Jump to content
Dogomania

York biewer a la pom pon


Marca_Besi

Recommended Posts

[quote name='Komin']:evil_lol:
Porządek jak u babci klozetowej:evil_lol: :evil_lol:[/quote]
proszę się tu nie śmiać :cool3:
ktoś tu musi was pilnować :mad: żebyście żadnych głupot nie pisali :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]nane[/B] widzę, że jesteś w pewnej gotowości. Chodz pod innym nickiem ale ciagle widzisz coś i węszysz.
Kiedy mówie zerknij na moja strone to tylko dlatego zeby porównać stojące obok siebie yorki z trzech róznych pokoleń. Jest tam dla porównania szczeniak, dorosła suka i już staruszka bo mająca 16 lat Gabi. Kiedy mówie o Royalku to tylko dlatego, że znam tego psa od lat na tyle dobrze (bo mam po nim nawet szczeniaki), że potrafie odpowiedzieć ze z latami nie ściemniał.
Poza tym nie muszę się ukrywać pod nikiem, swoją skromna hodowle anonimowo przedstawiać czy ukrywać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldek2']
[U]Zobacz na mojej stronie jak czarne szczeniaki[/U] wybarwiaja sie na stalowo ...[U]Mam zreszta obecnie[/U] po nim [U]miot[/U].[/quote]

[quote name='waldek2']Poza tym nie muszę się ukrywać pod nikiem, swoją skromna hodowle anonimowo przedstawiać czy ukrywać.[/quote]

Wiesz Waldku 2 ty wcale nigdzie się biedaku nie reklamujesz
Na yorklandzie tez tego nie robiłeś
Cuuud samo tak wyszło
Spontaniczny Waldek

Wygląda to tak dla zainteresowanych:

[B]waldek2[/B]
[IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/avatars/71.jpg[/IMG] Użytkownik
[IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/ranks/rank3.gif[/IMG]
Senior
[B]Posty:[/B] 111[IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/graph/col9m.png[/IMG][IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/emoticons/graph.gif[/IMG]

[B]Odp:Rodowód ?[/B] - [I]2007/03/17 15:51[/I] Hej fanka, temat wałkowany od lat ale niech będzię - tak wystawia sie wyłacznie psy z rodowodem -zarejestrowane w ZKwP. Potrzebujesz szczeniaka - mam wystawowe. [URL="http://www.waldek2.republika.pl/"][IMG]http://www.waldek2.republika.pl/baner/baner2.jpg[/IMG][/URL]


Baa tak poprostu to wyszło zupełnie spontanicznie z twojej strony
A w ogóle tak generalnie to tu w tym miejscu jest link dotyczący Brewierów , a to, że ktos pszyszedł i odpisał cos zupełnie innego no cóż.
Nalezałoby na drugi raz wgłębić sie w temat Drogi Waldku.

Jeśli chodzi o moja hodowle a może inaczej hodowle mojej siostry i mamy to nie życzę sobie abys sie czepiał. Wiesz w moim domu dłużej mieszkaja Yorki.:cool3:
I troszkę większe osiągnięcia wystawowo-hodowlane mamy.:cool3:
A to, że zastawiasz sie 16 letnia Gabby.
Tylko jak ktos jest dociekliwy, to doczyta, że jakis suuuper hodowca pozbył się wyeksploatowanej suki, a Wy mu w tym pomogliście biorac ją do siebie.
Właśnie takich ludzi jak wy można spokojnie nazwac "Zagłuszaczami sumienia" :mad:
A po drugie nie zastawiam sie żadnym nikiem ponieważ przedstawiłam sie na forum.:crazyeye:

Adres żebym nie była gołosłowna:

[URL]http://www.yorkland.pl/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=&func=view&catid=15&id=3537&lang=pl_PL#3537[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Nane to jest temat o biewerach, załatwiaj nieporozumienia z Waldkiem, ale NIE NA FORUM. Błagam. Bo coraz bardziej trace przekonanie do super rodowodowych hodowli, o ktorych kazdy na tym forum krzyczał ze tam liczy sie tylko dobro psów. A ja jak na dłoni widze ze liczy sie ilosc miotów i dogryzanie konkurencji. Dogryzajcie, ale prosze nie publicznie, bo to napawa mnie pewnym niesmakiem.

Wg mnie (podkreslam WG MNIE) Waldek tu nie reklamował miotu, zobaczył zdjecia znajomego pieska i napisał, ze ma po nim szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania:)']Nane to jest temat o biewerach, załatwiaj nieporozumienia z Waldkiem, ale NIE NA FORUM. Błagam. Bo coraz bardziej trace przekonanie do super rodowodowych hodowli, o ktorych kazdy na tym forum krzyczał ze tam liczy sie tylko dobro psów. A ja jak na dłoni widze ze liczy sie ilosc miotów i dogryzanie konkurencji. Dogryzajcie, ale prosze nie publicznie, bo to napawa mnie pewnym niesmakiem.

Wg mnie (podkreslam WG MNIE) Waldek tu nie reklamował miotu, zobaczył zdjecia znajomego pieska i napisał, ze ma po nim szczeniaki.[/quote]

Haniu masz zupełną rację. Zwykła osoba, taka jak ja czy ty, czytając wypowiedzi doświadczonych hodowców, którzy spierają się o to kto ma lepszą zabawkę (może niewłaściwe porównanie:lol:) i dogryza koledze z "branży" stawia ich w złym świetle. Zawsze się powtarza, że hodowcy to grono miłośników rasy, którzy robią wszystko, aby doskonalić i utrwalać najlepsze cechy danej rasy. Owszem robią to (przynajmniej większość, która nie jest nastawiona głównie na zyski), ale widoczne jest nastawienie na JA. Mało która hodowla ogłasza szczenięta kolegi, a jeśli już koledze sie noga podwinie to dawaj przewróćmy go całkowicie.

Wg mnie Waldek nie reklamował swoich szczeniąt. Przy okazji mu się napisało:lol:

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie Waldek nie zrobil nic zlego pisząc o tym ze ma szczeniaki po piesku ktorego tu przedstawiłam.
Forum jest to wlasnie to miejsce gdzie piszemy o swoich pieskach i swoich szczeniaczkach. Ja wielokrotnie wstawialam zdjecia swoich szczeniat , tak zeby sie pochwalic , bo sa mi bardzo bliskie.W koncu sa tu milosnicy tej rasy i o czym mam z nimi rozmawiac na psim forum ?-- O POGODZIE????????:lol::lol::lol::lol::lol:

Podsumowując cały temat o Biewierkach i farbowanych yorkach .
Czy nie prosciej byloby znowelizować wzorzec i uznać wszystkie kolory u yorka i nie byloby tematu beveirki, ani farbowanych yorkow zbyt jasnych, czy zbyt ciemnych pieskow.Wszystkie byly by prawidlowe i piękne!!!!!!!!
Ludzie lubia skrajności i szukaja dla siebie yorkow malych czy duzych, jasnych , czarnych , czy bezowych. Każdy w tej rasie moze znależć cos dla siebie.Po co farbować pieski na wystawy , zeby dostosować sie do wzorca , ktory uznaje tylko jeden kolor???
Czy nie uczciwiej i prosciej byłoby znowelizować wzorzec yorka i uznać wszyskie kolory????? a nie tworzyć nowe rasy a la pom pom rozniące się tylko umaszczeniem .
Jest to nie sprawiedliwe ,że tę rasę promuje sie i o niej pisze a nadal dyskryminuje jasne , czarne, rude czarne podpalane i platynowe yoreczki.
Gdyby to wszystko uznano - nie byłoby rozmowy o niewzorcowych kolorach i farbowaniu a same psy by na tym poważnie skorzystały, bo nie ma sie co oszukiwać że farbowane yorki są !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

coraz bardziej razi to że prywatne spory są załatwiane na forum :shake: moim skromnym zdaniem Waldek nie zrobił nic złego zgadzam się z poprzedniczką, o czym mamy mówić na forum o yorkach, o pogodzie ? :angryy: a to, że to jest temat o biewerach... i tak co chwilkę schodzimy z tematu .... ale to tylko MOJE skromnie zdanie :)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neva']
Czy nie prosciej byloby znowelizować wzorzec i uznać wszystkie kolory u yorka i nie byloby tematu beveirki, ani farbowanych yorkow zbyt jasnych, czy zbyt ciemnych pieskow.Wszystkie byly by prawidlowe i piękne!!!!!!!!
[/QUOTE]

A ja sie z tym zdaniem nie zgodze.
Wzorzec jest po to, żeby się go trzymać.
A że w naszym pieknym kraju możemy na wystawie zobaczyć cała game kolorow yorka niezgodnych ze wzorcem...
Cóż... To jest Polska właśnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia & Alutka']A ja sie z tym zdaniem nie zgodze.
Wzorzec jest po to, żeby się go trzymać.
A że w naszym pieknym kraju możemy na wystawie zobaczyć cała game kolorow yorka niezgodnych ze wzorcem...
Cóż... To jest Polska właśnie :roll:[/quote]

Dokładnie! We wzorcu jest tak to i tak musi być, kolor stalowo-złoty, a nie biało-złoto-czarny:roll: Jeśli nie zmieniono wzorca to znaczy, że nie ma takiej potrzeby.
Już widzę co by się działo jak byłaby dowolność:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam nie chciałam tutaj w sumie pisac postów na temat w którym mało się znam ale już nie wytrzymałam zaczne od tego :
Białe yorki piszesz że mamy zajrzec na strone alegratki no i widze ogłoszenie o sprzedaży psów, dziwnym trafem sposób pisania podobny do Ciebie, żeby jeszcze było lepiej to nawet to samo imie ma co i Ty a może to własnie Ty zamieściłaś to ogłoszenie co ?i taką cene sobie za nie zażyczyłaś ?

Link to comment
Share on other sites

Sirion napisał:
Jest tak, że psy nie odpowiadajace wzorcowi, mutanty iptp sa eliminowane. Ale czasem takie dziwadła są ratowane,hodowane i staja się nową rasą - najlepszy przykład to biały owczarek szwajcarski (taka jest chyba oficjalna nazwa FCI), który jest po prostu białym owczarkiem niemieckim.

Oj, to nie tak! Białe ONy występowały i występują w miotach poprawnie umaszczonych ONów. Stephanitz kazał je eliminować z hodowli dopiero w latach 30-tych. Dzisiejszy biały szwajcar jest inny anatomicznie od współczesnego ONa - jeżeli w miotach ONów rodzą się białe szczenięta, nie włącza się ich już do hodowli szwajcarów własnie dlatego, że mają inną budowę. Różnicą jest więc nie tylko umaszczenie!

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.hundezucht-miros.de/links.htm[/URL]

Rzetelnych informacji nt. biewerów szukajmy na niemieckich stronach internetowych.

Pierwszego (?) biewera wyhodowali Gertrud i Werner Biewer. Urodził się on w ich hodowli "von Friedheck". Był potomkiem pary zwyc. świata młodzieży Dortmund `1981. To o czymś świadczy! Biewerowie hodowali yorki już od 20 lat, i to z wielkimi sukcesami. Potem "odbiło im" i tak się wszystko zaczęło. Werner Biewer zmarł - jego żona już nie zajmuje się hodowlą.

Są nadzieje, że FCI uzna biewery, ale nie wiadomo, czy jako nową odmianę barwną yorka, czy jako odrębną rasę.

Link to comment
Share on other sites

:placz: W dniu dzisuejszym (wtorek) na TVP2 po serialu M jak miłoś w exspresie repoorterów wyemitowany zostanie reportaz z makabrycznego traktowania zwierząt. Zapraszam do obejzenia oraz przekazywania tej informacji dalej :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']chodzilo mi o rodowodowe biewery a nie o moje choc uwazam ze moje wcale nie sa gorsze od niemickich sami mozecie porownac[/quote]

Kochanie - a ty masz nierodowodowe biewerki? A po jakich rodzicach - rodowodowych?
Rodowodowe biewerki jak dotąd sprowadzano zza granicy - w Polsce ich jeszcze nie ma. Są natomiast yorki rodowodowe o niedopuszczalnym umaszczeniu - takie pieski z tego co wiem rejestruje Klub Psa Rasowego jako biewerki - ale rodowody takie pieski mieć muszą! Klub już raz odmówił zarejestrowania biewerków z powodu braku rodowodów. :diabloti:

Ależ ja jestem ostatnio aktywna na forum.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anusia & Alutka']A ja sie z tym zdaniem nie zgodze.
Wzorzec jest po to, żeby się go trzymać.
A że w naszym pieknym kraju możemy na wystawie zobaczyć cała game kolorow yorka niezgodnych ze wzorcem...
Cóż... To jest Polska właśnie :roll:[/quote]

We wzorcu jest napisane ze kolor yorka to STALOWO-ZLOTY. a na wystawach wygrywaja pieski czarne podpalane , nie wybarwione . To kto sie nie trzyma wzorca SEDZIA???????

Ta cala gama kolorow nie jest wina wlasciciele , tylko tego ze wygrywaja jasne pieski , ale farbowane i one sa reproduktorami i one przekazuja ten jasny kolor , bo genow ta farnba nie bierze.

Link to comment
Share on other sites

[B]Sirion [/B]-- jaka madra uwaga w gaszczu paplaniny :)

[B]Waldek[/B] - uwazam ze jacys przewraziliwieni ludzie sa na forum.... moze maja naruszone ego ?


A problem jest jeden:

Niech mi choc jeden samozwanczy hodowca biewerow w Polsce pokaze choc cien dokumentacji to z wyrazami szacunku i uznania wysle mu kosz czerwonych roz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neva']We wzorcu jest napisane ze kolor yorka to STALOWO-ZLOTY. a na wystawach wygrywaja pieski czarne podpalane , nie wybarwione . To kto sie nie trzyma wzorca SEDZIA???????

Ta cala gama kolorow nie jest wina wlasciciele , tylko tego ze wygrywaja jasne pieski , ale farbowane i one sa reproduktorami i one przekazuja ten jasny kolor , bo genow ta farnba nie bierze.[/QUOTE]

Przeciez napisalam, ze to jest Polska wlasnie.
Za granica te psy Z WADĄ bylyby zdyskwalifikowane, a u nas zostaja championami :roll:
Skoro wlasciciele niewzorcowych psow widza, ze takie psy moga osiagac sukcesy na wystawach, to nie dziwne ze chca je wystawiac.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...