Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

[quote name='yuki']Czyli z flądrowym smakiem i zapaszkiem chyba cos faktycznie nie teges :cool3:

Ja się tak zastanawiam ostatnio, co by moja suka zrobiła, gdyby dostała jakąś sztukę ptaka, ale opierzonego ... Macie jakieś doświadczenia ?[/QUOTE]
a i owszem :) Pożerają wszystko z piórami - ale bez skrzydeł - chyba za dlugie tam pióra - moje mają na sumieniu kilka kur, musiały sie z tym kryć, bo wcześniej jak przynosily mi sie pochwalić co upolowały to ja we wrzask i po szpadel i na kurzy cmentarz wynosiłam. Tylko po takim opierzonym żarciu czasem bywa zwrotka - i mop w pogotowiu.
myszy tez łapią..... Kot strajkuje. :)

Link to comment
Share on other sites

Z braku kuraków o tej porze roku zakupiłam skrzydła z kaczki. O efektach napiszę jutro rano pewnie ;)

Czy Wasze psy też tak dziwnie jedzą? Jak mojej trzymam jakąś padlinę w dłoni to je uważnie, przeżuwa, dokładnie gryzie a jak tylko puszczę, bo już np. końcówka gnata sama została, to pies robi GUL i połyka wszystko bez gryzienia :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']
Mój by chyba nie ruszył - kiedyś w lesie znaleźliśmy odgryzioną nogę sarny - wyglądał raczej na przestraszonego (może się rozglądał za tym, kto tę nogę odgryzł ;))[/QUOTE]
Albo za tym, kto tę nogę stracił :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']e tam - moje dostają mrozone na kośc kostki mielone - muszą to spokojnie zgryźc - takie lody miesno-kostne :) Jak im dawałam rozmrożone to była sekunda i po jedzeniu a tak mają dłużej co robić :)[/QUOTE]
No :) Taką ciepłą mielonkę mięsno-kostną to mój zasysa nosem :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']to ja do lasu chodzić nie będę - nie mam zamiaru znajdowac jakis odnóży.... Choć kiedyś sarnę znaleźliśmy nieżywą....[/QUOTE]
Nie trzeba do lasu. My kiedyś znaleźliśmy odgryzioną łapę kota albo małego psa - na zieleniaku prawie w centrum miasta. I jeszcze kiedyś coś, co ewidentnie wyglądało jak mózg jakiegoś niedużego zwierzątka. Nie wiem, czasem myślę, że to te wielkie czarne ptaszyska to przynoszą - tylko skąd?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']to ja do lasu chodzić nie będę - nie mam zamiaru znajdowac jakis odnóży.... Choć kiedyś sarnę znaleźliśmy nieżywą....[/QUOTE]

oj tam oj tam... nie codziennie takie rzeczy sie zdarzaja. Sarny to pare razy byly padłe na obrzeżach lasu. Ale za to ile pzyjemnosci ze spacerku w lesie ;) a takie niespodziewanki to raz na ruski rok sie zdarzaja.

[quote name='filodendron']Nie trzeba do lasu. My kiedyś znaleźliśmy odgryzioną łapę kota albo małego psa - na zieleniaku prawie w centrum miasta. I jeszcze kiedyś coś, co ewidentnie wyglądało jak mózg jakiegoś niedużego zwierzątka. Nie wiem, czasem myślę, że to te wielkie czarne ptaszyska to przynoszą - tylko skąd?[/QUOTE]


z parku np jakiegos?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']za to teraz kleszcze mogą przynieść juz z lasu - potwierdzone info - wczoraj u znajomych 4 kleszcze znaleźli na psie i na sobie też ze 2....[/QUOTE]
W naszej okolicy? Buuuuu
My w niedzielę buszowaliśmy po Starym gaju, ale już z zapodanym Fiprexem i jeszcze Offem dodatkowo

Link to comment
Share on other sites

No i, rzekłabym, kaczka-sr... :roll: Nie wiem co jest nie tak, pies jadł wczoraj (wciągnął duży kawałek na raz, baran jeden :splat:), przedwczoraj, dzisiaj już tylko suche i sensacje żołądkowe ma. Zaaplikowałam węgiel, no i na razie damy chyba kaczce spokój...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']W naszej okolicy? Buuuuu
My w niedzielę buszowaliśmy po Starym gaju, ale już z zapodanym Fiprexem i jeszcze Offem dodatkowo[/QUOTE]
w naszej, w naszej, choć bardziej na wschód jednak - moze to wschodnia ofensywa idzie????
muszę kupić hurtowo jakiś fiprex, bo na 3 wielkie psy i mega owłosionego kota to idzie tego (obroże nie zdają u mnie egzaminu, bo jedno drugiemu zdejmuje)

a kaczki - moje nie ruszą, to znaczy złapią u sąsiadki ale zostawią - coś im nie smakuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']w naszej, w naszej, choć bardziej na wschód jednak - moze to wschodnia ofensywa idzie????
[/QUOTE]My się dwa razy wybraliśmy bardziej na wschód - do Poleskiego Parku Narodowego. I to mi wystarczy - dziękuję bardzo. To faktycznie było jak ofensywa - kosmitów. Dwie godziny czyściłam psa - najpierw pod prysznicem - ile tego dziadostwa leciało z niego. A potem na białe prześcieradło i czesanie. Obrzydliwe to było przeżycie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']no wiesz - nie chciałaś mieć honorowego dawcy krwi????[/QUOTE]
Ten dawca był zatruty fiprexem i popsikany repelentem - ze trzy, cztery kamikaze się wbiły, a reszta łaziła po nim w ilościach absolutnie zaskakujących. Brrrr. Ja już na torfowiska nie jadę.
***
A żeby nie być całkiem ot - jest głębszy sens regularnego podawania psu wieprzowiny? Bo lubi, ale tak czytam, że to dla psa w sumie nie najlepszy wybór jeśli chodzi o przyswajalność itp.

Link to comment
Share on other sites

No moja łyka jak upośledzona, jak jej nie trzymam w garści czegoś :placz: W sumie chyba powinno być odwrotnie, jakbym jej nie trzymała gnata to powinna sobie jeść spokojnie, bo zawsze jej daję kość jak jest w domu spokojnie i nikt jej nie przeszkadza, a tu takie cyrki... :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']
A żeby nie być całkiem ot - jest głębszy sens regularnego podawania psu wieprzowiny? Bo lubi, ale tak czytam, że to dla psa w sumie nie najlepszy wybór jeśli chodzi o przyswajalność itp.[/QUOTE]

Jest jak pies jest np. uczulony na wołowe. Tak można mu dostarczyć czerwone mięso = żelazo.
Jest jak pies jest chudzielcem, sporotwcem - wieprzowina jest kaloryczna, tłusta.
Jest - dla urozmaicenia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Jest jak pies jest np. uczulony na wołowe. Tak można mu dostarczyć czerwone mięso = żelazo.
Jest jak pies jest chudzielcem, sporotwcem - wieprzowina jest kaloryczna, tłusta.
Jest - dla urozmaicenia ;)[/QUOTE]
No to u nas tylko kwestia urozmaicenia wchodzi w grę ;)
Bo ani wielki z niego sportowiec (choć chudziak), ani alergii na wołowinę nie ma.
Ale luuuubi skubaniec świnkę - od początku najchętniej ogryza kości schabowe, zrzynki ze schabu czy surowej szynki.

Link to comment
Share on other sites

[B]evel[/B] a jaką część kaczki dawałaś? Hexolina ma zawsze sraczkę po szyjach indyczych i za każdym razem szyja kończy się bardzo niemiło dla pieska... Inne części indycze ok, szyje gęsie czy kurze też bez problemu.

Chyba moje kundliska kaczkę polubiły, bo dzisiaj od razu z podwórka poleciały do kuchni obijając się o ściany i schody żeby obwąchać miejsce gdzie 5 minut wcześniej znęcałam się nad kaczym korpusem. Ale tak zmęczyłam się wygrzebywaniem piór z kupra że nieprędko będą miały okazję podelektować się smakiem kaczki :roll:. [SIZE=1]W kuchni jestem pedantką i jedzenie dla mnie czy psów musi wyglądać idealnie więc siedziałam 15 minut i skubałam :oops:.[/SIZE] One w ogóle widząc surowiznę głupieją i mam nadzieję jak najwięcej im tej surowizny dostarczać zamiast suchego, o ile skunks znowu śmierdzieć nie zacznie ;)

U nas też kleszcze się pojawiły (znalazłam jedne zwłoki na ciuchach TZa :look3:) i zaczynam się zastanawiać czy nie dodawać kundlom czosnku, nawet jak bym miała to życiem przypłacić :evil_lol:. U Hexoliny na szyi dzisiaj znalazłam miejsce po ugryzieniu przez tego paskudnego owada... Kundle od dwóch miesięcy zabezpieczone fiprexem.

Link to comment
Share on other sites

a działa czosnek na kleszcze? ile tego dawać na psy ok 40 kg? Sama tez zacznę chyba czosnkiem się raczyć. W końcu czosnek ma się jakos do barfu - w dania warzywne dawać czy lepiej z mięchem? Ja nigdy psom nie dawałam czosnku, choc podejrzewam ze zjedzą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...