Jump to content
Dogomania

Uwaga zŁodziej psÓw!!!!!


basia

Recommended Posts

ten off top to jest naśmiewanie się z wiary, szydzenie i drwienie, i może zastanowilibyście się zanim coś napiszecie, bo niby każdy może mieć swoje poglądy, ale dlaczego są tu obrażane uczucia religijne innych osób, nie wiem też po co jest tutaj poruszany temat Natanka - fragment jego kazania :roll:?, myślę, że nie ma potrzeby rozpowszechniania wypowiedzi tego pana na forum o psach
skoro są tu osoby o różnych wyznaniach, czy też ateiści to może jeśli mamy trochę kultury to należałoby się powstrzymać od prześmiewczych komentarzy na tematy religijne, ja się nie wyśmiewam z ateistów, czy osób o innych wyznaniach i tego też oczekuję od innych

Link to comment
Share on other sites

Nic odkrywczego nie opowiem, ale chyba warto o tym mówic do znudzenia, może uczulając ludzi tutaj przyczynimy sie do przekazywania wiedzy dalej.

W sobote wchodząc do marketu zobaczyłam dwa miniaturowe sznaucerki przywiązane przy wejściu. Jak można być tak głupim? Widać, można.
Nie miałam czasu, żeby poczekać przed tym sklepem na właściciela i pogadać z nim, bo mój mąż i moje suki czekali na mnie w aucie. Musiałam koniecznie kupić to i owo, ale wpadłam do sklepu jak po ogień, gdy wyszłam, juz psów nie było. Mam nadzieję, że to właściciel je zabrał, a nie złodziej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']a ja mimo że jestem osobą wierzącą to również uważam, że pisanie o czipowaniu w kontekście Biblii, Apokalipsy i szatana było śmieszne ;)[/QUOTE]
ok, ta wypowiedź wywołała burzę, dużo rzeczy tu już było napisane, więc nie będę się wypowiadać na ten temat, ale chodzi mi o to, że są tu obrażane uczucia religijne również innych osób, czytających to forum (np. moje), to że ktoś napisał coś, to nie znaczy, że trzeba naśmiewać się z wiary katolickiej

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że nikt nie naśmiewa się tutaj z wiary katolickiej - a raczej z jakiegoś przeświadczenia, że ta wiara ogarnia swoim zasięgiem nawet takie rzeczy, jak chipowanie psów ;) Wiara - kazda, niezależnie od wyznania - jest w głowie i powinna być w sercu, a nie na forach. Troszkę ściągacie tym sposobem swojego Boga z majestatu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Uważam, że nikt nie naśmiewa się tutaj z wiary katolickiej - a raczej z jakiegoś przeświadczenia, że ta wiara ogarnia swoim zasięgiem nawet takie rzeczy, jak chipowanie psów ;) Wiara - kazda, niezależnie od wyznania - jest w głowie i powinna być w sercu, a nie na forach. Troszkę ściągacie tym sposobem swojego Boga z majestatu.[/QUOTE]
Przepraszam ja występuję w liczbie pojedynczej, a nie mnogiej. Proszę mnie nie wrzucać do jednego worka z innymi, mój Bóg jest jak najbardziej na miejscu, znikąd Go nie ściągam ;), nie wypowiadam się na temat Biblii i chipowania psów, bo dla mnie to jest bez związku (chociaż osobiście uważam, że to nie jest miejsce na zamieszczanie fragmentów Biblii i to w wolnym tłumaczeniu), a jeśli ktoś się związku doszukał to jego sprawa, niektóre wypowiedzi są przesadzone, ja poczułam się urażona i nikt nie musi mi udowadniać, że nie były one prześmiewcze.

Link to comment
Share on other sites

Uczucia religijne... Yyy... a co to ma do złodziei psów?? ...bo taki jest tytuł wątku...

Na marginesie:
Uważam, że logicznie rzecz biorąc, nie istnieje możliwość obrażenia czyichkolwiek uczuć religijnych, bo w ogóle nie istnieje możliwość obrażenia uczuć. Uczucia są czymś subiektywnym, a to wyklucza możliwośc ich obrażenia. Ludzie powtarzają jakieś sformulowanie i nie pomyślą nawet nad sensem słów.
Generalnie domaganie sie poszanowania swoich uczuć religijnych świadczy o płytkości wiary, o ile w ogóle jest obecna. Dlaczego? No, właśnie ... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye: jacy wszyscy mądrzy, po dwóch moich wypowiedziach wiedzą lepiej ode mnie co czuję i czy poczułam się urażona czy nie, i że nie umiem czytać ze zrozumieniem, i że powinnam wrócić do szkoły, a na dodatek oceniają moją wiarę, że jest płytka :lol: niesamowite
chyba Was posłucham, bo w końcu wiecie lepiej :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ezo TV nadaje 24 godziny na dobę, w każdej gazecie ogłoszenia wróżek, jasnowidzów, tarocistów, w skrzynce pocztowej papierowy spam dotyczący przepowiedni od egipskich, przez syjońskie po reklamę bzdetnych książek typu Kod Leonarda da Vinci i w to wszystko jeszcze wmieszany Jan Paweł II jak oliwka w drinku - a mimo tych codziennych okoliczności przyrody z forum wypłoszono dziewczynę, która przygarnęła wywalonego psiaka i potrzebowała fachowej pomocy - tylko dlatego, że wierzy, że czipy są znakiem zbliżającej się Apokalipsy (i nie jest w tej wierze osamotniona). Nie wiem, co w tym takiego egzotycznego, zważywszy że cały ten pop-profetyczny przemysł medialny jest odpowiedzią na popyt rynku, który - jak widać - jest głęboki.
Drażliwy punkt to ewentualne zniechęcanie do czipowania psów, ale wydaje mi się, że jednak zgubiłby się w tłumie, gdyby nie robić z tego afery.
W sumie szkoda. Wątek "ponadzmysłowe postrzeganie psów, czyli historie o duchach", w którym ludzie nie takie duperałki wypisywali, kwitł sobie spokojnie przez 70 stron w poczuciu poszanowania indywidualnych dziwactw i było dobrze :razz:

Link to comment
Share on other sites

Kurczę, nie uważacie, że szkoda czasu na az takie rozbudowane dyskusje? Napisałam o psiakach uwiązanych pod sklepem i miałam nadzieję, że tym samym wątek wróci do swojego tematu. Nie wrócił, więc dałam dobitniej do zrozumienia, że warto byłoby porzucić kwestię nielogicznego sformulowania i przejść do meritum. Też nie pomoglo. No, że też Wam sie chce... No, ale dobrze, proszę bardzo, ja też kontynuuję.
KarinaK83 , Ty naprawde jesteś bardzo skoncentrowana na sobie, każdę zdanie interpretujesz wyłącznie pod kątem siebie. Wyluzuj i zajmij sie psami w potrzebie. Inni też. Proszę.

Link to comment
Share on other sites

Tu było naśmiewanie się, nie zaprzeczę, ale z fanatyzmu, nie z religii katolickiej. Nie wiem więc, Karino, dlaczego poczułaś się urażona (poczułaś się, pisałaś wcześniej).

'W końcu wiecie lepiej' - jakie to dziecinne.. ;)
Ile ludzi - tyle poglądów, a forum raczej charakteryzuje się tym, że się na nim dyskutuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beta ata']
Uważam, że logicznie rzecz biorąc, nie istnieje możliwość obrażenia czyichkolwiek uczuć religijnych, bo w ogóle nie istnieje możliwość obrażenia uczuć. Uczucia są czymś subiektywnym, a to wyklucza możliwośc ich obrażenia. Ludzie powtarzają jakieś sformulowanie i nie pomyślą nawet nad sensem słów.
Generalnie domaganie sie poszanowania swoich uczuć religijnych świadczy o płytkości wiary, o ile w ogóle jest obecna. Dlaczego? No, właśnie ... :cool3:[/QUOTE]
Bo najprościej jest pokelpać , jakim to jest sie urażonym , pokrzywdzony , jeśli nie znajdzie się poklasku ...
Też mam napisać , że jestem głęboko wstrząśnięta tym , że moje psy mają chipy i będa mnie od czarownic wyzywać ,a na moich psach egzorcyzmy odprawiać ...
Internet , ma dużą siłę przebicia - dlatego należy ważyć słowa .. skoro walczymy o trwałe znakowanie psów , by łatwiej było mieć nad ich populacją kontrolę , by te bidy nie namnażały się w schroniskach - to na litość , taki hit - jako że chip to namaszczenie przez szatana - zadziała jak zabobon o surowym mięsie i agresji ...

Wiarę ma sie w sercu i dla siebie , fanatyzm to właśnie przekonywanie siłą innych do swoich wymysłów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Bo najprościej jest pokelpać , jakim to jest sie urażonym , pokrzywdzony , jeśli nie znajdzie się poklasku ...
Też mam napisać , że jestem głęboko wstrząśnięta tym , że moje psy mają chipy i będa mnie od czarownic wyzywać ,a na moich psach egzorcyzmy odprawiać ...
Internet , ma dużą siłę przebicia - dlatego należy ważyć słowa .. skoro walczymy o trwałe znakowanie psów , by łatwiej było mieć nad ich populacją kontrolę , by te bidy nie namnażały się w schroniskach - to na litość , taki hit - jako że chip to namaszczenie przez szatana - zadziała jak zabobon o surowym mięsie i agresji ...

Wiarę ma sie w sercu i dla siebie , fanatyzm to właśnie przekonywanie siłą innych do swoich wymysłów[/QUOTE]

:lol: czarownice? egzorcyzmy? to się uśmiałam, same sobie to podopisywałyście bo Morena o czymś takim nie pisała, ja szukam poklasku? a Wy sensacji, żeby tylko dorwać kogoś o innych poglądach i dopiero jest zabawa, można się ponabijać, poobrażać, świetne forum, naprawdę, chyba jedyne w swoim rodzaju, właśnie pięknie tu niektóre osoby pokazały jak to ważą słowa :lol:
na dodatek to ja nie wiem kto tu czytać nie umie, bo ani Morena, ani ja nie przekonywałyśmy do swoich "wymysłów" :lol: Morena nie napisała :nie chipujcie psów bo to namaszczenie przez szatana, tylko, że ona nie chipuje, bo tak uważa
i co nie może sobie tak uważać, tylko dlatego, że jakieś mądralińskie ją będą obrażały?
wiara, to również bronienie swoich poglądów i reagowanie, gdy ktoś sobie z niej robi kpiny
Vectra jesteś moderatorem i bierzesz udział w obrażaniu i wyśmiewaniu, zamiast coś z tym zrobić? widzę, że w dużej części bytność na tym forum opiera się na obrzucaniu błotem po prostu :lol:
ja już dziękuję, nie mam zamiaru czekać na dalszy rozwój tej rozmowy, już się naczytałam, że hej
nie ma tu z kim i o czym rozmawiać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beta ata']E, tam! Dajcie spokój. A tam wszędzie pod sklepami stoja pieski uwiązane!!![/QUOTE]

Muszę przyznać, że tutaj, we Wrocławiu, byłam w szoku - prawie wcale nie ma psów przywiązanych pod sklepami. Za to pieski samowychodzące - praktycznie wszędzie...

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, naśmiewanie się na takim poziomie, jaki został tu zaprezentowany, jest po prostu żenujące. Jak stado rozwydrzonych bahorów pbrzucających zgniłymi jajami człowieka bez nogi. Taki właśnie poziom został tu zaprezentowany. Tak się składa, że Morena poza tym, ze walnęła bzdurę (każdemu moze się zdarzyć), robi też coś dobrego. Przygarnęła psa, choć rozważała kupno, jest weganką, bo szanuje zwierzęta.
Mam koleżankę, która kiedyś się upierała, ze widziała anioły nad centrum handlowym. Okazało się, ze to były dwa silne reflektory. I co? Tekst dziwny, ale poza tym ta dziewczyna jest po prostu dobrym człowiekiem. I nie mam prawa się z niej śmiać, tak samo jak nie chciała bym, zeby ktoś śmiał się z moich głupawych tekstów - bo zdarzają się KAŻDEMU, kiedyś np. napisałam "pies się spocił", co spowodowało drobne zamieszanie.

Link to comment
Share on other sites

Sybel. Naśmiewanie się z kogoś nie miało tutaj miejsca - jedynie upomnienia, że nie przystoi szaraczkowi interpretować Apokalipsy. Natomiast nie widzę powodu, dla którego ktoś miałby nie krytywać, czy jak powiedziałaś - naśmiewać się - z czyjegoś zdania, które przeciwdziała interesowi ogólnemu tego forum.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, ale według mnie cała ta sytuacja była niesmaczna, nie na miejscu i po prostu obraźliwa. Mi, kiedy to czytałam, było dosłownie wstyd. Tym bardziej, ze na innym wątku rozmawiałam z Moreną, polubiłam ja w jakiś tam wirtualny sposób i było (jest) mi jej żal, że tak po niej pojechano.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...