ad0c9df3a57fee.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Wspaniałe wieści Tonisiowe :) A co słychać u Dixi?

Dixi trochę nam biegunkowała, ale już jest ok:)

 

Rozmawiałam z Panią od Toni, bardzo sunie chwaliła. Z córką są nierozłączne. Tonia jest bardzo łagodna, zrównoważona, pięknie chodzi na smyczy. Trochę obszczekuje psiaka z sąsiedztwa przy płocie, ale nie jakoś strasznie. Ma pewne lęki np. boi się szybkich samochodów, i jakiś nieznanych dzwięków, ale to dopiero kilka dni w domu, więc leki stopniowo będą mijać. Pani wychwaliła sunie i Szafirków, że są wspaniałymi ludźmi i tworzą takie dobre miejsce dla piesków i kotków.

Pani tez poczytałam o Radysach i jest zszokowana, że taki twór w ogóle istnieje:(

Myśle, że Tonia będzie szczęsliwa w tej rodzinie:)

42943853_2134458100206804_1883916331271585792_n.jpg.a16f303e1c4e3052ca88c937f5754f33.jpg

43149275_1155891871243764_7743540814499807232_n.jpg.ebb457ad44455d54658be1ccff53cf90.jpg

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, uxmal napisał:

To wszystko jest straszne :( błędne koło :( straszne, straszne. chyba doła łapię bo mi psy w głowie zostają. I ta mitomania ludzka że alergia, że nie adopcyjny. ehh.

nie za bardzo rozumiem wpis...

ale zdaje sobie sprawe, że nasze działania są troche jak błedne koło:( jednym pomożemy, inne zostają...często te starutkie- bez szans lub młodziutkie- bez szans...trudne jest to wszystko, te "wybory"....przykro mi, że tak jest, naprawde przykro.

 

Link to comment
Share on other sites

Ważne, że się coś robi, ratuje się świat tego jednego konkretnego zwierzaka. Bo można pomagać albo załamywać ręce, jaki świat jest zły... Dobrze, że jesteście :) Cieszę się, że właścicielka Toni jest tak wrażliwa i dowiaduje się o schronisku. To zwiększa szanse, że Pani opowie o tym miejscu swoim znajomym i bliskim, i może ktoś uratuje chociaż jednego psiaka? Byłby to ogromny sukces :). 

Czy Dixi szykuje się dom?

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, kiyoshi napisał:

nie za bardzo rozumiem wpis...

ale zdaje sobie sprawe, że nasze działania są troche jak błedne koło:( jednym pomożemy, inne zostają...często te starutkie- bez szans lub młodziutkie- bez szans...trudne jest to wszystko, te "wybory"....przykro mi, że tak jest, naprawde przykro.

 

broń Boże nie miałam na myśli Waszej pracy - tylko to że ciągle nowe psy pojawiają się w schronisku. I mam wrażenie że jest ich coraz więcej.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Ważne, że się coś robi, ratuje się świat tego jednego konkretnego zwierzaka. Bo można pomagać albo załamywać ręce, jaki świat jest zły... Dobrze, że jesteście :) Cieszę się, że właścicielka Toni jest tak wrażliwa i dowiaduje się o schronisku. To zwiększa szanse, że Pani opowie o tym miejscu swoim znajomym i bliskim, i może ktoś uratuje chociaż jednego psiaka? Byłby to ogromny sukces :). 

Czy Dixi szykuje się dom?

jest zainteresowana Pani, ale nadal nie mam nikogo do wizyty...szukam

poza tym chyba będziemy Dixi sterylizować przed adopcją jednak....

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, uxmal napisał:

broń Boże nie miałam na myśli Waszej pracy - tylko to że ciągle nowe psy pojawiają się w schronisku. I mam wrażenie że jest ich coraz więcej.

aaa......tu masz racje niestety:(  jedne wydamy do domów, a zaraz na ich miejscu sa następne...ciągle i ciągle... :( to jest bardzo dołujące...chyba najbardziej dołują zwroty z adopcji...jak się mysli, że wszystko będzie już dobrze, a życie układa swoje scenariusze. Sama ostatnio bardzo ciężko przezyłam zwrot z adopcji po tygodniu naszego Kubusia z przytuliska...mój drugi zwrot (a 3cia nieudana adopcja), Pani robiła rewelacyjne wrażenie, byłam jej niemal pewna, a ona po 2 dniach od adopcji dzwoni z pretensjami, bo juz tyle kasy wydała na psa a i tak musi go oddać i odwieśc nie może bo już kasy nie starczy....te dni do jego powrotu były piekłem:( wszystko musiałam ogarniać, Pani jedynie zapłaciła (JEDNAK) za paliwo....ale szok, po prostu szok....pies z ciepłego domu wrócił do betonowego boksu :(

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...