Jump to content
Dogomania

LALA ZOSTAJE NA STAŁE U NESIOWATEJ!!


Recommended Posts

16 godzin temu, Nesiowata napisał:

Lala ostatnio bardzo uważnie przygląda się Nesce, która dokarmia się trawą. Ale jakoś sama nie próbuje tego robić.Co najwyżej obsika trawę, którą wcześniej Nesia już przeczesała.

Myślę, że Lala się już dość w swoim życiu trawy najadła...często nie miała nic wiecej...Dlatego teraz pewnie po psiemu dziwi sie Nesce, że majac tak pyszne jedzonko w domu, ona zajada trawę....

Nigdy nie zapomnę tego, co zobaczyłam, czym załatwiały się maluchy Lali....trawa i kawałeczki foliii.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Myślę, że Lala się już dość w swoim życiu trawy najadła...często nie miała nic wiecej...Dlatego teraz pewnie po psiemu dziwi sie Nesce, że majac tak pyszne jedzonko w domu, ona zajada trawę....

Nigdy nie zapomnę tego, co zobaczyłam, czym załatwiały się maluchy Lali....trawa i kawałeczki foliii.....

A  jednak wczoraj wieczorem spróbowała i ona.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Patmol napisał:

I dużo zjadla? Smakowało jej?

Moje suki na spacerach jedzą dużo trawy, szczególnie wiosną. Jakby się pasly na łące - tak to wygląda

Nie była to żadna powalająca ilość. Ale trochę sobie pogryzła. Jesienią jedynie patzyła z daleka  co ta Neska wyprawia.

Link to comment
Share on other sites

Może psom to jakos jest potrzebne. Moje nie wymiotuja trawą ani nie widac jej w koopach. Jedna z moich suk, ktora wychowała dzika psia mamusia to jada nie tylko trawe, ale rozne zioła i korzonki sobie wybiera na łąkach. Ja tylko patrze czy jadalne wybiera, ale baldaszkowatych nie jada. Koniki polne tez chętnie prz okazji jak sie trafia schrupie.

Lala pilnie obserwuje Twoje zwierzaki

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Patmol napisał:

Lala pilnie obserwuje Twoje zwierzaki

 

To prawda.Obserwuje ich uważnie. I pilnuje też. Co prawda -  zdominowała Miśka, ale jego też pilnuje, nie lubi kiedy jest zbyt daleko. Wszystkie trzy są ze sobą związane. I to najważniejsze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Prym wiedzie Neska, chociaż Lala czasem  odszczekuje się. Misiek, nie dość, że wiekowy to od szczeniaka nauczony, że od rządzenia jest suka  (poprzedniczka Neski nauczyła go skutecznie, bo kiedy u mnie zamieszkał jako maleńlki szczeniak to ona miała juz 6 lat) więc nie ma nic do gadania. I do tej pory ustępuje każdej suce - widać uczył się od  Azy pilnie.

Z jedzeniem nie ma żadnych problemów od pczątku - każdy pilnuje swojej michy. Dopuero, kiedy ostayni skoćzy - zaczyna się "kolęda", tzn. każdy z psów musi sprawdzić wszystkie miski. I po skończeniu inspekcji psy zazwyczaj idą spać, też każdy w inne miejsce. Tak więc psy nie mają żadnych kłopotów z jedzeniem.

Link to comment
Share on other sites

A każdy je swoje do konca ? To znaczy w tej kolendzie jest dojadanie? Czy tylko sprawdzanie misek?

Ja mam lakomczucha strasznego i niejadka. I zanim niejadek ułoży sie wygodnie, bo je na leżąco, i zacznie myśleć czy jesc czy nie, to lakomczuch ma juz pustą miskę. A lakomczuch dostaje dwa razy większa porcję od niejadka

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Patmol napisał:

A każdy je swoje do konca ? To znaczy w tej kolendzie jest dojadanie? Czy tylko sprawdzanie misek?

Ja mam lakomczucha strasznego i niejadka. I zanim niejadek ułoży sie wygodnie, bo je na leżąco, i zacznie myśleć czy jesc czy nie, to lakomczuch ma juz pustą miskę. A lakomczuch dostaje dwa razy większa porcję od niejadka

Wszystkie wyjadają, choć w innym tempie. Sprawdzane są już puste miski (z nadzieją, że jednak coś tam zostało).

Link to comment
Share on other sites

Lala pozdrawia wszystkich. Chyba doszła do wiosku, że to już naprawdę ciepło i można wyskakiwać za drzwi bez uprzedniego wystawienia nosa celem sprawdzenia poziomu wilgotności. Dziś zrobiła to długim susem (niczym zając) wcale nie oglądając się za siebie.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Nesiowata napisał:

Lala pozdrawia wszystkich. Chyba doszła do wiosku, że to już naprawdę ciepło i można wyskakiwać za drzwi bez uprzedniego wystawienia nosa celem sprawdzenia poziomu wilgotności. Dziś zrobiła to długim susem (niczym zając) wcale nie oglądając się za siebie.

Dziewczynka czuje wiosnę przez. . . drzwi :)

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Musiało to niesamowicie wyglądać:)

Fakt - ale dość często to jej się zdarza. A do tego jeszcze potrafi stanąć na dwóch łapach (też podobnie do zajączka), postawić uszy i prosić o jedzenie. Czasem zresztą nazywam ją zajączkiem. I doskonale wie, że chodzi właśnie o nią.

Link to comment
Share on other sites

Prawda - Lalka jest mądra i cwana. Kuta na 4 łapy. I bardzo dobrze dba o swój dobrostan. Ale tak powinno być - swojego trzeba pilnować. Lalka lubi koty, bardzo chętnie bawi się z nimi, sama je zaczepia. Może dlatego, że w tym przypadku to ona jest większa. Ale właściwie od początku nie miała z nimi problemu. Starsza kocica zazwyczaj ją ignoruje, ale młodsza bardzo chętnie gania z nią. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...