Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mona4']Mam swoje zdanie na ten temat! i byc moze bialy Yorka sie obrazi!! ale mnie to wyglonda ja masowa produkcje Yorkow czyli czysta rozmnazalnie.


A teraz mozecie mnie linczowac!!!![/QUOTE]
A mnie to też się tak skojarzyło :( Bez obrazy [U]bialeyorki,[/U] ale pomimo prób udowodnienia przez Ciebie, że robisz coś dobrego dla rasy - do mnie to nie dociera....

Link to comment
Share on other sites

:mad: :mad: :mad: Na forum wiekszosc ludzi dobrze traktuje swoje pieski i zawsze bedzie nieporozumienia jak pojawi sie ktos, kto swoje pieski traktuje wyłącznie jak zródło dochodu i łatwy zysk.
Wiecej szacunku do swoich pieskow :mad:
NiNa FORUM nie obrazamy NIKOGO, takie slowa sa nie na miejscu:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Tak jak widać na zdjęciu moje biewerki są po zwykłych yorkach i po tacie biewerze.[/quote]

Tio znaczy ze sa kundelkami. One nie powstaly z bialych yorkow, tylko dokupilas Biewiera i kryjesz swoje suczki yorki biewierem , stad masz te 'biewierki'.To nie Ty stworzylas nowa rase , tylko mieszasz 2 rasy i rodza sie :evil_lol: Kundelki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']już pisałam napiszcie nowy wątek wlaśnie o kojcach[/quote]

Nie widze takiej potrzeby, bo nie jest to nagminne wsrod DOGOMANIAKOW. Sprawa dotyczy Ciebie!!!!!1
Czy przyjmiesz to do siebie ,zmienisz coś czy nie ,to juz Twoja sprawa, Mam nadzieje, ze przemyslisz to co robisz i zmienisz podejscie do swoich pieskow, bo to nie tylko MASZYNKI do robienia pieniedzy

Link to comment
Share on other sites

A co Ty wiesz o genetyce? [U]Bo na tym opiera się profesjonalna hodowla[/U]. Ja bym jeszcze dodała elementarne podstawy anatomii i zachowania zwierząt oraz podstawową wiedzę na temat zdrowia i humanitarnego podejsćia do zwierząt. No i hodowle zazwyczaj dzielą sie na te, które stawiają na rozwój i doskonalenie eksteriery zwierząt oraz na te, któe za cen nadrzędny stawiają doskonalenie cech użytkowych psa, czasem np. kosztem wzorcowej budowy. A na czym bazuje Twoja hodowla?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mynia']A co Ty wiesz o genetyce? [U]Bo na tym opiera się profesjonalna hodowla[/U]. Ja bym jeszcze dodała elementarne podstawy anatomii i zachowania zwierząt oraz podstawową wiedzę na temat zdrowia i humanitarnego podejsćia do zwierząt. No i hodowle zazwyczaj dzielą sie na te, które stawiają na rozwój i doskonalenie eksteriery zwierząt oraz na te, któe za cen nadrzędny stawiają doskonalenie cech użytkowych psa, czasem np. kosztem wzorcowej budowy. A na czym bazuje Twoja hodowla?[/QUOTE]
Poza tym ja nie widzę problemu w zakupie biewerków (np. z Niemiec) i hodowaniu ich. I to jest normalne, bo biewery są tam i nawet bardzo popularne.

Link to comment
Share on other sites

To niech mi ktoś napisze jeszcze czy w Niemczech biewery dostają rodowód? Wiem, że to rasa nieuznana przez FCI, ale rodowody niemieckiego odpowiednika Związku Kyn. dostają? Czy się mylę?

Tak jak PONy swego czasu u nas w Polsce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mynia']To niech mi ktoś napisze jeszcze czy w Niemczech biewery dostają rodowód? Wiem, że to rasa nieuznana przez FCI, ale rodowody niemieckiego odpowiednika Związku Kyn. dostają? Czy się mylę?

Tak jak PONy swego czasu u nas w Polsce?[/quote]

FCI nie uznaje tej rasy. w Niemczech jest duzo KLUBOW, ktore uznały biewierki i wydaja im rodowody. pieski te sa pokazywane na wystawach a szczeniaczki od nich posiadaja rodowiody , ale nie FCI
W Polsce Klub Psa Rasowego, rowniez uznaje ta rase, tak jak i kazda inna ktora ma udokumentowane pochodzenie.

Link to comment
Share on other sites

No i to są podstawowe braki w elementarnej wiedzy genetycznej... Niestety, ale widać niektórym to nie przeszkadza... Bo zawsze znajdzie się jakaś niedoinformowana ciapa, której się towar opchnie. Ja tu mówię o wmawianiu ludziom, że to biewery, bo piesek jak najbardziej swoją role pieska bedzie spełniał ( o ile zdrowy). Tylko czy to uczciwe brać za to niemałą kase...

Link to comment
Share on other sites

moja hodowla bazuje na czystości rasy jeżli pani chce wiedziec to yorki powstały z mieszanek kilku ras przy cierpliwości i dobrej selekcji nastepuje tzw rozszczepienie ras prosze sobie o tym poczytac w książkach bo to nie miejsce o genetyce ja do swich biewerów dochodzilam 10 lat jak na rasę i tak to nie jest długo a skąd się wzieły np westy białe sznaucery i inne ciekawe rasy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neva']Rozumiem , ze jak ja kupie biewiera samaca w Niemczech i bede nim kryla moje suczki yoorki, to wedlug ciebie bede miala biewierki???
To jakas bzdura !!1
Bede miała sliczne kundelki, a to co innego[/quote]

Też mi się tak wydaje, że żeby mieć 100% biewera to pies i suka powinny być biewerami. Jeśli biewery uznaje się za oddzielną rasę / tego nie wiem / to krycie nimi yorków to rzeczywiście produkcja bezrasowców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neva']FCI nie uznaje tej rasy. w Niemczech jest duzo KLUBOW, ktore uznały biewierki i wydaja im rodowody. pieski te sa pokazywane na wystawach a szczeniaczki od nich posiadaja rodowiody , ale nie FCI
W Polsce Klub Psa Rasowego, rowniez uznaje ta rase, tak jak i kazda inna ktora ma udokumentowane pochodzenie.[/QUOTE]
No i tak też myślałam. I tam hodowla i miksowanie tych psów jest pod kontrolą i okiem osób które znają sie na tym. I to rozumiem. I o tym mówiłam [U]bialeyorki[/U]! Ale mam wrażenie, że nie docierają do Ciebie pewne argumenty...

Link to comment
Share on other sites

ja tez osobiście staram się o uznanie mojego psa jako rasowego tylko muszę czekac na decyzje klubu psa rasowego i mam nzdzieję że oni będą zainteresowani jego rejestracją oczywiście zgadzam sie na wszelkie badania genetycze którym pies musi byc poddany

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']moja hodowla bazuje na czystości rasy jeżli pani chce wiedziec to yorki powstały z mieszanek kilku ras przy cierpliwości i dobrej selekcji nastepuje tzw rozszczepienie ras prosze sobie o tym poczytac w książkach bo to nie miejsce o genetyce ja do swich biewerów dochodzilam 10 lat jak na rasę i tak to nie jest długo a skąd się wzieły np westy białe sznaucery i inne ciekawe rasy[/QUOTE]
Z miksowanie. To czywiste. Ale nastepowało to pod okiem osób znających sie na genetyce. A pani ma jednego bievera i na tej jednej sztuce opiera cała hodowlę. I tego nie moge zrozumieć. Poza tym kluby niemieckie daja rodowody na te psy. A moze jest pani czlonkiem jakiegos niemieckiego klubu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Burchardt']Też mi się tak wydaje, że żeby mieć 100% biewera to pies i suka powinny być biewerami. Jeśli biewery uznaje się za oddzielną rasę / tego nie wiem / to krycie nimi yorków to rzeczywiście produkcja bezrasowców.[/QUOTE]
I to bezrasowców, które w pierwszym pokoleniu moze i przypominaja bievery, ale nastepne nie musza wcale takie byc... O zgrozo - o ile ktos sie nie opamieta i dalej bedzie je rozmnazal...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...