Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='Czekunia']tak właśnie robię: dostają dosyć dużo twarogu tłustego (praktycznie co drugi dzień), kefir itp. Swoją drogą: czy nabiał można przedawkować u psa?[/QUOTE]

no właśnie - można?

Czekunia - nie tylko Twoja gwiazda ma taki apetyt, moje dostają teraz około 1 kg dziennie i też nie tyją
wet mówi, że wyglądają w sam raz, więc niech będzie... mam nadzieję, że jak przyjdzie wiosna to będzie można im tę dawkę nieco zmniejszyć... ale nie sądzę, by zeszły poniżej 700g (ważą obie po 30kg)
robię im przerwę od mięsa raz w tygodniu, dostają wtedy tylko warzywa/owoce albo taką zupkę warzywną - poszatkowane warzywa zalane wrzątkiem (przekonuję je tym, że jak dłużej jedzą to się najedzą - nawet bez mięsa:eviltong:)
ale tak sobie czasem myślę, może by im dodać do tej zupki trochę psiego makaronu? tego wiecie, instant, co się zalewa wrzątkiem i on puchnie... ma sens?:-?

Link to comment
Share on other sites

to moje psy mają chyba wredną pańcię.... bo ja im daję ok pół kg dziennie, czasem więcej na psa. a to są labki i ogar (czyli popularnie wiecznie głodne psy...) a chyba źle nie wyglądają?

[IMG]http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-frc1/733828_421830577905812_431783480_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']no to trafiła ci się modelka, która ile zje i tak jest szczupakiem :-)[/QUOTE]


No masz - ja już wiem, dlaczego poprzedni "właściciel" się jej pozbył - za dużo żarła:evil_lol:

Tessi&Tola - Zara waży teraz ok. 22kg, a dostaje między 800-900g:lol:
Panbazyl - wyglądają extra, jak dam radę to zrobię fotkę tej mojej małpie i zobaczycie jak straszy kośćmi:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']no to trafiła ci się modelka, która ile zje i tak jest szczupakiem :-)[/QUOTE]

moja taka jest. myślę, że to dlatego, że jest jednocześnie mocno pobudliwym psem i ewentualny nadmiar 'gubi w emocjach'. mój wiecznie zestresowany TŻ mimo że nażera się bardzo, to jest chudy strasznie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nigritta']Od tygodnia jesteśmy na Barfie i teraz zaistniał problem :( po zjedzeniu korpusu kurczakowego po pierwsze biegunka a po drugie z krwią :-( jedno jest pewne :( nigdy więcej w całości tylko i wyłącznie mielone :( gorzej teraz se nawet boję podać szyjki której do tej pory nie jadła (nie mogłam dostać) jako że dzisiaj niedziela i weci są nie czynni jak do jutra nie przejdzie czeka mnie wizyta :( na wieczór ugotowałam mięsko z marchewką i ryżem - mam nadzieje że to pomoże :-([/QUOTE]

Nie robiliście wstępu z wołowymi żwaczami? Wrażliwsze psy jednak często tego potrzebują i wprowadzanie barfu "na żywca" kończy się problemami... Co pies jadł wcześniej, zanim przeszliście na barf?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']czyli sposób na odchudzanie to adhd?[/QUOTE]



ja bym raczej powiedziała,ze nie tyle adhd co silne emocje długoterminowe
przykład: gdy zaczynaja sie u nas cieczki, nie łazimy na spacery /nie chce miec juz więcej pod brama koczujacej połowy wsi burków masci róznej;), psy maja zapewnione rozrywki tylko podwórkowe /0,5 ha podwórka + stajnie i stodoła/
jednak z emocji /bo w innym pomieszczeniu suki pachnące/ tak spalaja wszystko,że masakra
samce pinczery /baski jakos mniej emocjonujace sie sa/ dostaja w tym okresie porcje jak dla basenji /czyli pinczerowe podówjne czesto jeszcze z górka/ a wygladaja jak sztachetki w płocie
jak bym w tym okresie jeszcze nasze zwykłe wyjścia w teren dołaczyła to mozna by wszystkie kosteczki liczyc gołym okiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']moja taka jest. myślę, że to dlatego, że jest jednocześnie mocno pobudliwym psem i ewentualny nadmiar 'gubi w emocjach'. mój wiecznie zestresowany TŻ mimo że nażera się bardzo, to jest chudy strasznie ;)[/QUOTE]

[quote name='Tascha']ja bym raczej powiedziała,ze nie tyle adhd co silne emocje długoterminowe
przykład: gdy zaczynaja sie u nas cieczki, nie łazimy na spacery /nie chce miec juz więcej pod brama koczujacej połowy wsi burków masci róznej;), psy maja zapewnione rozrywki tylko podwórkowe /0,5 ha podwórka + stajnie i stodoła/
jednak z emocji /bo w innym pomieszczeniu suki pachnące/ tak spalaja wszystko,że masakra
samce pinczery /baski jakos mniej emocjonujace sie sa/ dostaja w tym okresie porcje jak dla basenji /czyli pinczerowe podówjne czesto jeszcze z górka/ a wygladaja jak sztachetki w płocie
jak bym w tym okresie jeszcze nasze zwykłe wyjścia w teren dołaczyła to mozna by wszystkie kosteczki liczyc gołym okiem[/QUOTE]
chyba tak jest, są własnie osoby nerwowe/bardzo emocjonalne, które ile by nie jadły i tak są szczupłe

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Kiedyś była w Witowicach - między Puławami a Kurowem - ale nie wiem, czy dalej funkcjonuje.[/QUOTE]
dzięki. Tylko trochę jednak daleko (jak dla mnie).

Na razie "jedziemy" na sklepowych "wynalazkach", Dobrosławowie, oraz na mielonkach mrożonych po 250 g. I czasem na suszonej wolowinie z Vollmersa.

Link to comment
Share on other sites

my się będziemy chyba trochę z barfowania wycofywać niestety. ostatnio w zakupionych w markecie kurzych stópkach znalazłam.......tasiemca!!!!!!!!!!!!!
część ciała ok 12-15cm, grubości małego palca, wraz z głową. nie wiem skąd się tam wziął, pewnie z jakiegoś innego mięsa, bo dowiedziałam się, że w kurach nie występuje. tak mnie to przeraziło, że do tej pory boję się dotykać mięso. niestety moje psy zjadły część tych stópek tydzień wcześniej(kupiłam 3kg, po porcjowałam i zamroziłam) ale pierwszą część zjadły świeżą. odrobaczyłam je ale pozostał strach, czy nie zdążyły zarazić kogoś z domowników. ponoć to bardzo mało prawdopodobne, wręcz niemożliwe...ale strach jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']to na pewno był tasiemiec? A nie czasem kurzy przełyk? Już tu byl wałkowany "tasiemiec" z kurzego przełyku.[/QUOTE]
na pewno. przejrzałam dziesiątki stron w internecie po tym. miał wykształconą spiczastą głowę z jakby wyżłobionymi oczami, prążkowane poprzecznie ciało, to ciało było urwane, nie zakończone. na 100% była to część tasiemca (choć wolałabym by był to przełyk!!!). widoku nigdy nie zapomnę chyba a kurze przełyki, jak i ine części ciała kurzego żadnego wrażenia na mnie nie robią

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']szkoda, że zdjęcia nie zrobiłaś..... (nie żeby to był jakiś "piękny" widok, ale dla dokumentacji czy nawet dla "paszczenia" w firmie w jakiej to kupiłaś, w końcu to niezgodne z normami)[/QUOTE]później też żałowałam, ale w odruchu wywaliłam dziadostwo do wc

[quote name='filodendron']Obrzydliwa historia :-o
Drób chyba może mieć tasiemce, ale jakieś swoje własne, inne niż ssaki. Ale one pewnie są odpowiednio mniejsze, więc ten chyba faktycznie z jakiegoś innego źródła.
Historia generalnie chyba dla Sanepidu, nie?[/QUOTE]zgłosiłam to do sanepidu, rozmawiałam z ich dyrektorem, powiedział, że skontrolują sklep i dziękował za zgłoszenie. rozmawiałam też z 3 lekarzami, w tym z jednym ze specjalistycznej kliniki chorób pasożytniczych a także z naszą wetką. sklep to jakaś lokalna sieć-dino market.
sama pewnie bym nie uwierzyła w tą historię, gdybym nie widziała na własne oczy, w moim własnym zlewie....bleeeee

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kajusza']dziewczyny a dajecie psom ogony i nóżki wieprzowe? bo u mnie często są w sklepach ale jakoś ja mam obawy ...[/QUOTE]

moje nóżek wieprzowych nie chcą- tylko jak zrobie galarete to chetnie wcinają, wiec czasami robie specjlanie pod ich kątem
natomiast ogony jedza chętnie, ale i pierdza okropnie potem i długo sie te kosci z ogonów im trawią -mimo ze wieczorne wyjście jest ok 22ej to po dniu ogonowym /dostaja je tak ok 10ej rano/ albo musze sie zrywac wczesniej niz zwykle na pierwsze wyjście, albo psy nie wytrzymuja i suche bobki zastaję rano
więc raczej ogony daje Ałmusi /kaukaz/ - ona to niech sobie pierdzi ile chce bo do chałupy nie wchodzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...