Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

daguerrotype bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź.. ale jednak nie jestem przekonana co do pudli.. gdy byłam mała jeden taki pudlowaty się na mnie rzucił, nie zrobił mi żadnej krzywdy, ale pożądnie mnie wystraszył.. i jakoś nie pałam wielką sympatią do tych psów.. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra.']Jutro minie tydzień odkąd nie ma jej z nami.. <*>
Gajusiu ..kochanie..
Brakuje nam jej bardzo..
Tusia również cierpi..
Chcemy za jakiś czas zdecydować się na kolejnego psa.. Tylko musimy wybrać rasę..

Mieszkamy w Warszawie, w bloku, na pierwszym piętrze.
Podwórko ogrodzone, średniej wielkości. W okolicy mamy wiele parków i nawet lasek.
Większość weekendów spędzamy poza domem, jeździmy nad rzeke lub jezioro, spacerujemy po lasach i łąkach czasem również pływamy z rodziną po zalewie zegrzyńskim.
Najmłodsze dziecko w naszej rodzinie ma dwa latka i słabość do psów.. nie chciałabym, żeby pies był agresywny w stosunku do takiego maleństwa..
Poza tym jak już niektórzy wiedzą mieszka z nami jeszcze jeden piesek - Tusia.. pekińczykowata, zadziorna dosyć.. dlatego w stosunku do psów agresja również niemile widziana..
Planuję chodzić z psem na podstawowe szkolenie w zakresie posłuszeństwa jeśli będzie to rasa, która tego wymaga oraz na własną rękę bawić się w agility, obedience oraz dog dancingu .. ale zobaczymy ile z tego wszystkiego wyjdzie i czy psiakowi sprawi to choć troche radości..
Dziennie pies zostawał by [nie tyle sam co z drugim psem] max. do 8 godzin.
W weekendy czas spędzony bardzo aktywnie.. w środku tygodnia trochę mniej.. od pon. - do pt. miałabym czas tylko na jeden długi spacer czyt. 1,5h i 4 15 minutowe.
Hm.. chciałabym, żeby był to psiak inteligenty, szybko uczący się, kochający rodzinę lecz nieufny w stosunku do obcych. Z niezbyt obficie wypadającą sierścią.
Wyprzedzając pytania.. tak chcemy psa z hodowli.. chociaż spróbuję wyciągnąć rodziców do schroniska..
Chcemy wziąć drugiego psa.. bo nasz dom stał się zupełnie pusty.. życie straciło kolory, a każdy dzień jest przesiąknięty smutkiem i tęsknotą za naszą Gajcią.. wiemy, że żaden pies jej nie zastąpi, nie będzie taki jak ona.. chcemy po prostu zyskać kolejnego wspaniałego przyjaciela, który będzie częścią rodziny przez wiele lat - miejmy nadzieje jak najdłużej.
Pozdrawiam i czekam na propozycje..[/QUOTE]

Może toller lub inny z retrieverów - flat coated? Albo springer spaniel?

Link to comment
Share on other sites

Flaty podobają mi się.. jednakże musiałabym się trochę dokształcić co do nich.. pozostałe dwie rasy odpadają.. rodzice nie chcą rudego psa.. a ze spanieli podoba im się jedynie cavalier..

Macie jeszcze jakieś propozycje? :(

Kurcze.. a co myślicie o belgach...? O Groenendalach? Jestem bardzo oczytana co do tej rasy.. no i też miałam okazje z kilkoma widzieć się na żywo.. Bardzo.. bardzo mi się podobają.. chociaż wiem, że mnóstwa pracy trzeba włożyć w odpowiednie wychowanie.. Wiele osób mi je odradza.. może faktycznie nie nadaję się dla tej rasy?
Podoba mi się też Stabyhoun to taka moja kolejna miłość.. uwielbiam te psy.. a tak ich niewiele w Polsce.. ;/

:x

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy dla gronka te 1,5 godziny dziennie to nie za mało. W weekendy nie wymęczysz psa na zapas, a jednak 1,5 h to niewiele, ja moich kundli na takim spacerze nie zmęczę... Ale porozmawiaj z właścicielami i hodowcami (na dogo chyba też ktoś jest), opisz im dokładniej swoje doświadczenie i warunki, niech się wypowiedzą ;) Flaty to fajne psy, moim zdaniem nadają się, szczególnie, że są delikatne dla ludzi. Belg ze swoim temperamentem musiałby mieć napraaawdę porządny socjal, szczególnie że miałby kontakt z malutkim dzieckiem. Co nie znaczy, że to nie jest do wypracowania ;)

A psa w typie belga? Nierasowiec nie wchodzi w grę? W hoteliku czeka piękny i cudny z charakteru pies w typie malinoisa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra.']
Podoba mi się też Stabyhoun to taka moja kolejna miłość.. uwielbiam te psy.. a tak ich niewiele w Polsce.. ;/[/QUOTE]

Munsterlander jest podobny i latwiej go spotkac niz fryzyjczyka.

Ale troche mnie zastanawia jedna sprawa:

[QUOTE]mieszka z nami jeszcze jeden piesek - Tusia..[/QUOTE]

[QUOTE]Chcemy wziąć drugiego psa.. bo nasz dom stał się zupełnie pusty.. życie straciło kolory, a każdy dzień jest przesiąknięty smutkiem i tęsknotą za naszą Gajcią..[/QUOTE]

Cos jest z Tusia nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Otóż odkąd odeszła Gajcia, nasza Tusieńka bardzo dziwnie się zachowuje.. byliśmy u weterynarza, który patrzył na nas jak na idiotów, może panikujemy, ale nie chcemy stracić kolejnego psa.. W każdym razie wet powiedział, że to kwestia tęsknoty..
Mała jest bardzo osowiała.. chodzi po całym mieszkaniu i węszy.. popiskuje.. a tak poza tym to głównie śpi.. Na spacery muszę ją wyciągać siłą..

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich ,przede wszystkim musisz wiedziec dokładnie do czego ci ten pies bedzie potrzebny ,ustalic warunki czy duzy czy mały poczytac o danej rasie ,jezeli zdecydujesz sie pojechac do hodowcy i porozmawiac z nim .Dobry hodowca powinien udzielić ci rad na temat szkolenia CharakterU psa, trzeba by bylo zrobić testy szczeniakowi badz dorosłemU czy nadaje sie do dzieci itp.najlepiej pojechac z doswiadczoną osoba która Zna sie na psach.
W NASZEJ SZKOLE dostaniesz fachowe porady jaka wybrac rase dla siebie jak go szkolić ,wykonujemy testy osobowści psów
zajrzyjcie na stronkę nasza szkoła wspołpracuje ze szkoleniowcami z czech

Link to comment
Share on other sites

To taka trochę reklama ;>
Testy osobowosci psa nie tak trudno zrobić samemu....
Moim zdaniem szukać nalezy samodzielnie zeby nie mieć potem do nikogo pretensji.....Wybór hodowcy powinien nastąpić dopiero po wyborze rasy....najgorszy jest ten pierwszy krok. trzeba być pewnym, ze rasa przez nas wybrana będzie odpowiednia...i ze my bedziemy odpowiedni dla niej....
Ja bym też obstawiał pudla....byłam w zeszłym tygodniu na wakacjachw Czechach i widziałam bardzo wielu przedstawicieli tej rasy....w Polsce jest chyba jakaś awersja do wyglady bo nie znam zadnego nie fajnego pudla :P
Zwróc tez uwagę na gabaryty przyszłego przyjaciela...zeby nie przytłoczył przypadkiem obecnego pieska....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra.']Otóż odkąd odeszła Gajcia, nasza Tusieńka bardzo dziwnie się zachowuje.. byliśmy u weterynarza, który patrzył na nas jak na idiotów, może panikujemy, ale nie chcemy stracić kolejnego psa.. W każdym razie wet powiedział, że to kwestia tęsknoty..
Mała jest bardzo osowiała.. chodzi po całym mieszkaniu i węszy.. popiskuje.. a tak poza tym to głównie śpi.. Na spacery muszę ją wyciągać siłą..[/QUOTE]

W zasadzie nie o to mi chodzilo. Napisalas o pustce, smutku itd. w taki sposob, jakby Tusia w ogole nie istniala. Nie mozecie nia sie zajac, na nia przelac milosc? Przeciez jest waszym psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Pustyni']W zasadzie nie o to mi chodzilo. Napisalas o pustce, smutku itd. w taki sposob, jakby Tusia w ogole nie istniala. Nie mozecie nia sie zajac, na nia przelac milosc? Przeciez jest waszym psem.[/QUOTE]

A może chcą zapewnić nowego towarzysza opuszczonej suce i sobie także, żeby zapełnić pustkę? Nie rozumiem, Psie Pustyni, w czym tkwi problem :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kochamy naszą maleńką.. to chyba jest oczywiste.. ale w jaki sposób mam przelać miłość, którą wciąż darze Gaje chociaż już jej nie ma z nami fizycznie na Tusieńke? Spędzamy z nią każdą wolną chwilę.. robimy wszystko, żeby czuła się kochana.. Ale najwidoczniej to nie wystarczy.. Tusia od zawsze była wśród psów.. Takie zupełnie niespodziewane odejście Gaji bardzo źle na nią wpłynęło, moim zdaniem jest w szoku.. Chcemy wziąć drugiego psa dla niej.. dla nas.. Psie pustyni Twoje słowa, że napisałam o Tusi tak jakby nie istniała... zabolały mnie. To nasz skarb i chcę dla niej jak najlepiej.
Nie widzę nic złego w tym, że chcemy wziąć kolejnego przyjaciela..
Powoli namawiam rodziców na jakąś bide.. która potrzebuje miłości.. ciepłego domku.. pełnej miski.. rodziny.. W ten sposób my pomożemy psu, a pies nam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='suzi29']Witam wszystkich ,przede wszystkim musisz wiedziec dokładnie do czego ci ten pies bedzie potrzebny ,ustalic warunki czy duzy czy mały poczytac o danej rasie ,jezeli zdecydujesz sie pojechac do hodowcy i porozmawiac z nim .Dobry hodowca powinien udzielić ci rad na temat szkolenia CharakterU psa, trzeba by bylo zrobić testy szczeniakowi badz dorosłemU czy nadaje sie do dzieci itp.najlepiej pojechac z doswiadczoną osoba która Zna sie na psach.
W NASZEJ SZKOLE dostaniesz fachowe porady jaka wybrac rase dla siebie jak go szkolić ,wykonujemy testy osobowści psów
zajrzyjcie na stronkę nasza szkoła wspołpracuje ze szkoleniowcami z czech[/QUOTE]

Suzi po pierwsze nie spamuj dogomani reklamami. Jak już bierzecie tak wysokie stawki za zajecia to powinniscie też miec kase na reklame, a nie spamowac dogo.
Pozatym dlaczego na stronie podajecie nieprawdziwe informacje?
Zarówno Bone jak i Iveta nie kończyła PO ale IPO, to jest zasadnicza róznica.
I na szkolenie chodziła z nimi Mira Szmyd a nie jakas Małgosia. Tak sie złozyło ze razem z nia byłam na szkoleniu, wiec dokąłdnie pamietam kto chodził.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, mysle nad wyborem psa, jaki powinien byc.
Maly, raczej spokojny ale to mniej wazne, niezbyt drogi w utrzymaniu,zeby niemial alergii(czyli zeby nei musialbym kupowac drogich karm dla psa caly czas), no i najwazniejsze zeby podroz pociagiem nieprzeszkadzala by mu zbyt bardzo(nawet dluga podroz), dlatego maly; p no i piesek do mieszkania w bloku;p
zaznaczam ze mialem kiedys psa ale mieszkalem w domu jednorodzinnym wiec tam latwiej wybrac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iknow']Witam, mysle nad wyborem psa, jaki powinien byc.
Maly, raczej spokojny ale to mniej wazne, niezbyt drogi w utrzymaniu,zeby niemial alergii(czyli zeby nei musialbym kupowac drogich karm dla psa caly czas)[/quote]
To akurat nie zależy do rasy, a od konkretnego psiaka
[quote] no i najwazniejsze zeby podroz pociagiem nieprzeszkadzala by mu zbyt bardzo(nawet dluga podroz), dlatego maly;[/quote] To też nie zależy od rasy, a od nauki
[quote] no i piesek do mieszkania w bloku;p [/quote] Wielkoś ma tu niewiele do znaczenia, tzn. dla psiaka. To ma być dla niego miejsce do odpoczynku po spacerach, a nie do szaleństw. Acz rozumiem, że nie każdy lubi jak mu się na małej przestrzeni duży psiak kręci pod nogami (patrz ja ;))

Może gryfonik? Norwich terrier?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iknow']maly dlatego zeby bylo latwiej z nim podrozowac, a nie ze w bloku
no ale chyba sa rasy ktore no nie moga jesc tanszych czy troche gorszych karm.. np:
West Highland White Terrier no on na tanim pokarmie nie wytrzyma jak czytalem[/QUOTE]
żaden nie wytrzyma na tanim pokarmie (pedigree, chappi). Na karmę dla psa trzeba wydać trochę, ale na małego psa trzeba zdecydowanie mniej niż dla dużego. Poczytaj o karmach w dziale "Żywienie".

Link to comment
Share on other sites

Już tu pisałam.. mówiłam, że zdecydujemy się na psa ze schroniska.. Ale rodzice dali mi jednak ultimatum. Albo pies z metryką albo nie bierzemy kolejnego psa.
W sumie to po części mają racje.. Po takim psie wiadomo czego mniej więcej się spodziewać.. Psychika pewniejsza. A ja być może planuję 'bawić się' w dogoterapie.. ale póki co to są tylko plany..
Także ponawiam moje pytanie.. jaka rasa nadaje się dla mnie? Pisałam stronę czy dwie wcześniej.. Pudel odpada tak jak już mówiłam.
Mamy kilka typów, ale wciąż nie potrafimy się zdecydować na jaden.. Mogę liczyć na Waszą pomoc?

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich :)

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zwierzakiem dla siebie.
Kiedy jeszcze żył mój kudłaty psiak myślałam o kocie, ale odkąd zostałam bez zwierza w ogóle, coraz częściej myślę o psie.
W sumie nie wiem co będzie bo na kota szykuję się już 5 lat.. a posiadanie innego psiaka dalej zalatuje mi perfidną zdradą mojego kudłatego.. tyle że z czasem coraz mniejszą.

Jak mniej więcej widzę swojego ewentualnego psa:
- pies w przedziale wagowym 7-12 kilo
- pół lub długowłosy
- ale nie wymagający zbyt intensywnej (tzn. codziennej) pielęgnacji szaty
- szybko uczący się
- charakter raczej uległy wobec właściciela
- wobec obcych niezbyt ufny (a przynajmniej nie taki co kocha wszystko co się rusza)

Z grubsza tyle. Idąc po tych wyznacznikach znalazłam jakąś jedną rasę :P
Mysi być więcej.. jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kimiki']Witam wszystkich :)

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zwierzakiem dla siebie.
Kiedy jeszcze żył mój kudłaty psiak myślałam o kocie, ale odkąd zostałam bez zwierza w ogóle, coraz częściej myślę o psie.
W sumie nie wiem co będzie bo na kota szykuję się już 5 lat.. a posiadanie innego psiaka dalej zalatuje mi perfidną zdradą mojego kudłatego.. tyle że z czasem coraz mniejszą.

Jak mniej więcej widzę swojego ewentualnego psa:
- pies w przedziale wagowym 7-12 kilo
- pół lub długowłosy
- ale nie wymagający zbyt intensywnej (tzn. codziennej) pielęgnacji szaty
- szybko uczący się
- charakter raczej uległy wobec właściciela
- wobec obcych niezbyt ufny (a przynajmniej nie taki co kocha wszystko co się rusza)

Z grubsza tyle. Idąc po tych wyznacznikach znalazłam jakąś jedną rasę :P
Mysi być więcej.. jakieś pomysły?[/QUOTE]

Sheltie, pudel średni, cavalier (tylko tu nie wiem jak z ufnością do obcych)? Planujesz jakieś sporty czy jakaś inną "działalność" z psem? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karola&gacek']żaden nie wytrzyma na tanim pokarmie (pedigree, chappi). Na karmę dla psa trzeba wydać trochę, ale na małego psa trzeba zdecydowanie mniej niż dla dużego. Poczytaj o karmach w dziale "Żywienie".[/QUOTE]

mozesz mi przykladowo powiedziec ile taki pies w miare malych rozmiarow jak West Highland White Terrier zjadal by(na ile starczy;p) taki 1kg suchej karmy, gdzie jadalby no z 2 razy dziennie (niewiem dokladnie ile razy powinny jesc) w tym ze jedzenie bylo by mieszane raz sucha i cos robionego. tak mniej wiecej oczywiscie ile;p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...