Jump to content
Dogomania

Psy i nie tylko w "Mam Talent" - TVN sobota godz. 20.35


Kala&Majka

Recommended Posts

[quote name='LALUNA']
Potem już przyszła wieksza swiadomosc i dobrzy kaskaderzy ucza konia przewraca sie.
Chociaz tak do końca nie wiem, czy jest to możliwe w pełnym galopie. Wydaje mi sie ze nie. Wiec kto wie jak sie i dzisiaj kręci niektóre sceny.[/quote]
Klada sie z galopu, ale nie jest to tak spektakularne jak stara "podcinka". :cool1:
Ktos kto sie zna zauwazy, ze kon sie nie przewraca tylko kladzie, Dla pozostalej wiekszosci pozostanie to jednak niezauwazalne.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli chodzi o egzotykę - zachwycają mnie morskie akwaria, wogóle jestem zboczona na punkcie raf koralowych. Ale uważam za coś strasznego męczenie tych rybek na tak małej przestrzeni jaką jest akwarium. Zdecydowanie wole naturalny akwen, można sobie też pooglądać rybki i korale nie dręcząc ich.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Masz moze video? ;>[/QUOTE]

Nie, tam nie wolno było nagrywac. Nawet jezeli ktoś przemycił na youtube sekundowe nagrania z wejscia jury to było telefonem.

[QUOTE]u mnie jest dokładnie to samo, jak pisałam o tym cyrku który się rozstawia pod moim osiedlem - te zwierzaki przywiązane są na palikach bez żadnego ogrodzenia, czasem jakieś dzieciaki do nich podchodzą (ja przeszłam tylko tym chodnikiem obok nich jak byłam bez psa bo nie chciałam ich denerwować) a one w ogóle jakby im było wszystko obojętne... konie, moje konie ... :shake: [/QUOTE]

A widziłas konie strazy miejskiej? Nawet w tłumie sa obojetne.

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][QUOTE]A widziłas konie strazy miejskiej? Nawet w tłumie sa obojetne.[/QUOTE]

Tak, to prawda, w końcu one nie mogą się płoszyć, ale sądzę, że to skutek przyzwyczajania i szkolenia.. Może i tych w cyrku też, ale ta apatia jest przerażająca... Ale sama pewnie przyznasz, że dla zwierząt życie, które składa się z jazdy w ciasnym wagonie, żerowaniu na pierwszym lepszym placyku, gdzie rozłożył się cyrk i przedstawieniu, na którym jedynie mogą się wybiegać, a które trwa góra dwie godziny, to w zasadzie żadne życie. Jasne, nikt nie neguje istnienia profesjonalnych cyrków, gdzie opieka nad zwierzętami jest świetna - jednak wiele jest takich podrzędnych, w których zwierzęta żyją w naprawdę fatalnych warunkach. Do mojego miasteczka przyjeżdżają tylko takie :shake:

[QUOTE]
Nie, tam nie wolno było nagrywac. Nawet jezeli ktoś przemycił na youtube sekundowe nagrania z wejscia jury to było telefonem.[/QUOTE]

Rozumiem, że też występowałaś z psem/psami? To naprawdę jest makabra. Na angielskim filmiku widać, jak jury zachwyca się psem i profesjonalizmem tego duetu, mówią, że to niesamowite czy wspaniałe - a u nas od razu oskarżenia o gnębienie zwierząt. Z jednej strony zupełna obojętność na sytuację zwierzaków w Polsce - psy na łańcuchach, niektóre fatalne schroniska, co dla ludzi są normą, a z drugiej wielka obrona praw zwierząt, gdy robią coś, co przecież lubią i co im sprawia radość, ale nie jest typowo psie. Nie wiem, czy to ignorancja czy czysta głupota? Tak czy inaczej, nic nie usprawiedliwia głupich wypowiedzi na tematy, na których jak widać jury się nie zna. Szkoda, że to ogląda dużo ludzi, dla których często to, co powiedzieli "ci z telewizji" to zawsze prawda...
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Może w pełnym galopie nie, ale "przewracanie" się koni jest wykorzystywane głównie do scen jakiś walk, bitw itd. Konie raczej tam nie pędzą jak na wyścigach, bo mają na sobie duży ciężar jakieś "szmaty" itd, a to im raczej nie pomaga w cwałowaniu :cool3:. A położenie konia w mega szybkim galopie, nawet uczone pozytywnie mogło by się skończyć tragicznie.

Raczej wiek jego koni, może mówić za to jak są one traktowane. Umieją różne piafy, stawanie dęba, kładzenie się siadanie itd. Ale by to osiagnąć potrzeba dużo czasu. Te konie które ja widziałam miały bodajże 18 i 23 lata.

Co do niego, to mogę się założyć, ze wszystko było uczone pozytywnie, bo widziałam, jak te konie to robiły i powtarzały te "upadki" i żadnych linek nie było :cool3:

LALUNA to Tobie powiedzieli, że to Twój pies ma talent, a nie ty...?
Kurcze bo mój znajomy, właśnie kogoś wiózł z borderem z Mam Talent, ale ciągle nie wiem kogo:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałam konie straży miejskiej/policji zarówno w Polsce jak i parę razy we Francji i Anglii. Ja bym nie nazwała ich stanu apatią. One po prostu są zrównoważone i spokojne ale patrzą z ciekawością, jak się je głaszcze to wykazują zainteresowanie itd. A te cyrkowe wyglądają jakby cały świat był im obojętny... Zgadzam się ze Zmierzchnicą.

[quote name='zmierzchnica'][LEFT]Z jednej strony zupełna obojętność na sytuację zwierzaków w Polsce - psy na łańcuchach, niektóre fatalne schroniska, co dla ludzi są normą, a z drugiej wielka obrona praw zwierząt, gdy robią coś, co przecież lubią i co im sprawia radość, ale nie jest typowo psie.
[/LEFT]
[/quote]

Dokładnie! To jest jakieś zakłamanie, jeden wielki absurd!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Z jednej strony zupełna obojętność na sytuację zwierzaków w Polsce - psy na łańcuchach, niektóre fatalne schroniska, co dla ludzi są normą, a z drugiej wielka obrona praw zwierząt, gdy robią coś, co przecież lubią i co im sprawia radość, ale nie jest typowo psie.[/QUOTE]
wiadomo to jest najbardziej nieszczęśliwy pies świata (po frisbowaniu gdzie usłyszałam że się pastwie i znęcam, bo piesek jest najszczęśliwszy kiedy biega z innymi)

[IMG]http://lh4.ggpht.com/milkfudge/SA9DB63xeaI/AAAAAAAAARk/ljs5l8oHFhw/s912/Obraz%20103.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote]LALUNA to Tobie powiedzieli, że to Twój pies ma talent, a nie ty...?
Kurcze bo mój znajomy, właśnie kogoś wiózł z borderem z Mam Talent, ale ciągle nie wiem kogo:lol: [/quote]
To nie ja. I obawiam się ze wiecej bc tam nie było.
Raz ze mysmy byli w Poznaniu, Dwa ze to było przedstawienie na dwa bc i maline czyli 3 psy, trzy jechalismy moim autkiem. ;)

[quote]Ja widziałam konie straży miejskiej/policji zarówno w Polsce jak i parę razy we Francji i Anglii. Ja bym nie nazwała ich stanu apatią. One po prostu są zrównoważone i spokojne ale patrzą z ciekawością, jak się je głaszcze to wykazują zainteresowanie itd. A te cyrkowe wyglądają jakby cały świat był im obojętny... [/quote]

Są tego nauczone. Wiec pewnie i cyrkowe nauczyły się grzecznego czekania a ze nikt nie pozwala do nich podchodzic, wiec nauczyły sie tez obojętnosci w takich sytuacjach.

Gdybym widziała te konie osobiscie to mogłabym ocenić czy była to apatia, czy tylko przyzwyczajenie do oczekiwania.

W każdym razie te konie co widziałm w cyrku w programach TV nie wyglądały na apatyczne, zaniedbane czy osowiałe. Były to piekne pełne werwy konie dobrze odzywione i robiły ewolucje z checia.

I powiem tak. Jezeli w cyrku osoba która szkoli zwierzeta dba o nie i robi to z miłoscia do nich, to takie zwierze ma lepiej niż w zoo.
Te zwierzeta sa wyhodowane w niewoli, odkupione od zoo czy prywatnych hodowców. Nie sa to zwierzęta odławianie ze środowiska. I tym samym nie nadaja się do bycia w naturalnym srodowisku, bo nie nauczyly sie polowania.
Oczywscie mogą zostac w Zoo. Tylko ze zabawna rzecz. w ksiazce zaklinacz psów, opowiedział jak w pewnym zoo zaczeły padac małpy. Nie wiedziano dlaczego. Miały duzy wybieg, jedzenie i spokój. W końcu doszli dlaczego.
Brak stresu, zajecia zabijał.
To własciwie nic nowego, bo w wielu ogrodach zoologicznych doszli do tego samego wniosku. Stad staraja się zorganzowac niektórym zwierzakom zajecia, aktywny czas, a nawet niektóre uczyc sztuczek cos na wzór cyrków.
A co do tego czy zwierzeta dzikie nie powinno się szkolić. Juz w dawnych czasach szkolono gepardy do polowania dla człowieka. Dzikie drapieżne ptactwo tez jest od wieków szkolone do polowania dla człowieka. NAwet niektóre sa zatrudnione na lotnisku. ;)

Link to comment
Share on other sites

No dobrze, ale w TV pokazują prawdziwe i profesjonalne cyrki , które mają jakąś tam renomę i prawdopodobnie nie traktują tych zwierząt tak źle.
My mówimy tu o takich zwykłych, małych objazdowych cyrkach, które bardziej przypominają jakieś tanie festyniarstwo, gdzie nikt się nie przejmuje zwierzętami.
Jak ten cyrk jeszcze przyjedzie (a z pewnością wkrótce będzie, na jesieni zawsze są z tego co pamiętam... :roll:) to zrobię fotki jeśli dam radę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']No dobrze, ale w TV pokazują prawdziwe i profesjonalne cyrki , które mają jakąś tam renomę i prawdopodobnie nie traktują tych zwierząt tak źle.
My mówimy tu o takich zwykłych, małych objazdowych cyrkach, które bardziej przypominają jakieś tanie festyniarstwo, gdzie nikt się nie przejmuje zwierzętami.
Jak ten cyrk jeszcze przyjedzie (a z pewnością wkrótce będzie, na jesieni zawsze są z tego co pamiętam... :roll:) to zrobię fotki jeśli dam radę...[/quote]

No to moze trzeba powalczyc o licencje dla cyrków, a nie zakaz tresowania zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

Teraz jak już wiem na czym to polega to mobilizuje wszystkich do głosowania na Agnieszkę i Taja! Będzie miała dużą konkurencję, bo jest w grupie z ta 15latką co śpiewa. Ja osobiście zagłosuje na nich(po coś się ma komórkę:P) i zachęcam wszystkich którzy maja środki, żeby zagłosowali na Taja i panią. Czy nie byłoby wspaniale zobaczyć psa w finale?? Mam nadzieje, że pokarze coś ekstra żeby wszystkich zatkało i żeby na nią zagłosowali.

A teraz jeszcze coś o gimnastyce... Jak dla mnie jest to katowanie osób(dużo ludzi się ze mną nie zgodzi), ale moja koleżanka chodzi na takową gimnastykę i tam jej trenerka chodzi po rękach, żeby je naciągnąć. Nie wiem czy to normalna praktyka czy tylko jednoosobowy przypadek, ale dla mnie takie ,,ćwiczenia" są nienormalne... Ale to tylko moje zdanie i widzę jak moja koleżanka chodzi na gimnastykę z wielka chęcią pomimo tych ,,katorg"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No to moze trzeba powalczyc o licencje dla cyrków, a nie zakaz tresowania zwierzat.[/quote]

A ktoś pisał o zakazie tresowania zwierząt? Bo nie doczytałam :oops: Nie jestem za tym. Ja po prostu chciałabym, żeby w cyrkach były dobre warunki, na co nie ma szans w tych objazdowych. Konie, słonie czy lwy są przewożone po ileś kilometrów dziennie, mnóstwo godzin spędzają w klatkach w których nawet człowiek dostałby klaustrofobii. Cyrki powinny być stacjonarne, gdzie za namiotem są specjalne stajnie czy wybiegi, wtedy miałoby to sens. Albo chociaż fajnie by było, gdyby ktokolwiek te warunki sprawdzał, żeby były jakieś wytyczne w traktowaniu cyrkowych zwierząt. Jestem daleko od wołania o wypuszczenie wszystkich egzotycznych zwierzaków na wolność, ale jeśli je się trzyma w niewoli, to niech mają godziwe życie. W cyrkach dobre warunki, w zoo jakieś zajęcie itd.

[QUOTE]Teraz jak już wiem na czym to polega to mobilizuje wszystkich do głosowania na Agnieszkę i Taja! Będzie miała dużą konkurencję, bo jest w grupie z ta 15latką co śpiewa. Ja osobiście zagłosuje na nich(po coś się ma komórkę:P) i zachęcam wszystkich którzy maja środki, żeby zagłosowali na Taja i panią. Czy nie byłoby wspaniale zobaczyć psa w finale?? Mam nadzieje, że pokarze coś ekstra żeby wszystkich zatkało i żeby na nią zagłosowali.[/QUOTE]

Z jednej strony ta 15letnia dziewczyna ma głos rzeczywiście świetny, z drugiej - kurczę, tutaj powinno wygrać show, do śpiewania był "Idol" ;) Nudno by było, gdyby o 1 miejsce walczyły same wokalistki :cool3: Muszę sobie doładować komórkę, też będę głosować na Agnieszkę i Taia :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toffuś']Teraz jak już wiem na czym to polega to mobilizuje wszystkich do głosowania na Agnieszkę i Taja! Będzie miała dużą konkurencję, bo jest w grupie z ta 15latką co śpiewa. Ja osobiście zagłosuje na nich(po coś się ma komórkę:P) [/quote]

Też będę na nich głosować, chociaż rzeczywiście, konkurencja jest duża

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...