Jump to content
Dogomania

REVOLUTION

Members
 • Content Count

  833
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by REVOLUTION

 1. Czasem navvet z przygotovvaniem do zeróvvki obedience vvcale nie jest tak łatvvo. Dużo zalezy od psa. Ja przygotovvuje moją schroniskovvą sunię povvoli i udało nam się vvystartovvać vv zavvodach treningovvych i zaliczyć PT1 i to już ogromny sukces. Mam poróvvnanie z koleżanką, która zaczynała jednocześnie ze szczeniakiem rasy border collie i obecnie zaczyna już starty vv obedience 2. Samo nauczenie ćvviczeń to navvet nie połovva sukcesu, vviększość to emocje psa, obycie z ringiem, z dużą ilością ludzi i psóvv, umiejętność skupienia vv bardzo trudnych vvarunkach. Regulamin obi 0 vvłaśnie się zmienia.
 2. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Od pewnwgo czasu obserwuje pewne zachowanie u mojego psa. Jest bardziej wrażliwa na dotyk. Kiedy się obracam na kanapie a ona ze mną leży to najpierw warknie a potem schodzi i wraca dopiero gdy się ułożę. Co to może oznaczac?
 3. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Tak u veta i u zoofizji i wszystko ok. Sporo trenuje z psem ale właśnie moze ktos musiałby ocenic nasze relacje domowe. Psina jest bardzo posłuszna tylko to mnie niepokoi.
 4. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Co może oznaczac taki sygnal u psa: warknięcie a potem natychmiastowe pokazanie brzucha? Prosze o podpowiedź, bardzo mi zależy na prawidłowej relacji z psem.
 5. REVOLUTION

  Interpretacja zachowania psa

  Tez o tym myślalam, ale dzisiaj warknęła leżąc na legowisku, my byliśmy w pobliżu ale nic jej nie robiliśmy. Od początku byla nieco niedotykalska ale wcześniej nie występowalo warczenie bez powodu. Co może oznaczac? Jak myślicie?
 6. REVOLUTION

  Noclegi nad morzem

  Witajcie, polecacie jakies noclegi nad morzem, gdzie można zatrzymać się ze średniej wielkości psiakiem, niedaleko plaży, na którą pies może wejść? Chodzi mi głównie o Kołobrzeg/Trójmiasto. Dziękuje
 7. Temat dla właścicieli psów z adopcji/schroniska, którzy chcieliby podzielić się historią psa lub poszukać porad odnośnie różnych kwestii związanych ze szkoleniem takich psiaków. Posiadam psa ze schroniska. Pokrótce: adoptowana w wieku 8 miesięcy, obecnie ma 5 lat. Suczka zachowywała się jak duże szczenię. Skakała po ludziach, podgryzała, szarpała na smyczy, goniła samochody, po spuszczeniu ze smyczy, uciekała, goniła zwierzynę, nie panowała nad emocjami, nie widziała sensu współpracy z człowiekiem choć jest łakomczuszkiem, uciekała do psów. Do tego bała się nagłych dźwięków, nieznanego, ludzi. Z większością wymienionych się uporałyśmy, także służę pomocą. Obecnie walczymy nadal z lękiem przed mężczyznami. Psica z już małymi osiągnięciami trenuje obedience, agility i przygotujemy się do PT. Jaka są wasze problemy i sukcesy w pracy z psiakami z adopcji? Zapraszam do dyskusji
 8. REVOLUTION

  Problemy z psiakiem adoptowanym

  Też myśle, że fajny temat. Pevvnie, metoda dopasovvuje się zavvsze do psa i vvłaśnie o to chodzi, by povvymieniać dośvviadczenia.
 9. REVOLUTION

  Zakraplanie oczu psu

  Witam, psinka ma chore oczko i musimy je zakraplać 3 razy dziennie. Niestety sunia nie lubi tego zabiegu i coraz bardziej ucieka a wcześniej nie była przyzwyczajana do tego typu kuracji. Jak można teraz popracować by psica całkiem nie zniechęciła się do takich zabiegów?
 10. REVOLUTION

  Problem z rowerzystami

  Psiakowi zdarza się pogonić rowerzystę. Problem zdawał się być pod kontrolą, po otrzymaniu komendy psiak bez problem mija rower. Dzisiaj zdarzyła się sytuacja, że szybko przejeżdżał rowerzysta a siostra czekała na mnie na przystanku i nie zauważyła rowerzysty a psiak lekko drasnął zębem nogę. Kosztowało nas to mnóstwo stresu. Czy można zupełnie oduczyć psa takiej reakcji bez ciągłego nerwowego rozglądania za ewentualnym rowerem? Ktoś ma podobne doświadczenia?
 11. REVOLUTION

  Problem z rowerzystami

  Dziękuje! Bardzo cenię porady osób doświadczonych bo choć sama wiem o szkoleniu coraz więcej, to nadal brakuje mi pewności wynikającej właśnie z doświadczenia.
 12. REVOLUTION

  Problem z rowerzystami

  Pies był na smyczy. Oczywiście rowerzysta na szczęście bardzo w porządku a to nasze niedopilnowanie. Czy po takim treningu pies powinien zupełnie ignodować rowery?
 13. REVOLUTION

  Metalowe schody :(

  Jak reagujecie, gdy pies boi się chodzić po metalowych schodach? Czy lepiej dać psu możliwość wycofania czy zapiąć na smycz i po każdym kroczku uniemożliwić wycofania, czekając aż pies sam zdecyduje się pokonać następny stopień?
 14. REVOLUTION

  zakup kagańca

  Lepiej udaj się do szkoleniowca, założenie psu kagańca nie jest receptą na szczekanie. Może być pomocne, jeśli pies gryzie i stanowi zagrożenie. Jeśli nie lepiej nauczyć psa skupienia na sobie oraz komendy typu noga/siad czy noszenia czegoś w pysku. Dasz psu zadanie, które wykona zamiast szczekania i zanim się rozszczeka.
 15. REVOLUTION

  Dziwne zachowanie u mojego psa.

  Ciężko wywnioskować z opisu czego może obawiać się twój pies. Przydałaby się osoba, która oceniłaby na żywo wasze relacje.
 16. REVOLUTION

  Nie pies, a rekin biały.

  Szkolenie psa nie jest łatwe, warto pytać. Ja uważam, że przede wszystkim, przynajmniej na początku powinnaś wyeliminować sytuacje zapalne. Skoro wiesz, że pies może zaatakować podczas głaskania, odpuść to. Ćwicz w obecności obcych kobiet, niech reaguje na twoje komendy zamiast zwracać na nie uwagę. Pies zmęczony to pies grzeczny, ale zamiast męczyć psa rzucaniem piłki kilka razy pod rząd, lepiej wydaj kilka komend i nagrodź jednym rzutem. Nie ucz szukania smakołyka a szukania rzeczy/zabawki, której przyniesienie nagrodzisz smakołykiem.
 17. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  Czy dopuszczacie warczenie psa w pewnych sytuacjach? Ja uczę psa, przyzwyczajam do różnych zabiegów, by nie obawiał się ich i nie warczał np. podczas obcinania pazurów. Jednak jak reagować gdy pies warknie podczas głaskania? Wczoraj zdarzyła się taka sytuacja - zdarza się to bardzo rzadko ale jednak: siostra głaskała psicę, gdy ta leżała obok- siostra często głaszcze psicę, psica warknęła i tak na prawde nie wiedziałam co powiedzieć siostrze, jak ma sie zachować. Czy powinna wtedy przerwać głaskanie czy właśnie wręcz przeciwnie, co jednak mogłoby doprowadzić ponownie do warczenia? Jak do tego podchodzicie? Dodam, że siostra ćwiczy na co dzień z psicą ale znacznie mniej ode mnie:)
 18. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  Zaczęliśmy plan naprawczy, wzięłam smakołyki i grzebień, pies na widok smaków jakby wietrzył podst3p ale podszedł. Nagradzałam sowicie nawet dotknięcie grzebieniem. Myślicie że dobrze? Zależy mi na zaufaniu psa, smutno gdy pies chowa się przwd właścicielem.
 19. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  Dziękuje!! Mam jeszcze problem z psinką innego typu. Nie lubi zabiegów typu czyszczenie uszu, wyciąganie kleszcza jeśli jest potrzeba, czesanie. Gdy tylko widzi, że zbliżam się z grzebieniem czy nożyczkami, ucieka, chowa się do klatki. Po zakończeniu zawsze nagradzany smakołykiem, ale nie pomaga. Jak ćwiczyć, jeśli już na sam widok przedmiotu ucieka a czasem jakby wcześniej wyczuwa zamiary i się chowa?
 20. REVOLUTION

  Warczenie - dopuszczalne czy nie?

  No właśnie, więc jak zareagować gdy pies reaguje warczeniem gdy np. nie życzy już sobie głaskania bądź ktoś usiądzie za blisko?
 21. REVOLUTION

  Pies na zewnątrz

  Chcielibyśmy stopniowo przyzwyczajać psa do przebywania na zewnątrz. Na razie zamykamy psa w klatce z budą na noc, ale budzi się w nocy i szczekaniem domaga wpuszczenia. Jak poradzić soboe z tym problemem?
 22. REVOLUTION

  Pies kaszle?

  Witajcie, proszę o podpowiedzi. Od kilku dni pies kaszle, wygląda to jakby coś przeszkadzało w gardle, chciałby zwymiotować. Zdarza się też kichniecie, ale bardzo rzadko. Na początku kaszel też zdarzał się rzadko, głównie rano/wieczorem i w domu. Pomyśleliśmy, że suche powietrze, dlatego założyliśmy nawilżacze na grzejniki i wietrzymy pomieszczenie w którym przebywa pies. Teraz kaszel zdarza się nieoczekiwanie, takze na spacerze, np. jak za mocno pociągnie na smyczy. Pies na czas naszej nieobecności śpi w budzie, zazwyczaj w godzinach popołudniowych. Buda nowa, niedawno wysłana słomą. Byliśmy u weta, bo podejrzewaliśmy przeziębienie/zapalenie gardła/kaszel kennelowy. Diagnozy się nie sprawdziły, temperatura w normie, gardło niby niepodrażnione. Czekamy na wyniki EKG, które zaproponował weterynarz, aczkolwiek pies jest młody i bardzo aktywny. Niedawno pies był odrobaczany, były wymioty, ale z tym już nie ma problemu. Pies ma ogromny apetyt, waga w normie.Wydaje mi się, że śpi więcej niż zwykle ale na spacerze szaleje:) Macie jakieś pomysły? Czy to może być uczulenie na słomę? Czy jeszcze coś warto sprawdzić, zrobić jakieś badania?
 23. REVOLUTION

  Szczekanie pod płotem

  Witajcie. Jak nauczyć psiaka który stróżuje komendy CICHO która oznaczałaby przestań szczekać w tym momencie, jeśli ktoś stoi dłużej pod płotem, ale nie zupełnie przestań szczekać żeby pies zaszczekał gdy pojawi się ktoś nowy?
 24. REVOLUTION

  Szczekanie pod płotem

  Akurat chodzi o psa wuja, wyżła. Dzięki za porady, właśnie tak myślałam że to mało realne.
 25. REVOLUTION

  Pies na zewnątrz

  Troszkę w domu pieskowi za gorąco i dlatego myślimy powoli wydłużać czas na zewnątrz.
×