Jump to content
Dogomania

Psy i nie tylko w "Mam Talent" - TVN sobota godz. 20.35


Kala&Majka

Recommended Posts

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asti']Kamowa - a da radę tam jakąś wykładzinę? Skoro był facet na płonącym sznurze to wykładzinę mogliby załatwić:cool3:[/quote]

No właśnie ! Nie będzie jakiś efektów specjalnych itp. jak u innych ? Ja myślałam, że oni każdemu coś pomagają żeby pokaz był jak najbardziej udany!

Link to comment
Share on other sites

Palma, o jakich Ty psach piszesz? Boogie & Amaruc?

[quote name='zmierzchnica']I właśnie, ciekawe ile czasu mija od występu do pokazania go "na żywo"? Przecież skoro przed przerwą na reklamy pokazują migawki z następnych występów, to jakiś przeskok czasowy musi być, wykorzystany może na obróbki czy wycinanie tego czy owego..[/quote]
KAŻDA transmisja na żywo ma opóźnienie rzędu kilku-kilkunastu sekund na awarie, gdyby coś się niespodziewanego stało, nie wiem, dziennikach powiedział "kaczyński to ***" czy coś ;) Taki margines bezpieczeństwa.

Ale ogólnie cały show jest na żywo, sceny "po przerwie" to zdjęcia z próby generalniej.

Edit: a kiedy są próby, to nie wiem, ale generalnie pokazywanie wybranych ujęć to dla nich chwilka ;) W YCD to dobrze widać, jak jury prosi o jakiś fragment - czasem zdążą go puścić, czasem nie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
Najpierw Wendy skok przez ręce, piruet na dwóch łapakch wkoło mnie, wycofanie i ukłon, obroty i przejscie do slalomu do tyłu. W tym czasie Viola dostała smakołyk od Dany bo trudno było jej usiedziec gdy Wendy wykonywała taniec[/quote]


O Boze, jak to? Nie czekala na Twoj sygnal w spokoju? Kurcze, co z Waszym posluszenstwem? Przeciez to podstawa!! :-o

.....

Link to comment
Share on other sites

Kamowa własciwie to ani tak ani tak a Egurrola

A wracajac do koni jak Wam sie ten występ podoba?



[B][SIZE=1][COLOR=#b15b9b][URL="http://www.youtube.com/watch?v=IZRxlVArMtE&feature=related"]YouTube - Haute-Ecole Yuri Volodchenkov.[/URL][/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wix']O Boze, jak to? Nie czekala na Twoj sygnal w spokoju? Kurcze, co z Waszym posluszenstwem? Przeciez to podstawa!! :-o

.....[/quote]
Wix Boga w to nie mieszaj nie miał on z tym nic wspólnego. A co do Violi owszem czekała i dlatego zostala nagrodzona za to czekanie.
Czego jeszcze Wix nie zrozumiałas? :p

Link to comment
Share on other sites

Palma - umówmy się: filmy z agility i to tak "pociachane" są niemiarodajne (a nawet i tam coś niecoś widać... hmmm.... pewne problemy jakie pies ma z Tobą)

Masz jakieś posłuszeństwo? I to najlepiej z treningu, nie montowane?

Link to comment
Share on other sites

szczerze mowiac nie interesuje mnie to czy Viola czekala spokojnie czy niespokojnie, bo drugie to tez wg mnie zdrowy objaw, nurtuje mnie natomiast dlaczego sama sobie zaprzeczasz ;) w jednym poscie piszesz, ze posluszenstwo to podstawa i osoba ktora pozwala psu na szarpanie smyczy/wskakiwanie na czyjas kanape/chodzenie po czyims pokoju jest lekkomyslna i nie panuje nad swoim psem, a potem czytam, ze 'Viola juz nie mogla wysiedziec' :cool3:

palma, smieszne jest to, jak bardzo zmienilas ton swojej wypowiedzi po pojawieniu sie kamowej na forum. odnosze dziwne wrazenie, ze na zywo pogratulowalabys jej wspanialego wystepu :cool3: niestety wyczuwam lekka obłudę.
a co do Twoich wczesniejszych wywodow, to wybacz, ale.. teksty typu 'moj border by tego nie zrobil, to skandal!' sa po prostu zalosne. Po pierwsze, nie wierze w Twojego idealnego bordera i Twoje idealne szkolenie tegoz (caly czas niestety kojarzysz mi sie z filmikiem na YouTube przedstawiajacym Twoja 3-miesieczna Boogie biegajaca po drabinkach i zjezdzalniach na placu zabaw..), wiec troche sie osmieszasz, a po drugie dla kazdego to 'perfekcyjne wychowanie' znaczy co innego - nie popadajmy w przesade. Tez mam bordera i skoro nie przeszkadzaja mi pewne jego zachowania, ktore komus innemu moglyby przeszkadzac, to dlaczego mialabym go tego oduczac? Przeciez to moj osobisty problem, co robi moj pies, jezeli nie przeszkadza on innym.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]nurtuje mnie natomiast dlaczego sama sobie zaprzeczasz ;-) w jednym poscie piszesz, ze posluszenstwo to podstawa i osoba ktora pozwala psu na szarpanie smyczy/wskakiwanie na czyjas kanape/chodzenie po czyims pokoju jest lekkomyslna i nie panuje nad swoim psem, a potem czytam, ze 'Viola juz nie mogla wysiedziec' :cool3: [/QUOTE]
Jest na to bardzo proste wytłumaczenie. Czytasz jeden post pod drugim, nie patrząc co kto pisze. I potem Ci się zlewa wszystko w jedno i wydaje Ci sie ze pisze to jedna osoba. A co nie doczytasz to sobie zmyślisz.
Wiec jeszcze raz poczytaj uważnie i nie fantazjuj na temat tego co ja napisałam.
A nagradzanie w szkoleniu jest ważną rzeczą... za czynność która pies wykonał. ;) Czyli potwierdzamy psu nagroda za to ze grzecznie czeka. To chyba tę kwestię tez wyjaśnilismy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master']
KAŻDA transmisja na żywo ma opóźnienie rzędu kilku-kilkunastu sekund na awarie, gdyby coś się niespodziewanego stało, nie wiem, dziennikach powiedział "kaczyński to ***" czy coś ;) Taki margines bezpieczeństwa.

Ale ogólnie cały show jest na żywo, sceny "po przerwie" to zdjęcia z próby generalniej.

Edit: a kiedy są próby, to nie wiem, ale generalnie pokazywanie wybranych ujęć to dla nich chwilka ;) W YCD to dobrze widać, jak jury prosi o jakiś fragment - czasem zdążą go puścić, czasem nie ;)[/quote]

O tym "marginesie bezpieczeństwa" wiedziałam, ale nie pomyślałam, że te zdjęcia to z prób :oops: Dzięki za wyjaśnienie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Palma - umówmy się: filmy z agility i to tak "pociachane" są niemiarodajne (a nawet i tam coś niecoś widać... hmmm.... pewne problemy jakie pies ma z Tobą)

Masz jakieś posłuszeństwo? I to najlepiej z treningu, nie montowane?[/quote]
Ymmm o jakich problemach mówisz ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wix']szczerze mowiac nie interesuje mnie to czy Viola czekala spokojnie czy niespokojnie, bo drugie to tez wg mnie zdrowy objaw, nurtuje mnie natomiast dlaczego sama sobie zaprzeczasz ;) w jednym poscie piszesz, ze posluszenstwo to podstawa i osoba ktora pozwala psu na szarpanie smyczy/wskakiwanie na czyjas kanape/chodzenie po czyims pokoju jest lekkomyslna i nie panuje nad swoim psem, a potem czytam, ze 'Viola juz nie mogla wysiedziec' :cool3: [/quote]

To że nie mogła nie znaczy że nie wysiedziała.

[quote name='wix']palma, smieszne jest to, jak bardzo zmienilas ton swojej wypowiedzi po pojawieniu sie kamowej na forum. odnosze dziwne wrazenie, ze na zywo pogratulowalabys jej wspanialego wystepu :cool3: niestety wyczuwam lekka obłudę.[/quote]

Nie zmieniłam tonu tylko zaczęłam Wam jaśniej tłumaczyć, bo jak pisałam w skrócie to nikt nie rozumie. Wiesz ... zależy jakby wyglądało to na żywo ... jeśli tak samo to nie powiedziałabym nic.

[quote name='wix']a po drugie dla kazdego to 'perfekcyjne wychowanie' znaczy co innego - nie popadajmy w przesade. Tez mam bordera i skoro nie przeszkadzaja mi pewne jego zachowania, ktore komus innemu moglyby przeszkadzac, to dlaczego mialabym go tego oduczac? Przeciez to moj osobisty problem, co robi moj pies, jezeli nie przeszkadza on innym.[/quote]

No i o to chodzi ... tobie przeszkadza to mi to i jest dobrze. Może Ci przeszkadzać w moim psie, że np. na początku występów szczeka ... napisz mi to na galerii i ok. Jeśli to będzie coś co mi też przeszkadza to zapytam wiesz jak oduczyć ? Jak będzie to coś co lubię w moim psie to powiem że mamy odmienne zdanie i już ! No pewnie, że twój ... ale skoro wywiązała się dyskusja dotycząca psów w MT to znaczy że tyczy to Taja ... ludzie piszą dlaczego się podoba to chyba warto napisać dlaczego się nie podoba ...

Link to comment
Share on other sites

Wix a ja widze ze wpadasz tylko coby rozróby robić.
Każdy może miec własne zdanie i nie trzeba zaraz napadac jak kto ma inne. Tym bardziej ze mogłabyś oprócz atakowania, napiasac cos sensownego o którymś pokazanych filmików z występami ze zwierzetami. Tyle ich tutaj było. I nic Ci się nie podobało? Ze wolisz zajmowac się personalnymi kłótniami?

No to może spróbujmy jeszcze raz. Bo znalazałm kapitalny filmik.
Coś jak taniec z psem. JA jestem nim zafascynowana.
CZyli cos jak taniec z psem, ale w roli psa będzie koń.
Dla mnie rewelka i własnie takie rzeczy chciałabym widziec w cyrku, lub pokazach ze zwierzetami

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=oHQczRbBHxI&feature=related"]YouTube - Honza Bláha a Gaston[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Palma, najpierw piszesz, że Agnieszka sie osmieszyła (to był cytat), że twoj pies by sie zachowywał hiperpoprawnie, a tai wchodzi Agnieszce na głowę, że Agnieszka wypadła fatalnie, że wyglądała i prezentowała sie okropnie, że wypowiadala sie jak blokers. Wyjasniałaś wszystko bardzo dokladnie i nie widze "pobieznosci' w Twoich wczesniejszych wypowiedziach. ja rozumiem, ze realcje w grupie są bardzo zmienne i ludzie obstaja za racją tych osób, których jest więcej co z tego wynika które są "mocniejsze" w swojej grupie. Ale, żeby az tak. Nie mozna było napisac, że przepraszasz Agnieszkę za to co oniej napisalas i liczysz, że pokażą jeszcze więcej w nastepnym odcinku? teraz tłumaczysz się na wszelkie sposoby wykręcając kota ogonem.

Ludzie tak bardzo kochają oceniac innych, robia to nagminnie i przychodzi im to z taka łatwością. tylko zawsze jest się mądrym dopoki się samemu nie bedzie tym ocenianym.

ps. Aussie- jestem kobietą:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]prittstick [/B]no i widzisz nie zrozumiałaś/ nie doczytałaś. Jestem zmęczona nie chce mi się pisać 2 raz .... fatalnie wyszło, i pies wchodził na głowę w dzień dobry TVN ! A słaby pokaz /który mam nadzieję że w sobotę zamieni się w coś fajnego/ był w mam talent !!! Więc zdanie jakie mam takie nadal mam ...
Ja nie czuję żebym kogoś uraziła ale już napisałam że jak sprawiłam Agnieszce przykrość to przepraszam ... możesz przeczytać dokładnie ? Bardzo bym bynajmniej prosiła ... bo później ludzie sugerują tym co ty napiszesz a nie ja (i po mnie jadą, że zmieniam zdanie) i kolo się zamyka !!!

Nie przyszło mi to z łatwością ... bo kilka razy oglądałam i porównywałam z innymi występami Taja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


NIE TłUMACZę SIę TYLKO TłUMACZę co napisałam, bo wy nie rozumiecie A WY JAK GROCHEM O śCIANę DALEJ SWOJE ... żE JESTEM NIE DOBRA BO MI SIE NIE PODOBAłO .... LUDZIE :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wix']a co do Twoich wczesniejszych wywodow, to wybacz, ale.. teksty typu 'moj border by tego nie zrobil, to skandal!' sa po prostu zalosne. Po pierwsze, nie wierze w Twojego idealnego bordera i Twoje idealne szkolenie tegoz (caly czas niestety kojarzysz mi sie z filmikiem na YouTube przedstawiajacym Twoja 3-miesieczna Boogie biegajaca po drabinkach i zjezdzalniach na placu zabaw..), wiec troche sie osmieszasz,[/quote]

To jak mnie kojarzysz to twój problem. To co robiłam jakiś czas temu z psem wynikało z pewnej niewiedzy, a ponieważ i tak robiłam to ostrożnie to psu udało się jakoś przeżyć te tortury. Nie pokazywałam się w telewizji i nie dawałam tym samym przykładu jak należy trenować. Aktualnie dojrzałam do pewnych decyzji i zmieniłam nieco tok rozumowania. Uczymy sie całe życie ale widocznie Ty ma lepiej rozwiniętą pamięć długotrwała jeśli żadne obrazy do Ciebie nie trafiają. Taki brak elastyczności umysłu może Ci kiedyś przyspożyć problemów ale to tylko kwestia treningu ;)
Jeśli widzę ze ktoś sie wywrócił to nie znaczy ze do końca życia będzie sie potykał. Zgłaszając się do programu trzeba coś sobą reprezentować i tylko o to chodzi. Generalnie temat dotyczył programu mam talent a talent to coś z czym sie rodzimy, samorodek tak zwany. I na tym powinno sie bazować , wyszkolenie psa niezależnie od stopnia wyszkolenia - zawsze będzie wyuczone - to nie talent.

Co do tego czy Boo jest perfekcyjnym borderem - to jak to się mówi nikt nie jest doskonały , gdybym uznała że Boo taka jest to nie musiałabym z nią nic robić tylko wybiegać za dyskiem i już, a ja cały czas pracuje nad nią, nad naszym kontaktem. Mam zamiar nadal to doskonalić.

Co do urywanych filmików to sa one montowane celowo w formie jakby teledysku/videoclipu widać na nich cofniecia klatki w rytm muzyki i inne. nie są to filmiki , które pokazują stopień wyszkolenia psa, bo jeśli będę potrzebowała czyjejś opinii to zmontuję cała sesje szkoleniową i się poradzę fachowcom samozwańcom typu - pokaż mi cały filmik to ocenie - dziękuję - od tego żeby mnie nakierować i pomóc w szkoleniu są seminaria a nie fora. Na szczęście mam rozum i sama decyduję kto takie filmiki ma oceniać, a najlepiej jak sie to zrobi na żywo.

To by było na tyle.


Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Laluna filmik z koniem jest niesamowity piaff jak trzeba , pasaże, ciąg nawet pięknie robił trZeba miec talent - tak koń jak i jezdziec żeby bez wodzy wyuczyć chody boczne a dosiad tego gościa to bajka w zyciu takiego nie widziałam oczywiscie na oklep, on jest jak przyklejony;)


co do występu Agnieszki w dzien dobry tvn obejrzałam zeby w ogóle wiedzieć o czym mowa i to co widziałam to: nerwy włascicielki udzieliły się psu który tym intensywniej dopominał się uwagi . Przed kamerami ciężko jest zapanowac nad sobą a co dopiero nad psem ... nie ma co komentować jedynie język mógłby byc ładniejszy ale sama po sobie wiem , że wstyd mi słuchać swoich wypowiedzi po zmontowaniu bo ciagle wydaje mi się , że mogłam cos powiedzieć ładniej , prosciej albo innym tonem, wolniej , wyraźniej.... niestety nawet ci którzy maja z kamera do czynienia na codzień mają treme ;)


to samo odnosi sie do psa, w sytuacji rozproszenia jaka ma miejsce kiedy jeden siedzi a drugi tańczy albo biega za dyskiem, dobrze , jeśli obok mamy pomocnika , który nagrodzi tego siedzącego to bardzo pozytywne zrobiłabym to samo.

zgadzam się z Palmą, że talent to na pewno nie wyszkolenie psa - to wytrenowanie pewnych elementów no ale wracając do konia to trzeba mieć juz talent bo nikt wyuczony bez predyspozycji nie trzyma się tak w siodle - co do konia to pieknie się rusza i widać wieź miedzy nim a jeźdźcem ale trudno ocenic czy to talent:) główne skrzypce grał wyraźnie facet;)

Link to comment
Share on other sites

[B]To tak podsumowując dyskusję :razz:[/B]

1. Kto z Was startuje w kolejne edycji? :D

2. Kto z Was powiedziałby to samo prosto w oczy, a nie przez internet? :D

3. Kto z Was byl kiedys w podobnej sytuacji, czyli przed kamerami na zywo etc?



Po co Wy to ogladacie w ogole? Toż to powinna byc rozrywka, przyjemnosc, a tu widze, ze chyba z melisa to ogladacie albo ktos Was do tego zmusza...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...