Jump to content
Dogomania

Psy i nie tylko w "Mam Talent" - TVN sobota godz. 20.35


Kala&Majka

Recommended Posts

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Pusiakowa']sama sobie odpowiedzialas na to pytanie w swoim poprzednim poscie :eviltong:[/QUOTE]
Nie każdy potrafi, bo nie każdemu się chce? Mi się nie chce, bo mnie to NIE INTERESUJE, a nie dlatego, że nie mam talentu czy odpowiedniego podejścia :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atkaaaa']Troche tego talentu też potrzeba. Są osoby które nawet zwykłego "siad" psa nie potrafią nauczyc[/QUOTE]

ale do tego nie potrzeba żadnego talentu. Wystarczy chcieć i wiedzieć jak i w kilkanaśmie minut mamy siadajacego psa;) tak samo z innymi komendami. Dużo czasu+cierpliwość+teoria da efekt, a talentu do tego wcale nie potrzeba. Tak samo jak wiele ludzi przyjętych do programu wcale nie ma żadnego talentu, tylko po prostu zdobyte ciężką pracą zdolności. A z talentem się człowiek rodzi, a nie sobie go produkuje przez pół życia. Inna sprawa to odkrycie tego talentu i odpowiednie udoskonalenie;)

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, ze trochę źle interpretujecie ten program.
Oczywiste jest, że 5 latek który dostanie pierwszy raz farby w łapy, nie namaluje Matejki "Bitwy pod Grunwaldem"...
Gdyby szukali talentu, takiego od urodzenia, bez żadnych ćwiczeń itd, po prostu ma tak od urodzenia, to może ze 2 osoby by się z całej polski zjechały?
Tak jak ktoś pisał, to chodzi o show, a nie o odkrycie kolejnego Matejki;)


Bbeta Znam, nie jedną osobę której zaproponowałam kliker i opisałam zasady używania, a jednak za każdym razem klikała po wykonanej czynności, co się mija z celem, lub używała klikera jako coś zwracającego psa uwagę. Sporo osób też twierdzi, że ich pies się do tego nie nadaje i byli to właściciele "podatnych" na szkolenie ras. Do niektórych po prostu nie dociera, jak używać klikera i tak naprawdę do czego to służy, a kliker to chyba podstawa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Nie każdy potrafi, bo nie każdemu się chce? Mi się nie chce, bo mnie to NIE INTERESUJE, a nie dlatego, że nie mam talentu czy odpowiedniego podejścia :roll:[/quote]
Nie kazdy potrafi i nie kazdemu sie chce !
no wlasnie , Ciebie nie isteresuje ..
Agnieszke interesowalo , potrafila i chcialo jej sie i dopiela swego ;) , i jakis tam talent ma :p .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonni']Do niektórych po prostu nie dociera, jak używać klikera i tak naprawdę do czego to służy, a kliker to chyba podstawa?[/QUOTE]

ale nie można powiedzieć, że Ci, do których dociera, mają talent;) bo się okaże, że 1/3 ludzi jest utalentowana:evil_lol: Talentem by było, gdyby ktoś sam odkrył własności klikera i w ciągu tygodnia nauczył psa niesamowitych sztuczek o których nikt nawet nie śnił.:evil_lol: oczywiście to przesada;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']To samo co dziewczyna z tańczącym psem...[/quote]

No właśnie! Więc wg. Twojego toku rozumowania ten program w ogóle nie powinien się zacząc... lub tak jak już ktoś inny zasugerował pod inną nazwą. Przede wszystkim chodzi tu o show i o cały efekt, tak żeby ludiom się podobało

Link to comment
Share on other sites

[quote]
"Nie każdy potrafi, bo nie każdemu się chce? Mi się nie chce, bo mnie to NIE INTERESUJE, a nie dlatego, że nie mam talentu czy odpowiedniego podejścia "
[/quote]

Jest takie genialne przysłowie:
[B]Wszystko jest bardzo proste, dopóki tego nie spróbujesz.[/B]
:evil_lol:

Jak ulał tu pasuje... :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Jest takie genialne przysłowie:
[B]Wszystko jest bardzo proste, dopóki tego nie spróbujesz.[/B]
:evil_lol:

Jak udał tu pasuje... :lol: :lol: :lol:[/QUOTE]

ale nikt nigdy nie mówił, że będzie łatwo;) więc ciezką pracą 25h.dobę można wiele osiągnąć, nawet najtrudniejsze rzeczy. Ale trzeba CHCIEĆ

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pusiakowa']Nie kazdy potrafi i nie kazdemu sie chce !
no wlasnie , Ciebie nie isteresuje ..
Agnieszke interesowalo , potrafila i chcialo jej sie i dopiela swego ;) , i jakis tam talent ma :p .[/QUOTE]
Jaki talent? Nawet nie potrafisz tego zinterpretować :roll: A czy dopięła swego? Cóż... Widziałam ludzi, którzy jednak mimo wszystko robią to zdecydowanie lepiej

[quote name='Berek']Jest takie genialne przysłowie:
[B]Wszystko jest bardzo proste, dopóki tego nie spróbujesz.[/B]
:evil_lol:

Jak ulał tu pasuje... :lol: :lol: :lol:[/QUOTE]
Gdzie napisałam, że to jest proste? Napisałam, że to wymaga PRACY, a nie talentu

Link to comment
Share on other sites

Głównie chodziło mi o to, że nie wszyscy do wszystkiego się nadają, a nie, że ten kto pojmie coś takiego jak kliker ma talent ;)


Zależy o jakich mówimy sztuczkach i w jakim tępie były one uczone.
Siad, waruj, jakiś obrocik, łapa, poproś ukłon, to wszystko wyłapiesz smakami, ale np: otworzenie szuflady-wyjęcie telefonu-zamknięcie szuflady i przyniesienie mi go. Bez klikera ja bym była bez szans.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyna postarała się, zajęła się psem,pokazała co z psem mozna zrobic, że i pies i przewodnik mają z tego niezla zabawe, i ile można dokonac i czego nauczuc. Pokazuje ludziom, że pies nie jest od tego żeby go na łańcuchu trzymac tylko można z nim coś ciekawego robic. A tutaj na forum dogomani pełno słów krytyki. Czyli taniec z psem to nie talent, ale taniec i np. sztuczki akrobatyczne też nie. Więc z tych wszystkich NABYTYCH umiejętności Aga iTai pokazali sięz dobrej strony i mają szanse

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta']Jaki talent? Nawet nie potrafisz tego zinterpretować :roll: A czy dopięła swego? Cóż... Widziałam ludzi, którzy jednak mimo wszystko robią to zdecydowanie lepiej
[/quote]
ale ja nie powiedzialam ze ona robi to najlepiej ;) .
Ale nie robi tego najgorzej :p
a dlaczego twierdzisz ze ona nie ma tego talentu?

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, IMHO, do nauczenia psa tylu sztuczek potrzebne są umiejętności. Potrzebny jest refleks, odpowiednie podejście do psa, pomysł, cierpliwość i nie wiem co tam jeszcze ale COŚ na pewno.
Czy nazwiemy to talentem czy też nie.
Jakby tak każdy mógł to wszystkie osiedlowe pieski byłyby cudowne , odwoływalne i wyszkolone.
Znam ludzi którzy próbują, starają się, niby coś z psem robią ale brakuje im tego czegoś i albo są olewani przez swoje pieski albo niczego nie są w stanie ich nauczyć.

Zgadzam się z Berek...
Spróbujcie.
Zobaczymy czy wystarczy tylko ciężka praca :p

Bonni. Zasadniczo wszystkiego da się nauczyć bez klikera.
Ale nieporównywalnie WOLNIEJ. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Dobrze, IMHO, do nauczenia psa tylu sztuczek potrzebne są umiejętności. Potrzebny jest refleks, odpowiednie podejście do psa, pomysł, cierpliwość i nie wiem co tam jeszcze ale COŚ na pewno.
Czy nazwiemy to talentem czy też nie.
Jakby tak każdy mógł to wszystkie osiedlowe pieski byłyby cudowne , odwoływalne i wyszkolone.
Znam ludzi którzy próbują, starają się, niby coś z psem robią ale brakuje im tego czegoś i albo są olewani przez swoje pieski albo niczego nie są w stanie ich nauczyć. [/quote]

Zgadzam się.
Po za tym, w sumie z talentem nie można się urodzić. Można jedynie mieć predyspozycje do czegoś ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']
[..] Bonni. Zasadniczo wszystkiego da się nauczyć bez klikera.
Ale nieporównywalnie WOLNIEJ. :eviltong:[/quote]

Tylko czy by nam życia starczyło? :cool3:
Nie wiem, ale ja sobie niektórych rzeczy nie wyobrażam bez klikera nauczyć.
Trzeba też wziać pod uwagę, że Tai jest młodym psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alaa']A ja uwazam ze zwierzeta w takim programie nie powiny wystepowac. Ze bordery maja talent to wszyscy, ktorzy maja o tym wiedziec- wiedza.
A reszta bedzie teraz kupowala, zeby samemu sprobowac:angryy:
.[/quote]

To ja moze dodam, ze chyba okolo 13-stu lat temu zobaczylam border collie na zawodach agility w TV Polonia. Oczywiscie biegl super szybko a na koniec wskoczyl przewodniczce na rece. Zrobilam wielkie oczy i stwierdzilam JA TEZ TAK CHCE! Dwa lata jeczalam o psa, wreszcie go dostalam, sprobowalam i...praca z psem stała się moją największą pasją...

Mam nadzieje, ze niejedna osoba dozna takiego olśnienia oglądając Agnieszkę z Tai'em! :smile:

Link to comment
Share on other sites

[quote]
"Ne pewno spróbuje, bo moje psy nigdy w życiu nie były szkolone i nie znają nawet podstawowych komend... "
[/quote]

Hm, należaloby zrobić z nimi program freestyle, i wystapić w analogicznych warunkach (np. na festynie pełnym ludzi, z hałasem, rozproszeniami).

Bardzo dużo ludzi robi z psami program posłuszeństwa, czy to PT, czy obi. W domu...
Na zawodach występuje niewielu. A jeszcze mniej pokazuje dobre występy. ;)
Doprawdy, jest jeszcze subtelna róznica między robieniem czegoś na domowe potrzeby - a robieniem czegoś - nazwijmy to - prefesjonalnie.

I do tego ostatniego niewątpliwie talent jest wskazany. Cięzka praca też - ale są ludzie ktorzy na przykład nie będą nigdy dobrymi zawodnikami na PSICH zawodach - i takich, ktorzy mają ewidentnie wrodzone "coś" - ów talent własnie - ktory im zdecydowanie pomaga. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...