Jump to content
Dogomania

Psy i nie tylko w "Mam Talent" - TVN sobota godz. 20.35


Kala&Majka

Recommended Posts

Ja też nigdy nie wysyłam, bo mi to po prostu nie robi, kto przejdzie dalej... Owszem, podobał mi się np. mały matrix, ale to tylko tyle...

Ale na psa... ;p ;) Obowiazkowo!

Nie no, jasne! Hehe, chciałabym zobaczyć miny jury, pies w finale :D Ale fajnie by było...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Myślę że i tak przejdą dalej ... dla zwykłych zjadaczy chleba ten pokaz był na pewno zdumiewający.
No i po za tym konkurencja, którą pokazali z jaką będzie Taj była nie za ciekawa (pomijając tą 15-letnią dziewczynę, ale 2 osoby przechodzą dalej :) ).

Ale cały Mam talent myślę, że wygra duet atletyczny :)
Osobiście gdybym Taj był z nimi w konkurencji wysłałabym na atletyków.

Dziwne jest dla mnie, że LALUNA nie przeszła :-o (chyba że ja coś źle przeczytałam), zawsze jej występy były ciekawe.


Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony na pewno był ciekawy z drugiej strony też zależy jak kto myśli. Jeden pomyśli "a tam jakiś głupi pies i zapsiona pańcia", inny może pomyśleć "biedny pies musi wykonywać takie sztuczki, może sobie zrobić krzywdę podczas tych skoków, pewnie go bila krzyczała, chce zarobić na psie". Ludzie się nie znają, nie wiedzą jak się szkoli psy. Wielu uważa, że uczenie psa czegokolwiek to sadyzm, sądzą że pies nie chce wykonywac poleceń, a jedyna metoda szkolenia to dominacja, karcenie. Szczególnie podejrzane jest kiedy pies tak perfekcyjnie wszystko wykonuje- jak w cyrku, a cyrk to wiadomo... Nie raz slyszalam osób, które się na psach nie znają dziwne rzeczy. Myślą np. że psy szukajace narkotyków są nimi pakowane i uzaleznienie je ciągnie w odp. stronę. To przerażające ale na prawdę ogromna ilość ludzi tak myśli :D A nawet zauważnie (na stronie "Mam talent" w filmiku o Agnieszce), Wojewódzki powiedział "za bardzo kocham psy żeby być za".

Ja trzymam kciuki i wysyłam sms'y ;]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Dziwne jest dla mnie, że LALUNA nie przeszła :-o (chyba że ja coś źle przeczytałam), zawsze jej występy były ciekawe.[/QUOTE]
Bo im nie chodziło cieawy, ale odpoczatku byli nastawieni że zwierzeta są poddawane TRESURZE pod przymusem. I od pierwszych castingów z udziałem jury ( wczesniejsze były z udziałem producenta ) odczuwało się olbrzymia niechec i podejrzenie jury które wie swoje jak się to robi.
Nasz wystep był na pierwszym castingu, potem jeszcze po nas były inne: psy węze, papugi, kucyk które uwalali. No i zaczeły sie pokazywać artykuły w gazecie, w necie i zwykłe wpisy w necie o braku profesjonalnym przygotowaniu i podejsciu jury oraz ich ewientym złym nastawieniu do zwierząt.
No i widocznie producent sie kapnął i kazał przepuscic jakieś zwierze, aby nie odciac sobie gałezi na której siedzi.
Bo planuje kolejne edycje, a jak się fama rozeszła taka a nie inna, to nikt by się już nie zgłosił ze zwierzetami. Wiec program by stracił, wiec musieli na koniec przepuscic jakiś występ.

Link to comment
Share on other sites

No to zapewne były lepsze, a to, że przeszła akurat Agnieszka z Taiem to przypadek.

Owszem, podobał mi się ich występ, bo ogólnie "psie tańce" mi się podobają, ale tak szczerze mówiąc to wcale mnie nie zachwycili.
nawet im kibicowałam, ale po tych akcjach w TVN to już kompletnie mnie zniechęcili do siebie. Nie potrafiła nad psem zapanować? Zabawa zabawą, ale szarpanie i ciąganie psa w czasie rozmowy... kompletny chaos.
Tai jest super, ale to nic dziwnego, natomiast Agnieszka jak dla mnie mocno odpychająca. Z wyglądu, zachowania, sposobu mówienia, i nawet podejścia do psa (w czasie tego nagrania w pytaniu na sniadanie, czy jak się ten program nazywa).
Występ obejrzę chętnie, mając nadzieję, że tak jak zapowiedziała popracuje nad własną choreografią, ale grosza na sms nie przeznaczę.
Jakbym już miała wysyłac to raczej na tę małą gimnastyczkę, albo na spiewającą głebokim głosem nastolatkę - choć nie chciałabym by w Mam Talent promowani byli piosenkarze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vella']No to zapewne były lepsze, a to, że przeszła akurat Agnieszka z Taiem to przypadek.

.[/quote]
A wnioskujesz to z powodu osobistego wywodu LALUNY , ze niby
[quote]widocznie producent sie kapnął i kazał przepuscic jakieś zwierze, aby nie odciac sobie gałezi na której siedzi[/quote].

czy z jakiegos innego, bo nie wiem?
:razz:

Ps nie przypominam sobie, zeby Agnieszka szarpala TAI'a podczas nagrania dzien dobry TVN (bo rozumiem o to Ci chodzi), chyba, ze szarpaniem nazywac przeciaganie sie pileczka....

Link to comment
Share on other sites

LALUNA dzięki za wyjaśnienie, bo bardzo mnie dziwiło, że ty nie przeszłaś, a ... no nie ukrywajmy dość kiepski występ Agnieszki przeszedł

Vella masz racje ! Co do zachowania w DD tak jak już też pisałam ... mój border w życiu by się tak nie zachowywał ! Jak widzi, że jestem zajęta rozmową lub czym innym to siedzi przy nodze i czeka na sygnał do zabawy ... a nauką skakania się Agnieszka ośmieszyła :) Bardzo negatywnie przedstawiony border collie ... jakbym nie miała styczności z rasą w życiu nie wzięłabym psa, który mimo znaków że ma się uspokoić dalej robi swoje !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vella']Nie potrafiła nad psem zapanować? Zabawa zabawą, ale szarpanie i ciąganie psa w czasie rozmowy... kompletny chaos.
Tai jest super, ale to nic dziwnego, natomiast Agnieszka jak dla mnie mocno odpychająca. Z wyglądu, zachowania, sposobu mówienia, i nawet podejścia do psa (w czasie tego nagrania w pytaniu na sniadanie, czy jak się ten program nazywa).[/quote]

Dla czego twoim zdaniem Agnieszka nie potrafiła nad psem zapanować?
Bo się "najarał" na piłkę? A co miał tam przez cały program leżeć na kanapie?

Z wyglądu? :shake: Dla mnie to jest śmieszny argument. Może jak wygra to sobie zafunduje operacje plastyczną :lol:
Rozumiem, że ty byś się nie stresowała przed występem na żywo. Wypowiadała się klarownie, rzeczowo, dobrze dobierała słownictwo? :roll:
O jakim mówisz zachowaniu? Co dokładnie zrobiła?
Rozumiem, że zabawa z psem to jest, złe podejście do psa? Kiedy ona go szarpała i ciągała? Z tego co pamiętam to smyczy nie miał...

Podobne podejście jak Jurorów, pies jest fajny, pies ma Talent. Agnieszka go tylko karmi i wyprowadza na spacery...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='palma']LALUNA dzięki za wyjaśnienie, bo bardzo mnie dziwiło, że ty nie przeszłaś, a ... no nie ukrywajmy dość kiepski występ Agnieszki przeszedł
[/quote]
Widocznie byly gorsze :eviltong:
No, ale tego nie mozemy ocenic, bo widzimy tylko wystep Agnieszki.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego porównujecie występ Taia do występu Laluny, którego nie widzieliśmy :lol:

Również nie przypominam sobie, żeby Agnieszka szarpała psem.

zgadzam się z bonni ;)

nie ma to jak krytykować i jednocześnie pisać o sobie, że Wasze psy by się TAK nie zachowały :loveu:

jednym słowem pfff

a ja wyślę smsa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='palma']mój border w życiu by się tak nie zachowywał ! Jak widzi, że jestem zajęta rozmową lub czym innym to siedzi przy nodze i czeka na sygnał do zabawy ... a nauką skakania się Agnieszka ośmieszyła :) Bardzo negatywnie przedstawiony border collie ... jakbym nie miała styczności z rasą w życiu nie wzięłabym psa, który mimo znaków że ma się uspokoić dalej robi swoje ![/quote]
Dobrze by było gdyby 'zwykli' ludzie nie związani z pracą z psem, odebrali to tak samo i zrezygnowali z zakupu bordera :razz: Bo to pokazuje jak czasem jest z takim psem na co dzień :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Bzikowa ... skoro ona pokazała psu że ma wskoczyć na kanapę i leżeć, a on tego nie zrobił to chyba jest jednoznaczne z niewykonaniem polecenia.

Bonni na napalenie na piłkę powinno być wtedy kiedy trzeba, a nie ona nie mogła dać sobie rady z psem. Zestresować się można ok. Ale bez przesady z jej wypowiedzi nie można było nic wynieść konkretnego ... :)

Oczywiście Taj to fajny pies, ale mi się nie podobało, Wam się podobało i widzicie jakiś problem między wymianą tych zdań ? :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]czy z jakiegos innego, bo nie wiem?[/QUOTE]
Patiszon jury które w tym programie ocenia nie ma kwalifikacji do oceny jakiegokoliwek widowiska z udziałem zwierząt. Jednak rola jury w ocenie występów ze zwierzetami, czy innych to troche tak jak ocena Dody w gwiazdy tańczą na lodzie, albo Tyszkiewicz i Wodeckiego w tańcu z gwiazdami.
Dal mnei wiarygodna jest ocena Piotra Gslińskiego i Pawlowicz w tańcu i tańcu na lodzie profesjonalisty.
Kiedy szliśmy na casting nie było wiadomo kto będzie oceniac, ani za pierwszym etapie, ani na drugim. Gdybym wiedziała dzień wczesniej nie pojechałabym.
Nie będe sie wypowiadac które z tych przedstawień było lepsze czy gorsze bo nie widziałam wszystkich. Wiem ze był tam tam profesjonalista wystepujacy na arenach miedzynarodowych cyrków, Była tez Karolina Wajda. Był tez sławny Teatr Pinezka, którego przekreslili tylko dlatego ze wszedł z psem.
NAsz wystep przerwano przy najwiekszych brawach publiki.
W telewizji to wszystko ładnie wyglada od drugiej strony troche gorzej. TAk samo jak manipulowali nagraniami które miały być puszczane na żywo, i nagrywali tak aby wydawało sie inaczej w TV. Na publike sciagali dzieci ze szkół, ale kazali krecic tylko dorosłych bo to ma byc program po godz 20 dla dorosłych. Kazali im krzyczec Mam talent przez kilka godzin, az dzieciaki miały dosyc.
Jury sie pomyliło i nie przepusciło Fly Cube w pierwszym podejsciu, to trzeba było dokrecic scenke z rozterkami jury, bo zaczeły być protesty ze podadza do prasy ze jest to złamaniem regulaminu.
W Angorze ukazał się wywiad osoby która podchodziła do castingu z psem., cyrkowca. Kiedy Wojewódzki przechodził koło niego na korytarzu, gdy ten oczekiwał na wystep, powiedział dajcie temu psu jakas padline bo mnie chce ugryźć. To była miniatura pudelka, łagodnego :p

Link to comment
Share on other sites

mi sie wystep Agnieszki podobal i wysle w sobote smsa ;)

watpie zeby wygrala no ale chociaz niech przejda dalej :diabloti:
niech ludzie zobacza ze psy sa madre:razz:
ze pies moze sluzyc takze do innych rzeczy nie tylko do glaskania ;)

ogolnie program srednio mi sie podoba ale ogladam zawsze, przechodzili ludzie wogole czasami bez zadnego talentu a te z talentem ktore rzeczywiscie byly dobre zostawaly odrzucane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']A wnioskujesz to z powodu osobistego wywodu LALUNY , ze niby
(...)
czy z jakiegos innego, bo nie wiem?[/quote]
Tak, właśnie do tych słów LALUNY odniosłam moją pierwszą część wypowiedzi.
Może nie najlepiej to zabrzmiało, zamień "zapewne" na "być może" - może będzie zgrabniej.
Było nie było, to LALUNA tam była, a nie ja czy ty. Wprawdzie jej słowa nie muszą być obiektywne, ale i nie przyjmuję ich za pewnik, więc o co chodzi?
Nie mamy pewności czy występ Agnieszki był rzeczywiście super-hiper-najlepszy z wszystkich pokazów tresury jakie się tak odbyły, prawda? I to nie znaczy wcale, że autorytatywnie twierdzę, że na 100% byli lepsi, a odpadli wyłacznie z powodu gierek producenta.



[quote name='Bonni']Dla czego twoim zdaniem Agnieszka nie potrafiła nad psem zapanować?
Bo się "najarał" na piłkę? A co miał tam przez cały program leżeć na kanapie?[/quote]
Wiesz, może dla ciebie to naturalne, że pies się "najara" (uwielbiam takie słownictwo, ile ta Agnieszka ma lat?) i szaleje, ale dla mnie nie jest to popis perfekcyjnego wyszkolenia i umiejętności panowania nad psem.

[quote name='Bonni'] Z wyglądu? :shake: Dla mnie to jest śmieszny argument. Może jak wygra to sobie zafunduje operacje plastyczną :lol:[/quote]
Owszem, z wyglądu.
Chociaz nie o urodę tu chodzi, jak zapewne sądziłaś, ale o tzw. "ogólne wrażenie". Nie wiem czy rozumiesz...

[quote name='Bonni'] Rozumiem, że ty byś się nie stresowała przed występem na żywo. Wypowiadała się klarownie, rzeczowo, dobrze dobierała słownictwo? :roll:[/quote]
Naprawdę chcesz wiedzieć jak ja się przed kamerą zachowuję? Uważasz, że ma to w tym momencie jakiekolwiek znaczenie?

[quote name='Bonni'] O jakim mówisz zachowaniu? Co dokładnie zrobiła?
Rozumiem, że zabawa z psem to jest, złe podejście do psa? Kiedy ona go szarpała i ciągała? Z tego co pamiętam to smyczy nie miał...[/quote]
Nie panowała nad psem, lekko sobie orzekła, że sie "najarał" i spokojnie mu na pozwoliła robić co chce, poddając się jego zachciankom. Tak trudno byłoby podać komendę "siad" na przykład? Czy był już na tyle "najarany", że by nie usłuchał? Tak pieknie wytresowany pies? Więc może raczej to kultura jego własciciela wzieła górę - zupełnie jakbym widziała "[B]dziecko wychowywane bezstresowo[/B]" :mad:

[quote name='Bonni'] Podobne podejście jak Jurorów, pies jest fajny, pies ma Talent. Agnieszka go tylko karmi i wyprowadza na spacery...[/quote]
Upraszczasz zupełnie tak jak Jurorzy, tyle, ze przeginasz w drugą stronę. Zdajesz sobie z tego sprawę?



[quote name='palma']
Vella masz racje ! Co do zachowania w DD tak jak już też pisałam ... mój border w życiu by się tak nie zachowywał ! Jak widzi, że jestem zajęta rozmową lub czym innym to siedzi przy nodze i czeka na sygnał do zabawy ... a nauką skakania się Agnieszka ośmieszyła :) Bardzo negatywnie przedstawiony border collie ... jakbym nie miała styczności z rasą w życiu nie wzięłabym psa, który mimo znaków że ma się uspokoić dalej robi swoje ![/quote]
Dzięki, cieszę się, że nie tylko ja zwróciłam na to uwagę.
Może to wynik stresu "przedkamerowego", może sposób bycia i kultury, a może była jakiś inny powód. W każdym razie wypadli bardzo kiepsko.
A chyba stać ich na więcej.

Link to comment
Share on other sites

Vella nic dodać nic ująć !

[quote name=' ']Wiesz, może dla ciebie to naturalne, że pies się "najara" (uwielbiam takie słownictwo, ile ta Agnieszka ma lat?) i szaleje, ale dla mnie nie jest to popis perwekcyjnego wyszkolenia i umiejętności panowania nad psem.[/quote]

DOKŁADNIE ! 100% racji !!!


To jak przyprowadzono psa ze schroniska do DD to się lepiej zachowywał, bo leżał przy nodze opiekuna do tego przy jednym stoliku był kot i wspomniany pies !

Paula - Niby tak :diabloti: :evil_lol: :diabloti:


A co do wypowiedzi to mogła mówić mało ale poprawną polszczyzną, a nie jakby rozmawiała z ''blokersami''. Dziewczynie nawet nie przystoi takie słownictwo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vella']
Wiesz, może dla ciebie to naturalne, że pies się "najara" (uwielbiam takie słownictwo, ile ta Agnieszka ma lat?)
[/quote]


:WTF:

nie masz się już do czego przyczepiać?

to nie miało być, ekhm 'perfekcyjne wyszkolenie' tylko pokaz tańca z psem

czy Twój pies jak się na coś nakręci to jest w 100% do opanowania? przyszli do ddtvn także po to żeby pokazać co pies potrafi więc czemu miała go wygaszać?

w ogóle wyczuwam w Twoich wypowiedziach jakąś bulwersację, co mnie niezmiernie bawi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Bzikowa ale rozumiesz, że pies ma na sygnał dopiero zacząć się bawić/tańczyć ? Czyli twoim zdaniem ten pies na widok piłki cały czas powinien wchodzić Agnieszce na głowę ? Ja sobie inaczej wyobrażam ułożonego psa ...

wygaszać ... czyli jakby na chwilę usiadł to później nie chciałby już współpracować ?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wiesz, może dla ciebie to naturalne, że pies się "najara" (uwielbiam takie słownictwo, ile ta Agnieszka ma lat?) i szaleje, ale dla mnie nie jest to popis perfekcyjnego wyszkolenia i umiejętności panowania nad psem.[/QUOTE]
Tez musze tu przyznac racje.
To nie było najlepsze od strony pokazania psa dobrze wyszkolonego, taki który pracuje z przewodnikiem, a nie skacze po kanapie u kogoś, bo inni ludzie którzy na niej siadają mogą nie do końca podzielać tej naturalnosci.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze,ale nasz jezyk jest tak bogaty ze mozna zastapic"najaral" na np nakrecil...A to juz odrobine lepiej brzmi...
Ja nie mam idealnie wyszkolonego psa,duuzo Nam do tego brakuje ale wystepujac w TV nie pozwolila bym by pies skakal na mnie czy robil co mu sie akurat podoba:cool1:
Wg mnie Agnieszka powinna jeszcze baardzo duzo popracowac nad psem aby przejsc dalej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']:WTF:

nie masz się już do czego przyczepiać? [/quote]
Uwaga w nawiasie tak ci przeszkadza? Wybacz... ja to stara kobieta, człek z innej epoki jestem, nieprzyzwyczajona do takiego słownictwa :cool1:.


[quote name='Bzikowa'] to nie miało być, ekhm 'perfekcyjne wyszkolenie' tylko pokaz tańca z psem [/quote]
Jednym słowem: tańczyć umie, ale słowa "siad" czy "spokój" nie rozumie?
Ciekawy sposób szkolenia, ja - w swej naiwności - myślałam, że kolejność nauki jest odwrotna.

[quote name='Bzikowa'] czy Twój pies jak się na coś nakręci to jest w 100% do opanowania?[/quote]
"Mój pies" nie chwali się w telewizji super wyszkoleniem, a by dał się opanowac poszedł na szkolenie. Jakoś panowanie nad psem uznałam za priorytet, a nie "sztuczki" - chociaż na takie tańce miło popatrzeć, a i nauka z pewnościa jest świetną zabawą i dla człowieka i zwierzęcia.

[quote name='Bzikowa'] przyszli do ddtvn także po to żeby pokazać co pies potrafi więc czemu miała go wygaszać?[/quote]
No to własnie: kiepsko pokazała co pies potrafi. Myslę, że umie więcej. Na przykład siedzieć spokojnie jeśli dostanie taką komendę.

[quote name='Bzikowa'] w ogóle wyczuwam w Twoich wypowiedziach jakąś bulwersację, co mnie niezmiernie bawi :lol:[/quote]
Dlaczego?
Ja mam wrażenie, że to moja wypowiedź wyjątkowo zbulwersowała kilka osób, wyjaśniam, chociaz nie miałam takiej debaty w planach.

Link to comment
Share on other sites

Sądze, że u bordera to normalne, że się najarał na piłkę i gdyby jej Agnieszka nie wzięła to pewnie by Tai siedział normalnie.

Tak rozumiem, znaczenie słów "ogólne wrażenie", ale nigdy bym tak, nie zinterpretowała twojej wypowiedzi...

Sądze, że ma znaczenie Twój występ przed kamerami, bo dla mnie to oczywiste, że jest się zestresowanym. Bo przed pierwszymi występami chyba każdy się stresuje?

Tego już nie wiemy, dla czego nie kazała mu usiąść, czy by usiadł czy nie itd. To już tylko Twoje domniemania...

Nie upraszczam... Ale tego typu wypowiedzi, powinny padać od osób które występowały w Mam Talent i innych programach TVN'u ze swoimi psami...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Sądze, że u bordera to normalne, że się najarał na piłkę[/QUOTE]
Wiele psów wystepujacych w PT jest robionych na pilkę i ma rozwijany poped łupu do pełnego nakrecenia, to nie jest domena tylko bc.
I musza siedac i czekac dopóki przewodnik mu nie pozwoli wstac i złapac piłke.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...