Jump to content
Dogomania

Zwierze-prezent pod choinke


xxxx52

Recommended Posts

W lokalnej gazecie woj.lubelskiego p.redaktor teresa Dras w atrykule swoim :Ile zaplacimy za zywe prezenty::Polski Kurier Lubeski::Najlepsza gazeta na Lubelszczyznie
link do artykulu znajduje sie na watku pt;zabijanie zwierzat a 10 przykazan ,link znajduje sie w poscie 551 umieszczony przez evi


informuje o mozliwosci zakupu psow i kotow jako prezentow pod choinke.Na lokalnym bazarze z wyszczegolniem cen:mad:
Jest to nie tylko reklama pseudochodowcow,a le zachecanie do kupowania zywych zwierzat jako prezenty pod choinke,a co bedzie po swietach?
To prawdziwy skandal!!!!i to w mediach!
Redaktorka uwaza,ze psy jakie ofiatuje ZK sa za drogie ,to na bazarze dostana tansze.

Link to comment
Share on other sites

Takiej reklamy po "swiatlych" redaktorach nie oczekiwalam.Po allegro(to strona handlarska) tak ale nie zacofanego pogladu o psach w mediach.
Przed swietami mogli by zachecac "nie do kupowania zywych istot"
powinni zachecac do kupowania psy,po swietach przez ZK ,albo zabrac ze schroniska.
ale zacofanie nawet owladnelo , ponoc wyksztalconych:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

dziś w dzień dobry tvn pokazywanie były psinki ze schronisk do adopcji:lol: z jednej strony fajna promocja i reklama adopcyjna,dająca dużą szansę na zauważenie. z drugiej strony budzi myślenie: ,,no tak są święta, biedne pieski..może dam domek,,- i to też nie tak do końca przemyślane..ludzie mogą zadziałać pod wpływem impulsu, bo wiadomo w święta każdy chce być lepszy...i co dalej?

a reklama targu i pseudo...:angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to "coś" to nie artykuł, a chaotyczna notka-cennik. Pani redaktor się popisała, a gdzie odpowiedzialność za swoje słowa i skutek jaki wywołają. Nie chcę myśleć ile osób uzna, że warto postąpić wg. jej sugestii... I znów ileś zwierząt bezsensownie skrzywdzonych.

Link to comment
Share on other sites

Ja już napisałam maila z protestem :diabloti: Bardzo grzecznie i oficjalnie oskarżyłam panią o podanie fałszywych informacji - napisała, że szczeniaki są np. yorkami, ale to tylko pieski w typie. Wprowadza to w błąd czytelnika, który myśli, że psy są rasowe (czyli rodowodowe), a jest to niezgodne z prawdą :razz: Poza tym też pisałam o problemie oddawania "żywych problemów" i na koniec prosiłam o edycję tekstu lub dopisanie sprostowania :diabloti: Nie wierzę, że to coś da, ale cóż - niech wie, że jej brak odpowiedzialności i niedouczenie zostało zauważone.

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj rozmawialam mtelefonicznie z ta ponoc redaktorka,autorka tego artykulu.
kobieta ta ,jest swiecie przekonana .ze poniewaz psy ze ZK sa stanowczo za drogie ,to lepiej kupowac na bazarze bo sa one znacznie tansze.:mad:
O tym ze robi sie zakup zwierzecia pod choinke nie widzi nic zlego:mad:
bylam naprawde wsciekla.ta redaktorka to ci dopiero zacofanai:stupid::stormy-sad:Jak moze sie polepszyc zycie polskich zwierzat jak media ciemnote wciskaja spoleczenstwu:angryy:

Link to comment
Share on other sites

o allegro pisałam nie tylko o psach "w typie", ale również takich z metryczkami z hodowli, które nie wiem dlaczego chcą zranić własne zwierzęta... mam nadzieje, że mimo reklamy, przed sprzedażą psiaka robią z chętnymi jakiś wywiad... :-(

odnośnie tvn. co prawda dzisiaj w tvn-ie zachęcano do adopcji, ale wczoraj cały dzień (tvn24) trąbili o tym, żeby nie kupować zwierzaków pod choinkę i proszono o przemyślenie decyzji, jaką jest kupno/przygarnięcie zwierzęcia. Poza tym apelowano także, by "nietrafne prezenty" zgłaszać do straży dla zwierząt, bądź schronisk.

a miss redaktor - fantastyczna babka, gratuluję tej pani! juhu! :shake:

Link to comment
Share on other sites

Musze sie z wami koniecznie wiadomoscia podzielic,ktora sciela mnie z nog(to nie na w/w)temat a dotyczy schronisk na Florydzie (USA)
schroniska sa male na 50 psow,ale jezeli znaleziony pies ,lub oddany przez 1 TYDZIEN nie znajdzie nowego opiekuna jest usypiany:placz::placz::placz::placz::placz::placz:nie ma znaczenia jaki jest.na filnie byl szczeniak bokserla,terriery,pudel,labrador .
To ci zakichana Ameryka,okropny kraj,kraj skrajnosci.od bogctw do tego ,ze sa klapy smierci dla psow ,a teraz slysze ,ze po tygodniu sa usypiane Bosze:placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Krew sie gotuje:angryy::angryy: Czy ta KOBIETA ma pokolei w glowie??!! Tyle sie slyszy o przepelniajacych sie schroniskach, wlasnie po mikolajkach i wigilii!Nie rozumiem tego. Dla kazdego normalnego czlowieka problem z bezdomnoscia zwierzat jest oczywisty i bardzo klopotliwy. Nie widze powodu, zeby naklaniac ludzi do poglebiania tego:mad:
Popieram cala soba tych, ktorzy odwazyli sie "wygarnac" redakcji swojego "szlachetnego czynu". Rozumiem, prezent jest czym wspanialym, zwlaszcza, kiedy to jest psiak, ale nie wtedy, gdy po swietach trafia do schronu:angryy:Sama znam ludzi, ktorzy dostali taki prezent, ale bylo on w 150% przemyslany:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Okropność co ta kobieta napisała:angryy:, ale niestety wiedza większości ludzi jest po prostu żenującą. Nadal pokutuje przekonanie, że rodowód to tylko głupi papier dla snobów. Ten "artykuł" i słowa jego aurtorki tylko to potwierdzają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']tekstu lub dopisanie sprostowania :diabloti: Nie wierzę, że to coś da, ale cóż - niech wie, że jej brak odpowiedzialności i niedouczenie zostało zauważone.[/QUOTE]
Ano...dało...wylączyli możliwośc komentowania tego artykulu! :mad:

Baba rodem z ciemnogrodu, nie da sie zaprzeczyc - ale nie negujcie samego faktu robienia ze zwierzęcia prezentu. Moje oba ukochane psy są prezentami od mojego mężczyzny na Gwiazdkę. Zwierzę moze byc najwspanialszym, wymarzonym, długo oczekiwanym i najcudowniejszym prezentem - [b] pod warunkiem, ze jest prezentem chcianym i uzgodnionym[/b]. Samo oferowanie zwierzaka jako prezent złe nie jest - złe jest gdy robi się to w ciemno, nie pytając o zgodę rodziców, zainteresowanego, nie sprawdzając warunków itd.

A baba pseudoredaktor - no cóz...prezentuje postawę 70% społeczeństwa niestety :( szkoda ze nikt nie podal w komentarzach linka do tego wątku żeby sobie poczytala..teraz juz za poźno

Link to comment
Share on other sites

Witam,

chciałam wyrazić swoją dezaprobatę w stosunku do artykułu Pani Teresy Dras (zwierzę-prezent pod choinkę), który zamieściliście na łamach swojej gazety. Nie wiem, czy szanowna pani redaktor zdaje sobie sprawę, że pisząc ten artykuł, przyczyniła się do nieszczęścia kolejnych zwierząt, które podarowane zostaną jako 'żywy prezent' pod choinkę. Gdzie odpowiedzialność za swoje słowa i skutek jaki wywołają?! Nawet nie chcę myśleć, ile osób uzna, że warto kupić zwierzę za grosze na targu, według sugestii pani Teresy. Taki prezent-niespodzianka w większości przypadków nie spodoba się/znudzi dziecku i kończy w schronisku. Kupując zwierzęta na targu ludzie przyczyniają się do wzrostu pseudohodowli w Polsce, cierpienia kolejnych "reproduktorów" w owych "hodowlach". Moim zdaniem zamieszczanie takiego artykułu to nieodpowiedzialność i niedouczenie, które zostało zauważone przez wielu miłośników zwierząt.

Nie krytykuję kupowania na prezent psa czy kota, ale taki prezent jest dobry wyłącznie wtedy, kiedy jest w 100 % przemyślany i wcześniej z dzieckiem ustalony.

Pani redaktor reprezentuje 70 % społeczeństwa polskiego, które zwierzęta traktuje przedmiotowo.


Z poważaniem,

Monika Z****


Mój list :cool3: Pozwoliłam sobie posłużyć się kilkoma argumentami z tego wątku.
Wstrętna baba :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...