Jump to content
Dogomania

Cudem ocaleni - Parys i Hilton juz w swoich domach stalych, na zawsze.


Recommended Posts

Witam wszystkie osoby, sympatyzujące z Dudusiem.  Dzisiaj szczepienia nie było, bo 24IV była anemia, więc niezbędna jest morfologia i biochemia. W przyszłym tyg będziemy tygodniu będziemy działać. To wszystko. Ostatnia noc minęła spokojnie, bo uunęłam wszystko co ponętne dla zębów Dudka. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, EwaBarbara napisał:

Witam wszystkie osoby, sympatyzujące z Dudusiem.  Dzisiaj szczepienia nie było, bo 24IV była anemia, więc niezbędna jest morfologia i biochemia. W przyszłym tyg będziemy tygodniu będziemy działać. To wszystko. Ostatnia noc minęła spokojnie, bo uunęłam wszystko co ponętne dla zębów Dudka. Pozdrawiam.

No....jak trzeba to trzeba. Martwię się tylko bo  pobieranie krwi do badań znów go cofnie. U Dudusia pękają, zapadają się żyły,  pobranie krwi nie jest sprawą prostą, a on bardzo się boi kłucia.  

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Biedny maluszek, tyle stresów, cierpień i jeszcze to pobieranie krwi:( 

Ewa dla Dudusia wszystko jest cierpieniem w tej chwili i niestety ale te lepsze chwile, kiedy Duduś jest bardziej otwarty na Panią Ewe i na otoczenie są krótkie. Poza nimi jest ciągły strach, niepewność i za wszelką cenę unikanie dotyku i obecności człowieka. Można sobie wyobrazić co czuje ten psiak i co się dzieje w jego głowie. Zalecenia poprzedniej behawiorystki nie przynoszą żadnego efektu, zabawki go nie interesują specjalnie więc tez nie pomaga sobie bawiąc się nimi. Gryzaki naturalne owszem są pomocne , gryzie je i zjada, trochę zajmuje mu to czasu  ale przecież nie może jeść tego na okrągło, tym bardziej ze nawet najtwardsze,  duże gryzaki rozwala bardzo szybko, przy większej ilości dostaje biegunki. Ma zbyt wrażliwe jelita.    Zdając sobie sprawę, ze każdy spędzony w stresie i strachu  dzień jest dla Dudusia stratą być może nie do odrobienia postanowiłyśmy z panią Ewa że skonsultujemy Dudka z innym behawiorystą ( z Centrum Edukacji Kynologicznej )   z polecenia dogomaniaków, ponoć to ludzie odnoszący sukcesy  przy oswajaniu nawet najdzikszych psiaków i poskramiający najbardziej agresywne i nie wychowane psy. Kolejka u nich na konsultacje jest bardzo długa, jednak  poruszeni traumatyczną sytuacją Dudusia i uproszeni przez mnie postarają  się jak najszybciej skonsultować pieska i podać Pani Ewie metody pracy z Dudusiem i nad Dudusiem aby jak najszybciej mu pomóc. Koszt kilkugodzinnej sesji z psem  wynosi 300zł , ale dla Dudusia będzie to cena 200zł. Wiem że to dużo pieniędzy, nawet bardzo dużo, jednak nie mogę przeliczać szczęścia i zdrowia Dudka na pieniądze, tym bardziej teraz, kiedy już tyle trudu i pieniędzy kosztowało nas uratowanie mu życia, tyle ludzi było i jest zaangażowanych w sprawę. On jest młodziutki a już  ogromnie skrzywdzony i musimy przy pomocy specjalistów znaleźć ten magiczny klucz, którym otworzymy   serce i umysł Dudusia. Postaram się zrobić jakiś bazarek w weekend  na pokrycie kosztów konsultacji behawiorystycznej.

Leki ziołowe relaksacyjne nie działają na Dudusia wogóle, chemia nie chcemy go faszerować, zresztą to nie o to chodzi aby go wyciszać i otumaniać, z nim trzeba pracować, a żeby to robić trzeba wiedzieć jak.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba próbować może mają lepsze i skuteczniejsze metody na Dudusia, żeby wyszedł ze swojej skorupy.Strasznie szkoda malucha, dotyk i człowiek tylko kojarzy się z lecznicą i bólem.Chyba im szybciej w jego przypadku tym lepiej. 

Link to comment
Share on other sites

Doris66, zaraz przeleję 50 zł na tego behawiorystę. Poczta Polska przysłała mi wczoraj jako odszkodowanie za zagubienie przesyłki poleconej do selengi. Selenga nie chce żadnego zwrotu pieniędzy a więc dzisiaj jej wyslę fajną przesyłkę na pocieszenie ale już zwykłym listem...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dlatego walczymy, aby go wyciągnać z tego stanu.........mnie tez jest smutno Poker , ale kto mnie mnie zna to wie, ze taki stan przygnębienia u mnie to początek determinacji. A jak ja jestem zdeterminowana to znaczy gotowa na bardzo wiele poświęceń. Zatem walczymy o powrót Dudka do normalnosci. ZAjrzaąłm na konto i dech mi zaparło..........jest wpłata dla Dudusia na behawioryste w kwocie 200zł.............super. Niestety nie ma nicku przy wpłacie tylko dane osoby. To Dorota Ś dokonała wpłaty.  Pani Doroto, jesli jest Pani wśród nas dogomaniaków to prosze sie ujawnić, chce Pani podziękowac serdecznie. Jeśli chce Pani pozostać anonimowa to chociaz na pw do mnie prosze napisac. Dudus ma kolejnego przyjaciela chcielibyśmy wiedziec kim jest. 

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Ddorota napisał:

Witam. Dzięki adoptowanej od EwaMarta Wiki odkryłam dogomanię. Trzymam kciuki za Dudusia. Dorota Ś ☺

Dorotko Kochana, nie mam słów wdzięczności! Wpłacałaś też pieniądze na Perełkę i Śnieżkę pod opieką doris66:) Nie wspomne o wielu moich podopiecznych:) Bardzo Ci dziękujemy! Ten maluch zasługuje na normalne życie!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za dobrego behawiorystę.

A ja jeszcze tak podsunę małą lekturę "Mój pies się nie boi" N. Wilde - autorka adoptowała sunię ze schroniska, która okazała się bardzo lękliwą sunią. Drugi jej adopcyjniak z kolei okazał się psem z ogromnym lękiem separacyjnym, nie tylko się samookaleczał, ale też bardzo niszczył wszystko wokół. Książka więc nie jest zwykłym teoretyzowaniem, ale jest faktycznie poparta doświadczeniem autorki. Swego czasu autorka prowadziła też bloga, ale w jęz. angielskim - czy nadal prowadzi, tego nie wiem, ale być może coś z tej książeczki uda się Wam wyciągnąć: https://www.galaktyka.com.pl/product,,354,16.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...