Jump to content
Dogomania

Niechciane– mama i córcia żyją w polu na gołej ziemi - Pola zamieszkała w Bydgoszczy :)


Tola

Recommended Posts

Tak przykro, że ludzie są leniwi. Przecież każdy pies to w gruncie rzeczy zagadka i indywidualna osobowość, a nie maskotka. Od kogoś, kto miał juz psa spodziewałabym się więcej zrozumienia i empatii.. Poza tym mam wrażenie, że argument męża, który się zgadza jest tak częsty, że chyba mało prawdziwy. Co to znaczy, że się nie zgadza? A co on jest tam udzielnym panem i władcą, a reszta rodziny nie ma nic do powiedzenia? Bzdury na kiju. Pewnie generalnie nie chce im się i tyle. Nie zasłużyli na Polę.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie sądzę, aby chodziło to, że Pola nie jest sprawdzona na warunki domowe, bo wiele psów jechało do DSów z boksów (np. Aschita).

Sunia dobrze się czuje w domu (co widać na fotkach, które w domu robiłam) i jestem przekonana, że odnajdzie się w mieszkaniu. Problemem mogą być jedynie spacery po mieście (będzie się bała, jest wrażliwa na wszystko co nowe, obce).

Sunia nie jest psem stroniącym od ludzi i nie podchodzącym do ręki. Wprost przeciwnie, suńka jest wesoła, radosna, podbiega, zaczepia. Owszem najlepiej jest na smyczy lub w zamkniętych pomieszczeniach (boks, dom), bo jak biega luzem po ogrodzie to podbiega itd. ale unika złapania - co wg mnie jest kwestią czasu, aby ten problem się rozwiązał.

Pola boi się jedynie obcych ludzi. Jak zaufa to już sama prosi o uwagę. Dlatego tak namawiam na wysyłanie filmików, bo tam widać jaka Pola jest, np. tutaj:

 

Już od jakiegoś czasu myślałam nad przeniesieniem Poli do domu, ale wciąż mamy w domu full i bardziej kombinujemy jak rozluźnić ilość sierściuchów niż dokładać kolejne... Może jak Ares wyjedzie to coś mi się uda wykombinować.

 

Póki co rozliczenie:

 

Stan konta na 5 październik wynosi -290 zł

Wpłaty:

+290 zł anecik

+146,56 zł Jo37 (bazarek)

+200 zł mar.gajko

Razem: +346,56 zł

 

Koszty:

-300 zł hotelowanie

-5 zł odrobaczenie

Razem: -305 zł

 

+346,56 zł - 305 zł = +41,56 zł

Stan konta na 4 listopad wynosi +41,56 zł.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Kochana ta nasza Polinka   http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,031_hC_orig.gif

Bardzo chciałabym, aby sunia miała już swój dom,  swoje miejsce i swoich ludzi i tak co jakiś czas martwię się bardziej niż zwykle.

 Przywołuję się potem  do porządku, tłumaczę, ze to jeszcze nie ci ludzie i ze Pola czeka na kogoś zupełnie innego.

I tak na jakiś czas mi to wystarczy ;)

No nic, pozmieniam trochę treść ogłoszeń, wyróżnię dzisiaj  te na OLX i cierpliwie czekamy dalej, bo przecież ten jedyny dom gdzieś jest!

Link to comment
Share on other sites

O 5.11.2016 o 09:03, Jolanta08 napisał:

Nasza ślicznotka znajdzie wreszcie dom to kwestia czasu

 

20 godzin temu, Gabi79 napisał:

Nie sądzę, by przystosowanie się suni do życia w mieszkaniu stanowiło problem, to po prostu kwestia czasu (może się mylę, bo ekspertem nie jestem)

Moja Kajunia też była bardzo lękliwa, nie  znała życia w mieście, a teraz to mieszcuch i kanapowiec!!!

Nie straszne jej życie w mieście, ruch uliczny itd.

Jak wychodzimy z windy ciągnie jak szalona i skacze z radości przed drzwiami do mieszkania.

Jakoś sobie jej nie wyobrażam w innych warunkach niż domowe.

Może warto poszukać dla Poli DT w warunkach domowych? 

 

 

20 godzin temu, Gabi79 napisał:

Pola nie trafiła na odpowiednich ludzi, którzy są gotowi pokochać ją taką jaka jest i cierpliwie poczekać, aż przezwycięży swoje lęki.

Mam nadzieję, że niedługo ktoś sensowny się Polcią zainteresuje.

Ja i anecik mamy ten sam problem z Mufką.

Jest śliczna i kochana, a domu na horyzoncie nie widać

 

20 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Może faktycznie to jest jakieś rozwiązanie?
Ja sama, gdybym teraz brała psiaka to tylko sprawdzonego w domowych warunkach, bo wynajmuję mieszkanie i warunków właściciela po prostu nie przeskoczę.

Z drugiej strony myślę, że Pola jest młoda i łatwo by się przystosowała. Potrzebuje jedynie odrobiny czasu i zrozumienia oraz plastyczności ze strony opiekunów...

Ciężki orzech do zgryzienia.

 

18 godzin temu, Havanka napisał:

Moim zdaniem dobrze byłoby, gdyby Murka mogła ją częściej brać do domu, żeby Pola obyła sie trochę z życiem w mieszkaniu, z ludźmi. Może okaże sie, ze nie jest wcale taka strachliwa, może poczuje sie pewniej. Boję się, byśmy błędnymi opiniami o Poli nie blokowały jej adopcji.

Według mnie, nie trzeba przenosić Poli do innego DT, bo to dodatkowy stres dla suni i kolejny czas na aklimatyzację. U Murki ma wspaniałe warunki a poza tym zrobiła ogromny postęp w pokonywaniu lęków. Chciałabym jeszcze, by zakosztowała domowego zycia. Murka, byłaby szansa?

Cieszę się, ze czekamy razem z Pola na ten właściwy dom :)

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że Polunia się nie obrazi, gdy zaproszę na bazarek dla innej potrzebującej bezdomnej suni.

Dziewczynki kochane, ponieważ Rysa nie ma ani połowy potrzebnej kasy, a w dodatku zupełnie nieodpowiednie imię, serdecznie zapraszam na bazarek imienny.

Jest piękna nagroda !

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

O matko jedyna :( :( :( Czy to miała od dawna, czy dopiero teraz się jej to zrobiło.

Pewnie będzie miała kłopoty z oddychaniem bidulka     gif  płacz.gif

Chyba już z tym przyjechała, Murkę zaniepokoiło charczenie suni

Link to comment
Share on other sites

Teraz, Tola napisał:

Chyba już z tym przyjechała, Murkę zaniepokoiło charczenie suni

To jest chyba dla niej bardzo uciążliwe :( Wet pewnie powiedział czy to zapadnięcie można zredukować. Oj Murka, Murka powiedz coś więcej :(

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam trochę w necie na ten temat:


Jeżeli operacja jest poza naszym zasięgiem finansowym lub pies jest zbyt chory, aby go operować, pozostaje nam leczenie zachowawcze. Leczymy też w ten sposób przypadki lekkiego zapadania tchawicy. Niestety leczenie zachowawcze, nie przywróci tchawicy wcześniejszego kształtu. Jedynie co możemy zrobić to zmniejszyć objawy chorobowe, stosując odpowiednie leczenie. Jeżeli stan choroby nie jest zbyt mocno nasilony, to przy odpowiednim postępowaniu piesek leczony może jeszcze sobie nawet długo pożyć.

Z tego wynika, ze zapadanie tchawicy to raczej poważna sprawa. Nie wiadomo, czy u Poli choroba jest zaawansowana, czy w początkowym stadium. Ale jest szansa, że odpowiedni lek może poprawić jej jakość życia.

Zobaczymy jednak, co powie wet Murki.

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś z sunią na RTG, choć przez ostatnie parę dni tylko raz czy dwa usłyszałam charknięcie i już się zastanawiałam czy nie przesadzam, może badania są niepotrzebne i suni nic nie jest. Niestety okazało się, że sunia faktycznie ma zapadniętą tchawicę (widać to ewidentnie na zdjęciu), natomiast na obecnym etapie nie ma w ogóle co myśleć o operacji, nie potrzebne są też żadne leki (wet zaproponował opcjonalnie Karsivan, ale to jest drogi lek). To taka bardziej informacja na przyszłość: DS musi być świadomy problemu suni, bo w przyszłości sunia może wymagać leczenia lub operacji.

Dodatkowo okazało się, że sunia jedną stronę serca ma powiększoną i osłuchowo to serce jest takie "na granicy". Może tak być, że problem z sercem jest związany z chorą tchawicą. Tutaj wet zalecił lek nasercowy: Lotensin.

Mam fotkę RTG, to potem wrzucę.

Link to comment
Share on other sites

Biedna Polunia  gif  płacz.gif  Problem z sercem jest poważny. Polunia będzie musiała brać leki nasercowe już zawsze. Powiększona komora serca nie skurczy się, leki będą tylko zapobiegać ewentualnym dalszym powiększeniom. Biedactwo :( Nie powinna być zachęcana do zbyt  wysiłkowych zabaw. Ogromnie mi przykro  gif zmartwiony2.gif

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Ja myślę, że stan zdrowia Polusi nie przekreśla jej szans na adopcję. Tylko tak jak piszesz, Havanko, musi to być świadomy i odpowiedzialny domek. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.  

Jak najbardziej Polunia nadaje się do adopcji, tylko opiekun musi wiedzieć, że Polunia zażywa i będzie zażywać leki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...