Jump to content
Dogomania

Filifionka - Fifi - znalazła DS w Krakowie


hop!

Recommended Posts

Wydatki:
36 zł - wizyta i krople
17 zł - badanie moczu
245 zł - badanie krwi, zabieg, antybiotyki
-----------------------------------------
[B]298 zł[/B]

Wpłaty:
100 zł - ruru
50 zł - Poker
---------------
[B]150 zł[/B]

Dziękuję bardzo. :Rose:

Filifionka w domu szaleje i jest radosna. Nie może się przełamać, żeby wyjść na zewnątrz i spacerować. Stoi z podkulonym ogonkiem... Załatwia się w mieszkaniu w różnych miejscach - nie ma żadnych oporów. :roll:
Fartuszek jest już zdekompletowany - ma obgryzione troczki... Zwisa tu i tam... Muszę doszyć jakieś tasiemki...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zostaly jeszcze dwa koty w Oronsku. Mile przytulaki, ktore przed zima musza znalezc domy. :shake: Po wyleczeniu tych, ktore mam na tymczasie w kolejce jest ich matka a potem ... Z psami juz sobie nie radze. Nie moglabym dac tymczasu. Kochana hop! majac na glowie 5 psow, wziela 6-tego.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruru']Filifionko nie rób wstydu, nie siusiaj w domku:oops:[/quote]
I nie kupkaj. ;)

Wydatki:
36 zł - wizyta i krople
17 zł - badanie moczu
245 zł - badanie krwi, zabieg, antybiotyki
-----------------------------------------
[B]298 zł[/B]

Wpłaty:
100 zł - ruru
50 zł - Poker
30 zł - dorota1
---------------
[B]180 zł[/B]

Dziękuję bardzo. :Rose:

Link to comment
Share on other sites

Musiałam kupić nowy fartuszek, bo stary nie dał się już naprawić. :mad:

Filifionka...

[IMG]http://img515.imageshack.us/img515/8125/tosia371uy7.jpg[/IMG]

Fili z Tosią, która miała dzisiaj sterylkę...

[IMG]http://img522.imageshack.us/img522/2530/tosia369ia7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruru']Filisia Strojnisia
:loveu::loveu::loveu::loveu:
a jak maniery i spacery?[/quote]
Raczej Filisia Psujnisia. W starym fartuszku w kilka minut wygryzła dziurę, a szelki załatwiła w pół godziny. :eviltong:
Maniery? Raczej brak.
Spacery? Dalej trzeba przenosić.

Ale...

Dzisiaj...

Filifionka postawiona na trawniku zrobiła parę kroków i...

I co?

Zgadnijcie! :cool3:


[COLOR=DarkSlateGray]Dotarła nowa wpłata od ruru - 50 zł. Wielkie dzięki.

Wydatki:
36 zł - wizyta i krople
17 zł - badanie moczu
245 zł - badanie krwi, zabieg, antybiotyki
-----------------------------------------
[B]298 zł[/B]

Wpłaty:
150 zł - ruru
50 zł - Poker
30 zł - dorota1
---------------
[B]230 zł[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

To było pierwsze siiiku na trawniku. :lol:
Filifionka się przełamała - spaceruje w pełnym tego słowa znaczeniu. ;)
Trzeba ją teraz nauczyć załatwiania się na zewnątrz. Przyłapana na sikaniu lub kupkaniu w mieszkaniu wygląda na zawstydzoną.
Jest bardzo energiczna i wesoła. Odkryłam, że ma talent wokalny (po moim wyjściu pięknie "śpiewa") i taneczny (w chwilach radości zaczyna "tańczyć").

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ruru']no i jak tam
mała czarna śliczność
czy już wystylizowała sobie kubraczek?[/quote]
Tylko obsikała. :eviltong:

Myślę, że poprzedni jej nie odpowiadał...
Używany...
I po kocie...

Nowy to zupełnie co innego. ;)

W poniedziałek zdjęcie szwów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hop!']Tylko obsikała. :eviltong:

Myślę, że poprzedni jej nie odpowiadał...
Używany...
I po kocie...

Nowy to zupełnie co innego. ;)

W poniedziałek zdjęcie szwów.[/quote]
pewnie,że taka elegantka nie będzie nosiła sukienki po kimś :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Hop! pieniążki z bazarku Charly już przelałam :) Poszło 100 PLN na słodką Filifionkę :loveu:
Śliczna jest ta sunieczka.
Przeczytałam wątek i bardzo się cieszę, że udaje się małą socjalizować :multi: Hop! cudowna z Ciebie opiekunka i wspaniały człowiek :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Black]Dotarła wpłata od Ra_dunia - 100 zł. Wielkie dzięki.
Niestety, doszły również nowe wydatki...

Wydatki:
36 zł - wizyta i krople
17 zł - badanie moczu
245 zł - badanie krwi, zabieg, antybiotyki
[U]132 zł - szczepienia (przeciwko wściekliźnie oraz innym chorobom zakaźnym), krople do oczu (Difadol i Floxal), Gammolen [/U]
-----------------------------------------
[B]430 zł[/B]

Wpłaty:
150 zł - ruru
50 zł - Poker
30 zł - dorota1
100 zł - Ra_dunia
---------------
[B]330 zł

[/B]Znalezienie odpowiedniego domu dla Filifionki może być trudne...
To prawda, że jest urocza i malutka, ale ze względu na swoje zachowanie jest kłopotliwa... Trzeba szukać tolerancyjnych, cierpliwych i mających dużo czasu ludzi, którzy mieszkają w domu z ogrodem i którzy otoczą ją troskliwą opieką...
Filifionka jest lękliwa i ma tendencje do ucieczek (gdy się przestraszy wpada w panikę i usiłuje się uwolnić z szelek, na ogrodzonej działce puszczona wolno szuka "drogi ucieczki"). Załatwia się w mieszkaniu (tylko trzy razy zrobiła siku i raz kupę na zewnątrz), a na dodatek robi to gdzie popadnie - na łóżko, na psie posłania, na kanapę, na pluszaka... Niestety, niszczy - szybko i skutecznie... Piszczy, drapie w drzwi i czasem wyje... Dobrze dogaduje się z moimi psami i w ich towarzystwie czuje się bezpiecznie. Myślę, że w domu, do którego trafi powinien być "normalny" pies, z którym będzie się mogła bawić i z którego będzie mogła brać przykład...
Filifionka nie może u mnie zostać na stałe i nawet jeżeli podczas pobytu u mnie jej zachowanie ulegnie poprawie, to w nowym domu mogą pojawić się problemy - te, które są lub inne...
Filifionce potrzeba dużo czasu, miłości i wyrozumiałości... Ludzie, którzy będą chcieli ją zaadoptować muszą wiedzieć, że sunia jest "trudna".

Oczy nadal wymagają leczenia - stąd nowe krople...
Poza tym Filifionka gubi bardzo dużo sierści (podobno to wynik zmiany warunków życiowych, m.in. temperatury) - po Gammolenie powinna być poprawa...

[IMG]http://img440.imageshack.us/img440/599/tosia580dv6.jpg[/IMG]

[IMG]http://img372.imageshack.us/img372/400/tosia574fy0.jpg[/IMG]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorota1']Świetne zdjęcia. Na tych zdjęciach dopiero dobrze widać, jaka Filifionka jest drobniutka, ale i ciekawa świata. Może nie będzie tak żle z domkiem dla niej ;)[/quote]
Ciekawa świata?
Raczej czujna, spięta i wystraszona...
Domek, a domek, to jest różnica.
Znalezienie ODPOWIEDNIEGO DOMU DLA FILIFIONKI nie będzie łatwe.
Nie chciałabym, żeby sunia trafiła do nowego domu i uciekła... To bardzo często się zdarza...
Poczytaj chociażby historię Rudej...
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f96/warszawa-pomocy-ruda-zaginela-widziana-m-dzy-lasem-bielanskim-wislostrada-106606/[/URL]

Tak się składa, że mam dwie lękliwe sunie... Nikę i Joko...
Już dawno by uciekły, gdyby nie moja ostrożność, czujność i przewidywanie. Wychodzę z nimi na spacer osobno i spuszczam ze smyczy tylko na dobrze ogrodzonej działce.
Zostały u mnie ze względu na swoją lękliwość i zapędy niszczycielskie. Są ze sobą bardzo związane emocjonalnie...

Link to comment
Share on other sites

Czujna, spięta i wystraszona to ona będzie jeszcze przez pewien czas. Oczywiście istnieje ryzyko, żę zostanie jej to na zawsze. Nigdy nie można przewidzieć. Już niedługo rok jak Mila jest u nas, a nadal panicznie boi się klatki schodowej, idzie zawsze prawie pełzając przy ścianie, no i obcych facetów nadal się boi i ciemności, ale od nas nie ucieka i nigdy nie chciała uciekać. Jednak obawiam się, że te lęki, które ma mogą jej pozostać.
Co do Filifionki, to myślę, że napawa optymizmem fakt, iż na początku wyglądało to o wiele gorzej i musisz przyznać, że postępy jednak są.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...