Jump to content
Dogomania

Aza, moje słońce już za TM [']


Agnes

Recommended Posts

  • Replies 7.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Strasznie Wam dziekuje ze jestescie!! To dla mnie (dla nas) bardzo wazne. Dzis juz ochlonelam i moge wszystko dokladniej opisac.
Stan Azy jest bardzo ciezki. Na USG okazalo sie, ze jest plyn w jamie brzusznej i w worku osierdziowym. Nie widac bylo jednak guzow nigdzie. Pojechalam na EKG. Tam doznalam szoku, jakby ktos mnie trzepnal cegla w glowe. Aza ma zmiany na sercu, jakiego typu? Tego sie nie dowiemy, a na pewno nie na 100%. Moga to byc nowotwory, moga byc inne rzeczy (tu mi wylecialo z glowy), tak czy siak tego sie nie leczy. Mozna przedluzyc zycie, ale nie ma mozliwosci wyciecia takich zmian. Czesto takie zmiany to sa przerzuty, czyli prawdopodobnie Aza moze miec gdzies nowotwor. To jednak odeszlo na dalszy tor, bo okazalo sie, ze faktycznie jest bardzo duzo plynu w worku osierdziowym i to zagraza jej zyciu. Dr Garncarz (fantastyczna kobieta!!) zadzwonila momentalnie do Elwetu zapytac czy zrobia punkcje na juz. Zgodzili sie, pojechalam do dr. Pawla Grudzinskiego (tu rowniez wielkie uklony w jego strone), wykonal raz jeszcze USG i EKG porzadnie zbadal Aze i przeszedl do punkcji. Wyjscia byly dwa, albo ma krew albo plyn. Niestety zaczal plyn krzepnac, czyli krew...punkcje zakonczyl. Nie ma sensu wyciagac krwi bo ona zaraz sie znowu zgromadzi. Krwawienie jest z jakis naczyn, czemu skad...niewiadomo. Odciagnal tyle zeby odbarczyc serce, zeby bylo Azie lzej. Krew moze znowu sie pojawic, jesli bedzie czesto...trzeba bedzie podjac TA decyzje...
Dzisiaj jednak po badaniach (wyslalismy plyn do badania) okazalo, sie, ze to wszystko moze byc przez trutke na szczury!! Do cho-lery jednak!! Od dzis Aza dostaje leki, w tym wit K w zastrzyku i bede sie modlic, zeby sie udalo. Dostaje rowniez silne sterydy i inne leki.
Zmiany na sercu to oddzielna bajka, ale narazie odkladamy ja na bok.

Jestem zmeczona, zalamana, chce mi sie ryczec i ciezko zebrac mysli. W pracy co chwile lzy mi leca, ciezko mi myslec pozytywnie. Dzisiejsza wiadomosc dala mi nadzieje, ale sie boje...

Link to comment
Share on other sites

Nie takich wiadomości się tutaj wszyscy chyba spodziewaliśmy..
Trzeba wierzyć ! Bo jeśli to ta trutka i uda się opanować krwawienie do worka osierdziowego to mimo tych zmian w sercu jest szansa na jeszcze trochę wspólnego życia.. Jak to banalnie brzmi :roll:

Bardzo mi przykro.. Nie wiem co więcej mogę napisać.

Link to comment
Share on other sites

Jak jest światełko w tunelu, to tego się trzymajmy!!!!

Co dalej? kiedy nastepna wizyta? I co dokładnie z ta trutką? Sama by zjadła, raczej nie... czy ona jest odkurzaczem na spacerach...? Może brałaś ją do piwnicy i tam powąchała, lizneła...?
Kurczę, same niewiadome...

Ale jest pod dobrą opieką:)
A my nadal zaciskamy!!!

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Justa dlatego jeszcze dzis jade w nocy do Elwetu na pierwszy zastrzyk, zeby jak najszybciej zatrzymac to wszystko. Rano bylo malo krwi w worku, jednak mam wrazenie, ze Aza znowu sie zle czuje. Kolejna wizyta u tego lekarza jest w piatek po poludniu.

Asiaczek, Aza to odkurzacz, je wszystko. Ale nie umiem sobie przypomniec co i kiedy mogla zjesc (bo ona mi z oczu nie znika, ja wszystko widze). Liznela cos w dniu kiedy to sie zaczelo, ale czy mozliwe, ze tak szybko zaczelo dzialac? Moze z rodzicami...niewiadomych jest wiele, to i tak bez znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Aza jezdzi dwa razy dziennie na zastrzyki z wit. K, zeby powstrzymac krwotok no i coafnac ew zatrucie. W ciagu dnia jezdzi ojciec, ja wieczorami (w nocy). Dzisiaj miala USG jak byla wlasnie z ojcem.Jest dobrze!! Nie ma krwi, cofnelo sie!! (tfuuuuu tfu tfu). Lekarz mowi, ze to prawdopodobnie zatrucie, bo leki dzialaja. Oby tak zostalo!! Justa, czy wiesz po jakim czasie moze sie pojawic krew? Jesli do teraz nie ma, to co to oznacza? Punkcje miala...w srode w nocy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...