Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='białeyorki']a może ta wiedza w książkach jest dla was nie zrozumiała i nie macie kogo na ten temat zapytać[/quote]

Problem w tym, że wiedza o genetyce jest dla mnie zrozumiała. I ja nie czepiam się doboru twoich psów (bo ich nie widziałam, nie znam ich pochodzenia) do tworzenia krzyżówek. [U]Ja się pytam[/U] o czysto techniczne sprawy - o to czy Twoje psy (te które miksujesz, żeby utworzyć nową nase) mają rodowody lub jakieś potwierdzenie pochodzenia. Niezależne - nie pytam o twoje "słowo honoru". A Ty nawet nie chcesz powiedzieć jakimi metodami doszłaś do narodzin swoich biewerków. Domyślam się, że myszą być strasznie tajemne, jak domowa recepruta na konfitury...albo nie mające nic wspólnego z przemyślaną i ukierunkowaną hodowlą. A na marginesie - książkę o genetyce "w łapie" miałam już niejeden raz! Nie tylko tę ogólną pana Sciesińskiego o hodowli psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patadi']Ja myśle że pani Białe yorki nie ma pojęcia o rodowodach a tym bardziej wystawach.Czy ktoś słyszał o wystawie par hodowlanych?[/quote]
Gdy ja należałam do związku to we wrocławiu była wystawa psów do towarzystwa.Były to małe rasy i konkurencja par hodowlanych byli tam zarówno czesi jak i niemcy i był to rok 1998.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mynia']I tak jak pisałam nowe rasy powstają po zmiksowaniu psów różnych ras, ale te psy mają udokumentowane pochodzenie! A białeyorki nie napisala, że jej psy posiadają rodowody. Nie napisala tez czy jej biewer ma rodowód (np. niemieckiego klubu) czy tez pochodzi od jej np. maltańczyka (który tez posiada rodowód). Pisze tylko, ze nie podzieli się z nikim tajemnicą jej sucesów - bo jeżeli pieski, z których rodzą sie jej biewerki, nie posiadają dokumentu pochodzenia - to niby jak ma udokumentować czstość rasy?


P.S. [U]Napisała, że jej najstarsze yorki są po rodowodowych rodzicach, ale czy same mają rodowód[/U] ? A co z biewerem?[/quote]
po to są badania genetyczne aby potwierdziły pochodzenie psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mynia']Problem w tym, że wiedza o genetyce jest dla mnie zrozumiała. I ja nie czepiam się doboru twoich psów (bo ich nie widziałam, nie znam ich pochodzenia) do tworzenia krzyżówek. [U]Ja się pytam[/U] o czysto techniczne sprawy - o to czy Twoje psy (te które miksujesz, żeby utworzyć nową nase) mają rodowody lub jakieś potwierdzenie pochodzenia. Niezależne - nie pytam o twoje "słowo honoru". A Ty nawet nie chcesz powiedzieć jakimi metodami doszłaś do narodzin swoich biewerków. Domyślam się, że myszą być strasznie tajemne, jak domowa recepruta na konfitury...albo nie mające nic wspólnego z przemyślaną i ukierunkowaną hodowlą. A na marginesie - książkę o genetyce "w łapie" miałam już niejeden raz! Nie tylko tę ogólną pana Sciesińskiego o hodowli psów.[/quote]
badania genetyczne są po to aby potwierdzić pochodzenie psa ja mam w domu jego rodziców i one mogą to potwierdzić albo nie a pozatym są w klubach specjaliści którzy oceniają ich wygląd nazywa się to przeglądem hodowlanym i do tego wyniki badań i można je wpisać do księgi wstępnej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mynia']Problem w tym, że wiedza o genetyce jest dla mnie zrozumiała. I ja nie czepiam się doboru twoich psów (bo ich nie widziałam, nie znam ich pochodzenia) do tworzenia krzyżówek. [U]Ja się pytam[/U] o czysto techniczne sprawy - o to czy Twoje psy (te które miksujesz, żeby utworzyć nową nase) mają rodowody lub jakieś potwierdzenie pochodzenia. Niezależne - nie pytam o twoje "słowo honoru". A Ty nawet nie chcesz powiedzieć jakimi metodami doszłaś do narodzin swoich biewerków. Domyślam się, że myszą być strasznie tajemne, jak domowa recepruta na konfitury...albo nie mające nic wspólnego z przemyślaną i ukierunkowaną hodowlą. A na marginesie - książkę o genetyce "w łapie" miałam już niejeden raz! Nie tylko tę ogólną pana Sciesińskiego o hodowli psów.[/quote]
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:czekam na odpowiedż z klubu, ja do tego musiałam dochodzić 10 lat sama to dlaczego mam teraz dzielić się z wami tą TAJEMNICĄ

Link to comment
Share on other sites

w ramach wyjątku zdradzę tą tajemnice otóż mieszkam na wsi a mój sąsiad jest hodowcą bydła mlecznego i jego pole graniczy z moją działką pewnie moje psy zapatrzyły się na jego krowy i dlatego są łaciate.Ot i cala tajemnica.:diabloti: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :multi: :multi: :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

[B]bialeyorki[/B]

a ty wiesz ze jakos mnie to nie dziwi ?? bo jestem chyba bardziej sklonna uwierzyc ze biale yorki to krzyzowki z laciata krowa (chocby sie na nia mialy tylko zapatrzec) niz ze z dwoch ( teoretycznie) yorkow (ktore sa trzonem hodowli).

To jest bardzo zastanawiajace - ze nie ma domieszki innej rasy a sa inne kolory. Sa hodowcy yorkow ktorzy maja hodowle wiecej niz 10 lat i nigdy im niewyszly latki.

Masz racje, jesli ma sie cos do ukrycia to pewnie lepiej sie tym nie chwalic :) Czy komisji ktora ma kwalifikowac twoje psy jako biewery i ma je rejestrowac to tez powiesz ze to tajemnica ?
Zawsze wydawalo mi sie ze tworzeniu rasy przyswieca cel i wlasnie ze to nie jest tajemnica ale moze sie myle...

Psiaki jakie masz sa przeurocze swoja droga ale czy ich pochodzenie musi byc tak tajemnicze jak Maty Hari ?

Link to comment
Share on other sites

zadam ci pytanie a skąd są westy one powstały z Terierów szkockich to dlaczego sa białe:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Zaden hodowca zwierząt nie zdradzi do końca tajemnic swojej hodowli to jest jego prawo.Wiem bo mam kontakt z osobami które sprowdziły biewery i niestety do tej pory nie moga sie pochwalić białymi yorkami:shake: :shake: :shake: :shake: :shake: :shake: :shake: :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']badania genetyczne są po to aby potwierdzić pochodzenie psa ja mam w domu jego rodziców i one mogą to potwierdzić albo nie a pozatym są w klubach specjaliści którzy oceniają ich wygląd nazywa się to przeglądem hodowlanym i do tego wyniki badań i można je wpisać do księgi wstępnej[/quote]
Aha.......

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz przeczytałam wszystkie posty... Wydaje mi się, że tą głęboko skrywaną tajemnicą dot. pochodzenia biewerów od [U]białeyorki [/U]jest wada genetyczna, która przekazana dalej, kolejnym pokoleniom, jest "autorem" narodzin białych yorków. Albo właśnie pekiczyk. Bo skoro są yorki walpeny, pom-pom i biewery yorki - i nie jest tajemnicą z jakich krzyżówek pochodzą, to yoki z [U]białychyorków [/U]są może z miksa z pekińczykiem? To są tylko moje domysły - hihi. Na marginesie - pieski wyglądają ślicznie :) I sama mam na takiego ochote, ale jeśli sie skusze to pewnie ze sprawdzonej niemieckiej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

Proponuje zignorowac ten temat, bo rozmowa do niczego dobrego nie prowadzi.
Biale Yorki i tak zrobia jak beda chcialy.a zaden klub nie przyjmie kundelkow ,bo one nie maja zalozonnych ksiag wstepnych a poza tym rasa taka juz istnieje i nie ma mozliwosci rejestracji takich psow ktore nie maja udokumentowanego pochopdzenia.
Ksiegi wstepne zaklada sie rasom ktore byly kiedys i naturalnie zaginely, tak bylo np. z CCHARTEM POLSKIM
Wyobrazacie sobie , ze ktos wyskakuje z yorkami , czy owczarkami bez rodowodu i przeprowadzajac badania genetyczne rejestruje te psy jako rodowodowe????:evil_lol: To bzdura:shake:

Link to comment
Share on other sites

piszesz pom-pon walpen i biewer yorkieshre terier właśnie ten ostatni jest tylko i wyłącznie czystej rasy york skad wziełaś pekińczyka :evil_lol: już chyba setny raz pisze że chcę założyć psu księge wstępną i że nie boję się ękspertyzy fachowców z klubu psa rasowego pytanie tylko czy oni się mnie nie boją jako konkurencji :crazyeye: bądż co bądż jestem prekursorem tej odmiany yorka i kiedyś inni mnie docenią a wtedy cala chwała i tak będzie na mnie spływać tak jak w Niemczech spłyneła na Panią Biewer to nic ja mam dużo cierpliwości mogę poczekać tylko szkoda by było żeby np nie powstała polska nazwa Biały yorkieshire terier przy naszych zdolnościach hodowlanych mówię tu o polakach szybko byśmy dogonili Niemców a nie się podpierać jak kaleki na ich hodowlach i to oni spijają całą śmietankę,ja w każdym razie bedęrobiła swoje i tak wcześniej czy póżniej wielu hodowców do mnie dotrze chociażby po to ab zmienić krew w swojej hodowli:evil_lol: :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mynia']Jeszcze raz przeczytałam wszystkie posty... Wydaje mi się, że tą głęboko skrywaną tajemnicą dot. pochodzenia biewerów od [U]białeyorki [/U]jest wada genetyczna, która przekazana dalej, kolejnym pokoleniom, jest "autorem" narodzin białych yorków. Albo właśnie pekiczyk. Bo skoro są yorki walpeny, pom-pom i biewery yorki - i nie jest tajemnicą z jakich krzyżówek pochodzą, to yoki z [U]białychyorków [/U]są może z miksa z pekińczykiem? To są tylko moje domysły - hihi. Na marginesie - pieski wyglądają ślicznie :) I sama mam na takiego ochote, ale jeśli sie skusze to pewnie ze sprawdzonej niemieckiej hodowli.[/quote]
żadne z moich szczeniąt nie posiada wad genetycznych CUDZE CHWALICIE A SWEGO NIE ZNACIE:shake: tak zapewne niemieckie jest najlepsze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neva']Proponuje zignorowac ten temat, bo rozmowa do niczego dobrego nie prowadzi.
Biale Yorki i tak zrobia jak beda chcialy.a zaden klub nie przyjmie kundelkow ,bo one nie maja zalozonnych ksiag wstepnych a poza tym rasa taka juz istnieje i nie ma mozliwosci rejestracji takich psow ktore nie maja udokumentowanego pochopdzenia.
Ksiegi wstepne zaklada sie rasom ktore byly kiedys i naturalnie zaginely, tak bylo np. z CCHARTEM POLSKIM
Wyobrazacie sobie , ze ktos wyskakuje z yorkami , czy owczarkami bez rodowodu i przeprowadzajac badania genetyczne rejestruje te psy jako rodowodowe????:evil_lol: To bzdura:shake:[/quote]
jeszcze jedna sprawa o której zapomniałam poinformować otóz jestem w kontakcie ze związkiem niemieckiim i dostałam od nich serdeczne gratulacje i życzenia sukcesów w propagowaniu tej odmianu yorka zdjęcia które im posłałam bardzo im się podobały i pisali że szkoda żenie mieszkam w niemczech tam by mi dużo pomogli to tyle co na mój temat mają inni.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']piszesz pom-pon walpen i biewer yorkieshre terier właśnie ten ostatni jest tylko i wyłącznie czystej rasy york skad wziełaś pekińczyka :evil_lol: już chyba setny raz pisze że chcę założyć psu księge wstępną i że nie boję się ękspertyzy fachowców z klubu psa rasowego pytanie tylko czy oni się mnie nie boją jako konkurencji :crazyeye: bądż co bądż jestem prekursorem tej odmiany yorka i kiedyś inni mnie docenią a wtedy cala chwała i tak będzie na mnie spływać tak jak w Niemczech spłyneła na Panią Biewer to nic ja mam dużo cierpliwości mogę poczekać tylko szkoda by było żeby np nie powstała polska nazwa Biały yorkieshire terier przy naszych zdolnościach hodowlanych mówię tu o polakach szybko byśmy dogonili Niemców a nie się podpierać jak kaleki na ich hodowlach i to oni spijają całą śmietankę,ja w każdym razie bedęrobiła swoje i tak wcześniej czy póżniej wielu hodowców do mnie dotrze chociażby po to ab zmienić krew w swojej hodowli:evil_lol: :razz:[/QUOTE]
Chyba już nie wiesz co piszesz... Mylą Ci się fakty podane kilka postów wcześniej. Ale nie w tym rzecz... Skoro jesteś prekursorką i Twoj hodowla łaciatych yorków to nowość - to używając swojej inteligencji wnioskuję, że nie jest to połączenie z maltańczykiem, shih-tzu ani pewnie yorka z yorkiem. Pozostaję mix yorka z inną rasą - pekińczykiem (bo powiedziałaś, że hodujesz psy tej rasy i może trafiła Ci się jakaś wpadka, którą ciągiesz dalej), a może "ciułałą" lub innym maleństwem. Albo trafiło Ci się jakieś psiątko z wadą genetyczną, którą przenosisz na kolejne pokolenia. Miksujesz psy między sobą i utrwalasz ją. Nie wnikam już w to! Nie jest to normalne. Ale jeżeli marzą Ci się sukcesy hodowlane (i miano wynalazcy), no i jeśli pragniesz na wieki pozostać w świecie yorkofiołów jako ktoś wyjątkowy - to życzę Ci powodzenia! Ale nie wróżę temu wielkiej kariery... To moje osobiste zdanie. Niemniej jednak (choć nie zgadzam się z Twoimi motywami i sposobem w jaki realizujesz swoje psaje) nie bedę więcej męczyć tego tematu :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

:shake: :shake: :shake: to ty jesteś chyba pijana pekińczyki mialam w 1998 roku i po tej wystawie je sprzedalam więc nie wciskaj mi tu kitu bo widzę ze jestem dla vciebie za grzeczna najlepiej zmień wątek i tam sie wyzywaj bo twoja wiedza graniczy z analfabetyzmem pozdrawia DOROTA:loveu: :loveu: :loveu: :shake: :shake: :shake: :placz: :placz: :placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']:shake: :shake: :shake: to ty jesteś chyba pijana pekińczyki mialam w 1998 roku i po tej wystawie je sprzedalam więc nie wciskaj mi tu kitu bo widzę ze jestem dla vciebie za grzeczna najlepiej zmień wątek i tam sie wyzywaj bo twoja wiedza graniczy z analfabetyzmem pozdrawia DOROTA:loveu: :loveu: :loveu: :shake: :shake: :shake: :placz: :placz: :placz: :placz: :placz:[/quote]
Nie jestem pijana, nie wciskam kitu i siebie nie wyzywam (Ciebie zresztą też!), a znaczenie słowa analfabetyzm sprawdź w słowniku PWN.

Link to comment
Share on other sites

otoz [B]biale yorki[/B] wydaje mi sie ze sie mylisz i to powaznie - jesli sekrety hodowcow byly by tak skrywane jak ty to robisz to nikt by nigdy nie wiedzial jak powstaly westy jak powstal yorki i jak powstalo milion innych ras ....

taki maly szczegol tkwi w tym ze odpowiedzialna hodowla zmierzajaca do rozwoju nowej rasy nie robi tabu ze sposobu dorpwadzenia do danego wygladu danej rasy lecz wrecz na odwrot wszytkie zdobyte doswiadczenia daje na forum publiczne , wymienia sie dosiwadczeniami i laczy sily z innymi

ty tego nie robisz ... chcesz nam powiedziec ze wyhodowalas cuda i ze pewnie wyrosly ci z ziarnka fasoli ...


ktos madrze napisal ze pewnie i pekinczyk mial swoj udzial i chyba jestem sklonna w to uwierzyc ...

piszesz ze biewery "tworzysz" od 10 lat czyli mniej wiecej od 1997 roku a pekinczyki byly uciebie jeszcze w 1998 :) no to moze i jakis pekinczyk pomogl ci w tej hodowli :)

Neva dobrze podsumowala - dyskusja z toba do niczego nie zmierza ... mozna podyskutowac o biewerach ... ale chyba dyskusja powinna powrocic do takiego charakteru jak sie zaczela - czyli jako ciekawostka.
Twoje informacje na nic sie zdaja. Szczerze mowiac nie wiem po co napisalas w tym watku skoro wszystko oprocz faktu ze masz jakies laciate pieski jest tajemnica i obraza majestatu.

Link to comment
Share on other sites

białeyorki jeśli chodzi o westy to tak naprawdę jest to biała odmiana cairn terriera - biały kolor nie był mile widziany wśród hodowców gdy rasa się kształtowała ze względu na to, iż taki pies nie nadawał się do polowań bo był łatwo zauważalny przez zwierzę w ten sposób powstała rasa West Highland White Terrier :cool3:
tak naprawdę w każdej rasie występują psiaki o umaszczeniu białym :cool1: np. weźmy pod uwagę Owczarki Niemieckie do nie tak dawna wszyscy wyobrażaliśmy sobie owczarka niemieckiego jako psa o umaszczeniu czarnym podpalanym czy wilczastym ale raz na jakiś czas w miotach rodziły się szczenięta o umaszczeniu białym (nie piszę tu o albinosach - to inna działka genetyki) i w ten sposób po pewnym czasie stwierdzono iż na takie psiaki nie ma rady - stworzono rasę Biały Owczarek Szwajcarski :razz:
jak widać biełeyorki nie ma dość kompletnej wiedzy na temat występowania koloru białego u psów rasowych :shake:

Link to comment
Share on other sites

widze ze posiadacie dużą widzę jak powstają białe psy i właśnie dlatego dziwi mnie bardzo wasza dociekliwość w udowodnieniu całemu światu ŻE TO NIEMOŻLIWE aby po zwykłych yorkach powstały biewery;) ;) ;) :multi: :multi: :multi: a co do zdjęć widzę dwa młode biewery które narazie jeszcze nie dały żadnych szczeniąt jak ta Pani sie ich dochowa wtedy porozmawiamy:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...