Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

Konsekwentnie prowadzony Stafford nie ma problemu z wyciszeniem w domu, ale to rasa która chce być blisko właściciela. Więc nie jest to pies którego nie widać i nie słychać. Uwielbia pomagać we wszystkim i jest zawsze zadowolony, uśmiechnięty i gotowy - ja je za to kocham.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evvelina']Konsekwentnie prowadzony Stafford nie ma problemu z wyciszeniem w domu, ale to rasa która chce być blisko właściciela. Więc nie jest to pies którego nie widać i nie słychać. Uwielbia pomagać we wszystkim i jest zawsze zadowolony, uśmiechnięty i gotowy - ja je za to kocham.[/QUOTE]

Każdy poprawnie prowadzony pies nie ma problemu z wyciszaniem się w domu. Natomiast chodzi o skłonności. Z cała pewnością bardziej pobudliwy jest stafior niz rot. Bardziej energiczny i zdecydowanie trudniej go "zmęczyć" o i le u stb to w ogole możliwe ;)
W mojej opinii bardziej wymagające niż rotek.
Co do bycia blisko, każdy rot jest wpatrzony w swojego człowieka, to w koncu psy, które miały bronić rodziny, domu, i zdecydowanie są typem psa, który uwielbia byc blisko człowieka, wiec tutaj pod tym względem mamy pewne podobieństwo.

STB są boskie, cudne, urocze i ogólnie uwielbiam je oglądać, jestem pod ogromnym wrażeniem, ale mają jedną wadę-nie są rotkami :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='babunia']Nie znam się zbytnio na rasach a chciałabym jakiegoś psiaka podobnego do rottweilera, jeśli chodzi o umaszczenie, wygląd pyska itd ale w wersji mini. Niestety nie orientuję się, czy w ogóle taka rasa istnieje. Mógłby mi ktoś pomóc?[/QUOTE]

Proponowałam staffika ze względu na wygląd, takie było kryterium, nie ze względu na charakter. Chociaż oczywiście masz całkowitą rację ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='from_wonderland']Proponowałam staffika ze względu na wygląd, takie było kryterium, nie ze względu na charakter. Chociaż oczywiście masz całkowitą rację ;)[/QUOTE]

wiem wiem, tylko jeżeli ktoś miał rota i wyceluje w stafika, to się może nieźle zdziwić :evil_lol: Także to było raczej na zasadzie- z wygladu podobny (no powiedzmy;)) natomiast w mojej opinii-równie "problematyczny" o ile nie bardziej. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']

STB są boskie, cudne, urocze i ogólnie uwielbiam je oglądać, jestem pod ogromnym wrażeniem, ale mają jedną wadę-nie są rotkami :diabloti:[/QUOTE]

Dla mnie to zaleta że nie są Rottweilerami :) SBT są mniejsze , ekonomiczniejsze, łatwiej je transportować. Rzeczywiście ich mięśnie potrzebują większego zmęczenia niż Rottweiler, dla niektórych ludzi to problem ale ja się cieszę bo dzięki temu mam codziennie motywację do ruchu na świeżym powietrzu, razem biegamy, pływamy, jeździmy na rowerze, chodzimy na długie spacery po górach.
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/146909-babunia"][B]babunia[/B][/URL] - Jeśli masz mało miejsca to mops sprawdzi się idealnie. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']wiem wiem, tylko jeżeli ktoś miał rota i wyceluje w stafika, to się może nieźle zdziwić :evil_lol: Także to było raczej na zasadzie- z wygladu podobny (no powiedzmy;)) natomiast w mojej opinii-równie "problematyczny" o ile nie bardziej. ;)[/QUOTE]

No tak, masz rację.
Niejeden pies mieszka w centrum dużego miasta i nie ma większych problemów z wychodzeniem na spacery, także to jest do przeskoczenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Wklejam na prośbę koleżanki z pracy która ma problemy z zarejestrowaniem się na dogomanii:

Ja i mój narzeczony szukamy dla siebie psa. Chcemy żeby był mały/średni (do 15 kg), raczej krótkowłosy bądź taki nadający się do strzyżenia/trymowania. Odpadają rasy typowo długowłose.

Dziennie jesteśmy w stanie zapewnić psu jeden długi spacer (1,5 godziny) i dwa krótsze. Pracujemy na pełen etat więc codziennie nie ma nikogo przez 8 godzin. Mieszkamy w bloku na 5 piętrze. Prowadzimy średnio aktywny styl życia, ale mój narzeczony biega kilka razy w tygodniu i pies mógłby mu towarzyszyć. Ja uwielbiam długie spacery.

Chcemy żeby był przyjazny w stosunku do ludzi , nie może przejawiać żadnej agresji czy nieufności wpisanej w rasę w stosunku do obcych. Będzie kilka razy w tygodniu miał kontakt z dziećmi, dlatego preferujemy rasę uważaną za przyjazną w stosunku do dzieci i wytrzymałą na ich pieszczoty. W okolicy jest też szkoła i przedszkole- sporo tu dzieci o każdej porze dnia i niektóre są dość nieprzewidywalne dlatego zależy nam na psie, który nie będzie ich atakował (poprzedni ś.p pies dzieci szczerze nienawidził i byle krzyk z ich strony bardzo go denerwował).

Nie chcemy też psa, który będzie wykazywał silną agresję w stosunku do obcych psów, ale nie zależy nam na takim, który nie odpowie na zaczepkę. Może być to więc pies, który nie da sobie podskakiwać, ale wolelibyśmy uniknąć wiecznych awantur na spacerach i rasy którą łatwo zepsuć pod względem kontaktu z innymi psami.

Z psem chcemy brać udział w szkoleniu, postawić nacisk na dużą ilość pozytywnych bodźców i kontaktu ze zrównoważonymi psami. Mieliśmy wcześniej psa ze schroniska (odszedł rok temu) i po problemach jakie nam zafundował chcemy tym razem mieć psa od zupełnego szczeniaka. Oprócz tego ja miałam dwa inne psy- mieszańca sznaucera mini i psa w typie owczarka, a mój narzeczony kundelka a la terier.

Myśleliśmy o staffiku ale mamy spore wątpliwości z racji tego, że rasa nie wzbudza sympatii ludzi-a ja jednak często podróżuję pociągiem/komunikacją miejską i wolałabym uniknąć zbiorowego linczu. Plus- nie wiemy jak kształtują się ich kontakty z innymi psami.
Myśleliśmy też o westim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maartaa_89']Wklejam na prośbę koleżanki z pracy która ma problemy z zarejestrowaniem się na dogomanii:

Ja i mój narzeczony szukamy dla siebie psa. Chcemy żeby był mały/średni (do 15 kg), raczej krótkowłosy bądź taki nadający się do strzyżenia/trymowania. Odpadają rasy typowo długowłose.

Dziennie jesteśmy w stanie zapewnić psu jeden długi spacer (1,5 godziny) i dwa krótsze. Pracujemy na pełen etat więc codziennie nie ma nikogo przez 8 godzin. Mieszkamy w bloku na 5 piętrze. Prowadzimy średnio aktywny styl życia, ale mój narzeczony biega kilka razy w tygodniu i pies mógłby mu towarzyszyć. Ja uwielbiam długie spacery.

Chcemy żeby był przyjazny w stosunku do ludzi , nie może przejawiać żadnej agresji czy nieufności wpisanej w rasę w stosunku do obcych. Będzie kilka razy w tygodniu miał kontakt z dziećmi, dlatego preferujemy rasę uważaną za przyjazną w stosunku do dzieci i wytrzymałą na ich pieszczoty. W okolicy jest też szkoła i przedszkole- sporo tu dzieci o każdej porze dnia i niektóre są dość nieprzewidywalne dlatego zależy nam na psie, który nie będzie ich atakował (poprzedni ś.p pies dzieci szczerze nienawidził i byle krzyk z ich strony bardzo go denerwował).

Nie chcemy też psa, który będzie wykazywał silną agresję w stosunku do obcych psów, ale nie zależy nam na takim, który nie odpowie na zaczepkę. Może być to więc pies, który nie da sobie podskakiwać, ale wolelibyśmy uniknąć wiecznych awantur na spacerach i rasy którą łatwo zepsuć pod względem kontaktu z innymi psami.

Z psem chcemy brać udział w szkoleniu, postawić nacisk na dużą ilość pozytywnych bodźców i kontaktu ze zrównoważonymi psami. Mieliśmy wcześniej psa ze schroniska (odszedł rok temu) i po problemach jakie nam zafundował chcemy tym razem mieć psa od zupełnego szczeniaka. Oprócz tego ja miałam dwa inne psy- mieszańca sznaucera mini i psa w typie owczarka, a mój narzeczony kundelka a la terier.

Myśleliśmy o staffiku ale mamy spore wątpliwości z racji tego, że rasa nie wzbudza sympatii ludzi-a ja jednak często podróżuję pociągiem/komunikacją miejską i wolałabym uniknąć zbiorowego linczu. Plus- nie wiemy jak kształtują się ich kontakty z innymi psami.
Myśleliśmy też o westim.[/QUOTE]

Może beagle?
To co prawda okropne uparciuchy, ale poza tym z psami nie mają raczej większych problemów, dobrze wychowane są przyjazne dla otoczenia i mają wesołe usposobienie. Łatwo zdobyć ich serce jedzonkiem, więc sporo beagli, które znam uwielbia dzieci.
Przez społeczeństwo są odbierane bardzo pozytywnie (zdecydowanie dzięki swoim uszom :D )
A skoro pies będzie wychowywany i szkolony, to nie powinno być problemów :)
Beagla niełatwo również zepsuć jednym potknięciem w wychowaniu, bo po nich raczej wszystko spływa jak po kaczce.
Trzeba tylko pamiętać o tym, że to rasa mysliwska, więc chęć do tropienia może być uciążliwa.
Dla wielu właścicieli beagli zbyt trudne okazuje się również utrzymanie ich w kondycji... więc większość jest okropnie spasiona.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80'][B]marta89[/B] jeśli twoja kolezanka to czyta-staffik to dobra(moim zdaniem)opcja.pasujaca do opisu przynajmniej.staffików nie ma na liście psów agresywnych ;)[/QUOTE]

A jak z ich stosunkiem do obcych psów? Trzeba włożyć na prawdę olbrzymią ilość wysiłku czy nieszczęśliwy wypadek w stylu przeciągnięcia po ziemi przez innego psa może tak mocno wpłynął na staffika, że zacznie on być agresywny w stosunku do innych psów?

Jak u nich z kwestią ruchu?

No i- ile prawdy jest w tym słynnym demonicznym "szczękościsku"? Jak na tego psa reagują ludzie?





Co do beagla- akurat ich łowiecka natura zupełnie koleżance nie przeszkadza (bo od czego jest linka i flexi w lesie ;)), martwi się tylko o kwestię ruchu- czy przypadkiem nie wymaga go więcej niż staffik?

Bo jednak staffika można wymęczyć zabawami siłowymi, jakąś piłką czy tego typu rzeczami (tak sądząc po zdjęciach i filmikach z rasą :lol:), a beagle woli pracować nosem- tak mi się przynajmniej wydaje ale nie znam obu ras więc nie wiem :cool1: wiem tylko że mój bullek ma w du.pie piłki i jest taką indywidualistką, że chyba niejeden beagle przy niej by wymiękł :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maartaa_89']
Co do beagla- akurat ich łowiecka natura zupełnie koleżance nie przeszkadza (bo od czego jest linka i flexi w lesie ;)), martwi się tylko o kwestię ruchu- czy przypadkiem nie wymaga go więcej niż staffik? [/QUOTE]
zależy jaki beagle i jaki staffik ;) ale raczej nie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarne_anko']Czy spotkaliście się z rasą 'wilczak czeski'? Miałam psa tej rasy i jeśli ktokolwiek miałby jakieś wątpliwości, proszę się nie wachać! psy bardzo posłuszne i mądre![/QUOTE]

Oczywiście.

P.S. Co to za jakaś durna moda na rejestrowanie się tutaj i pisanie od czapy, w stopce trzymając chamską reklamę kosiarek, mebli, schodów i buk wie czego jeszcze? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Oczywiście.

P.S. Co to za jakaś durna moda na rejestrowanie się tutaj i pisanie od czapy, w stopce trzymając chamską reklamę kosiarek, mebli, schodów i buk wie czego jeszcze? :roll:[/QUOTE]

o własnie, o to samo chciałam zapytac, w jakim celu i w ogole po co taka reklama? A juz pisanie od czapy jakie to wilczaki posluszne...serio?
Makot'a chyba może coś nie coś powiedziec o posłuszeństwie w tej rasie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarne_anko']Czy spotkaliście się z rasą 'wilczak czeski'? Miałam psa tej rasy i jeśli ktokolwiek miałby jakieś wątpliwości, proszę się nie wachać! psy bardzo posłuszne i mądre![/QUOTE]

myślę,ze akurat nad postami takiego typu nie ma się co rozwodzić tylko wrzucić w ignorowane.

Link to comment
Share on other sites

Kosiarki kosiarkami, ale jak w dodatku robi się taką reklamę tak specyficznej i trudnej rasie jak wilczaki, to we mnie się krew gotuje.

[quote name='czarne_anko']Czy spotkaliście się z rasą 'wilczak czeski'? Miałam psa tej rasy i jeśli ktokolwiek miałby jakieś wątpliwości, proszę się nie wachać! psy bardzo posłuszne i mądre![/QUOTE]

Po pierwsze: nie ma czegoś takiego jak "wilczak czeski"
Po drugie: sądząc po tym, co piszesz, Ty w życiu żadnego na oczy nie widziałaś/eś, nie mówiąc już o posiadaniu takiego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...