Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chwalisz się tą wiedzą, jaby nie wiem co to było. A możliwości jest kilka... I w szkole podstawowej (teraz po reformie eduk. to pewnie w gminazjum lub liceum :razz: )tego już uczą, więc nie trzeba do tego dochodzić przez 10 lat! I mnie krzyżówki "domowej roboty" nie interesują, bo i nie wnoszą pewnie do rasy nic dobrego. Zresztą o jakiej "rasie" ja tu mówie, jak pieski są bez rodowodów.

Link to comment
Share on other sites

Yorkshire Terriery wywodzą się m.in. od maltańczyków i dlatego często szczenięta rodzą się z białymi plamami bardzo często plamy zanikają ale są takie psiaki u których one nie wybarwiają się i dlatego mają białe łaty :-o
jeżeli weźmiemy psa i sukę z tendencjami do niewybarwiania białych plam wówczas możemjy się spodziewać, że przynajmniej jedno szczenię może się urodzić z białymi łatami które się nie wybarwią na kolor złoty bądź stalowy i dlatego powstały biewery które zostały zarejestrowane przez VDH w Niemczech :cool3:

co do czystości rasy białeyorki nie będę się wypowiadać ponieważ uważam iż taka rozmowa jest bez sensu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filonek_bezogonek']nie wiem dlaczego

ale mam wrazenie jak bym zdjecia yorkow ( nie biewerow) widziala kiedys na allegro przy sprzedazy szczeniat

moge sie mylić ale zdjecia wydaja mi sie znajome :roll:[/quote]

Nie mylisz się.Są nawet teraz.

[quote=białeyorki;]widze ze posiadacie dużą widzę jak powstają białe psy i właśnie dlatego dziwi mnie bardzo wasza dociekliwość w udowodnieniu całemu światu ŻE TO NIEMOŻLIWE aby po zwykłych yorkach powstały biewery;-) ;-) ;-) :multi: :multi: a co do zdjęć widzę dwa młode biewery które narazie jeszcze nie dały żadnych szczeniąt jak ta Pani sie ich dochowa wtedy porozmawiamy:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:[/quote]

Ja nie twierdzę,że to niemożliwe,bo wiem,że biewerki powstały z [B]normalnych[/B] yorków.I nie twierdzę,że Twoje szczenięta nie są biewerkami,tylko do tej pory tego nie udowodniłaś.Proste - rodzice szczeniąt nie posiadaja rodowodu,więc nie możesz być pewna tego co maja w genach.
A Twoje słowo tutaj nic nie warte ,choć szczeniaczki są naprawdę śliczne.

[quote=białeyorki;]jo posiadam wiedzę oraz praktykę w otrzymywaniu białych szczeniąt przyjdzie czas i na was trochę cierpliwości:eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong:[/quote]

Troszkę więcej pokory,a mniej emotek.

Link to comment
Share on other sites

gdy jestem grzeczna to wszyscy mnie atakują chodż nie powinni tego robić :shake: ja tylko wam pokazalam to co wyhodowałam i nie mam już nic więcej do powiedzenia oczywiście będę zaglądać na forum :razz: i cierpliwie czekac na innych odważnych hodowców którzy bedą mogli się pochwalić biewerkami.To narazie wszystkim dziękuję za dyskusję i mam nadzieję że jeszcze kiedyś sobie pogadamy.Pa pa.dorota:lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie czepiajcie sie tak tych rodowodow, bo nawet jak przywiezie sie szczenie z niemiec i tak tego papierka sie nie dostanie. pozatym temat jest o Biewerach a wiadomo ze one w Polsce rodowodow nie mają bo nie mogą mieć. Apropo na ostatniej podanej stronie o Biewierach w kontakcie jest takie same nazwisko jak u Pani BiałeYorki w ogłoszeniach na alegratka.Czy to nie fajny zbieg okoliczności.....( inne sa tylko imiona)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GosiaNatalka']Dziewczyny nie czepiajcie sie tak tych rodowodow, bo nawet jak przywiezie sie szczenie z niemiec i tak tego papierka sie nie dostanie. pozatym temat jest o Biewerach a wiadomo ze one w Polsce rodowodow nie mają bo nie mogą mieć. Apropo na ostatniej podanej stronie o Biewierach w kontakcie jest takie same nazwisko jak u Pani BiałeYorki w ogłoszeniach na alegratka.Czy to nie fajny zbieg okoliczności.....( inne sa tylko imiona)[/quote]

Ależ z tymi rodowodami to nie do końca tak....Nikt nie wymaga,żeby szczeniaki biewerka w Polsce je miały.
Tylko jeśli rodzice szczeniaków nie posiadali rodowodów,to skąd możemy mieć pewność,że w genach nie było domieszki innej rasy?To,ze wyglądały jak yoreczki nie znaczy,ze nimi były w 100 %.

Z tą zbieżnością danych też się właśnie zastanawiałam...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem w czym Biale Yorki widza swoj sukces:roll:
Jak ojciec jest Biewier , kupiony w Niemczech po rodzicach Biewierach,to przy krzyzowce z yorkiem urodza sie laciate yorki. To przeciesz normalne , nie widze tu zadnej tajemnicy.Ta Pani posiada pieska i suczke biewierka , to dlaczego maja jej sie nie urodzic laciate yorki????????????????/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']ojciec biewer urodzony w polsce u mnie:multi:[/quote]

To tylko Twoje slowa , nie ma na to zadnego dowodu , ze ten piesek urodzil sie u ciebie. Kazdy moze tak powiedziec, ale jak nie ma dokumentu, czyli rodowodu tzw, udokumentowanego pochodzenia , to nikt nie jest w stanie w to uwierzyc na slowo.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Komin']Wszystkie szanujace sie hodowle posiadaja już w ukryciu Biewery i tylko czekają na uznanie ich przez FCI w przyszłym roku..... a wtedy rusza całą parą :diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti:[/quote]

Jakie to szanujące się hodowle mają pieski bez rodowodu?I to dodatkowo w ukryciu!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Od jakiegoś czasu obseruje bzury na tym forum.
Białeyorki nie osmieszaj się, podaj chociaz jedna szanująca się hodowle która w ukryciu ma ciapate yorki. Znasz chociaz takie hodowle?. Napisz o jakiś o własicielach, o psach, miotach, osiagnieciach? Nie masz pojecia o swiecie hodowców yorków, trzeba bywać na wystawch aby uczestniczć w ich zyciu.
ładne sa to pieski, ale czemu tak sie upierasz ze sa to rasowe psy, kiedy sam piszesz ze łaczysz yorka z ciapatym czymś. Jak skrzyżyjesz pekińczyka z maltańczykiem to bedzie rasowy pies bo wyszło ci w miocie trzy takie same?
U mojej babci na wsi jest taka sunia która co pół roku "przyprowadza" małe. Połowa wioski ma po niej szczeniaki,sa bardzo do siebie podobne a dwie suczki nawet identyczne chociaz w róznym wieku. Musze jej powiedzieć że wyhodowała nowa rasę. Wiejski pies pustynny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vicki123']Od jakiegoś czasu obseruje bzury na tym forum.
Białeyorki nie osmieszaj się, podaj chociaz jedna szanująca się hodowle która w ukryciu ma ciapate yorki. Znasz chociaz takie hodowle?. Napisz o jakiś o własicielach, o psach, miotach, osiagnieciach? Nie masz pojecia o swiecie hodowców yorków, trzeba bywać na wystawch aby uczestniczć w ich zyciu.
ładne sa to pieski, ale czemu tak sie upierasz ze sa to rasowe psy, kiedy sam piszesz ze łaczysz yorka z ciapatym czymś. Jak skrzyżyjesz pekińczyka z maltańczykiem to bedzie rasowy pies bo wyszło ci w miocie trzy takie same?
U mojej babci na wsi jest taka sunia która co pół roku "przyprowadza" małe. Połowa wioski ma po niej szczeniaki,sa bardzo do siebie podobne a dwie suczki nawet identyczne chociaz w róznym wieku. Musze jej powiedzieć że wyhodowała nowa rasę. Wiejski pies pustynny.[/quote]

Hihi... No ale niestety musisz poczekać jeszcze na 2 kolejne pokolenia tych wiejskich psów pustynnych :evil_lol: , potem sołtys załozy in księgę wstepna i oceni czy można zacząć produkcję rodowodów dla nich... No i jeszcze będzie potrzebny ktos, kto upowszechni i rozniesie sławe hodowli...ale z tym nie powinno być problemu - od czego mamy alegro itp. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo że kazda rasa powstała z mieszanki innych psów i co roku uznawana jest jakas nowa rasa, ale jest praca wielu ludzi zrzeszonych w klubach, są to lata nauki z genetyką, eliminacja wadliwych sztuk itp. Z tego co zrozumiałam białeyorki kryje wszystko i wszystkim aby było podobne do yorka i ciapatka.
Moja pierwsza yorczka ma 3 lata, gdy ja kupiłam była czarna, potem srebrna a od jakies czasu prawie biała czyli ja tez ma ciapatka? Może nieswiadomie nalleże do szczęśliwców posiadajacych genetycznie cene psy?
Wszystkie psy są piekne i kochane, ale tworzenie bez zadnego przygotowania naukowego nową rase?
Węzme swoją yorczkę, pożyczę od sąsiadki czarnego pinczerka i wyjda mi długowłose pinczerki, a może polska odmiana pinczera małpiego. Ja też moge stworzyc nowa rasę na podstawie juz isniejących. Nic w tym trudnego. Nie widze powodu białeyorki do zachwytu nad soba.

Link to comment
Share on other sites

A tak powaznie, jest tyle pięknych kundelków w schroniskach po co za nie płacić pseudo hodowcom, nierozumiem
Ostatnio miałam ścięcie z pania z allegro która sprzedawała krzyzówkę yorka chyba z maltańczykie, albo shi-tzu. Nie powiem teraz bo niepamiętam. Ale ceniła za to 500 zł. Może to nasza sławna białeyorki. Duzojest akich ogłoszeń, ale nieoszukujmy się, dopóki będa osoby chętne do kupna takich psów, to bedą one produkowane.

Link to comment
Share on other sites

osobiscie znam pania ktora ma laciatki z rodowodem!! ale te rodowody to tylko klubowe swistki,wazne tylko w Niemczech.faktem jest te klub organizuje swoje wystawy,przyznaje swoje wyroznienia.
Chcialam kupic takiego laciatka,bo podobala mi sie bardzo.Ale ZK nieuznaje tej rsy ,KPR .ACC rowniez!! wiec to tylko kundelek!! za bardzo wielkie pniadze.

A to co wypisuje biale yorki traktuje z przymrozeniem oka! bo niewiem czy z tego sie smiac czy plakac.

Link to comment
Share on other sites

ten sie śmieje co nic nie wie:evil_lol: i tak moje na wierzchu :multi: a po za tym na alegratce są podane dokładnie moje dane ponieważ nie mam nic do ukrycia a wy zamiast wypisywać takie bzdury możecie osobiscie ze mną porozmawiać na skypie:evil_lol: chyba że to włśnie wy wstydzicie się swoich zaściankowych poglądów i proszę mnie więcej nie mylić z osobami które naprawdę produkują KUNDLE:shake: Jesteście Towarzystwem wzajemnej adoracji.GGGGGGGGGRATULUJĘ:placz: :placz: :placz: :placz: :placz: :placz: :placz: :placz: :placz:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...