Jump to content
Dogomania

Loluś w pieluszkach szuka wyjątkowego domu !!


Recommended Posts

A wiecie już jaki wózek chcecie kupić dla malucha? Jaka jest cena takiego sprzętu zastanawiam się bo z tego co oglądałem fotki takich wózków to nie jest to skomplikowane do zrobienia tylko czy gra jest warta zachodu? Tzn koszt nowego wózka będzie porównywalny z kosztami gdyby go zrobić samemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madcat1981']Jak możemy pomóc?[/quote]

Dla Lolusia przede wszystkim potrzebne są pieniądze. Na utrzymanie, rehabilitację i najważniejsze - na wózeczek, który umożliwi mu poruszanie się.


I tak cichutko marzę sobie o tymczasie, choćby płatnym, tylko kto by nam spadł z nieba z taką propozycją?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_bubu_']wszyscy przestrzegają zeby nie robic samemu wózka bo łatwo poplełnić błąd. wózek musi być dokładnie dopasowany. inaczej moze przyniesc wiecej szkody niz pożytku .[/quote]

Wiem ale znalazłem instrukcję co gdzie mierzyć, a budowa takiego pojazdu naprawdę nie jest trudna, ale to tylko był pomysł jakby był problem z zbiórką kasy.
Mam kufle 0,3 litra z Warki jak ktoś chce zrobić bazarek to śmiało jest ich 12szt można sprzedać po 6szt albo całość.
Dajcie tylko namiary gdzie posłać fotki, chyba że mam je gdzieś podrzucić i sam ktoś zrobi fotki.
Dochód można przeznaczyć na ten wózek.

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, moge zalatwic super wozeczek dla Lolusia z USA. Niestety jest on bardzo drogi. Caly koszt to 460 USD, ale jesli dacie rade zebrac 260 USD (czyli jakies 850 zl), to ja zaplace reszte.

Wozeczek taki ma Ogryzia, ktora przebywala w schronisku w Koninie. Oto jej watek:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f85/ogryzia-bez-stopek-juz-w-nowym-domku-116837/index8.html[/URL]

Prosze, pomyslcie o tym. Moze zorganizowaloby sie jakas zbiorke.

PS. Wozek moze byc nastawiany do wielkosci psa, wymiary nie musza byc badzo dokladne. Mozna tez dokupic do wozka wzmacniacz na plecy. O taki:

[IMG]http://handicappedpets.biz/xcart/images/bbelt.jpg[/IMG]

Filmik z wozeczkiem:

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=xGLYfGNoTpA"]YouTube - Walkin Wheels on the road and Grass[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gigi-44']Wiem ale znalazłem instrukcję co gdzie mierzyć, a budowa takiego pojazdu naprawdę nie jest trudna, ale to tylko był pomysł jakby był problem z zbiórką kasy.
Mam kufle 0,3 litra z Warki jak ktoś chce zrobić bazarek to śmiało jest ich 12szt można sprzedać po 6szt albo całość.
Dajcie tylko namiary gdzie posłać fotki, chyba że mam je gdzieś podrzucić i sam ktoś zrobi fotki.
Dochód można przeznaczyć na ten wózek.[/quote]

prześlij fotki na [email][email protected][/email] , dzięki ! :)

Link to comment
Share on other sites

Sabina Ten wózeczek z regulacją jest kuszący. odpadłby problem dokladnego dopasowywania. Ale nie wiem czy jest odpowiedni dla Lolusia .
Loluś potrzebuje specyficznego Wózka - musi miec mocne wspacie na mostku- podobno to bardzo ważne. i łapki musza zwisać w dół aby dosięgały ziemi i lolus mógł sam próbowac chodzić łapkami. To ma byc wózek pomagajacy w rehabilitacji. Dlatego nie wiem czy kółka w tym miejscu nie bedą mu przeszkadzać w chodzeniu? może powinny byc szerzej? zapytam jeszcze lekarza. Chociaż w USA podobno mają najlepsze..

W tej chwili Loluś ma jeszcze 1000zł , dzisiaj jedziemy na pierwszą rehabilitację, w sobotę i niedzielę kolejne. Zaczynamy od 3 dni pod rząd.
Teraz pieniędzy będzie szybko ubywać , końcem miesiąca trzeba jeszcze opłacić rachunek w lecznicy w Bielsku. Prosimy o bazarku dla Lolusia!
Wózeczek trzeba zamówic jak najszybciej ale nie mozemy zostac bez pieniedzy na rehabilitacje..

poza tym mam nowe zdjęcia Lolusia, pózniej wrzuce :)


Ulvhedin - zadzwonie wieczorem

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]a czy rehabilitantka nie wie gdzie tutaj w Polsce można taki wózeczek zrobić / kupić dla Pieska ? pewnie byłoby taniej - ale potrzebny jest specjalista od wózeczków !!!![/SIZE]
[SIZE=3]Może ktoś wie o kimś takim ?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_bubu_']Sabina Ten wózeczek z regulacją jest kuszący. odpadłby problem dokladnego dopasowywania. Ale nie wiem czy jest odpowiedni dla Lolusia .
Loluś potrzebuje specyficznego Wózka - musi miec mocne wspacie na mostku- podobno to bardzo ważne. i łapki musza zwisać w dół aby dosięgały ziemi i lolus mógł sam próbowac chodzić łapkami. To ma byc wózek pomagajacy w rehabilitacji. Dlatego nie wiem czy kółka w tym miejscu nie bedą mu przeszkadzać w chodzeniu? może powinny byc szerzej? zapytam jeszcze lekarza. Chociaż w USA podobno mają najlepsze..[/quote]

Nie wiem napewno, ale wydaje mi sie ze lapki moga zwisac w dol. Tak jak u tego psa. Widac na fotce ze on stoi.

[IMG]http://handicappedpets.biz/www/images/phocagallery/WalkinWheels/thumbs/phoca_thumb_l_pic%20A1.jpg[/IMG]

A tak wogle, to podaje linka strony internetowej tych wozkow (po angielsku), mozesz sobie popatrzec. Tam jest sporo fotek i informacji:

[URL="http://walkinwheels.com/"]Walkin Wheels for Handicapped Pets[/URL]

Link to comment
Share on other sites

W FIZJO-WET we Wrocławiu można taki wózek zamówić. Iti taki ma. Moze nie wygląda tak profesjonalnie jak ten ze zdjęcia, ale funkcję spełnia taką samą.

To nie ma być wózek inwalidzki, ale rehabilitacyjny, taki który pobudzi odruch poruszania łapami.

Fizjoterapetka z FizjoWetu twierdzi, że ten pies cierpi:-( ale w sumie wiecie lepiej, macie go u siebie to chyba widać jak jest.

Trzymam kciuki za futrzaczka, mały jest - bidula.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...