Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

P.S. Amber, nie przeinaczaj moich słów, chciałam dorobić pracą dorywczą, żeby móc odciążyć rodziców z połowy zapłaty za psa, taka była umowa, za utrzymanie płacą oni. Sunia ma się dobrze :'). Nie mieszkam sama z chłopakiem w mieście, mieszkam w domu z rodzicami, ALE za rok idę do liceum i muszę gdzieś mieszkać, bo nie będę codziennie dojeżdżać po godzinę, półtorej busami do Krakowa (a nie mam innego wyjścia), zresztą nie będę sama w domu z chłopakiem, podkreślam ponownie i na tamtym wątku też to pisałam.
P.S2. Z mopsem też można ćwiczyć agility i taki też mam zamiar :D

Link to comment
Share on other sites

Sama mam raptem 154 cm wzrostu i kiedy miałam 11-12 lat ważyłam 47kg trenując półwyczynowo akrobatykę sportową. Na treningach wszystkie dziewczynki ważono i 35kg ważyły 8-9 latki. Dlatego mnie to mocno zdziwiło.

Żeby nie było offtopu, to ja bym tu widziała pudla. Z racji gabarytów właścicielki raczej małego lub toya(żebyś była w stanie go w razie choroby wnieść po schodach etc.).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Harley']Sama mam raptem 154 cm wzrostu i kiedy miałam 11-12 lat ważyłam 47kg trenując półwyczynowo akrobatykę sportową. Na treningach wszystkie dziewczynki ważono i 35kg ważyły 8-9 latki. Dlatego mnie to mocno zdziwiło.

Żeby nie było offtopu, to ja bym tu widziała pudla. Z racji gabarytów właścicielki raczej małego lub toya(żebyś była w stanie go w razie choroby wnieść po schodach etc.).[/QUOTE]


toy i sport,to nie po drodze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szanelka']Myślałam o pudlu, ale nie raz już nawet na tym wątku czytałam, że sport nie pasuje za bardzo do pudla, nawet omijając agility, to ten bardziej wyczynowy, jak rower na przykład.[/QUOTE]



[quote name='Szura']Pudel, pudel, tylko zamiast toya pomyślałabym nad miniaturą lub nawet średniakiem. Mini się super w agi sprawdzi i jest Skowy, a średniak z kolei powinien lepiej dawać radę przy rowerze. Pudle są lekkiej budowy, więc duży pies ważyłby pewnie maksymalnie 15 kg, a suczka pewnie coś koło 8-10 kg, może ciutek więcej. Przy takiej wadze wnieść w razie czego psa po schodach to nie problem. :smile:

Mam psiaka w typie i jest na granicy wysoka miniatura/niski średniak, waży 6,5 kg.[/QUOTE]

chyba niedokładnie czytasz

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak może jeszcze 10 psów będziesz miała. Może najpierw rodziców się spytaj co oni na to, bo wątpię czy wiedzą, jak ich córka spędza czas w internecie. Pisanie bajek ćwicz lepiej na lekcjach polskiego, a nie tutaj. Szkoda waszego czasu na odpisywanie szanelce, za 3 tyg. będzie chciała kota, a za 2 miesiące słonia. W jej opowieściach się nawet waga do wieku kupy nie trzyma, to trzeba mieć talent ;)

Link to comment
Share on other sites

Amber, sama masz trzy psy, kochasz któregoś bardziej? Chyba kochasz wszystkie jednakowo, nie?
Moi rodzice wiedzą o mopsie, ale jak już podkreślam po raz setny- nie mam zamiaru kupować tego psa teraz już, spytałam się z ciekawości, po to ten temat jest.
Kota mieć nie będę, bo mam uczulenie, słonie to fantastyczne zwierzęta, ale nie mój klimat. Co do wagi, to jest akurat śmieszne, że podkreślasz, że moja waga jest niemożliwa w wieku 15 lat :D
P.S. Poczytaj sobie [url]http://zapytaj.onet.pl/Category/004,003/2,9883230,Czy_35_kg_dla_15_latki_do_duzo__.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

mnie bardziej zastanawia, po cholerę wymyśliłaś agility, rower czy długie wypady w związku z mopsem, który - jako pies o brachycefalicznej budowie - niekoniecznie musi kochać takie sporty.
ja wiem, że są charty w IPO i że nie każdy beagle spiernicza za zapachem, no ale... serio?

pomijając już zaawansowaną mitomanię w przytoczonym wyżej wątku, mieszanie się w "zeznaniach" (o które Cię nikt nie prosi, sama się spowiadasz, a później dziwisz się, że ludzie doszukują się [I]drobnych [/I]nieścisłości), to sądzę, że mops niekoniecznie pasuje do przytoczonych przez Ciebie wymogów, nawet jeżeli są czysto teoretyczne (a mam cichą nadzieję, że są).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Amber, sama masz trzy psy, kochasz któregoś bardziej? Chyba kochasz wszystkie jednakowo, nie? [/QUOTE]
Nie ;) Każdego kocham zupełnie inaczej.

[QUOTE]P.S. Poczytaj sobie [URL="http://zapytaj.onet.pl/Category/004,003/2,9883230,Czy_35_kg_dla_15_latki_do_duzo__.html"]http://zapytaj.onet.pl/Category/004,...do_duzo__.html[/URL][/QUOTE]
Mój ulubiony portal <3 Czytam go namiętnie w chwilach zwątpienia (choć potem mam jeszcze większe zwątpienia :( ). lolkaxxxxkrezolka ;p - made my day :evil_lol:

Dobra, EOT, koniec offtopu. Tobie radzę to samo, ale wiem, że nie potrafisz. Net przyjmie wszystko. Brak zainteresowania ze strony otoczenia, niestety, również.

Edited by Amber
Link to comment
Share on other sites

Mops tylko do agi, nie do większego wysiłku. Jestem zapoznana z wszelkimi chorobami i minusami mopsów i te psy są moim marzeniem (nie tak odległym) i dlatego chce je mieć. Pasują do mnie mimo, że uprawiam też różne sporty (choć teraz mniej, bo nauka). Wymogi podałam nie do mopsa, tylko po to, by dopasować do siebie psa na podstawie charaktery itp. Zresztą, nawet tu na dogo są zdjęcia mopsów trenujących agi, stąd ten pomysł, tak na marginesie.
Tak, dużo o sobie mówię, bo taka już moja natura, ale nie wszystko i przez to, że mówię wiele, ale nie konkrety, inni doszukują się nieścisłości, a ja chcąc je wytłumaczyć, zagłębiam się jeszcze bardziej, co może wydać się sprzeczne, ale jak się poskłada wszystko do kupy, to wychodzi jedna całość :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szanelka']P.S. Poczytaj sobie [URL]http://zapytaj.onet.pl/Category/004,003/2,9883230,Czy_35_kg_dla_15_latki_do_duzo__.html[/URL][/QUOTE]
A ty sobie to poczytałaś, zwłaszcza komentarze? ;)

Pewnie że można mieć trzy psy, można mieć całe stado, tyle że ty jak na razie masz problemy, żeby dotrzeć do weta nawet z jednym.
Żeby logistycznie i mentalnie ogarnąć opiekę nad zwierzakami, powinnaś przede wszystkim ogarnąć siebie samą. Czego ci szczerze życzę.

Link to comment
Share on other sites

Komentarze są do tego, że dziewczyna chce się odchudzać. Ja się nie odchudzam, tylko taką mam przemianę materii i raczej stoję z wagą w miejscu. Chciałam tylko udowodnić, że możliwa jest taka waga w wieku 15 lat, a nie interere mnie za bardzo historia autorki.
Zdaje mi się, że już się powoli ogarniam, dojrzewam i tak dalej, czego sama widzę zmiany. Gdy coraz bardziej wchodzę w ten świat psiarzy, to również coraz bardziej dojrzewam do samego wychowania psa, bo dowiaduje się wielu rzeczy. Ale za Twoje życzenia podziękuję, bo mimo wszystko odbieram jej jako nie chamstwo.
Sonia w końcu dotarła do weta, i to dzięki wam, a raczej tym, że dostałam od was kopa w tyłek.
Dobra, koniec offtopu, bo za daleko to poszło :').

Link to comment
Share on other sites

Szanelka jakoś tak mi się wydaje że [COLOR=#000000]lolkaxxxxkrezolka i Ty to jedna i ta sama osoba. Ponadto szukasz sposobów jak się znaleźć w centrum uwagi i tu na dogo i też na poprzednim portalu. W końcu cicho się zrobiło w wątku o mopsiku i Twojej suni więc przyszłaś tutaj. Ot tyle.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Każdy, kto teraz wypowiada się na forum chce być w centrum uwagi, taa :roll: Ja rozumiem, że macie od mnie uprzedzenia, ale nie popadajmy w skrajności. Moja ciekawska natura wzięła górę i stąd też to pytanie. Wątek o mopsie sama zamknęłam, bo zaczęli się ludzie kłócić i to nawet nie na mój temat. Zresztą od ostatniego postu tam minął już jakiś czas, więc nie rozumiem, jak niby szukam zainteresowania innych. A co do udzielania się na innych wątkach - to, że pytam się np. o grzebień dla psa, czy obrożę, to chyba nie jest wybijanie się ponad innych?
Nie, ja i ona nie jesteśmy jedną osobą. Wpisałam w google 15lat i waga 35kg, żeby podesłać tu jakiś link i to było pierwsze, co mi wyskoczyło. Zresztą wiek się nie zgadza i to, że ja nigdy nie miałam anoreksji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szanelka']Uu, to przepraszam, byłam przekonana, że pudle tylko do [B]agility[/B], a [B]nie do biegania[/B] czy jazdy na rowerze.[/QUOTE]

A w agility co się robi przepraszam? Pływa statkiem czy motorówką? Piszesz też, że mops "tylko do agi, nie do WIĘKSZYCH obciążeń" - heloł, agility to JEST "większe obciążenie". Jeden z moich psów ma zakaz, mimo że bardzo by chciał, ze względów zdrowotnych. Myślisz, że wet prowadzący tak sobie strzelił z kosmosu, że agility nie?

Link to comment
Share on other sites

mops w agi? oj chciałabym zobaczyć takiego małego charczącego, ledwo dyszącego mopsa, który bez najmniejszego wysiłku pokonuje tor ;) szczególnie, że jest to pies z predyspozycji do: chorób kręgosłupa (tzw. półkręgów), dysplazji stawów biodrowych i łokciowych i niestabilnych rzepek kolanowych (o chorobach układu oddechowego i krążenia nie wspominam);) a niestety w agi szczególnie na palisadzie takie psy dosyć często tracą więzadła i przy okazji rzepki ;)

Link to comment
Share on other sites

Teraz każda 15-latka chce z psem agility robić, tylko podejrzewam że w praktyce to się kończy na dwóch hopkach w ogródku i tyle. Nie traktowałabym każdego kto pisze "spróbować agility" tak na poważnie. Pewnie szczytem agility będzie hopka, hula-hop i tunel dla dzieci. Żeby się dostać do kładki, palisady czy huśtawki to już trzeba pójść na profesjonalny plac - w co wątpię. A nawet jeśli - to przecież jest tam ktoś prowadzący zajęcia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...