Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

[quote name='białeyorki']od tego powstały biewery tak jak u mnie najp[ierw byla jedna suczka w miocie potem jeden piesek a teraz ten piesek dopiero dał całe mioty biewerów[/QUOTE]
To pani kryje jednym ojcem suczke, potem tym samym ojcem ich dzieci... I tak dalej? Bo tak to rozumiem, czy czegos nie doczytalam?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mynia']A co Ty wiesz o genetyce? [U]Bo na tym opiera się profesjonalna hodowla[/U]. Ja bym jeszcze dodała elementarne podstawy anatomii i zachowania zwierząt oraz podstawową wiedzę na temat zdrowia i humanitarnego podejsćia do zwierząt. No i hodowle zazwyczaj dzielą sie na te, które stawiają na rozwój i doskonalenie eksteriery zwierząt oraz na te, któe za cen nadrzędny stawiają doskonalenie cech użytkowych psa, czasem np. kosztem wzorcowej budowy. A na czym bazuje Twoja hodowla?[/QUOTE]
Haha, no i jeszce hodowle nastawione tylko na zarabianie kasy :)

Link to comment
Share on other sites

jeszce jedna sprawa to jak ja doszłam do biewerów to jest moja tajemnica której i tak wam nie zdradze sami musicie do tego dojść ale jest jeszcze jeden sposób aby mieć biewery właśnie trzeba je sprowadzić ale też nie będziecie mieć pewnośći że dochowacie się biewerów

Link to comment
Share on other sites

Ja bynajmniej nie mam ochoty na dochodzenie do tajemnicy powstawania biewerów na własnym przykładzie. Sa już uznani przedstawiciele rasy, pokazywani na wystawach i hodowani pod okiem doświadczonych osob. Ja uwazam, że aby kryc psy w "imbredzie" to trzeba znać się na genetyce i być dośwadczonym hodowcą! A podejzewam, że pani nie ma nawet rodowodu na swoje yorki - więc jak Pani udowodni w klubie, że to biewery? I z jakim materiałem genetycznym?? A Pani skutecznie unika odpowiedzi na pewne pytani, a po kilka razy powtarza rzeczy oczywiste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']a wy trzymacie dla przyjemności i i bierzecie za szczeniaka po 2000tysiące złoty dużo szczeniat moich chodzi po wybiegach i zbiera medale ponieważ tacy hodowcy jak wy kupowali odemnie szczeniaki i wyrabiali im rodowody[/quote]

:crazyeye::crazyeye: :crazyeye: Sorki,ale nie wytrzymałam.
Kobieto co ty za bzdury piszesz?? Z każdym Twoim postem coraz bardziej żal mi tych psów i naprawdę nie wiem,czy się śmiać,czy płakać...
Nie dość ,że nie masz zielonego pojęcia nie tylko o genetyce,to traktujesz psy jak źródło zarobków...Jak dla mnie to zwykła fabryczka.:angryy: Może czas poszukać pracy?
Czy rodzice Twoich szczeniąt biewerka mają rodowody?Jeśli nie to jakim cudem chcesz komuś udowodnić,że to czyste yorki,a nie jakieś mieszanki,np. z maltańczykiem?
A stosowanie inbredu przez osobę nie mającą o tym zielonego pojęcia to igranie z losem.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

A to w takim razie jak powstała rasa Yorkshire terrier..czy inne rasy??
Od mieszania jakis ras a potem dopiero wyselekcjonowawano najbardziej przymominajace rase (wzorzec) i zaczęto je razem rozmnarzac.....Bo przeciez kiedyś nie było ras tylko zwykłe psy np..dingo...
Wiec moim zdaniem nie powinniscie czepiac sie pani [U]bialeyorki [/U]
ze wychodowała ze "zwykłych" yorków biewery bo jak czytalam to biewery
urodzily się przypadkiem po "normalnych" yorkach w niemieckiej HODOWLI i te łaciate yorki zaczeto dopiero rozmnarzac pomiędzy sobą i tak powstała rasa YORKSHIRE TERRIER BIEWER. A to ze nie sa uznane przez FCI to myslę ze to tylko kwestia czasu poniewaz niemcy juz do tego dążą aby je zarejestrowac....tak samo bylo z powder puff chinskimi grzywaczami ze byly nie uznane a teraz jest to rasa jak kazda inna ....i tak bedzie z biewerkami...wiec nie potrzebnie czepiacie sie tego na czym sie nie znacie..takie jest moje zdanie i pisanie ze sa to zwykle kundelki jest absurdem tylko dlatego ze rasa nie jest zarejestrowana w FCI i tylko dlatego ze pani
[U]biale yorki[/U] dopuszcza yorkshire terriery do yorkow biewerkow (tak nadal robia niemcy i dostaja rodowody na takie szczenieta ze swojego klubu)...Przeciez to nadal ta sama rasa tylko inna kolorystycznie....:)
ZYCZE PANI [U]bialeyorki [/U]DUZO SUKCESOW HODOWLANYCH :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']weż książki do łapy i sobie poczytaj o genetyce a te biewery po maltańczykach to właśnie są w niemczech a nie u mnie tak jak pisałam nie boję się badań genetycznych bo mam tzry pokolenia w domu i moge w każdej chwili im się poddać[/quote]

Ja tylko prosiłam,żebyś nam udowodniła,że Twoje yorki to yorki,bo przeciez nie rozmawiamy o niemieckich biewerach,tylko o Twoich...ale skoro nie masz na to dokumentu..:roll:

[quote name='białeyorki']a może ta wiedza w książkach jest dla was nie zrozumiała i nie macie kogo na ten temat zapytać[/quote]

Tak,napewno jak będę miała wątpliwości w sprawach genetyki to udam się do ciebie:evil_lol:

Pozostaje mi tylko życzyć sukcesów na wybiegach:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

moje yorki oczywiście te najstarsze były po rodowodowych psach ale ja nie jestem zainteresowana należeniem do związku ponieważ do niego juz należaląm i jeżdziła na wystawy oraz zdobywałam medale oczywiśćietylko wtedy gdy na ringu sędziował sędzia zagraniczny.We wrocławiu na 150 par hodowlanych zdobyłąm drugie miejsce po czym po kilku minutach na ringu gdzie sędziował sędzia polski był brąz dzięki buzi buzi pieski zdobyły złoto i srebro i od tego czasu w takim towarzystwie nie pragnę przebywać,chociaż przez te moje białe yorki niestety jestem zmuszona sie ubigać o należenie do związku bo nie chcę aby moja praca hodowlana nie poszła na marne i aby polacy mogli się poszczycić polskimi białymi yorkami

Link to comment
Share on other sites

I tak jak pisałam nowe rasy powstają po zmiksowaniu psów różnych ras, ale te psy mają udokumentowane pochodzenie! A białeyorki nie napisala, że jej psy posiadają rodowody. Nie napisala tez czy jej biewer ma rodowód (np. niemieckiego klubu) czy tez pochodzi od jej np. maltańczyka (który tez posiada rodowód). Pisze tylko, ze nie podzieli się z nikim tajemnicą jej sucesów - bo jeżeli pieski, z których rodzą sie jej biewerki, nie posiadają dokumentu pochodzenia - to niby jak ma udokumentować czstość rasy?


P.S. [U]Napisała, że jej najstarsze yorki są po rodowodowych rodzicach, ale czy same mają rodowód[/U] ? A co z biewerem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bożena i Max']A to w takim razie jak powstała rasa Yorkshire terrier..czy inne rasy??
Od mieszania jakis ras a potem dopiero wyselekcjonowawano najbardziej przymominajace rase (wzorzec) i zaczęto je razem rozmnarzac.....Bo przeciez kiedyś nie było ras tylko zwykłe psy np..dingo...
Wiec moim zdaniem nie powinniscie czepiac sie pani [U]bialeyorki [/U]
ze wychodowała ze "zwykłych" yorków biewery bo jak czytalam to biewery
urodzily się przypadkiem po "normalnych" yorkach w niemieckiej HODOWLI i te łaciate yorki zaczeto dopiero rozmnarzac pomiędzy sobą i tak powstała rasa YORKSHIRE TERRIER BIEWER. A to ze nie sa uznane przez FCI to myslę ze to tylko kwestia czasu poniewaz niemcy juz do tego dążą aby je zarejestrowac....tak samo bylo z powder puff chinskimi grzywaczami ze byly nie uznane a teraz jest to rasa jak kazda inna ....i tak bedzie z biewerkami...wiec nie potrzebnie czepiacie sie tego na czym sie nie znacie..takie jest moje zdanie i pisanie ze sa to zwykle kundelki jest absurdem tylko dlatego ze rasa nie jest zarejestrowana w FCI i tylko dlatego ze pani
[U][HTML][/HTML]biale yorki[/U] dopuszcza yorkshire terriery do yorkow biewerkow (tak nadal robia niemcy i dostaja rodowody na takie szczenieta ze swojego klubu)...Przeciez to nadal ta sama rasa tylko inna kolorystycznie....:)
ZYCZE PANI [U]bialeyorki [/U]DUZO SUKCESOW HODOWLANYCH :)[/quote]
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: :multi: Nareżcie mądry głos w tej dyskusji mam nadzieję że więcej ich zobaczę ,bo najlepiej jest krytykować innych.Chociaż przyznam że ja tez jestem sceptykiem ,ale potrafję docenić pracę innych.:eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patadi']Ale jak się pytam o przydomek hodowlany to Białe yorki nie chce odpowiedzieć (bo przecież taki sukces jak złoto i sregro wśród 150 PAR HODOWLANYCH to jest się naprawdę czym chwalić)[/quote]
Mój przydomek to Rososzycki Las a rasa psów Pekińczyki:lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...