Jump to content
Dogomania

Psie zabawkowe hity


moon_light

Recommended Posts

Nie wiem co się dzieje, ale nie podoba mi się to...

jakiś rok temu kupiłam Konga Bounzera L w zooplusie. Po ok. roku użytkowania, dość intensywnego, czyli kilka długich godzin przememłania zrobiły się te dwie dziurki, o których pisałam. Psy nadal tą zabawkę dostają i nic więcej się nie dzieje. Jako, że zbliża się czas letni i dłuższe siedzenie w ogrodzie,. aby psy nie jojczyły, kupiłam drugiego. Dzisiaj każdy ONek dostał bounzera do memłania, a były już po ponad godzinnym aportowaniu, czyli wstępnie zmęczone. I co ten nowy ma dwie całkiem spore dziury i do tego kilka konkretnych rys, jest z tej gumy twardszej, coś jakby pomieszane z plastikiem i nie jest tak elastyczny. No i jest mniejszy niż ten pierwszy. Psy oczywiście rywalizowały o starego, a nowy niechętnie został przyjęty.

A trzeba było kupić kong jumbler ball.

 

 

Kalyna- może zmienili tego bounzera, ja mam od wczoraj eMkę przy yorku-4 kg i już jest cały porysowany :o Liczyłam ,że przy takim maluchu nasz kong będzie wiecznie wyglądał jak nowy, a on po jednym dniu wygląda jak po ataku stada wściekłych psów :))) Co nie zmienia faktu ,że to jedna z bardziej lubianych przez mojego psa zabawek, nie wiem na czym polega ten fenomen, ale Franek oszalał na jej punkcie.

 

 

Kurczę to bardzo niedobrze :( ja teraz właśnie zamówiłam z zooplusa, psy są zakochane w nim na zabój :( 

Link to comment
Share on other sites

My zachęceni wytrzymałością jolly na sznurze planujemy kupić jolly z rączką .

Mimo miliona dziurek po zębach jolly jest nadal bardzo atrakcyjna dla psa i póki nie jest z nią sam na sam dłużej niż 5 min to jest super .

Jolly bez sznura (ta najzwyklejsza) niestety nie przeżyła 5 min w towarzystwie mojego psa , ani się nie mogłam nią przeciągać , do aportowania za duża , a do gryzienia samodzielnego za słaba .

U nas się nie sprawdziła .

Myślę że ta z rączką również będzie ok tak jak ta na sznurze , dla nas ważna jest możliwość przeciągania (wspólnej zabawy) .

 

Myślę jeszcze nad tym nowym modelem zabawki Konga (tym dużym czymś z piłeczką w środku ) tylko czy to wytrzyma przeciągnie się ze staffikiem ? 

 

 

Edit: I zapomniałam napisać , ta duża czerwona zabawki z biedronki którą ktoś wrzucał wyżej jest świetna!

        Pilnuje tylko by pies nie dobierał się do boków (wtedy na pewno będzie po niej) psa kręci ten odgłos wypuszczanego powietrza :) 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj poobczajałam i stwierdzam, że dziurka w nowym bounzerze jest chyba za mała i stąd szybkie popsucie...przy wolnym naciskaniu powietrze wylatuje i jest ok. tylko ciekawe jaki pies wolno memła. I dlatego przy naciśnięciu powietrze nie nadąża uciec i puff :P Dziurka w nowym jest mniejsza niż w starym i do tego nowa zabawka jest z grubszej gumy. Bo przy owej dziurce też jest pęknięcie.

 

Też uważam, że zmienili tworzywo, z którego robią zabawkę.

 

Gops ja napaliłam się na tą zabawkę, a potem stwierdziłam, ze lepszy bounzer, teraz trochę żałuję :P

Link to comment
Share on other sites

Co do Kong Jumbler Football to tu jest opis: http://toys4dogs.pl/kong-jumbler-football-l-xl-duza-piszczaca-pilka,id756.html

Jest napisane, że zabawka nie nadaje się do intensywnych sesji żucia, czyli buuuuu :(

Bo nawet jeśli zabawka byłaby suki to jestem pewna, że samiec będzie próbował ukraść i to zrobi... a to jednak jest droga impreza...

ktoś coś słyszał, żeby szybko padła ta zabawka?

 

 

edit. Tylko u nich na stronie jest napisane, że bounzer też nie nadaje się do sesji żucia...

a wg mnie cechy charakterystyczne mają zamierzenie, aby pobudzić psa do memłania...

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam piłkę chuckit ultra toss- z frędzelkami :D Franek ma ostatnio bzika na punkcie łapania piłek w powietrzu, więc mam nadzieję ,że się sprawdzi :) A o dziwo frisbee już go nie interesuje, stoi i czeka aż dysk spadnie na ziemię i dopiero wtedy go przynosi...

Link to comment
Share on other sites

Dorwałam wczoraj w TK Maxxie JW Pet Treat N'squeak

jw-treat-squeak-dog-ball.jpg
Buzz jest zachwycony, ciekawa jestem ile będzie piszczała ;)

 

Ciekawie wygląda ! :) Chociaż chyba wolę normalne ażurki - oszalałabym w domu z piszczałką :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Takie coś znalazłam w necie: TORGA: 

torga_frodo.png

Wyjątkowa, naturalna i zdrowa zabawka do gryzienia

Torga to bardzo twarda i ekstremalnie wytrzymała bulwka korzeniowa z wrzośca drzewiastego rosnącego w górach „Serra do Açor“ w Portugalii, gdzie poddawana jest dokładnemu, manualnemu oczyszczaniu i wygładzaniu w celu uzyskania bardzo twardej powierzchni bez ostrych krawędzi. Jest to surowy materiał naturalny nie zawierający w sobie żadnych szkodliwych dla zdrowia toksyn.

 


Długowieczna 

W porównaniu do innych zabawek dla psa charakteryzuje się największą wytrzymałością. Nawet przy silnym gryzieniu forma podstawowa Torgasów pozostaje zachowana zapewniając psu nieustanną zabawę oraz tak bardzo potrzebną jemu redukcję stresu.


Zabawka ta idealnie nadaje się zarówno dla psów dorosłych (usuwa kamień nazębny) jak i szczeniąt lubiących gryźć podczas wymiany zębów. Jest ona świetna dla psów każdej rasy i wielkości - od Chihuahua do Doga niemieckiego! Ważny jest jedynie dobór odpowiedniej wielkości Torga.

 

Co prawda mam mieszane uczucia, żeby tyle płacić za korzeń z Portugalii ;), ale może jednak skoro jest niezniszczalny, a pies gryzie np. meble, to komuś się przyda taka informacja, bo często są poszukiwane bardzo wytrzymałe zabawki do gryzienia... 

Link to comment
Share on other sites

U nas piszczałka wciąż żyje :).

Z tego co kojarzę z waszego bloga to już długo ją macie, prawda :)  Dzięki za informację!

Macie rozmiar S czy M?

Edit. już znalazłam filmik, na którym ewidentnie widać, że M-ka byłaby dla nas za mała ;) Zamawiam rozmiar L

Link to comment
Share on other sites

U nas piszczałki to też największy hit i ta świnka jak dotąd jest najwygodniejsza. Teraz rozglądam się za czymś, czym równie wygodnie się piszczy i jest nieco mniejsze, bo świniak czasem wylatuje z małej paszczy mojego suka i potem szybuje w nieznane... :D

Link to comment
Share on other sites

Kalyna - ja mam kong jumbler football - mega wytrzymały :) bez obaw :D nie jest z miękkiej gumy, łatwo go nie rozgryzie :)

Ja się zraziłam i raczej go nie kupię już... skoro ma taki sam opis jak bounzer, a mamy już dwa rozwalone, także 75zł wolę na coś innego przeznaczyć ;) tzn. na inną piszczałkę z KONGa ;) np. kij z squeezza ma się u nas dobrze, także w squeezzy będę celować.

 

Ma ktoś zabawkę kong jels? Jak się spisuje? Głównie chodzi mi o piszczałkę, czy wytrzymała :D

Znalazłam tu http://www.tofivet.pl/pl/o/gryzak-dla-psa-kong-squeez-jels-zelki-duze w dobrej cenie..

O nie, dlaczego to pokazałaś... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...