Jump to content
Dogomania

Psy i nie tylko w "Mam Talent" - TVN sobota godz. 20.35


Kala&Majka

Recommended Posts

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do amerykanskiej wersji to szkoda ze dziewczyny zapomnialy o psie w klatce :lol: :lol: poza tym małpa mi sie podobala w koncowce :D lol ...

A co do artykułu, zacznijmy od tego ze mam talent nie jest polskim pomysłem :lol: tak samo jak np. seriale "niania" czy cos w stylu "brzydula" komentowac dalej nie trzeba, z tym ze pies Agnieszki bardzo ladnie sie od niej odbijał (moj ulubiony fragment w tancu) czego rownie smieszny Gin nie pokazał :)

Link to comment
Share on other sites

W Mam talent były też inne zwierzęta.
No i niestety jury takze było malo przychylne. Pojęcie jury jest takie ze zwierze jest głodzone, maltretowane i zmuszane do sztuczek.
Ze "tresuje" sie cały dzień i zmusza i tylko tym sposobem można dojść do nauki zwierzat.
Mysmy tez byli z tańcem z psem, jednak zarzucono nam ze glodzimy psy ( pies który z tyłu siedzial i nic nie robił, dostał smakołyk za grzeczne oczekiwanie na swoja kolej) a to ze belg szczekał, to znaczy ze był bardzoo zdenerwowany i nie chciał ale musiał. Oczywsice to był szczek radosny ze moze cos robic.

Tutaj jest artykuł o Karolinie Wajdzie która wystapiła z kucykiem.

[URL]http://www.efakt.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=36777[/URL]
Po wystepie była bardzo zniesmaczona poziomiem i ocena jury.
Był tez Teatr Pinezka z chow- chowem. Wywaili go za psa który nic nie robił. Komentaz był Agnieszki, ze psa pewnie tez by pokroił dla kariery.
Wywalili go po powiedział kubie ze on i Kuba jest błaznem, tylko Kuba amatorem a on zawodowym.
Zreszta mina Kuby na wystepie Agnieszk i borderkai mówi sama za siebie. Pogarda i zniesmaczony. No cóz jego pojecie o milosci do psów, jest mocno spaczone.

Jest jeszcze gdzies w necie artykuł z innej gazety gdzie tez mówia o podejsciu jury do wystepów ze zwierzętami

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie? A może by tak zalać Wojewódzkiego mailami na temat na czym polega nowoczesne szkolenie zwierząt? Tutaj kontakt: [URL]http://mamtalent.plejada.pl/kontakt.html[/URL]
Ja zresztą nigdy go nie lubiłam a jego program oglądałam tylko kilka razy w życiu, bo wg mnie jest strasznym chamem i po prostu zniesmaczają mnie jego gadki. Co innego Majewski - jego uwielbiam i oglądam często :-)

Link to comment
Share on other sites

Ooo, to jest dobry pomysl!

Tylko proponuje nie zalewac, a podac faktycznie zainteresowanym i siedzacym w temacie - jezeli dostanie 20 sensownych maili, to moze i je przeczyta, a jezeli dostanie 2000 maili pod tytulem "jestes gupi nie znasz sie psy to lubia" to efekt bedzie przeciwny...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']LALUNA, a jest gdzieś filmik z Twojego występu?

Ech, to jury jest mocno ignoranckie w tej kwestii. :roll:
Mogliby przeczytać sobie ten temat...[/quote]


Filmiku jeszcze nie ma. Mysmy przeszli Wrocławskie finaly a potem nas ciagneli do Poznania. Nie wiem czy nas puszczą bo po wystepie powiedziałam Prokopowiczowi do kamery ze totalna bzdura co oni wygadywali, a ze psy dostaja nagrodę no cóz chyba nie dziwne skoro jury za darmo tam nie siedzi? :evil_lol:
Po trzech godzinach w upale jazdy, 3 godzinach oczekiwania w głośnej poczekalni ( Pani nam proponowała jeszcze park) i dwóch godzinach czekania za kulisami i potem sztucznych warunkach trudno aby nie nagrodzic, tym bardziej ze nie uwazali za stosowne dopuscic do próby na scenie, tak jak uprzywilejowanym grupom. Te 5 godzin i tak było jak powiedziałam ze rezygnujemy z wystepu, jak mamy wejsc na końcu, bo to są żywe zwierzeta i w takich warunkach oczekiwanie jest zbyt męczące dla nich.
Była tam też ta dziewczyna śpiewajaca z labkiem. Czarny labek, z dużą czarna mucha i na kolczacie. Jak weszła to ja Kuba chciał zjechac za psa. I spytał a pies to co? Ale wybrneła z tego dyplomatycznie bo powiedziała ze zaniewidziało jej się i pies przewodnik. I Kubie sie oczka zaszkliły.
Pies nie był przewodnikiem, no chyba ze przewodnik chodzi na kolczatce i bez uprzezy, ale w tej czarnej muszce ślicznie współgrał z czerwona spódnica. No ale takie to fachowe jury :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
Pies nie był przewodnikiem, no chyba[SIZE=4] ze przewodnik chodzi na kolczatce i bez uprzezy[/SIZE], ale w tej czarnej muszce ślicznie współgrał z czerwona spódnica. No ale takie to fachowe jury :p[/quote]

no to chyba jestem w szoku:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

W to, że był to pies przewodnik akurat wierzę. ;)
Może był po prostu nie 'w pracy'. W końcu dziewczyna przyszła jeszcze z rodziną więc nie musiała jeszcze psa 'zatrudniać'. A kolczatka... ? Cóż, nie znamy powodu dla którego ją miał więc może nie wnikajmy za głęboko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']:/ ale przeciez ta dziewczyna mowila ze wszedzie z tym psem chodzi i wygladalo to tak jak by byl przewodnikiem...:roll:[/quote]
Wyglądało ale nie do końca wyjasniła na czym polega rola przewodnika.

To jest jej stronka
[URL]http://www.ewalewandowska.pl/galeria.php?galleryId=14[/URL]
Tylko na jednym zdjeciu idzie z psem i laska. Ale pies tez nie ma uprzeży. Nie widac jaka ma obroze, ale jest na smyczy dopietej do obrozy.
Zreszta wypowiadała sie na jakims teledysku że troche widzi. Widzi kontury, wieksze przedmioty, barwy.

Zreszta nie chodzi o to. Tylko o podejscie Kuby. Bo szykował sie aby jej cos przygadac z ta jego mina i zmienił front jak sie dowiedział ze zaniewidziała. Na onecie już nie dali tego urywku z Kuba jak sie pytał o psa tylko jak mu sie twarz zmieniła i nastawienie do niej kiedy usłyszał ze jest niewidoma.

Link to comment
Share on other sites

I co z tego, że się szykował... Akurat jego wypowiedzi zawsze są cięte, ale nie wiadomo, CO chciał powiedzieć... Nawet jeśli by coś przygadał, bo w założeniu on ma bawić, a nie sprawiać przykrość. Na tej zasadzie Kuba mógłby nic nie mówić, a program bardzo by na tym stracił...

Doszukujecie się nie wiadomo czego, oczekujecie nie wiadomo jakiej wiedzy od prowadzących... No proszę Was...

To jest TYLKO telewizja, TYLKO program...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
Zreszta wypowiadała sie na jakims teledysku że troche widzi. Widzi kontury, wieksze przedmioty, barwy.[/quote]
Tylko osoby całkowicie niewidome mogą starać się o przydzielenie im psa - przewodnika. Widocznie ten pies jej pomaga w chodzeniu ale przewodnikiem chyba nie można go nazwać...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tylko osoby całkowicie niewidome mogą starać się o przydzielenie im psa - przewodnika. [/QUOTE]
Tego nie wiedziałam.
A na marginesie, bo powiedziałas ciekawa rzecz, a jak to jest jesli by ktoś miał kase i zapłacił za swojego psa aby go nauczyc. Jest taka opcja?
Bo przydzielenie psa jest chyba za darmo. Czy niewidomy musi coś zapłacić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Tego nie wiedziałam.
A na marginesie, bo powiedziałas ciekawa rzecz, a jak to jest jesli by ktoś miał kase i zapłacił za swojego psa aby go nauczyc. Jest taka opcja?
Bo przydzielenie psa jest chyba za darmo. Czy niewidomy musi coś zapłacić?[/quote]

[quote name='Juszes']To jest chyba darmowe, ale warunkiem otrzymania psa jest dobra orientacja w terenie, swobodne poruszanie się przy pomocy laski nowego właściciela i właśnie całkowita ślepota.[/quote]

Niestety, nic za darmo. Polski Związek Niewidomych szkoli ok. 10 psów rocznie. Wyszkolenie psa przewodnika to koszt ok. [B]14 tysięcy zł[/B], z czego osoba niewidoma, nabywca psa płaci [U]1200 zł[/U].

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

opuscmy juz temat niewidomej dziewczyny (ona nie jest do konca niewidomo, widzi kontury, a pies zastepuje jej wzrok absolutny). przeszukalam net i you tube w poszukiwaniu psow w zagranicznych wersjach. znalazlam m.in. utalentowanego james bonda w wersji "pies" :) ktory zaszokowal jury i bodajze wygral cala edycje. dla chetnych mam link : [URL]http://video.google.com/videosearch?hl=pl&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&rlz=1I7IRFA&resnum=0&q=got%20talent%20dog&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wv[/URL]#
swietnie, chociaz odnioslam wrazenie, ze pokaz skladal sie jedynie z tych samych sztuczek, ale to jedynie WRAZENIE. ogolnie jestem zaskoczona perfekcja w wykonywaniu komend przez psa i zgrania z wlascicielka :*

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olka_Olga']
swietnie, chociaz odnioslam wrazenie, ze pokaz skladal sie jedynie z tych samych sztuczek, ale to jedynie WRAZENIE. ogolnie jestem zaskoczona perfekcja w wykonywaniu komend przez psa i zgrania z wlascicielka :*[/quote]

Cóż, dla mnie to tak nie wyglądało, ale rzeczywiście sztuczki wykonane świetnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master'][URL]http://pl.youtube.com/watch?v=M_bDG_4m9uc&feature=related[/URL] końcówka dla Was ;p[/quote]
[B][I]Zapomniały o psie? :crazyeye:[/I][/B]
[quote name='Justys95'][URL="http://video.google.com/videosearch?hl=pl&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&rlz=1I7IRFA&resnum=0&q=got%20talent%20dog&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wv#hl=pl&emb=0&q=america%27s%20got%20talent%20dog%20show"]http://video.google.com/videosearch?hl=pl&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&rlz=1I7IRFA&resnum=0&q=got%20talent%20dog&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wv#hl=pl&emb=0&q=america's%20got%20talent%20dog%20show[/URL]
Na to patrzcie...:crazyeye:[/quote]
[I][B]czy mi się wydaje, czy to trzeci taki sam link w tym temacie?[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...