Jump to content
Dogomania

Z psem nad morze


Ania i Salma

Recommended Posts

Byłam w Rowach 11 lat temu , wtedy jeszcze nie było zbyt dużego nacisku na psią plaże ale tam własnie spotkaliśmy mnóstwo psiarzy na wypoczynku z psiakami ;) i już wtedy podawano wodę psiakom

znalazłam coś takiego ...zna ktoś ??
[url]http://lesniczowka.nadmorze.pl/lesniczowka/index.php[/url]

Link to comment
Share on other sites

ja polecam to miejsce w pobierowie: [URL]http://ubartka.nadmorze.pl/ubartka/kontakt.php[/URL]
właśnie wróciłam i jestm bardzo zadowolona. najbliższa plaża od tego miejsca jest właśnie plażą dla psów. jest szeroka, ładna i czytsa. bardzo duzo koszy na smieci i na plazy i w samym pobierowie, więc nie trzeba łazić z kupa w reku długie dystanse:)

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy po urlopie w Niechorzu u Tomasza. Byłam tam pierwszy raz i byliśmy umieszczeni w nowej części. W bydynku winda, pokoje duże, czyste i przyjemne. Do morza bliziutko, i co najważniejsze do plaży dla psów rónież nie zbyt daleko. Cena na początku wydawała mi się dosyć wygórowana ale teraz wiem że warto było. Nie wiem jak wyglądają pokoje w starej części ale nową mogę szczerze polecić.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
przeczytalam troche watek, ale mam pytanie odnosnie wczasow nad morzem pod namiotem. Czy zna ktos moze jakies ustronne miejsce na biwak z psem, blisko morza, najlepiej w pasie Darlowko - Kolobrzeg i okolice? bede wdzieczna za wszystkie odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Byliśmy w sierpniu w Jastarni, w przyczepie kempingowej. Do psiej plaży ok. 1,5 km lasami, wejście nr 55. rewelacyjna plaża, mało ludzi w porównaniu z tym co się działo naokoło. Dużo pozytywnych ludzi, psiaki bawiły się między sobą, mój pies miał tyle wrażeń że odsypiała tydzień. Pogoda nas nie rozpieszczała, więc wszystkie trasy złaźiliśmy, w deszczu oczywiście. Spacer z Helu do JAstarni zajął nam 6 godzin, idąc tylko lasami. Hel- nic ładnego, zwłaszcza w strugach deszczu hehe, plaża brzydka, port taki przemysłowy. Trasa z fortyfikacjami bardzo ciekawa, po drodze można spotkać wiele ciekawych budowli, zwłaszcza okopy w doskonałym stanie ciągnące się kilometrami. Okolice Hel Bór do Juraty to odcinek najcięższy, uparliśmy się iść cały czas lasami, ale ścieżek trzeba szukać, bo nagle się urywają, a jeśli są to piaszczyste i zryte jakby zaorane. Natomiast od Juraty, to już luzik. Widać na całym Helu dużo śladów dzików, nawet buchtowiska były, obawiałam się nieco, co by nie trafić na nie, bo w poszukiwaniu możliwości dalszego przejścia wchodziliśmy na tereny podmokłe i gęsto zarośnięte,gdzie dawno człowieka nie było. W samej Jastarni ścieżka edukacyjna "Torfowe Kłyle", o długości prawie 2 km, przeszliśmy ją dwukrotnie, bardzo urokliwe, z widokiem na Zatokę, nie było ludzi, ale może dlatego że znów padało heheh. Nie była to ścieżka dla pań w klapeczkach, raczej taka do umazania się błotem

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

czas zaczac planowac urlop, czy ktos calkiem niedawno byl moze w Lebie? jest tam teraz jakies bezposrednie zejscie na plaze niestrzezona? bo dla psow wydzielonego miejsca chyba nie ma... ew. moze ktos cos polecic w jakiejs fajnej miejscowosci, ale tak, zeby byly pokoje 1 os? i nie bylo kosmicznej oplaty za psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama83']czas zaczac planowac urlop, czy ktos calkiem niedawno byl moze w Lebie? jest tam teraz jakies bezposrednie zejscie na plaze niestrzezona? bo dla psow wydzielonego miejsca chyba nie ma... ew. moze ktos cos polecic w jakiejs fajnej miejscowosci, ale tak, zeby byly pokoje 1 os? i nie bylo kosmicznej oplaty za psa?[/QUOTE]

Łeba to na bank miejsce nie dla psa ...tam ludziów jak mrówków

Link to comment
Share on other sites

niby tak, ale to mialo byc kilka dni dla mnie, chociaz, sa tam tereny malo uczeszczane, np. trasa do stadniny wzdluz kanalu, zalezy kto jak zna Lebe ;) gorzej z zejsciem na plaze na spacer, nie pamietam takiego, ktore pozwalaloby na wprowadzenie psa, a przeciez spacerem plaza w strone wydm mozna dotrzec na dzikie plaze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama83']tak wlasnie chyba trzeba bedzie zrobic... a jakis pensjonat? szukam i naprawde ciezko jest znalezc cos w rozsadnej cenie, gdzie przyjma psa i do tego maja pokoj 1 os, zebym nie musiala placic za drugie puste lozko[/QUOTE]


My spaliśmy w kwaterze prywatnej, nie było problemu z małą kosmitką z lasu - choć szczekliwa. W domu wynajmują tylko 2 pokoje. My z TZtem zajęliśmy dwójkę (drugi był zajęty) - duży pokój z balkonem, za dobę z kosmitką płaciliśmy 90 albo 100 zł, nie pamiętam już (ceny z 2011). Świetna gospodyni, duże podwórko, dom w centrum, zaraz przy zejściu na plażę ludzką i drodze na psią. Mam nr - mogę podać na pw. Odległość do morza to jakieś 200 m - tylko pokonanie kostkowanego spacerniaka (jak zwykle do morza). Rowy są takie zwarte, skondensowane, wszystko zawiera się w 3 uliczkach - miejscowość mała, ale niezwykle urokliwa, gastronomia otwarta na zwierza, zawsze dostawała wodę - bez problemu. I największy atut Rowów - Słowiński Park Narodowy (otwarty dla psa), bliskość jezior - tereny do spacerowania wspaniałe, dziennie pokonywałyśmy kilkanaście kilometrów. Szczerze polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama83']czas zaczac planowac urlop, czy ktos calkiem niedawno byl moze w Lebie? jest tam teraz jakies bezposrednie zejscie na plaze niestrzezona? bo dla psow wydzielonego miejsca chyba nie ma... ew. moze ktos cos polecic w jakiejs fajnej miejscowosci, ale tak, zeby byly pokoje 1 os? i nie bylo kosmicznej oplaty za psa?[/QUOTE]

My byliśmy w Łebie z naszym psiskiem bodajże 3 lata temu (w typie wyżła niemieckiego ok. 30 kg, więc niemały), ale była to druga połowa września. Nocowaliśmy tuż przy morzu - do morza mieliśmy jakieś 150 metrów.
Łebska Chata:) to tam byliśmy:

[URL]http://www.lebskachata.eu/[/URL]

Pobyt wspominam baaardzo miło - dla psiska wszyscy byli przychylni, co więcej mogliśmy do pokoju normalnie przechodzić przez restaurację i nikt nas nie gonił, nie marudził. Za nocleg płaciliśmy bodajże 30zł (bo wybraliśmy opcję bez śniadania - widzę, że na stronie o niej nie wspomnieli, ale w razie czego można zadzwonić i dopytać), za Sajana 10 zł.

Okolica naprawdę jest piękna - na plażę chodziliśmy codziennie, bo pogoda była lepsza, niż latem - non stop słońce, więc szaleństwom piaskowym nie było końca:), co prawda plażowiczów było jeszcze sporo, ale nikomu pies nie przeszkadzał - wręcz przeciwnie: jeśli rzucaliśmy frisbee czy graliśmy w piłę, spacerujący zatrzymywali się i podziwiali:). Niedaleko od hotelu jest też piękny las, do którego codziennie rano chodziliśmy na grzyby:D, maślaków było wbród, mniam... nadal na samo wspomnienie leci mi ślinka:evil_lol:. Także ja polecam gorąco!

Link to comment
Share on other sites

generalnie przed i po sezonie nie ma problemu z wejściem na plażę, jest mało ludzi i nikomu psiaki nie przeszkadzają...najgorzej jest w sezonie - czyli koniec czerwca, lipiec, sierpień - wtedy i ludzi tłumy i straż graniczna jeździ quadami i goni ludzi z psami, jeśli są to plaże, gdzie nie można wchodzić ze zwierzakami - generalnie zawsze powtarzam, ze tyle syfu co ludzie zostawiają na plażach, to żaden pies nie narobi...nie dorośliśmy do pewnych rzeczy niestety:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama83']czas zaczac planowac urlop, czy ktos calkiem niedawno byl moze w Lebie? jest tam teraz jakies bezposrednie zejscie na plaze niestrzezona? bo dla psow wydzielonego miejsca chyba nie ma... ew. moze ktos cos polecic w jakiejs fajnej miejscowosci, ale tak, zeby byly pokoje 1 os? i nie bylo kosmicznej oplaty za psa?[/QUOTE]
W Łebie byłam kilka lat temu, ale nie sądzę, żeby się coś zmieniło na korzyść dla psów- tłumy ludzi zarówno na plaży jak i w centrum miasta. Dla psa to udręka. Ja na szczęście mieszkałam w Nowęcinie. Do plaży było bardzo daleko ale nie byłby to duży problem, gdyby nie to, że dojście w pełnym słońcu. Moja sunia była juz wtedy w wieku mocno dojrzałym i te spacery były bardzo uciążliwe. Ale gdyby Ci się udało znaleźć jakieś lokum blisko plaży ale daleko od centrum Łeby to myślę, że nie powinno być problemów z wejściem z psem.
A kosmiczne opłaty za psa? Nigdy nie płaciłam dodatkowo za psa. Z tym, że też nigdy nie bywałam w luksusowych pensjonatach. Natomiast rzeczywiście możesz mieć problem z pokojem 1-osobowym. Ja kiedyś rozważałam wynajęcie "solo" pokoju 2 osobowego i opłacenie "pustego łóżka" ( przy cenie do 40 zł za 1 os). Ostatecznie nigdy nie odważyłam się jednak na taki samotny wypad, więc nie wiem czy to rozwiązanie jest możliwe.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie. W tym roku planuję z moim psiakiem wyruszyć w podróż nad morze Bałtyckie. Kompletnie nie wiem gdzie szukać. Chciałabym, aby miasto było blisko Poznania, np. Kołobrzeg, Pobierowo, Rewal te sprawy. Chciałabym również, aby była fajna i oczywiście przyjazna dla psów plaża. Może potraficie mi jakoś pomóc?
Pozdrawiamy!

Link to comment
Share on other sites

ja finalnie - zdecydowalam sie na Rowy, Kwatery prze Rzezbie Rybaka (musze zaplacic za pok. 2 os - 70 zl + 10 zl za psa), a do Leby albo podjade autem, albo jesli nikt sie przyczepi przespaceruje plaza, o ile nie bedzie upalow.
Czekunia, o Lebskiej Hacie myslalam jakis czas temu, jak jeszcze nie mialam psiaka, ale w tym roku juz plan jest.

Dzieki wszystkim.

Silky13, z tego, co wyczytalam - w Sianożetach jest plaza dla zwierzat - jak myslalam o nich, zainteresowal mnie osrodek Zedan, w Pobierowie tez - U Bartka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja od kilku lat jeżdze do Dżwirzyna oczywiście z psem /duży kudłacz/
plaża niestrzeżona jak sie nie trafi na człeka ,któremu wszystko przeszkadza to jest ok. Z ceny też jestem zadowolona /co prawda po sezonie bo przełom sierpnia-września 20,- za dobe /1 osoba w pokoju 2 osob/pies bez dopłat parking gratis do plazy ok 5 min przez teren gdzie bez problemy "opróżnia zbiorniczki" Drugie miejsce to Chałupy na plazy ok lecz nieco drozej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']Ja od kilku lat jeżdze do Dżwirzyna oczywiście z psem /duży kudłacz/
plaża niestrzeżona jak sie nie trafi na człeka ,któremu wszystko przeszkadza to jest ok. Z ceny też jestem zadowolona /co prawda po sezonie bo przełom sierpnia-września 20,- za dobe /1 osoba w pokoju 2 osob/pies bez dopłat parking gratis do plazy ok 5 min przez teren gdzie bez problemy "opróżnia zbiorniczki" Drugie miejsce to Chałupy na plazy ok lecz nieco drozej.[/QUOTE]

My byśmy chcieli pojechać na początku sierpnia, a jakąś stronę internetową ma to miejsce\ośrodek o którym piszesz w Dźwirzynie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']Kochani poszukuje miejsca nad morzem gdzie nie ma zgiełku można fajnie odpocząć i zabrać ze sobą dwa psiaki, 5kg i 25kg no i oczywiście nie drogo myślę że 40 zł za osobę, gdyby ktoś znał takie miejsce dajcie znać :)[/QUOTE]
Grzybowo
[url]http://www.kotki2.com.pl/o_nas,pl.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Grzybowo
[url]http://www.kotki2.com.pl/o_nas,pl.html[/url][/QUOTE]

Interesująca oferta, byłaś tam?
A jak z psami + plaża?
I nurtuje mnie pytanie... Ponieważ psiaki będą w nowym miejscu
i jak to psy mogą wyć czy coś... Spotkaliście się z takimi 'przypadkami'?
Moje z reguły są ciche... no ale nigdy nic nie wiadomo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']Interesująca oferta, byłaś tam?
A jak z psami + plaża?
I nurtuje mnie pytanie... Ponieważ psiaki będą w nowym miejscu
i jak to psy mogą wyć czy coś... Spotkaliście się z takimi 'przypadkami'?
Moje z reguły są ciche... no ale nigdy nic nie wiadomo...[/QUOTE]

byłam i polecam
Napisz PW do andzia69 to jej ośrodek
Ja byłam w czerwcu więc chodziliśmy na całą plażę w sezonie można na niestrzeżoną z psami , do plaży spacerek ok 5-10 minut , można spacerować po lesie i dojść aż do Dźwirzyna ; z miejscowości nadmorskich psiarze polecają również Białogórę , Rowy i Karwieńskie Błota

Mam jeszcze jedno miejsce , byli tam znajomi z psem , z tym ze trzeba cały domek brać
[url]http://www.zagrodapodstrzecha.pl/index.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lili8522']A psiaczki za dodatkową opłatą? Bo nie mogę tam doczytać...[/QUOTE]

my nic nie dopłacaliśmy , co do psiaków ogólnie spoko , pilnowanie aby nie załatwiały się na posesji ( sprzątanie) i wiadomo pilnowanie , a tak tam zawsze psiaki są więc towarzystwo psiolubne :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...