Jump to content
Dogomania

Kilkugodzinne szczeniaczki wyrzucone jak śmieć ! !


basia0607

Recommended Posts

[B][SIZE=3][COLOR=black][SIZE=2]Dzisiaj o godz. 11 panowie policjanci przywiezli mi 3 szczeniaczki, ktore prawdopodobnie urodziły się w nocy i ktore ktoś położyl na betonowym holu przy totolotku. Temperatura byla bardzo wysoka, beton byl gorący ale pieski żyją. Nie miały odruchu ssania ale przed chwilą już bylo ok. Pępowiny są bardzo świeże. [/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=black][SIZE=2]Postaram się zapewnić maluchom wszystko aby przeżyły, tylko do mojego Przytuliska ich nie mogę wziąść bo mielismy parwo, chociaż pozostałe tam szczeniaki nie mają objawów choroby nie bedę ryzykować.[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B]

[B][SIZE=3][COLOR=black][SIZE=2]Do moich wrogów ! Szczeniakow i tak nie uśpię czym zwiekszę ilość porzuconych psow i ich populację w schronisku , nie uprawiajcie demagogii i nie wpisujcie się na ten wątek ![/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 269
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Dorothy']Basiu potrzebujecie czegos? Biedne maluchy, bez mamy bedzie im ciezko, moze mamka?[/quote]


Dziekuję Dorothy , szukam mamki, może też być kotka. Na razie nie ma nic. Biedne maluchy szukają mamy, moja jamniczka wylizala im brzuszki ale potrąca je nosem , boje sie aby ich nie skrzywdzila więc je zabralam.
Dodam, że jamniczka nie jest szczenna . Ona po prostu niańczy wszystkie moje małe tymczasy.

Link to comment
Share on other sites

Warmia i Mazury, okolice Elbląga. Pieski postaram sie odchować z najgorszego ale potem chialabym aby je ktoś odemnie wziął.
Pracuję od godz. 9 -16, nawet w sobote. Cały dom mam tymczasów z ktorymi trudno się rozstać !

Szczeniaczki maja kilka godzin, chyba będą małe.
Teraz ide je karmić a potem jade do mojego Przytuliska bo obiecalam wszystkim psiakom , że pójdziemy na ryby.
Wieczorem zaś jade do lasu nakarmic 2 jamnikowate szczylki koczujace w betonowej rurze pod mostem. Co myśmy nie wyprawiali aby je zlapać , nic nie dało !

Link to comment
Share on other sites

Basia!
Ja tak odchowałam podrzuconego szczeniorka-po 12 dniach otworzyły się jej oczka-ale to był tylko jeden szczeniorek!
Po prostu karmiłam ją z buteleczki jak niemowlaczka i sama ją "odsikiwałam":evil_lol:
Ale to są 3 szczeniorki-jedna osoba nie da rady!:-( Mamka psia pilnie potrzebna!!!
Trzeba chyba wrzucić na wątki,że szukasz!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ile takie maluchy powinny jednorazowo wypić mleka ? Karmię je strzykawką 1ml. 2 zjadają połowę a jeden jest slabszy i je mniej.
Po kazdym wypróżnianu myję im dupiny . Ktoś na innym wątku pisze o ogrzewaniu pieskow termoforem. U nas teraz upały, czy starczy im temperatura otoczenia. Wyczytalam, że w mieszance pokarmowej należy dodać żółtko, od kiedy mam je wprowadzić ?

Link to comment
Share on other sites

Basiu , ja tylko raz odchowywałam slepe szczenięta na prośbę TOZu . To jest bardzo łatwe . Trzeba kupić w sklepie zoo specjalne mleko i butelke i karmić co 2 godziny ile zjedzą . Po karmieniu pomasować brzuszki od głowy do ogonka i po boczkach . Nie robić kółek , tylko w jedna stronę od głowy do odbytu . W ren sposób pobudza sie ruch jelit i wydalanie . Sikaja po dotknięciu genitaliów . Nie przy kazdym karmirniu robia koopki , ale sikaja zawsze . Teraz nie trzeba ich ogrzewać , ale trzeba je nakryc . Malcy czują sie wtedy bezpiecznie i nie " kursują " po posłaniu . Trzeba co jakiś czas sprawdzić , czy nie są odwodnione . Wystarczy uchwycić w 2 palce skóre na karku . Jak po puszczeniu natychmias opada , to jest ok . Jeśli nie , to trzeba nawodnic podskórnie . Skład gotowego mleka dla szczeniąt jest wystarczający . Nie trzeba niczego dodawać . Jeśli malcy nie pili siary , to sa nikłe szanse na ich uratowanie . Gdyby były z matka choc dobę , to szanse maja spore . Musisz byc jednak przygotowana , że nie uda Ci sie ich uratować . To jest spore wyzwanie . W nocy tez trzeba karmic . Ja przy 2 malcach , po tygodniu byłam nieprzytomna ze zmeczenia .Nigdzie nie wyjdziesz , nic nie załatwisz . Zanim skończysz z trzecim , to z pierwszym zaczynasz . Powodzenia :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...