Jump to content
Dogomania

Kapeć - rozdzielony z przyjaciółką i oddany do schroniska. Szukamy domu!


Nette

Recommended Posts

Wstawiłam post na FB "Wieści mamy super 1f642.png:), ja nie z tych co się nakręcają "przed", ale wygląda na to, że Kapeć vel Ptyś, odnalazł swoje miejsce na Ziemi. 
To było tak, jak być powinno, po prostu "zaskoczyło". Pani zobaczyła ogłoszenie(zdjęcie Ptysia i jego oczy) i zaiskrzyło, znaczy miłość od pierwszego wejrzenia 2764.png<3. 
Wizyta przedadopcyjna wypadła bardzo pomyślnie 1f642.png:) . Wykonała ją osoba, której bardzo zależy, żeby pies trafił w dobre ręce (baaardzo dziękuję 2764.png<3 2764.png<3), na wszystko Panią przygotowała, a jednocześnie prześwietliła pod kątem odpowiedzialności 1f609.png;). 
Pani Małgosia miała kilkanaście lat sunię ze schroniska, która odeszła, była zawsze pod kontrola weta, zdjęcia suni w domu, własne miejsca psa w domu (fotel, legowisko, ciepło emanujące od rodziny...). Pani pracuje, ale w mieszkaniu jest zawsze starszy Pan, ojciec. Miejsca do spacerów jest również sporo. Jestem dobrej myśli. 
Teraz pozostaje zorganizować transport Białystok-Kraków jak najszybciej. 
Państwo żyją skromnie, jednak zawsze dbają o zwierzaka. Tamten piesek był zawsze zaszczepiony od chorób zakaźnych, jedzonko specjalnie gotowane, dużo czułości. Pani Małgosia jest skłonna partycypować w kosztach podróży (co też jej na plus, bo nie każdy chce..., zwykle ludzie oczekują załatwienia tego bez ich udziału, taka prawda) i zawsze jestem za tym, żeby się dokładano, jednakże tym razem tak sobie myślę, że najważniejsze jest serce i dobre życie psa. Ptyś nadal mógłby siedzieć miesiącami na płatnym dt i trzeba by było płacić bez końca, w związku z tym te pieniążki na transport to wychodzą tylko "kroplą". Pytałam zaufanego przez inne osoby przewoźnika zwierząt, to trasa Białystok-Kraków - koszt rzędu 450zł, czyli trochę ponad miesiąc utrzymania 1f609.png;). 
Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną i oprócz tego miesiąca, za który teraz trzeba będzie zapłacić, uzbieramy też na transport, tak jakbyśmy zbierali na kolejny czas...
Z góry dziękujemy i liczymy, że będziecie chcieli dołożyć cegiełkę do podróży Ptysia do SIEBIE 1f642.png:)

Z całego serca dziękuję mar.gajko za wizytę, wykonaną PERFEKCYJNIE i za miła pogawędkę. Już mówiłam, nie odczepie sie jak bede miała jakąś sprawę psią w Krakowie, wale z prośbą jak w dym :) .

Moli@ dzięki za to, że wpadłaś na te cudny pomysł i poproszenie naszej Wizytatorki :)

Będę jeszcze gnębić jedna osobę ;) z transportem, doszły mnie słuch, że w tamtym kierunku się wybiera... 

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś poniewierany jak stary i niepotrzebny nikomu kapciuch...jednak pewnego dnia skończyły się jemu kojce, komórki i odtrącanie...poczciwy Kapciuszek dostał szansę na lepsze życie i okazał się słodkim Ptysiem!

Bardzo,ale to bardzo się cieszę, że ten najzwyklejszy w świecie Szaraczek wśród psów, ujął w końcu kogoś jeszcze za serce i będzie mieć Człowieka dla siebie. Dużo miłości Ci Ptysiu życzę w Nowym Domku!

Moli,identyfikatory na allegro zamawiałam.

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.bitiba.pl/shop/sklep_dla_psa/smycze_obroze_dla_psa/smycze_dla_psa/tasmowe_skorzane/400428

zamawiamy dziś Ptysiowi smycz do kompletu :) - kupiona, czekamy na dostawę :)

Potrzebna jest jeszcze cieniutka obroża do identyfikatora, żeby nosił na stałe i nie korciło wyprowadzać na niej ,). Długość obroży 35/40 cm... mam za krótkie...W hurtowni w której zamawiamy dziś smycz i jedzonko dla psów i kotów, nie ma. Uff do sklepu marsz (:

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się 1f642.png:) , ale zaczynam już też stresować. Co zrobię, tak mam 1f641.png:( . Strach ma wielkie oczy...
Transport umówiony z poleconą zaufaną przewoźniczką i z przyszłą opiekunką, która ma kilka dni wolnego od poniedziałku, więc chce przywitać Ptysia wolnym czasem 1f642.png:). 
Cala trasa wyjdzie 735 zł (1100 km). Z Królowego do Krakowa.

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, dreag napisał:

Ale Wy czytacie :) ,  może faktycznie jakoś niejasno napisałam :)

W poniedziałek Pani prosiła :)

Napisałaś, że Pani ma kilka dni wolnych od poniedziałku, ale wcześniej jest łykend, na ogół wolny  :)

(jest szansa, że zdąży się rozmyślić jeszcze...)

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, dreag napisał:

Musimy się domówić o której, jak Ci pasuje:)

Pasuje w godzinach 9 - 14...

w innych godzinach, mogę się dostosować ale muszę wcześniej wiedzieć :)

Gdy dojedzie, przed skrętem w alejkę niech zadzwoni do mnie...pokieruję - pokarzę inny dojazd pod dom. Na pierwszej działce trwa budowa domu...droga rozryta - grząska... może być zastawiona samochodami  - mogą być problemy z przejazdem

Link to comment
Share on other sites

Ło matko... czy te diabły nie mogły jeszcze kilka dni być grzeczne...dosłownie przed chwilą zniszczyły obrożę od kleszczy dla Ptysia. Tak szalały we trójkę ( Ptyś, Mela i Stefka ).

Ponad 100 zł w plecy (:. Zastanawiam się, może kupię w płynie (kilka opakowań)... wygodniej przy zakładaniu szelek?

100_1434.JPG

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam Ptysiowi pipety na kleszcze (sprawdzone u nas na Julci) 8 szt. Sprzedano mi w bardzo atrakcyjnej cenie. Obrożę można zszyć w dwóch miejscach ale przy szelkach zakładanych na szyję ile wytrzyma, nie wiem.

Może jechać w obroży a pipety na zaś ,)

100_1436.JPG

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, dreag napisał:

Tamtą zwiąż czy zszyj i załóż innemu, szkoda, bo jeszcze tyle miesięcy działa. A krople będą faktycznie lepsze przy tych szelkach, jedna zapora mniej ;)

OK :)

Tyle miesięcy nosił obroże... wrrr. Trzeba mieć nerwy ze stali ,)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...