Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

[quote name='Yorkie']A ja się zastanawiam, dlaczego każdy krytykuje bialeyorki? A jeśli jej biewiery zostaną uznane za rasę, zarejestrowane w FCI, to wtedy Wam będzie głupio. A jeśli nie... no cóż. Na pewno będzie sobie wspominała o maluszkach, które udało jej się wyhodować, chociaż nie zostały uznane. I to nie są kundelki. A kiedyś yorki? Też nie były uznawane, tak samo za parenaście lat popularne staną się biewiery. Kto wie?[/quote]
:klacz: :thumbs: :klacz: :thumbs::klacz: :thumbs: :klacz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze raz powtarzam: biewer to po prostu york o innej odmianie barwnej - teraz niedopuszczalnej przez FCI. O odmianach barwnych w ramach rasy juz pisałam (białe sznaucerki miniatury, gończe polskie).
A że FCI w pewnych wypadkach przejawia wyraźną ociężałość w podejmowaniu decyzji to fakt.
A że te decyzje bywają czasem kuriozalne (uznaje się jakąś sztucznie wyprodukowaną, niewyrównaną quasi - rasę, liczącą kilkadziesiąty osobników - a są trudności z uznaniem rasy naturalnej jak np. gończy polski) - to fakt.

Link to comment
Share on other sites

I tyle. Nie wymaga się od nich jakichś funkcji użytkowych, w przypadku których umaszczenie byłoby zawadą. One po prostu mają być milutkie, śliczne i [COLOR=red][B]zdrowe[/B][/COLOR].

Nawiasem mówiąc, z tego, czego udało mi się ostatnio dowiedzieć, UCI czy ACE wykazują więcej elastyczności w stosunku do ras psów niż ogromne i przez to cokolwiek ociężałe FCI. Ja bym próbowała rejestrować biewery w Polskim Klubie Psa Rasowego (jest członkiem ACE, ale uznaje rodowody i sędziów UCI). Aliści nie wydaje mi się, żeby PKPR był szczególnie chętny do wprowadzenia dla biewera księgi wstępnej - biewer to york, nie jest rasą rzadką i PKPR pewnie zarząda normalnych rodowodów - czy to yorka, czy juz biewera. :lol: :painting:

Link to comment
Share on other sites

tak sobie mysle ...

Za FCI stoja tylko ludzie. Nie chce podwazac zasadnosci istnienia tego zwiazku, ale ... Po co Niemcom FCI? Maja swoj zwiazek biewerow i to im wystarczy. Biewery sa w Niemczech bez FCI super popularne. Jezli jakis kraj chce hodowac biewery, to rozwiazanie jest proste: niech zalozy wlasny zwiazek biewerow. Czy FCI ma miec wylacznosc na definiowanie ras???

Wydaje mi sie, ze z FCI brniemy troche w slepy zaulek i przez to nie dostrzegamy innych mozliwosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia_p']tak sobie mysle ...

Za FCI stoja tylko ludzie. Nie chce podwazac zasadnosci istnienia tego zwiazku, ale ... Po co Niemcom FCI? Maja swoj zwiazek biewerow i to im wystarczy. Biewery sa w Niemczech bez FCI super popularne. Jezli jakis kraj chce hodowac biewery, to rozwiazanie jest proste: niech zalozy wlasny zwiazek biewerow. Czy FCI ma miec wylacznosc na definiowanie ras???

Wydaje mi sie, ze z FCI brniemy troche w slepy zaulek i przez to nie dostrzegamy innych mozliwosci.[/QUOTE]
Całkowicie się z tobą zgadzam:)
Lepiej bym tego nie ujeła:)

Link to comment
Share on other sites

"Madzia zacznijmy od tego że biewery nie są kundelkami :shake: to są yorki u których kolor biały nie wybarwił się na stalowy bądź złoty tylko pozostał taki jak w chwili narodzi"

Nie rozumiem... yorki rodzą się czarne... :razz:

Chyba cała sprawa bardziej zresztą polega na tym, czy hodowca biewerów potrafi udowodnić cały tok swojej pracy hodowlanej - i fakt, czy rzeczywiście jest to mutacja kolorystyczna, czy też jednak nie "pomógł" pieskom dolewając krew innych ras...

BTW dlatego FCI dłuugo nie uznawało bialych sznaucerów mini, że hodowczyni najbardziej walcząca o uznanie tej, jak mówiła, odmiany - intensywnie dolewała krwi westa, co było tajemnicą poliszynela. :evil_lol:

Jednak w końcu uznali, a odmiana trzyma się w miarę stabilnie (o konsekwencjach charakterologicznych tej lekko wątpliwej etycznie działalności się nie wypowiem bo większość hodowców i tak ma w głębokim poważaniu temperament i charakter zwierząt ktore wyhodowali, wyjątek stanowią zrzeszeni w swoim własnym związku hodowcy pracujących malinois sprzedawanych wyłacznie do policji, wojska, dla bogatych szejków naftowych i do sportów typu mondio :evil_lol: :lol: - a to czy yorkom, czy biewerom nie grozi...).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']"
Nie rozumiem... yorki rodzą się czarne... :razz:

[/quote]
uuuu widać że ktoś tu Yorasków nie hoduje :evil_lol:
w takim razie wytłumacz mi jaki kolor ma szczeniaczek na tych łapkach:crazyeye:?

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/202/53145fed01b1b160.jpg[/IMG][/URL]
to jest szczeniaczek Mony4 :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']uuuu widać że ktoś tu Yorasków nie hoduje :evil_lol:
w takim razie wytłumacz mi jaki kolor ma szczeniaczek na tych łapkach:crazyeye:?

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images20.fotosik.pl/202/53145fed01b1b160.jpg[/IMG][/URL]
to jest szczeniaczek Mony4 :cool3:[/QUOTE]
W TAKIM RAZIE [B][U]mona4[/U][/B] hoduje "kundelki" " :P poniewaz we wzorcu yorka białe znaczenia są wada :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bożena i Max']W TAKIM RAZIE [B][U]mona4[/U][/B] hoduje "kundelki" " :P poniewaz we wzorcu yorka białe znaczenia są wada :)[/quote]
wszyscy w takim razie mamy "kundelki z rodowodem" :eviltong: bo większa część szczeniąt ma białe znaczenia w większym lub mniejszym stopniu :cool3:

Link to comment
Share on other sites

"widać że ktoś tu Yorasków nie hoduje :evil_lol: "

Nie hoduje, ale hodował...
:razz:

"w takim razie wytłumacz mi jaki kolor ma szczeniaczek na tych łapkach"

Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne - łapeczki wyglądają na nim na... gołoskórne rózowiutkie.

:lol:
A o białych znaczeniach jakoś nie słychać tak we wzorcu, jak i - nagminnie w kazdym razie - w praktyce hodowlanej...

Chyba że mówimy o pieskach ktore w przyszłości będą miały NIEPRAWIDŁOWĄ srebrzystą barwę ( jak na przykład silky).

Takich yorkow jest bardzo dużo w tej chwili - podobnie jak niewybarwionychn zupełnie czarnych - i w sumie sukcesem jest jeśli yorek wybarwi się na piękny, stalowo- złoty kolor, całkiem wzorcowy.
:lol:

Link to comment
Share on other sites

Czytam ten wątek i właściwie sprostowanie powinna dać Mona bo szczeniak pokazany z białymi łapkami na fotce to jest szczenie przygarnięte przez Mone a kolor łapek :eviltong: niech pozostanie tajemnicą no chyba, że Monia wam wyjaśni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']"widać że ktoś tu Yorasków nie hoduje :evil_lol: "

Nie hoduje, ale hodował...
:razz:

"w takim razie wytłumacz mi jaki kolor ma szczeniaczek na tych łapkach"

Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne - łapeczki wyglądają na nim na... gołoskórne rózowiutkie.

:lol:
A o białych znaczeniach jakoś nie słychać tak we wzorcu, jak i - nagminnie w kazdym razie - w praktyce hodowlanej...

Chyba że mówimy o pieskach ktore w przyszłości będą miały NIEPRAWIDŁOWĄ srebrzystą barwę ( jak na przykład silky).

Takich yorkow jest bardzo dużo w tej chwili - podobnie jak niewybarwionychn zupełnie czarnych - i w sumie sukcesem jest jeśli yorek wybarwi się na piękny, stalowo- złoty kolor, całkiem wzorcowy.
:lol:[/quote]
wiesz co na około 30 szczeniąt :cool3: które urodziły się w moim domu rodzinnym (a wszystkie są z rodowodem) 28 miało kawałek białej łapki lub też biały krawat także nie wiem o czym my tu rozmawiamy ... :shake:
tym bardziej, że psiaki u nas w domu mają w swoich rodowodach linie z takich krajów jak: SZWECJA, FRANCJA, AMERYKA, ANGLIA, BELGIA, FINLANDIA I HOLANDIA także dziwne żeby psy z różnych lini hodowlanych dawały szczenięta bez białych znaczeń według tego co piszesz :cool1:
z tego co się orientuję białe znaczenia pojawiają się ze względu na dolanie krwi maltańczyka w celu ukształtowania rasy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

O.K., linia jaką prowadzisz daje białe znaczenia - pytanie tylko, co się dzieje z maścią w wieku późniejszym...?

Jeśli jest wzorcowa stal i złoto, to... w ogóle nie ma o czym dyskutować.
:lol:

BTW oddalamy się od tematu, mianowicie od biewerów.

Śmiem wątpić czy wszystkie psiaczki przedstawiane jako biewery CZYLI 100% yorki tylko z pewną mutacją genetyczną objawiającą się taką, a nie inną maścią, na pewno mają w sobie te 100% yorka, ale cóż, postęp nauki jest na tyle duży, że w sumie nie powinno być problemów z takimi, na przykład, badaniami genetycznymi (sprawa, ktora nie była taka oczywista kiedy były walki o uznanie bialych sznaucerów miniaturowych chociażby).
:lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

BEREK !!!!
przecież Jest wzorzec rasy FCI i tam jest mowa, że wada Y.T. sa znaczenia w miejscach innych niż podpalania czyli miejscem gdzie nie ma podpalan jest PŁASZCZ Y.T.:mad: :mad: :mad:
Przeciez w taki sposób powstaja wszystkie rasy popatrz na gończaka polskiego a kopova :diabloti:
Jakieś inne wielkości znaczenia wielkosci uszu itp. jak masz dobre poparcie w Belgii za jakis czas zostanie zatwierdzony nowy wzorzec. :razz:
I poręczam , iż za jakis kilka lat to samo będzie z Brewierami. :cool3:
Tym bardziej ,że w Niemczech są bardzo modne i jest straszny popyt na nie przekonałam, się będąc na wystawie w Berlinie trzy lata z rzędu ludzie chodzą i szukaja przedstawicieli Yorków Wadliwych w łatki :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']alez.. na wystawie nie znajdziemy yorkow z bialymi znaczeniami ... sa pieknie farbowane :)[/quote]
Może ty Farbujesz swoje szpice :diabloti: ja jakoś nie muszę :eviltong: a białe znaczenia sa dopuszczalne tylko nie na płaszczu u mnie narazie nic takiego sie nie urodziło :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5Bimg%5Dhttp://img486.imageshack.us/img486/9526/bievierjs4.jpg%5B/img%5D"][img]http://img486.imageshack.us/img486/9526/bievierjs4.jpg[/img][/URL]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5Bimg%5Dhttp://img462.imageshack.us/img462/8980/bieviereklj1.gif%5B/img%5D"][img]http://img462.imageshack.us/img462/8980/bieviereklj1.gif[/img][/URL]

Wiekszosc yorkow rodzi sie z bialymi znaczeniami na koncowlach lapek i na przodzie jako krawat. to oczywiste. Wszyscy , to wiedza. jezeli chodzi o plaszczyk, tam bialych znaczeń nie ma i czesto ten czarny kolor plaszcza przebarwia sie zbyt jasno , ale to nie znaczy ze nagle powstaja Bieviery. Sa to yorki tylko zbyt jasne. Bieviery maja biale latki na plaszczu.

Link to comment
Share on other sites

w tej chwili odchowuje stucznie sczenie,po suce z bardzo dobrej znanje w Pl hodowli. i potakimze psie!! sczeniatko porzucone przech hodowce,po smierci suki.

mluszek ma Biale lapki,i dosyc wielkie biale plamki na brzuszku i krawacik! rodzice sczeniaka tego niemaja!! Wiec jak to mozliwe!!! albo to hodowcy farbuja te znaczenia? albo to odziedziczone po przodkach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona4']w tej chwili odchowuje stucznie sczenie,po suce z bardzo dobrej znanje w Pl hodowli. i potakimze psie!! sczeniatko porzucone przech hodowce,po smierci suki.

mluszek ma Biale lapki,i dosyc wielkie biale plamki na brzuszku i krawacik! rodzice sczeniaka tego niemaja!! Wiec jak to mozliwe!!! albo to hodowcy farbuja te znaczenia? albo to odziedziczone po przodkach?[/quote]
Mona później te białe plamki się wybarwiają na złoto albo schodzą razem z długością włosa :razz:
mały nie powinien mieć żadnych białych plamek w przyszłości
niektórzy hodowcy nawet twierdzą że jeżeli szczenię ma dużo białego to znaczy że będzie miał w przyszłości ładne złoto :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']Może ty Farbujesz swoje szpice :diabloti: ja jakoś nie muszę :eviltong: a białe znaczenia sa dopuszczalne tylko nie na płaszczu u mnie narazie nic takiego sie nie urodziło :cool3:[/quote]


Nane znasz przyslowie udez w stoł a nozyce sie odezwa ...

Nie napisalam tej uwagi kierujac jej do ciebie tylko pisalam ja w eter.Uwazam ze twoje uwagi [U]sa nie na miejscu[/U]. Proponuje przyjechac i zobaczyc moje szpice a potem sie bedziesz zastanawiac czy je "moze" farbuje czy nie. Napisz do mnie na PW a podam ci adres i ustalimy dokladna date spotkania i "przegladu" moich szpiców. Jestem otwarta na propozycje.

Wracajac do tematu - pokaz mi miejsce we wzorcu lub w komentarzu do wzorca ktory mowi o dopuszcalnosci BIALEGO koloru czy znaczenia gdziekolwiek ? Bo moze ja te pare ladnych lat ten wzorzec i komentarz zle czytam ?

Jak juz ktos tutaj napisal słuszenie- nowe rasy powstaja najczesciej nie przez mutacje ale przez domieszki nowych ras. (najczesciej niewielka mutacja jest "potegowana" nowa domieszka.) NIektore cechy wygladu jedynie wzmacnia sie doborem odpowiednich osobnikow np. karlowacenie yorkow - wybieranie njmniejszych psow i suk do dalszej hodowli.
Skrocenie kufy np u pekinczykow- wyborem psow o jak najkrotszych kufach do dlaszej hodowli.
Natomiast jesli chodzi o zmiany barwy umaszczenia to najczesciej modyfikuje sie je wlasnie przez mieszanki z psami o ubarwieniu ktore chcemy wprowadzic ( czytaj - biale sznaucery)

Jednakze PRZEDE WSZYTKIM ( i o tu cala ta dyskusja z bialeyorki) caly proces musi byc skrupulatnie kontrolowany - wszelkie wyniki zpisywane kontrolowane porownywane itd.
Zadna rasa nie powstala ad hoc - nagle jak niespodzianka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']

niektórzy hodowcy nawet twierdzą że jeżeli szczenię ma dużo białego to znaczy że będzie miał w przyszłości ładne złoto :cool3:[/quote]

tak tez slyszalam te "teorie" w praktyce wyglada to jednak nieco inaczej he he he )widzialam te "piekne" złota ..... hehe dobrze trafilas z tym emotkiem NANE przy tej wypowiedzi.he he he :) :) :)

Z moich informacji i doswiadczenia wynika ze najczesciej te biale znaczenia "zanikaja" posród złotych włosów.
Te które sa w nadmiarze .... he he he ( nie bede konczyc)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']hehe dobrze trafilas z tym emotkiem NANE przy tej wypowiedzi.he he he :) :) :)

Z moich informacji i doswiadczenia wynika ze najczesciej te biale znaczenia "zanikaja" posród złotych włosów.
Te które sa w nadmiarze .... he he he ( nie bede konczyc)[/quote]

[SIZE=3]Jakże wielkie doświadczenie i wiedza od ciebie bije , że aż strach pomyslec i okreslić Cię mianem "KYNOLOGA" :razz: [/SIZE]
wiesz powiem tylko tyle
uważam, że to co tu robisz jest jedną wielka pyskówka i nabijaniem sobie postów
Wiedzy żadnej na temat psów nie masz a juz zwłaszcze jeżeli chodzi o terriery :mad:
Poczytaj jak powstawały pokolei rózne rasy może nawet podpowiem tobie bo bys miała problem i zajełoby to sporo czasu a moze nawet lat
Sprawdz Cairn terriery
Powstanie -historia west highland white terriera
Poczytaj o niemieckich terierach mysliwskich
:evil_lol: a dopiero jak nabędziesz odpowiedniej wiedzy wówczas może sie umówimy i może porozmawiamy na temat brewierów
Wiesz [COLOR=magenta][B]nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził raczej jej brak :lol: [/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...