Jump to content
Dogomania

REVOLUTION

Members
 • Content Count

  833
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by REVOLUTION

 1. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Tez o tym myślalam, ale dzisiaj warknęła leżąc na legowisku, my byliśmy w pobliżu ale nic jej nie robiliśmy. Od początku byla nieco niedotykalska ale wcześniej nie występowalo warczenie bez powodu. Co może oznaczac? Jak myślicie?
 2. Temat dla właścicieli psów z adopcji/schroniska, którzy chcieliby podzielić się historią psa lub poszukać porad odnośnie różnych kwestii związanych ze szkoleniem takich psiaków. Posiadam psa ze schroniska. Pokrótce: adoptowana w wieku 8 miesięcy, obecnie ma 5 lat. Suczka zachowywała się jak duże szczenię. Skakała po ludziach, podgryzała, szarpała na smyczy, goniła samochody, po spuszczeniu ze smyczy, uciekała, goniła zwierzynę, nie panowała nad emocjami, nie widziała sensu współpracy z człowiekiem choć jest łakomczuszkiem, uciekała do psów. Do tego bała się nagłych dźwięków, nieznanego, ludzi. Z większością wymienionych się uporałyśmy, także służę pomocą. Obecnie walczymy nadal z lękiem przed mężczyznami. Psica z już małymi osiągnięciami trenuje obedience, agility i przygotujemy się do PT. Jaka są wasze problemy i sukcesy w pracy z psiakami z adopcji? Zapraszam do dyskusji
 3. REVOLUTION

  Problemy z psiakiem adoptowanym

  Też myśle, że fajny temat. Pevvnie, metoda dopasovvuje się zavvsze do psa i vvłaśnie o to chodzi, by povvymieniać dośvviadczenia.
 4. REVOLUTION

  Problem z rowerzystami

  Pies był na smyczy. Oczywiście rowerzysta na szczęście bardzo w porządku a to nasze niedopilnowanie. Czy po takim treningu pies powinien zupełnie ignodować rowery?
 5. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  Czy dopuszczacie warczenie psa w pewnych sytuacjach? Ja uczę psa, przyzwyczajam do różnych zabiegów, by nie obawiał się ich i nie warczał np. podczas obcinania pazurów. Jednak jak reagować gdy pies warknie podczas głaskania? Wczoraj zdarzyła się taka sytuacja - zdarza się to bardzo rzadko ale jednak: siostra głaskała psicę, gdy ta leżała obok- siostra często głaszcze psicę, psica warknęła i tak na prawde nie wiedziałam co powiedzieć siostrze, jak ma sie zachować. Czy powinna wtedy przerwać głaskanie czy właśnie wręcz przeciwnie, co jednak mogłoby doprowadzić ponownie do warczenia? Jak do tego podchodzicie? Dodam, że siostra ćwiczy na co dzień z psicą ale znacznie mniej ode mnie:)
 6. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  Zaczęliśmy plan naprawczy, wzięłam smakołyki i grzebień, pies na widok smaków jakby wietrzył podst3p ale podszedł. Nagradzałam sowicie nawet dotknięcie grzebieniem. Myślicie że dobrze? Zależy mi na zaufaniu psa, smutno gdy pies chowa się przwd właścicielem.
 7. REVOLUTION

  Szczekanie pod płotem

  Witajcie. Jak nauczyć psiaka który stróżuje komendy CICHO która oznaczałaby przestań szczekać w tym momencie, jeśli ktoś stoi dłużej pod płotem, ale nie zupełnie przestań szczekać żeby pies zaszczekał gdy pojawi się ktoś nowy?
 8. REVOLUTION

  Kaganiec

  Kto z Was używał kaganca przy oduczaniu zjadania z ziemi? Skąd wiadomo, że kaganiec można już ściągnąć, by pies po ściągnięciu nie zaczął próbować na nowo i nie skojarzył, że nie próbuje się tylko gdy jest kaganiec?
 9. REVOLUTION

  Kaganiec

  Mało precyzyjnie się wyraziłam, bardziej chodziło mi o to, że kaganiec uniemożliwia zjedzenie a równolegle są prowadzone ćwiczenia na celowo zastawiane pułapki.
 10. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Pies zna komendę na wypluwanie ale są rzeczy, których nie chce wypluć... Jak skłonić psa ze schroniska do wypluwania wszystkiego? Nie działa wymiana na coś innego.
 11. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Tak jeszcze z ciekawości, teoretycznie, czy pies może mieć większy kłopot z oddaniem rzeczy, którą ma dłużej w pysku? Cz czas posiadania ma jakiś wpływ na oddawanie?
 12. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Czy jednak z dorosłym psem, który ma już zakorzeniony zły nawyk, można to wypracować? Czy starczy nauczyć hasła od nowa/od początku powoli? co z tym szarpnieciem, czy to moze skłonić psa do oddania zabawki?
 13. REVOLUTION

  Komenda na wypluwanie

  Czy ktoś ma pomysł jak nauczyć wypluwania wszystkiego (np. zabawki) psa, dla którego zawsze cenniejsze jest to, co ma w pysku i nie reaguje na wymianę na tą samą zabawkę/jedzenie?
 14. REVOLUTION

  Urozmaicanie spacerów

  Czy też czasem wpadacie w spacerową rutynę? Jak urozmaicacie spacery Waszym psom poza zmianą tras spacerowych? My podczas spacerów ćwiczymy posłuszeństwo sportowe albo skupiamy się na podstawach typu komendy siad i noga w różnych warunkach. Co Wy porabiacie na spacerach z psiakami?
 15. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Jasne, dziękuje. Szkoda, że na rozwój psicy w okresie szczenięcym nie miałam wpływu, ale teraz powoli nadrabiamy. Jest nadal nieufna wobec ludzi ,ale już częściej zostawia decyzje mi i nie próbuje uciekać gdy tylko ktoś idzie za nami.
 16. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Ależ ja stosuje korekty, mój błąd, że reakcja była za późno, dzisiaj psica na komendzie noga mijała bezproblemowo, bez potrzebnych korekt różnych ludzi. Gdybym wtedy wydała wczesniej komendę, nie byłoby problemu. Mnie bardziej zastanawiało czemu tak zareagowała. Z ludźmi nie ma problemu, gorzej z tymi nielubianymi psami. Ale tu już wiem, że musze psicy bardziej pomóc, rzeczywiście, gdy więcej jest pomocy naprowadzaniem smakiem z mojej strony, psica lepiej sobie radzi. Myślę, że za jakiś czas to naprowadzanie nie będzie potrzebne. Dziękuje za porady.
 17. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Już tłumaczę:) Ze szkoleniowcem obecnie nie spotykam się regularnie, ale niedługo się to zmieni, jak pojawią się prawa jazdy. Myślę, że za bardzo utrudniam psicy, pewnie powinnam jej pomóc, zwiększyć odległość, pomóc smakiem zanim się napnie, dziękuje za porady. Przyda nam się więcej ćwiczeń w grupie psów.
 18. REVOLUTION

  Obronne szczekanie?

  To ja dopytam, mam podobny kłopot. Czy leżenia na legowisku trzeba wymagać już zawsze? Czy po czasie psiak dzięki temu nauczy się ignorować dźwięki na klatce?
 19. REVOLUTION

  OE dla psa lękliwego

  PS ja nie mam beagle :p Niestety tu nie chodzi o sygnał a o to, że psica w szale pościgu nie słyszy nic i nie reaguje, tu chyba nic poza korektą nie pomoże. Po prostu obawiam się, że pies skojarzy nieprzyjemny sygnał z obroży z jakimś dźwiękiem/sytuacją, a tego bym nie chciała, czy jest taka możliwość? że OE pogłębi lęki psa? Pies jest wrażliwy, więc myślę że wystarczyłby słaby impuls.
 20. REVOLUTION

  Pies zjadł trutkę na szczury

  Niestety maty węchowe są teraz bardzo popularne i chyba za szybko ta popularność nie minie. Dla wielu to zarobek, tworzą wymyślne kolory tych mat jakby to miało jakiekolwiek znaczenie dla psa. A dla człowieka to sposób na szybkie i łatwe zajęcie psa, nawet takiego który poza tym nie zna żadnego hasła.
 21. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  Tak też myślałam, więc siostra dała psicy spokój, tym bardziej, że byłą dosyć zmęczona po długim spacerku. Siostra obiecała nie zaczepiać tak psicy podczas odpoczynku. Gdzieś czytałam, że warczenie dowodzi zachwianych relacji między psem a domownikami. Jednak z drugiej strony, przecież nie można karcić psa, jeśli warknie, np. gdy przypadkowo nadepniemy mu na łapę/ogon, przecież ma do tego prawo?
 22. REVOLUTION

  Agresja, nadpobudliwość u młodej suki

  Odniosę się, gdyż mam podobny problem. Jak temu zaradzić zanim wystąpi? Moja psica też robi takie kółka przed rozpoczęciem ćwiczeń kiedy dobrze wie że zaraz będą, po wysłaniu do szukania zguby itp. Czasem z emocji nie może wysiedzieć. Jest na to jakiś sposób?
 23. REVOLUTION

  pogoń za zwierzętami

  Psu można odpiąć linkę, gdy na lince odwołuje się w 100% bez pomocy linki, w tym od kota/bociana/sarny.Nie ma na to reguły czasowej, trzeba ćwiczyć przywołanie codziennie, wołac psa co chwilę. W lasach nie powinno się spuszczać psów.
 24. REVOLUTION

  Zapalenie ucha

  Już piszę co u nas. W ten sam dzień kiedy napisałam post i zadzwoniłam do weta wymusiłam na wecie wizytę. Pojechałyśmy i okazało się, że psica jest uczulona na płyn, kótry miał oczyścić ucho. Dostała zastrzyki działające przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Ucho wygląda lepiej, ale podobno nadal głęboko coś zalega. Wet zaleca płukanie, ale byłyśmy u innej weterynarz i powiedziała, że znajdziemy inny środek do czyszczenia, który nie uczulałby psicy. Na razie czekamy aż ucho wydobrzeje, jeszcze jest trochę czerwone ale już mniej tkliwe.
 25. REVOLUTION

  Pies nie akceptuje klatki kennelowej, pomóżcie...

  Może opisz pokrótce jak wyglądał trening, to pomoże stwierdzić, czy wszystko robiliście poprawnie i czy nie za szybko. Poza tym warto pamiętać, ze pies przed dłuższym zostaniem samemu musi być porządnie zmęczony fizycznie i umysłowo, więc może dopisz jak wyglądają Wasze spacery.
×