Jump to content
Dogomania

Pseudohodowla - Halinów


fasolka7

Recommended Posts

[quote name='MonikaP'] Nie demonizujcie tak ogromnych kosztów sterylek i kastracji, bo jestem pewna, że taka organizacja, jak SdZ ma "swoich" wetów, którzy traktują ją co najmniej ulgowo.[/quote]

Monika, ulgowo dla nas przynajmniej, w tej chwili, sterylizacja 200zl.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 774
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ARKA']A co to za roznica czy kundelek z INTERWENCJI czy psy z pesudohodowli zabierane??:roll:[/quote]

róznica taka, że psa z pseudohodowli - czyli w typie rasy - można dobrze sprzedac!a jak sie jeszcze takiego psa z pseudo dostanie za co łaska plus jeszcze w wysokiej ciazy - to znaczy, ze za marne np. 50 zł wydane ten pies moze przynieść zysk ok. 10 razy taki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Monika, ulgowo dla nas przynajmniej, w tej chwili, sterylizacja 200zl.[/quote]


No, a jak będziesz wetowi przywozić codziennie po kilka psów - to "hurtem" pewnie dałoby się wynegocjować jeszcze taniej. W końcu z tej setki (przyjmując, że tyle było) do kastracji pewnie była większość...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Umknelo mi pare stron tego watku. Niufek mnie zmusila do cofniecia sie w postach, no i dobrze. Wypowiem sie, teraz.




Wydawalo mi sie zawsze, ze organizacje w swoich dzialaniach sa [B]WZOREM[/B] i dla schronisk tez, [B]jak nie my to KTO[/B]??

Gdyby schronisko "Na Paluchu" wydalo 100 chorych psow to wie Pan co by sie dzialo?? Dyrektorke "wywiezliby na taczkach". A miala by tez prawo wydac,schronisko peka w szwach!!!
Powiem krotko i pomesku. Wierzyc to ja moge sama sobie. Nie spalabym po nocach, ze oddaje ludziom, swiadomie, prawdopodobnie, z naciskiem na bardzo, chore psy. I to nie chore na 'katar" ale na choroby SMIERTELNE!!

To Pan(mam nadzieje) i ja, wiemy co oznacza nosowka czy parwo ale przecietny czlowiek, NIE ZDAJE sobie z tego sprawy!!! Czy pan przed wydaniem kazdego psa odpytywal, tych ludzi co wiedzą na temat parwo i nosowki?
To przeciez, w wiekszosci, byli kolejni ludzie, ktorzy chcieli miec psa ladnego, tanio/datek(jak kupowanie z allegro,rasowy bez rodowodu) lub zadarmo. Intencje moze i dobre ale czy w parze ze swiadomoscia i mozliwosciami?
A psudohodowcy, nastepni? Oni tez potrafią sie "ladnie sprzedac", przeciez ciagle niezle prosperują, psy gdzies kupuja, zdobywaja z ogloszen:szukam domu dla psa bo....wyjezdzam, itd!!!
Czy jest pan psycholgiem z wyksztalcenia aby 'wyłuskac' ich?

Czy Pan informowal opiekunow, ze jesli pies umrze to przez conajmniej pol roku nie beda mogli miec psa(parwo)? I czy Pan informowal, ze to sa wlasnie choroby smiertelne a smiertelnosc jest duza????Czy Pan te osoby informowal jakie moga byc przyblizone koszty lecznia,gdyby?? I pytal czy tych LUDZI stac na leczenie??? Czy mają juz w domach inne psy i czy sa zaszczepione?? Juz nie wspomne o innych chorobach, ktore tam mogly przeciez te byc. Zazwyczaj, psy z pseudohodowli nie maja jednej tylko jednostki chorobowej. No i nie wspomne o problemach behawioralnych.

I wrocę do poczatku. Kto ma uczyc odpowiedzialnosci, kto ma swiecic przykladem opieki nad zwierzetami, kto ma wydawac zwierzeta zdrowe, zaszczepione,POKASTROWANE??? MY, przede wszystkim, ORGANIZACJE!!
Czy mam Panu przypomniec ustawę o ochronie zwierzat, zacytowac Panu, z Pana strony www jej zapisy co to znaczy odpowidzialnosc nad zwierzeciem, ktore bierze sie pod swoja opieke???? Wziąl Pan tą odpowiedzialnosc na siebie??

[B]Odechciewa mi sie juz jakichkolwiek dzialan na rzecz zwierzat, to nie ma juz wiekszego sensu. Pare pokolen musi przezyzc aby i organizacje dzialaly madrze i odpowiedzialnie, aby bylo madre, odpowiedzialne spoleczenstwo; opiekunowie zwierząt. Ryba, drogi Panie, psuje sie od glowy-tego Pan nie zmienim nawet robiac 100000 interwencji. No chyba, ze o to chodzi, zeby ciagle te interwencje poprostu miec i zwierzeta jak kartofle przewalac.[/B]
Co innego miec swoich wolontariuszy i oni sie opiekuja zwierzetami do momentu,kiedy mam pewnosc ze sa zdrowe lub wyleczone,wykastrowane, zaszczepione i adopcja a co innego oddawac przypadkowym ludziom(tak przypadkowym) odebrane zwierzeta z [B][U]interwencji prosto[/U][/B] i z prawdopodobienstwem, ze sa chore i moga umrzec, czy suki zaciazone, ktore moga nie urodzic, niekastrowane.:shake::shake::shake::shake::shake::shake:[/quote]

ja cie:crazyeye: zatkało mnie:crazyeye:

no no - aleś mu Arka dowaliła!:evil_lol::cool2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']ja wynegocjowałam z "moim" wetem kastracje za 80 zł, a sterylke - 120 zł - jak się chce i poszuka to się da![/quote]

andzia ile u was normalnie kosztuje sterylka i kastracja psa?? Skoro jestes taka obrotna to znajdz weta w W-wie i okolice, [B][SIZE=3][COLOR=blue]co za 120zl zrobi suke, czekam na info!![/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']ja wynegocjowałam z "moim" wetem kastracje za 80 zł, a sterylke - 120 zł - jak się chce i poszuka to się da![/quote]
W SdZ są weterynarze. Jest ambulatorium.Od stycznia miała ruszyć bezpłatna przychodnia. Czy coś z tego wyszło nie wiem. Myślę, ze to byłby dobry biznes dla Straży 200m po preferencyjnych cenach najmu w dobrej lokalizacji...:razz:
Nawet gdyby Straż nie mogła robić sterylizacji we własnym zakresie to przecież zbiera pieniądze na psy z Halinowa: ( ze strony Straży)

[I]Właściciel pseudohodowli zrzekł się wszystkich psów na rzecz Straży dla Zwierząt. [U]Po wyleczeniu, zaszczepieniu oraz pielęgnacji – trafią do nowych domów. [/U][/I]
[I][U]Niestety pełne leczenie, rehabilitacja i pielęgnacja [/U]uratowanych zwierząt wymaga sporo czasu oraz ogromnych nakładów finansowych, których Straż dla Zwierząt nie posiada. Dlatego kolejny raz prosimy wszystkich Państwa o pomoc finansową. Wierzymy, że dzięki Państwa ofiarności tym psom uda się uratować życie. Wpłat prosimy dokonywać na konto :[/I]

I tu pytanie: jakie pełne leczenie, jaka pielęgnacja, jaka rehabilitacja?:crazyeye::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']andzia ile u was normalnie kosztuje sterylka i kastracja psa?? Skoro jestes taka obrotna to znajdz weta w W-wie i okolice, [B][SIZE=3][COLOR=blue]co za 120zl zrobi suke, czekam na info!![/COLOR][/SIZE][/B][/quote]

sterylka - ok. 200 - 250 zł, kastracja od 150 - 200 zł - niestety w W-wie nie znam nawet pół weta:diabloti: ale myslę, że jeśli kwestia finansowa cie tak bulwersuje to zacznijcie robic sterylki pod W-wą - wyjdzie nawet z dowozem taniej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']sterylka - ok. 200 - 250 zł, kastracja od 150 - 200 zł - niestety w W-wie nie znam nawet pół weta:diabloti: ale myslę, że jeśli kwestia finansowa cie tak bulwersuje to zacznijcie robic sterylki pod W-wą - wyjdzie nawet z dowozem taniej[/quote]

Andzia, napiszesz cos raz z sensem a potem 10-siec razy bez sensu.
Te tansze sterylki "pod Warszawa' to chyba najblizej Kielce:diabloti:
I nie mnie kwetia finansowa bulwersuje tylko Ciebie. Czytaj uwaznie, mowa jest o kosztach takich akcji, realnych kosztach.

Link to comment
Share on other sites

Za mniej niż 200 zł w Warszawie raczej nie wysterylizujesz. Co do kampanii medialnych - nagłaśnialiśmy kilkakrotnie sprawę produkcji psiego smalcu (prasa, tv, radio). Łącznie, na utrzymanie 20 psów, wpłynęło trochę ponad 1.000 (tysiąc) zł, głównie z dogomanii (Emila i żaba).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']
Te tansze sterylki "pod Warszawa' to chyba najblizej Kielce:diabloti:
[/quote]

acha - czyli rozumiem, że w promieniu blizszym niż 200 km dookoła stolicy nie ma żadnego innego weta - ciekawe:razz: widać wszyscy wynieśli się do W-wy ...

powiem tak - d..y sie wam nie chce ruszy i tyle ... jak taki wet ma 1 sterylkę po np.400 zł a mógłby mieć 10 po 200 - to rozumiem, że nie będzie zainteresowany zarobkiem na macicach...eee - idę stad bo mi sie ciśnienie podnosi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']acha - czyli rozumiem, że w promieniu blizszym niż 200 km dookoła stolicy nie ma żadnego innego weta - ciekawe:razz: widać wszyscy wynieśli się do W-wy ...

[/quote]

Nie nie wyniesli sie,"siedza na doopie' tam gdzie siedzieli i mają ceny prawie warszawskie, proste jak drut:roll:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, proszę, nie kłóćcie się znowu ;-). MNie się po prostu wydaje, że organizacja tak "rozpoznawalna" jak SdZ mogłaby się postarać o nawiązanie takich kontaktów z wetami, żeby móc możliwie tanio te kastracje (i leczenie zwierząt) przeprowadzać. Poza tym jakoś nie mogę sobie wyobrazić adopcji robionych aż tak naprędce - w jaki sposób można dobrać psa do człowieka i na odwrót, nie mając o nim pojęcia? Czy tu idzie o ilość, czy o jakość adopcji? Ciągle pisze się tu o kosztach hotelu, leczenia itd., ale wobec tego powraca pytanie, czy robienie takiej "masówki" przynosi tym ziwerzętom rzeczywiście jakąś korzyść. Czy nie lepiej uratować 20 psów, wyleczyć, wykastrować, poznać i oddać do rzeczywiście dobrych domów, czy zabrać 100 psów i oddawać je byle jak i byle komu?

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="DarkGreen"]Poczytałam sobie wreszcie ten wątek od początku..
I tak sie zastanawiam: po co w ogóle marnujecie na niego czas?
Straż psy "rozdała" i nie ma właściwie o czym gadać. Niestety nie wiecie kto je ma, w jakim stanie dostały się do rąk nowych właścicieli..

Dziewczyny, myślę, że Straż nie zabierze tu głosu, nie odezwie się też ich rzecznik.
Dogomaniacy po raz kolejny zrazili do siebie instytucje, które mogłyby pomóc przy róznych akcjach.
Po raz kolejny Dogomaniacy zostali nazwani "oszołomami"... Nie jest wam choć trochę przykro? Mnie bardzo. Bo moim zdaniem organizacje i stowarzyszenia powinny działać razem, bo wtedy mają największą siłę przebicia... Nikt tutaj nie próbował kulturalnie porozmawiać z rzecznikiem, na spokojnie, wyjaśnić wszystkie niejasności, obawy o psy. Nikt nie zaoferował pomocy - fakt, być może nikt o ich przedsięwzięciu nie wiedział...

Nie tak powinien wyglądać ten wątek.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']
[B][COLOR=darkgreen]Dziewczyny, myślę, że Straż nie zabierze tu głosu, nie odezwie się też ich rzecznik. [/COLOR][/B]
[/quote]

A ja mam jednak nadzieje, ze jednak zabierze glos. Napisalam tak a nie inaczej czytając tylko to co w watku jest. Takie wnioski z tego wyciagnelam, powinnam inne wyciagnąc? Sama sie przeciez dobijam. :shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR="DarkGreen"][B]Arko,[/B] a Ty byś chciała zabrać głos po takim przyjęciu? Dogomaniacy objechali Straż z góry na dół, więc osobiście WCALE się nie dziwię, że nie chcą mieć z nami nic wspólnego.

Rozmawiać też trzeba umieć. Tymczasem Niufek ściągnęła Cię tu tylko po to, by zrobić kolejną aferkę..:shake: Szukała Twojego wsparcia, nie dialogu ze Strażą..
Szkoda.

Być może jeśli spróbujecie porozmawiać na spokojnie, bez atakowania i krzyków... może wtedy ktoś ze Straży się odezwie. Bo póki co, szkoda marnować czas na nic nie wnoszącą dyskusję.

Pomyślcie tylko ile moglibyście zrobić razem...
Straż zrobiła wokół swojej interwencji szum medialny. Arko, sama kilka postów temu mówiłaś, że media to potęga w pozyskiwaniu środków na pomoc zwierzętom! Czy nie możecie dojść razem do porozumienia?

Ktoś pytał dlaczego Straż nie skontaktowała się z Dogomanią odnośnie zabrania psów. No prawie parsknęłam śmiechem czytając to. Przecież Dogomania to tylko forum, a nie zarejestrowana organizacja.. Ktoś chyba myli pojęcia. Jakby to była nie wiadomo jaka instytucja...z którą trzeba się liczyć.

Ja wierzę, że razem możecie zrobić wiele dobrego. Ale bardzo was proszę - zmieńcie ton wypowiedzi.. Nie odstraszajcie kolejnych ludzi, organizacji... [/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka'][B][COLOR=DarkGreen]
Być może jeśli spróbujecie porozmawiać na spokojnie, bez atakowania i krzyków... może wtedy ktoś ze Straży się odezwie. Bo póki co, szkoda marnować czas na nic nie wnoszącą dyskusję.
[/COLOR][/B][/quote]
SdZ ma takie zdanie o forum nie od dnia ostatniej akcji. Może porozmawia na jej temat z przedstawicielami innych organizacji, jeśli nie chce rozmawiać z "kimś" z forum i odpowiadać na ich pytania.
Ze swojej strony tylko napisałam, że idąc z dowodem osobistym, mogłabym mieć młodą sukę pudla przed 1-wszą cieczką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']SdZ ma takie zdanie o forum nie od dnia ostatniej akcji. Może porozmawia na jej temat z przedstawicielami innych organizacji, jeśli nie chce rozmawiać z "kimś" z forum i odpowiadać na ich pytania.
Ze swojej strony tylko napisałam, że idąc z dowodem osobistym, mogłabym mieć młodą sukę pudla przed 1-wszą cieczką.[/QUOTE]
[COLOR="DarkGreen"][B]
an1a, nie wypowiadaj się za nich. Tak naprawdę to nie wiesz, jakie mają zdanie o Dogo. A tamta, zacytowana kiedyś wypowiedź mogła być spowodowana emocjami i ogólną nagonką Dogomaniaków. Naprawdę, w czym jak w czym, ale w tym Dogomaniacy są najlepsi...
I to nie jest komplement..[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka'][COLOR=DarkGreen][B]
an1a, nie wypowiadaj się za nich. Tak naprawdę to nie wiesz, jakie mają zdanie o Dogo. A tamta, zacytowana kiedyś wypowiedź mogła być spowodowana emocjami i ogólną nagonką Dogomaniaków. Naprawdę, w czym jak w czym, ale w tym Dogomaniacy są najlepsi...
I to nie jest komplement..[/B][/COLOR][/quote]
Wiem, że ty jest dym co 2 wątek, ale sugeruję się postem z tego tematu i po wypowiedzi rzecznika.
Nawet, jeśli Pan Janda uważa, że 90% tego forum to oszołomy - proszę bardzo. Może ktoś szuka tutaj tylko kłótni, żeby się na kimś wyładować, a w ten sposób jest najlepiej.
Chyba lepiej podać same suche informacje, zamiast wyskakiwać z kolejnymi epitetami, nie gorszymi, jakie czyta się na tym forum.
Ja chciałam (i chcę) dowiedzieć się konkretnych informacji, o które pytałam i dostałam wymijającą odpowiedź.
Po przedstawieniu wszystkiego tak jak tutaj, chyba straciłam wiarę w to, że kiedyś będzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']
[B][COLOR=darkgreen]an1a, nie wypowiadaj się za nich. Tak naprawdę to nie wiesz, jakie mają zdanie o Dogo. A tamta, zacytowana kiedyś wypowiedź mogła być spowodowana emocjami i ogólną nagonką Dogomaniaków. Naprawdę, w czym jak w czym, ale w tym Dogomaniacy są najlepsi... [/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]I to nie jest komplement..[/COLOR][/B][/quote]
Szamanka poczytaj wcześniejsze posty strazdlazwierzat np na wątku Ognika. Wtedy może zmienisz zdanie. Emocje rzeczywiście buzują ale nie tylko po jednej stronie.:razz: Wracając do Halinowa. Mam pytanie. Jaka twoim zdaniem powinna by reakcja dogomaniaków? Powinniśmy krzyczec razem z mediami Super! Brawo! Mam wrażenie, że tylko tak należy mówic o działalności Straży. Jeśli nie Pan komendant i Rzecznik demonstracyjnie się obrażają i opuszczają forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka'][B]Moim zdaniem trzeba było wejść z nimi w kontakt. Na spokojnie się wszystkiego dowiedzieć. Dajcie już spokój z biciem piany... To do niczego nie prowadzi.[/B][/quote]
Dowiedziałam się o warunki wydawania psów.

Link to comment
Share on other sites

SdZ bardzo dziekuje za slowa ktore padly od SZAMANKI Pragne oswiadczyc tak jak napisala szamanka ze Dogo nie jest zadna organizacją z którą SdZ może wspóldziałać. Większość ludzi na Dogo krytykuje likwdację Fabryki psów z Halinowa nic z tego nie rozumiem, od 3 lat piszecie ze w Halinowie jest Fabryka psów zadam pytanie co wy zrobiliscie żeby ten preceder zaprzestać? zglaszaliście do TOZ na co oficjalnie TOZ w mediach sie wypowiedzial ze brak podstawy prawnej do interwencji, dla nas nie bylo braku podstawy prawnej hodowla calkiem zostala zamknieta a te niesczęsliwe zwierzęta przestały być maszynami produkcyjnymi. Oświadczam ze SdZ moze zgodnie ze statutem wspoldzialac z organizacjami ktorych statutowym celem dzialania jest ochrona zwierzat, a nie z DOGO gdzie sa tu rózni nigdzie niezrzeszeni ludzie, SdZ wspóldziala z organizacjami takimi jak EMIR, VIVA, OTOZ ANIMALS oraz z organizacjami Miedzynarodowymi takimi jak RSPCA, WSPA. Dogo jest potrzebne bo dzieki wam mozemy dotrzec tam gdzie wy nie możecie bo nie macie do tego przygpotowania ani uprawnien. W 2006r w lipcu krytukowalicie SdZ ze uspiła uratowanego od meczarni ognika z bagien i go uspilismy i to byla decyzja wetów nie SdZ my szanujemy decyzje wetów jesli to ma skrócic cierpienie zwierzęcia to nie mozemy byc przeciwni bo tym sposobem narazamy zwierze na cierpienie, nawet wasze pismo u prezydenta Warszawy spotkalo sie z krytyka. Jesli uwazacie ze SdZ jest organizacja nie majaca zadnej wiedzy ani doswiadczenie zapraszam was do SdZ chetnie was wysluchamy i moze nawet skorzystamy z waszych rad. Pamietajcie ze SdZ nie jest organizacja ktora pomaga wirtualnie tylko pomaga w realu, sa to ciezkie i trudne interwencje, my nie mamy czadsu na dyskusje i odpowiadac wam na chore a czasem durne pytania. Szanuje forum DOGO ale nie szanuje ludzi nawiedzonych i oszolomow. wiem ze na DOGO jest duzo ludzi oddanych zwierzetom. Pozdrawiam M.Janda SdZ

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]To ja dodam od siebie czy to co pisała użytkownik Niufek o tym, iż Pana organizacja uważa, ze psy w typie rasy można rozmnażać, nie trzeba sterylizować to prawda? Czy domy chętne na psy z Halinowa były w jakiś sposób weryfikowane?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To nie atak, a jedynie pytania, na które odpowiedzi ma szanse spowodować, ze przestanę się martwic o los tych psów :)[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...