Jump to content
Dogomania

Podpalili Psa Filmowali Jak Kona


Rafka

Recommended Posts

  • Replies 609
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kisses_xox']Takim nalezy się dożywocie! Na nic innego nie zasługują... Chociaż pewnie dostaną 2-5 lat, może w nawiasach i prace społeczne.. Sądy w polsce to tragedia:angryy:[/quote]

Oni są nieletni i z pewnością dostaną łagodny wyrok o ile wogóle go dostaną:angryy::shake: Z tego co wiem, glosna sprawa Ozziego stanela w miejscu oby ten przypadek tak sie nie zakonczyl... A te "chociaż 2-5 lat" za przemoc wobez zwierząt byłoby cudem.... Niestety Polskie prawo nawet za morderstwo czlowieka etc. nie potrafi porzadnie i sprawiedliwie ukarac a co dopiero za zwierzeta...:-(:angryy::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lorien:)']Niestety Polskie prawo nawet za morderstwo czlowieka etc. nie potrafi porzadnie i sprawiedliwie ukarac a co dopiero za zwierzeta...:-(:angryy::mad:[/quote]

Zgadzam się. Może to i dość stereotypowe, ale oglądając filmy np. amerykańske i slysząc wyroki to aż chce mi się płakać nad Polskim prawem.
Dostanie 200 lat, odwołają się do wyroku i i tak dostanie 100... A w Polsce? Większość morderstw to 25 :shake:

A co do zwierząt. Prawda, głośna była sprawa z Ozzy`m i nic. Piesek zmarł w męczarniach, bo zaufał człowiekowi. W Mielcu szczeniaka wyrzucono przez okno. Nie wiem, czy sprawa ruszyła. Gdzieś Pijana kobieta z sąsiadem wyrzucili na śmietnik 1-dniowe szczeniaki zostawiając sobie jednego wraz z matką. Nie słyszałam, żeby zapadł jakiś wyrok... A nawet jeśli, to raczej tego 'wyrokiem' nie można nazwać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses_xox']Gdzieś Pijana kobieta z sąsiadem wyrzucili na śmietnik 1-dniowe szczeniaki zostawiając sobie jednego wraz z matką. Nie słyszałam, żeby zapadł jakiś wyrok... A nawet jeśli, to raczej tego 'wyrokiem' nie można nazwać.[/quote]
Niestety takich przypadków wyrzucenia jednodniowych szczeniąt czy nawet kociąt jest masa i ludzie robiąc to czują się bezkarni bo "to tylko zwierze ","bo nikt mi nic nie zrobi", " bo to moje zwierzęta i mogę z nimi robić co mi się podoba" itp itd :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dana']Ciekawe czy w szkole oprawców szczeniaczka odbyły się jakieś rozmowy uświadamiające im ogrom cierpienia i zła , ktorego byli sprawcami ? Potwory !:mad::mad: Zwyrodnialcy - oni jeszce coś złego i okrutnego zrobią , niestety . :-( Kara powinna być surowa ! :angryy::mad::angryy::mad:[/quote]
Z tego co widziałam na forum szkoły w Tomaszowicach nauczyciele? nie wiem dokładnie kto tam się wypowiadał, nie widzieli w tym żadnego problemu. Tzn twierdzili, że to nie jest sprawa szkoły ani tym bardziej, nas, czyli wypowiadających się na tamtym forum...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']Z tego co widziałam na forum szkoły w Tomaszowicach nauczyciele? nie wiem dokładnie kto tam się wypowiadał, nie widzieli w tym żadnego problemu. Tzn [B]twierdzili, że to nie jest sprawa szkoły ani tym bardziej, nas, czyli wypowiadających się na tamtym forum...[/B][/quote]

Co?! :angryy: Żadnego problemu? Ale jak widza kogoś z papierosem to jest wielka tragedia, pogadanki itp. a przy takim czymś nic? Zero reakcji? Boże, jacy ludzie potrafia być znieczuleni na cierpienie zwierząt :placz:

Link to comment
Share on other sites

K:angryy::angryy::angryy::angryy: pamiętam jak mowili o tym w faktach omal nie zwymiotowalam.łzy same cisna sie do oczu. Gnoi powinno sie wrzucic na stos i spalic.Nic juz z nich nie bedzie no chybaze kolejne tragedie a jestem sobie w stanie dac reke uciac ze te male bestie skrzywdza nie jedno istnienie.
No zebrac wszystkich dogomaniakow i wrzucic te pierdy pomiedzy nich zosalaby mokra plama albo sucha w zaleznosci od naszej dogomaniackiej fantazji:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Matko kochana jak ja to slysze i czytam co sie dzieje jak mozna:angryy: przeciez to zywe czujace stworzenie jak mozna cos takiego zrobic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:crazyeye:ja w zyciu niemoglabym skrzywdzic psiaka .............................................mam nadzieje ze mimo ze to nieletni dostana surowa kare ........moje pytanie gdzie byli ich rodzice?????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:szok :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzenka']Rozprawa 29 stycznia. godz. 9:00- sprawa Piotra i Stanisława (starsi), 11:00 - Damiana (ten najmłodszy). V Wydział Rodzinny i Nieletnich, ul. Wallenroda 4d, Lublin.[/quote]
Osoba, właściwie dzieki której sprawa została nagłośniona w całej Polsce prosi o - jeśli to możliwe - jak najliczniejsze przybycie pod sąd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola la']\
No zebrac wszystkich dogomaniakow i wrzucic te pierdy pomiedzy nich zosalaby mokra plama albo sucha w zaleznosci od naszej dogomaniackiej fantazji:angryy:[/quote]
Moim zdaniem nawet nie warto sobie rąk brudzić takimi "ludźmi".

Ale na forum słusznie wypowiadali się przeciwnicy że teraz to był " tylko" pies a potem będzie człowiek itd. Bo jeśli ktoś tak młody nie potrafi odróżnić dobra od zła i tego, że zrobił innej istocie straszną krzywdę to podejrzewam,że w późniejszym życiu jeśli nie uzyska odpowiedniej kary teraz będzie zdolny do mordowania nie tylko zwierząt.
Ludzie zbagatelizowali tą sprawę, nie biorąc pod uwagę, że kiedyś tam takie wybryki będą stanowiły nie o krzywdzie zwierzęcia ale mogą zaważyć nawet o ludzkim życiu...
[quote name='$modliszka$']moje pytanie gdzie byli ich rodzice?????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!:mad:szok :-([/QUOTE]
Rodzice ogólnie to, że tak powiem mieli ważniejsze sprawy na głowie, niż pilnowanie czy w danym momencie ich dzieci zabijają jakiegoś zwierzaka...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulina_mickey']
Rodzice ogólnie to, że tak powiem mieli ważniejsze sprawy na głowie, niż pilnowanie czy w danym momencie ich dzieci zabijają jakiegoś zwierzaka...:angryy:[/quote]

Ręce opadają, jak coś takiego slysze :mad: Ciekawa jestem jaka byla ich reakcja na to co zrobiły ich dzieci...

Link to comment
Share on other sites

Trochę osób na pewno będzie, wiem, że nawet jedzie ktoś z Warszawy i oferował miejsca w swoim samochodzie
[URL="http://forum.dziennikwschodni.pl/index.php?showtopic=6847&st=560&p=81622entry81622"]Podpalili i zadeptali szczeniaka - Forum dziennikwschodni.pl - Lubelskie, Lublin, Biała Podlaska, Chełm, Kraśnik, Lubartów, Łęczna, Puławy, Świdnik, Zamość[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ta sprawa strasznie mną wstrząsnęła. Nie mogłam się pozbierać przez tydzień po obejrzeniu tego okrutnego filmu. Chciałabym być pod sądem kiedy będą się ważyły losy tych "ludzi", nie wiem czy dam radę, trochę daleko mieszkam, ale czuję że powinnam. Czy to będzie pierwsza rozprawa? Ile ludzie może przybyć, czy ktoś wie coś na ten temat? Jaką formę przybierze to nasze stawienie się pod sądem?

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj na portalu Gazeta.pl jest taki artykulik.
Tutaj:[URL="http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,35640,6214197,Spalili_psa__dostali_poprawczak_w_zawieszeniu.html"]Spalili psa, dostali poprawczak w zawieszeniu[/URL]
[B][B]
Spalili psa, dostali poprawczak w zawieszeniu[/B][/B]


[IMG]http://miasta.gazeta.pl/img/w/w.gif[/IMG] kad 2009-01-29, ostatnia aktualizacja 2009-01-29 12:11:10.0

[FONT=Verdana][B]Chłopcy, którzy podpali szczeniaka, a potem go kopali aż skonał - nie trafią do poprawczaka. Sąd zawiesił wykonanie kary.[/B][/FONT]

Przed Sądem Rodzinnym w Lublinie zakończyła się sprawa dwóch nastolatków, którzy w maju ubiegłego roku zabili małego szczeniaka. Sprawa wyszła na jaw dzięki słuchaczowi Radia Lublin, który przyniósł do rozgłośni nagranie zrobione telefonem komórkowym, gdzie widać, w jaki sposób nieletni zabijają psa. Dziennikarze pokazali nagranie policji. Janusz Wójtowicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie, który je widział, opowiadał, że na filmie widać, jak młodzi bandyci najpierw czymś oblali, a potem podpalili szczeniaka podobnego do psa husky. Gdy szczeniak płonął, kopali go i deptali. Zdaniem Wójtowicza, byli podekscytowani i katowanie psa najwyraźniej sprawiało im przyjemność. Nagranie powstało mniej więcej na przełomie maja i czerwca tego roku. Sąd orzekł osadzenie 16-letniego Stanisław z Motycza oraz 15-letniego Piotra z Tomaszowic w poprawczaku - zawieszając ten wyrok warunkowo na 3 lata. Nieletni mają także odpracować 10 godzin na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt.

[RIGHT]kad[/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][B]Uważam, że ten wyrok to skandal i hańba dla wymiaru sprawiedliwości.[/B][/SIZE]

:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...