Jump to content
Dogomania

Zabijanie zwierząt a 10 przykazań.


Tepes

Recommended Posts

więcej jest ludzi, których trapi "działka" kontaktów międzyludzkich niż międzygatunkowych. Stąd wnikanie w sprawy seksualności, aborcji - to dotyczy działań w obrębie naszego gatunku. To jest ludziom bliższe, niż schylenie się do zwierzęcia. To drugie jest prostsze, przysparza mniej problemów i jest przyjemniejsze, o czym my wiemy :evil_lol:, i co szeroko wykorzystujemy. procent ludzi zajmujących się zwierzętami jest mały. Podobnie jest w demokracji - zajmowane jest stanowisko większości. To i tak najbardziej sprawiedliwa forma rządów, oprócz anarchii :evil_lol:

"Cytat:
"popatrz, można to robić tak, ten sposób łączy twoją rację i moją"
nie zawsze można się zgodzić na coś pomiędzy, bo czasem to pomiędzy jest mniejszym złem, a to jak wiadomo wciąż jest zło. Czyli zamiast mówić że wolno bić dzieci jak są niegrzeczne, mówimy że nikogo nie wolno bić!"

Ale w stosunku do zwierząt lepsze jest już mniejsze zło - czyli nietopienie, karmienie, brak łańcucha niż to co jest teraz. Możemy sobie wierzyć w istnienie duszy i uczuć u psa, tego nam nikt nie zabroni, ale również nie damy rady przekonać do tego Kościoła. lepiej jednak poprzestać na kompromisie - wszyscy katolicy wierzą sobie w Boga i nie męczą zwierząt, a ja sobie oprócz tego wierze jeszcze w dusze o psa. Czy to zły kompromis?

Edycja: Cytat: "Ale zdajesz sobie sprawę, że tych "nieprawdziwych" jest sporo?
Ksiądz nie jest nikim specjalnym, jest takim samym człowiekiem jak każdy i ma takie same obowiązki. Nie jest stworzony do wyższych celów, bo niczym się nie wyróżnia "z tłumu".
Tylko tyle, że ciąży na nim ogromna odpowiedzialność za słowa, które wypowiada. Tym bardziej księża nauczający w szkołach."

tak, tych nieprawdziwych jest większość.
Ksiądz jest takim samym człowiekiem jak my, nigdzie nie powiedziałam, że lepszym, dlatego może nie mieć pojęcia na wszystkie tematy np. kwestię zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 615
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]Ksiądz jest takim samym człowiekiem jak my, nigdzie nie powiedziałam, że lepszym, dlatego może nie mieć pojęcia na wszystkie tematy np. kwestię zwierząt.[/QUOTE]
Dlatego nie powinien wypowiadać się w tematach, w których jest zielony, a sprawiają wrażenie wszystkowiedzących.... Ja nie znam się na temacie prawa kanonicznego, tych wszystkich przykazań itp. itd., biblii i nie sypię cytatami, ani tego nie podważam.
Nie mam dzieci i nie daję rad ludziom, którzy je posiadają.
Tego samego oczekuję od drugiej strony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Dlatego nie powinien wypowiadać się w tematach, w których jest zielony, a sprawiają wrażenie wszystkowiedzących.... Ja nie znam się na temacie prawa kanonicznego, tych wszystkich przykazań itp. itd., biblii i nie sypię cytatami, ani tego nie podważam.
Nie mam dzieci i nie daję rad ludziom, którzy je posiadają.
Tego samego oczekuję od drugiej strony.[/quote]
możesz z nimi o tym porozmawiać :lol:. Nie wiedzą, czego oczekujesz/oczekujemy.

Tak się tu produkujemy bez sensu - wątpię, żeby ktoś coś ruszył w tych sprawach. Jak to Polacy-wolimy narzekać i się sprzeczać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kori']możesz z nimi o tym porozmawiać :lol:. Nie wiedzą, czego oczekujesz/oczekujemy.

Tak się tu produkujemy bez sensu - wątpię, żeby ktoś coś ruszył w tych sprawach. Jak to Polacy-wolimy narzekać i się sprzeczać ;)[/quote]
Ja bardzo chętnie, bo mi od ich spraw bardzo daleko. Tylko trudno jest mi sobie wyobrazić katolika czy "katolika" sprzeciwiającego się księdzu.
Jak nic zostanie nawet zakrzyczany przez innych ludzi na zasadzie "jak tak mogłeś, przecież to ksiądz!!".
Tym bardziej w małych społecznościach na wsiach, gdzie ksiądz jest wyrocznią, a ludzie się znają.
Z rzadko którym księdzem można normalnie dyskutować.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Możemy sobie wierzyć w istnienie duszy i uczuć u psa, tego nam nikt nie zabroni, ale również nie damy rady przekonać do tego Kościoła.[/QUOTE]
Po co wyważać otwarte drzwi? KK nie zaprzecza istnienia duszy u zwierząt, tylko mówi że mają duszę śmiertelną. A to że wielu tłuków utożsamia duszę śmiertelną z brakiem duszy to inna sprawa.

A moje zdanie jako osoby nie wierzącej - dusza ludzi i zwierząt się nie różni, dusza to dusza i już.

[QUOTE]Ale w stosunku do zwierząt lepsze jest już mniejsze zło - czyli nietopienie, karmienie, brak łańcucha niż to co jest teraz.[/QUOTE]
czyli nie tłukę dzieciaka, daje mu michę i posyłam do szkoły znaczy że jestem super rodzic? Zaspokajanie podstawowych potrzeb plus nie robienie krzywdy to OBOWIĄZEK a nie prawo czy możliwość. Chciało się mieć dziecko/psa trzeba się opiekować i wychowywać, chciało się mieć rower to trzeba pedałować...proste;) zwlaszcza że nie ma obowiązku posiadania psa/dziecka.

[QUOTE]Ksiądz jest takim samym człowiekiem jak my, nigdzie nie powiedziałam, że lepszym, dlatego może nie mieć pojęcia na wszystkie tematy np. kwestię zwierząt.[/QUOTE]
to czemu się na takie tematy wypowiada ?! Ja dziś próbowałam uświadomić księdza profesora że pitoli od rzeczy, ale prawie odgryzł mi głowę. Chciałabym zobaczyć minę fizyka, jak z miną znawcy próbowałabym mu wyjaśnić że II i III zasada dynamiki to straszne pierdoły, Newton to kretyn i to wszystko bujda. Wyśmialby mnie! A ksiądz profesor spokojnie sobie głosił swoje opowiastki i nikt mu nic nie zrobi :roll: Jeszcze próbował mnie zgasić tekstem że z faktami się nie dyskutuje - tylko że to co on pitolił to nie były fakty. I tak buddyści stali się terrorystami bo latali jako kamikadze, oraz każdy muzułmanin jest zły, a Islam to wogóle mrok i zniszczenie i nie ma dobrych wyznawców tej religii. Na koniec podsumował to że wszyscy poganie są źli - nie wiem czy zwrócił uwagę na to że muzułmanin poganinem nie jest, jest innowiercą:diabloti: Czekam aż mnie wyrzuci z zajęć a na koniec nie podpisze indeksu:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']to tak dla ścisłości ( nie wartościuję tylko wyjaśniam;)):
spirala jest środkiem wczesnoporonnym ( czyli mozna przyjąc, że metodą aborcji) Jej działanie polega na mechanicznym uniemozliwieniu zagnieżdżenia się zarodka w ścianie macicy.Nie zapobiega więc samemu zapłodnieniu ( nie jest srodkiem antykoncepcyjnym) ale uniemozliwia dalszy rozwój [U]juz istniejącego[/U] zarodka = jest więc formą aborcji.[/quote]

Spirala spirali nierowna. Niektore zawieraja hormony UNIEMOZLIWIAJACE OWULACJE. Pomijajac, ze dla kosciola to wszysatko be poza kalendarzykiem :lol: A ja mam swoje zdanie i robie co chce z moim cialem :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Ja bardzo chętnie, bo mi od ich spraw bardzo daleko. Tylko trudno jest mi sobie wyobrazić katolika czy "katolika" sprzeciwiającego się księdzu.
Jak nic zostanie nawet zakrzyczany przez innych ludzi na zasadzie "jak tak mogłeś, przecież to ksiądz!!".
Tym bardziej w małych społecznościach na wsiach, gdzie ksiądz jest wyrocznią, a ludzie się znają.[/quote]

E, dlaczego?:evil_lol: Ja jestem ze wsi (800mieszk.), a na każdej religii dyskutuję z księdzem, przedstawiam swoje argumenty, on swoje - no i luz. Ludzie, nie żyjemy w średniowieczu! Każdy może przedstawiać swoje opinie, a niech ludzie gadają. Nikt się jakoś nie przejmuje w dzisiejszych czasach, gdy mówią o aborcji, gejach, eutanazji - więc jak się chce to się może wyrazić swoje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asti']E, dlaczego?:evil_lol: Ja jestem ze wsi (800mieszk.), a na każdej religii dyskutuję z księdzem, przedstawiam swoje argumenty, on swoje - no i luz. Ludzie, nie żyjemy w średniowieczu! Każdy może przedstawiać swoje opinie, a niech ludzie gadają. Nikt się jakoś nie przejmuje w dzisiejszych czasach, gdy mówią o aborcji, gejach, eutanazji - więc jak się chce to się może wyrazić swoje zdanie.[/quote]
Z każdym księdzem tak podyskutujesz? :razz: Są wyjątki, wszędzie się znajdą. Ale w skali całego kraju są bardzo rzadkie, bo ja w LO w Warszawie nie mogłam dogadać się z katechetką.
Już o tym pisałam - tam gdzie mam działkę ksiądz jest myśliwym, ma swoją gosposię i od ładnych 20 lat nie mogą go stamtąd ruszyć. Dzieci też ma.

Link to comment
Share on other sites

Dyskutowałam z wieloma. Z tym wyjątkiem, że nie spotkałam się z takim, który za wszelką cenę starał się udowodnić mi, że zwierząt nie można kochać, że są niczym. Może miałam po prostu szczęście... Myślę, że trzeba reagować, jeśli ktoś - nawet ksiądz - mówi źle. Może nie ma świadomości tego, co mówi, może źle wyraża swoje myśli. Cóż, nawet ja kiedyś propagowałam coś z czym dziś bym się nie zgodziła:evil_lol: Ludzi trzeba uświadamiać. Podawać mocne argumenty. Prawdziwe argumenty.

Przepraszam, że napiszę bezosobowo, ale ktoś napisał, że katechetka mówił, że nie można kochać mamy, taty itd. - tylko Boga. Z tym absolutnie się nie zgodzę i kłóciłabym się - na 100%. Chyba, że chodziłoby o to, że Boga trzeba kochać mocniej niż rodziców.


Ksiądz ma dzieci?:-o No to już księdzem powinien nie być:roll:

Tak podsumowując - zeszliśmy trochę z tematu. Z pytania, do którego przykazania zaliczamy zabijanie zwierząt - do krytyki Kościoła katolickiego. Widzę, że jestem w mniejszości:razz:, ale co tam. Nie sądzę, żeby na forum o psach dałoby się nawrócić lub "zateizować" ludzi, więc może... koniec OT?

Link to comment
Share on other sites

jeszcze w tym tygodniu porozmawiam sobie z paroma ksiezmi(jesli tylko beda chcieli)jak to jest jesli wedlug tej katechetki zwierzeta sa istotami nizszymi od czl;owieka i nie mozna ich kochac bo to grzech:angryy:spytam,czy odtad mam sie spowiadac z tego,ze kocham 2 swoje suki i wszystkie inne zwierzeta:)pewno juz tych grzechoe sie nazbieralo mi przez moje zycie:diabloti:Pozdrawiam Was wszystkich:)i dobrze sie tu czuje:)miedzy ludzmi przez duze L.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martitaa']jeszcze w tym tygodniu porozmawiam sobie z paroma ksiezmi(jesli tylko beda chcieli)jak to jest jesli wedlug tej katechetki zwierzeta sa istotami nizszymi od czl;owieka i nie mozna ich kochac bo to grzech:angryy:spytam,czy odtad mam sie spowiadac z tego,ze kocham 2 swoje suki i wszystkie inne zwierzeta:)pewno juz tych grzechoe sie nazbieralo mi przez moje zycie:diabloti:Pozdrawiam Was wszystkich:)i dobrze sie tu czuje:)miedzy ludzmi przez duze L.[/quote]
Twoja katechetka jest dziwna (moja tez) poniewaz:
św. Franciszek kochał zwierzęta i namawiał do tego innych ludzi by szanowali zwierzęta a przecież św. Franciszek jest swięty to jak to tak ? hehe :cool3: przeciez on tak przez cale zycie grzeszyl bo kochal zwierzęta xd :lol:

Link to comment
Share on other sites

bo tak naprawdę Asti, to wiele ludzi tu przyszło żeby się wyżyć wygadać, rozładować stres, a nie zrobić coś konstruktywnego. ;) To jest dla nich za trudne lub są zbyt leniwi-bardziej zależy im na byciu w centrum (bo są przeciw autorytetom, my poświęcamy im swój czas). Ale przecież tak jest łatwiej, po co sobie utrudniać życie, nie? :lol: Mało komu tu tka na prawdę zalezy żeby coś zmienić - bo już by to robili.

Pozdrawiam.

Zaczyna mnie ta dyskusja bawić. Szkoda tylko, że odbiegliśmy od tematu. Ale moderatorów na tym forum też mało obchodzą ich obowiązki. Stara, dobra, postkomunistyczna Polska.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Gdy jeszcze chodziłam na religię to ksiądz twierdził, że nie kocha się mamy, taty, wujka, cioci, brata, siostry a tym bardziej psa! Że kocha się tylko Boga... :crazyeye:[/quote]Wprost uwielbiam księży i katechetów którzy zrażają do religii i Boga w ogóle..
A ten cytowany powyżej to wygląda na to ze znam przykazania lepiej od niego - miłuj bliźniego swego jak siebie samego. Chyba że on bliźniego rozumie jako bliźniaka :evil_lol::evil_lol:
[quote name='olekg18']Chodzenie na religie tylko podnosi ciśnienie.Boga nie ma to jest jasne ,ale księży i zakonnice wystrzelałbym jak Hitler żydów.I mówie całkiem poważnie.
Mój ksiądz z religi puszcza non stop filmy o egzorcyzmach ,a ja niestety na lekcji musze być bo jest w środku :angryy:.[/quote]
Ha, a dla mnie jest jasne że Bóg jest. Za dużo jest dowodów na to żebym śmiała wątpić ^^ Każdy ma swój pogląd na religię, więc byłabym wdzięczna gdybyś następnym razem pomyślał czy tak kogoś nie urazisz albo że tak powiem nie zdenerwujesz lekko..
I prawda jest taka że jakbyś chciał to na religi być byś nie musiał. U nas też jest religia w środku, dziewczyna jedna nie chodzi więc sobie siedzi, tylko musi mieć zaświadczenie od rodziców ze na ten czas biorą odpowiedzialność i że nie opóści szkoły. W prawach ucznia każdej szkoły jest zaznaczone że uczeń nie musi uczęszczać na religię. Chyba że chodzisz do szkoły katolickiej ^^.

Księżą są różni, ale wszyscy to ludzie, i jak już ktoś pisał nie znają się na wszytkim. Mają prawo się mylić. Co nie zmienia faktu że niektórzy duchowni są straszni, i zamiast poszerzać wiarę, tylko ja niszczą.
Nie sądzę też żeby wszyscy księża mieli psy, pewnie część takie łańcuchowe, część w ogóle. Jeszcze nie widziałam księdza z psem na spacerze czy gdziekolwiek indziej.. Niech sobie mówią co chcą. Jest napisane w Biblii,że niebo jest rajem, miejscem w którym każdemu jest lepiej niż gdziekolwiek indziej. A dla mnie świat bez psów to nie raj. Więc moje niebo musi być z psami ;).

A co do tematu. Księdza żadnego nigdy o to nie pytałam aczkolwiek w rachunku spowiedzi pod przykazaniem 'nie zabijaj' jak już ktoś pisał jest kila pytać dotyczących zwierzą. Zresztą nie tylko złamanie jednego z dziesięciu przykazań jest grzechem, jest jeszcze wiele innych.

Link to comment
Share on other sites

Isia ale religia nie może być w środku zajęć - albo na początku albo na końcu, chyba że zamiennie jest etyka. Jak nie to kicha i siedzisz w szkole kwitnąc w oczekiwaniu na inne lekcje. Pomijam że skandalem dla mnie są dwie godziny religii przy jednej godzinie fizyki, albo dwie godziny biologii i dwie religii.
Religia precz ze szkół - zrobi to dobrze wszystkim:
-wierzącym bo będą mieli dobrze prowadzone zajęcia na których wszyscy uczestnicy chcą być, a nie zajmują się gnojeniem pani katechetki/księdza/etc
-prowadzącym bo będą uczyć tych którzy chcą a nie bandę różnych dzieciaków
-nie wierzącym bo nie będą mieli okienek/nie będą siedzieć na zajęciach na których nie chcą być

Link to comment
Share on other sites

Niby czemu etyka ma być taka zła... dzięki temu wiem jakim widelcem jeść rybę [której nie jadam], a jakiego używać przy mięsie [dzięki ćwiczeniom na studiach też nie jadam - wiem wystarczająco dużo o różnych pasożytach]... Przyda mi się to jak pójdę do drogiej restauracji [na co mnie nie stać :diabloti:]....

Link to comment
Share on other sites

etyka spoooko, z LO dobrze wspominam - mówiliśmy o moralności, filozofiach i filozofach, o religiach etc. Na studiach jak na razie porażka - raz że nie jest ogólna tylko katolicka, czego się spodziewałam jak zobaczyłam prowadzącego. Dwa pitoli od rzeczy - kamikadze to byli buddyści, islam to religia zła a każdy muzułmanin marzy o tym żeby wysadziś się w powietrze, Mahomed wywalił z judaizmu i chrześcijaństwa to czego nie rozumiał, bo nie był zbyt mądry i tak powstał islam - nie jestem pewna czy ksiądz wie że w judaiźmie nie ma trójcy świętej i chrześcijaństwo z judaizmem się nie pokrywa i takie tam inne pierdółki, które mnie strasznie irytują - znam sporo muzułmanów, ba rozważałam konwert na islam przez jakiś czas, a on mnie opitala że nie znam faktów i jak śmiem z nim dyskutować.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Isia & Chester"']]I prawda jest taka że jakbyś chciał to na religi być byś nie musiał.[/quote]
Np. moja mama nie pozwala mi nie chodzić na religię. Pomimo tego że mój tata nie jest wierzący, on też (z powodu mamy) nie napisze mi zwolnienia.

[quote name='"WŁADCZYNI"']-wierzącym bo będą mieli dobrze prowadzone zajęcia na których wszyscy uczestnicy chcą być, a nie zajmują się gnojeniem pani katechetki/księdza/etc[/quote]U nas dokładnie tak jest :razz:. Teraz w trzeciej klasie siostra się poddała (wcześniej miała podejście psychologiczne i próbowała nas reformować) i na każdej lekcji można usłyszeć jak wzywa imię pana Boga nadaremne :roll: :lol:.

[quote name='"Asti"']Mimo wszystko - są.[/quote]Proszę rozwinąć - dlaczego są?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WildH']Chodziło mi o dokładne powody dlaczego tak myślicie. Ale mam filozoficzne podejście i lubię wiedzieć co Was skłania do takiego a nie innego myślenia.[/quote]


Według naukowców człowiek posiada rozum - zwierzęta instynkt. Według mojego przekonania człowiek ma w większym stopniu rozwinięty rozum niż zwierzęta. Wynalazł broń, narzędzia, urządzenia, mechanizmy - które zdecydowanie bardziej zagrażają zwierzętom, niż zwierzęce kły ludziom. Dlatego też człowiek jest wyżej od zwierząt zarówno gatunkowo, jak i patrząc na łańcuch pokarmowy. Psy są inteligentne, posiadają rozum, pamięć, wspomnienia - ale głównym "czynnikiem napędzającym" mimo wszystko jest człowiek. Pod względem rozumu i umiejętności przetrwania nasze zwierzęta niestety nigdy nie przewyższą człowieka. Jasne, że np.taki pies ma o wiele lepszy węch i słuch od naszego - ale my za to potrafiliśmy wynaleźć urządzenia, które są jeszcze czulsze od tego psiego. Gdyby człowiek nie posiadał rozumu, na pewno zostałby wyparty gatunkowo przez inne zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Według naukowców człowiek posiada rozum - zwierzęta instynkt. Według mojego przekonania człowiek ma w większym stopniu rozwinięty rozum niż zwierzęta. Wynalazł broń, narzędzia, urządzenia, mechanizmy - które zdecydowanie bardziej zagrażają zwierzętom, niż zwierzęce kły ludziom. Dlatego też człowiek jest wyżej od zwierząt zarówno gatunkowo, jak i patrząc na łańcuch pokarmowy. Psy są inteligentne, posiadają rozum, pamięć, wspomnienia - ale głównym "czynnikiem napędzającym" mimo wszystko jest człowiek. Pod względem rozumu i umiejętności przetrwania nasze zwierzęta niestety nigdy nie przewyższą człowieka. Jasne, że np.taki pies ma o wiele lepszy węch i słuch od naszego - ale my za to potrafiliśmy wynaleźć urządzenia, które są jeszcze czulsze od tego psiego. Gdyby człowiek nie posiadał rozumu, na pewno zostałby wyparty gatunkowo przez inne zwierzęta.[/quote]
I tu się z Tobą zgadzam. I tylko człowiek- w odróżnieniu od zwierząt- potrafi zabijać nie dla jedzenia czy obrony terytorium, ale dla satysfakcji...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...