Jump to content
Dogomania

2 WRAKI uratowane z CELI ŚMIERCI- wszystkie mają DOMY


jusstyna85

Recommended Posts

  • Replies 272
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='maciaszek']Jaga ma na tymczasie w tej chwili 3 psy, z czego jeden duży i kłopotliwy. [B]Poza tym ma całe stadko (dość pokaźne) swoich psiaków[/B] i jeszcze koty...:roll:[/quote]


Ok. sama mam trzy psy, wiec wiem jak to jest.
Duzy, [B]Jaaga[/B] to co to za pies, ze taki kłopotliwy?

Czyli ile masz tych psów? ze takie pokaźne stadko? nie liczac oczywiscie kotów.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie dowiedziałam się, że onka i rottka już nie ma w schronisku :placz:. Całe szczęście, że zabrałam chociaż te dwie.

Diana, tym bardzo kłopotliwym psem jest Dama mix husky. Poczytaj sobie jej wątek. To pies, który dusi małe zwierzęta, moje psy to yorki i maltańczyki, więc jest to ogromny kłopot. Dama nas ciągle trzyma w napięciu.

Link to comment
Share on other sites

mam juz kod do alegratka ale nie umiem / tzn nie wiem co mam zrobic by polepszyc pozycje suniek w ogloszeniach
Rybka nie odpowiada na GG

komu moge podac ten kod kto wie co z tym sie dalej robi, kliknelam w link i nie moge znalezc miejsca na wklejenie kodu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixie']mam juz kod do alegratka ale nie umiem / tzn nie wiem co mam zrobic by polepszyc pozycje suniek w ogloszeniach
Rybka nie odpowiada na GG

komu moge podac ten kod kto wie co z tym sie dalej robi, kliknelam w link i nie moge znalezc miejsca na wklejenie kodu[/quote]

Tylko rybka może wpisać kod, napisz jej na gg, a ona jak będzie to wyróżni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Przepraszam, nie czytalam nic poza pierwszym postem. Gdzie jest to schronisko? Bo rozumiem ze nie w Rudzie Sláskiej?[/quote]


[B]Emilio[/B] wyslalam PW z odpowiedzia na powyzsze pytanie:roll:


Co do kodu na wyroznienie do alegratka wyslalam Rybce na PW i mam nadzieje ze sunie znajda sie na eksponowanym miejscu i przyciagna rzesze wielbicieli
a moze domki?

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę przestać myśleć o tym jak ten biedny Onek musiał się czuć w ostatnich godzinach swojego życia :placz::placz::placz::placz:

Rozsyłam wątek - potrzebna pomoc Jaadze

Nie mam pomysłu co zrobić żeby chociaż trochę przebić ten mur w schronisku
Tak żeby nie zaszkodzić dziewczynom z miau :shake:
jedynym pomysłem jaki mi wpada do głowy to pojedyńcze wyprowadzanie zwierząt... tylko na to są potrzebne miejsca w DT lub hoteliku....

Link to comment
Share on other sites

[B]poproszę nr konta na priv , mogę też wystawić aukcję cegiełkową o ile ktoś mógłby przygotować kartkę dziękczynną [/B]

a jeśli chodzi o resztę to
nie jestem osobą która "umie prowadzić kłótnie albo wojny" , po prostu tego nie lubię i nie umiem cokolwiek by to było i z kimkolwiek, za to zajmuję się innymi rzeczami - tamte - zostawiam innym którym starcza na to sił, czasu i zdrowia,

co do schroniska nie od dziś wiadomo że tam nie ma wolontariatu, ani nie jest możliwa inna "forma prawna" schroniska przynajmniej w obecnym szeroko rozumianym "STANIE"
tym nie mniej czy to "wojny" wszczęte przez niektórych czy to inne czynniki spowodowały że polepszyły się warunki w schronisku (są nowe boksy kwarantannowe, częściej jest samochód, już obecnie wszystkie boksy są zadaszone i obudowane itp.), zdaję sobie sprawę że to nie luksusy ale "coś drgnęło"

na chwilę obecną sama mam czwartego psa stamtąd wziętego w takim a nie innym stanie zdrowia i jego (i nasze) szczęście żeśmy go wzięli bo staruszek wiele w życiu przeszedł, a nie dość że wielki to jeszcze ma ciężką psychikę

w schronisku jestem średnio raz na 7-10 dni i już nie raz widziałam jak przyprowadzano chore psy, szczenne suki, szczeniaki i kociaki np. bez szczepień, jak po dwóch godzinach "zwracano" psa bo "źle się zachowuje" i jak ciężko jest ulokować psa w przepełnionym schronisku który jest dominantem i atakuje inne psy, wiem jaka jest sytuacja i z jednej i z drugiej strony i fajnie jest czasem pomarzyć że wszystko za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienia się na dobre, że nagle wszyscy ludzie w Polsce mają po dwa psy i kota, że w schroniskach jest na tyle pieniędzy że mają na szkolenia trudnych psów i odosobnione boksy itp. a tak naprawdę bez świadomości ludzi jako społeczeństwa nic się nie da bo większość siedzi przed telewizorem i komputerem i zdaje im się że schroniska wyglądają jak na Animal Planet...ile razy już to słyszałam.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za pomoc. Ja nie mogę sobie wybaczyć, że nie wzięłam tego onka :-(. Tym bardziej, że w zeszłym tygodniu wydałam do super domku po 13 miesiącach onkę Sarę. Jak myślę o tamtym, to mam przed oczami naszą kochaną Sarę. Bałam się, że mój Wolf będzie gryzł sie z tym psem i będą kłopoty. Poza tym obiecałam sobie, ze już nie wezmę tak dużego psa, bo mam trudności z ich wydawaniem. Sarę mieliśmy tak długo, bo dopiero teraz trafił się odpowiedzialny dom i super warunki w mieszkaniu, a nie kojec czy buda i łańcuch.

Na jutro umawiam sterylkę wiekszej suczki. Dziękuję za pomoc finansową. dzięki temu zabieg będzie możliwy tak szybko.

Groziunia otworzyła się wreszcie. Wczoraj delikatnie pokazała brzuszek i zachęcająco machała łapkami. Kiedy do niej podeszłam, to wywaliła zachudzone brzusio do głaskania i dostałam pierwsze buzi.
Łapkę ma chorą już od kolana. Postaram się ją jutro też zabrać do lekarza, żeby to zobaczył fachowiec. Wczoraj wzięłam ją na pierwszy spacer. Doszła do końca domu i biegiem wróciła do domu. Chyba sie bała, że ją chcę odprowadzić do schroniska. Dzis rano znowu wyszła, ale i tak załatwia się w domu.

Ma ktos propozycję na imię dla drugiej, wiekszej suni?

Dziś wyslę jej zdjęcia i dowiem się, czy będzie miała stały domek zamiast yorkowatego Jorika, który na razie nie nadaje się psychicznie do adopcji.

Lucy, jesli będziesz w schronie kiedyś widziała jakąś sunię biedulke do uspienia, to daj znać i ją przywieź. Jeśli dogomaniacy pomogą w ogłaszaniu, sterylce i ew. leczeniu, to może do mnie przyjechać jeszcze jedna suczka, tylko taka, która może mieszkać w budzie. Mam zrobioną zagrodę dla Damy, ale Dama z niej bez problemu wyskakiwała. Stoi tam wolna ocieplana buda. Może wspólnymi siłami uda sie jeszcze jakiegoś psa uratować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaaga']
Lucy, jesli będziesz w schronie kiedyś widziała jakąś sunię biedulke do uspienia, to daj znać i ją przywieź. Jeśli dogomaniacy pomogą w ogłaszaniu, sterylce i ew. leczeniu, to może do mnie przyjechać jeszcze jedna suczka, tylko taka, która może mieszkać w budzie. Mam zrobioną zagrodę dla Damy, ale Dama z niej bez problemu wyskakiwała. Stoi tam wolna ocieplana buda. Może wspólnymi siłami uda sie jeszcze jakiegoś psa uratować.[/quote]

Oki, raczej dam znać :roll: bo strasznie długo już jesteśmy bez samochodu

Link to comment
Share on other sites

Lucy na pewno nie jest sama z Sosnowca,było pare osób stamtąd...może dałyby rade od czasu do czasu tam zajrzeć,porobić fotki...Możemy teraz pomóc tylko w znajdowaniu nowych domków...

Lucy- nie trzeba robić jakiejś takiej zwykłej dziękczynnej kartki-wystarczy zwykła fotka któregoś z psiaków w ramach podziękowania...

Nawet nie wyobrażam sobie,co czuł ten ONek...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jusstyna85']Lucy na pewno nie jest sama z Sosnowca,było pare osób stamtąd...może dałyby rade od czasu do czasu tam zajrzeć,porobić fotki...Możemy teraz pomóc tylko w znajdowaniu nowych domków...[/quote]

Tylko że tak naprawdę tylko ja mogę je robić i dostaję rzetelne informacje na temat psów

[quote name='jusstyna85']Lucy- nie trzeba robić jakiejś takiej zwykłej dziękczynnej kartki-wystarczy zwykła fotka któregoś z psiaków w ramach podziękowania...[/quote]

oki , to oprawię w ramkę i będzie ... wieczorem przygotuję szablon aukcji

Link to comment
Share on other sites

Lucy, gdyby była jakaś potrzebująca suczka, to tylko ją wyciągnij ze schronu, a ja załatwię samochód. Bardzo dziękuję za aukcję cegiełkową.

Mam od osób oferujących tu pomoc obiecane 50 zł i 40 zł. Jeszcze potrzebne jest 60 zł i sterylka dla jednej suczki byłaby opłacona. Ostatnio tyle płaciłam za zabieg w Mikołowie. Kto jeszcze dołoży choć kilka złotych do zabiegu? Po odkarmieniu Groziuni sterylka też będzie koniecznością.

Oto większa suczka. Czy ktoś ma pomysł na imie dla niej :razz:?

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img529.imageshack.us/img529/2879/dsc02423jl7.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/1737/dsc02434vl0.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img135.imageshack.us/img135/7720/dsc02431jj3.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...