Jump to content
Dogomania

Dlaczego nigdy nie kupie psu Eukanuby.


M&M

Recommended Posts

[B][I]My oddawaliśmy krew w niedzielę...tzn Brutus oddawał...głównym patronatem jest właśnie Eukanuba...w zamian za oddanie krwi jest np 3 kg worek karmy Eukanuba...ale logiczne , że jej nie wyrzucę teraz...zostawiliśmy sobie na smaczki na spacerze...[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja juz probowalam dawac psa inna kartme poszlam do zoologa i wzielam 3 inne karmy na sprobowanie...niestety psy nawet jej nie chca powachac zostajemy przy eukanubie ...rozumiem ze te psy cierpia i wogole ale ja takze mysle ze inne firmy robia to samo ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Ja jeszcze dodam, że niektórzy tutaj zachowują się jak hopokryci.

Otwórzcie worda albo weźcie kartkę papieru i napiszcie petycję do Komisji Europejskiej (czy jakiejś innej). Bo wymachiwać szabelką na forum to każdy potrafi ale działać to już niekoniecznie.[/quote]

Dlaczego zarzucasz mi hipokryzję? Dlatego, że mam inne zdanie niż Ty i uważam, że to ja mam rację a nie Ty? Prawo do posiadania własnego zdania i do jego obrony jest niezbywalnym prawem każdego człowieka. I jestem przekonany, że gdyby psy miały zdolność abstrakcyjnego myślenia i gdyby potrafiły wrażać swoje myśli to też powiedziałby, że nie chcą jeść karmy, która jest produkawana kosztem cierpienia, zdrowia i życia ich współbraci.

Link to comment
Share on other sites

zobaczcie co dzieje się z kurczakami zanim trafią do KFC
[url]http://zjadamyreklamy.blox.pl/2008/02/Kentucky-Fried-Cruelty.html[/url]


Nie ma się co łudzić, że przestaną testowac na zwierzętach. Jedyne o co pozostaje walczyć to o lepszy byt dla tych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...

[quote name='Teddy']Dlaczego zarzucasz mi hipokryzję? Dlatego, że mam inne zdanie niż Ty i uważam, że to ja mam rację a nie Ty? Prawo do posiadania własnego zdania i do jego obrony jest niezbywalnym prawem każdego człowieka. I jestem przekonany, że gdyby psy miały zdolność abstrakcyjnego myślenia i gdyby potrafiły wrażać swoje myśli to też powiedziałby, że [B]nie chcą jeść karmy, która jest produkawana kosztem cierpienia, zdrowia i życia ich współbraci.[/B][/quote]

Tak, na pewno, bo mięso, które tak chętnie jedzą rośnie na drzewach i nie ma nic wspólnego z cierpieniem innych zwierząt...(wiem,że napiszesz,że chodziło Ci o "współbraci", ale skoro mowa o cierpieniu, to jakie ma znaczenie czy to pies czy świnia,dla mnie żadne ). Co do abstrakcyjnego myślenia, to też się nie zgadzam, ale to już temat na inną , zapewne równie burzliwą dyskusję , pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

koszmar....ja moje karmie boshem i royalem(jeden musi go jesc ze wzgledu na diete zalecona od weta-na nerki).Ale szczyl ktorego niedawno kupilam byl karmiony Eukanuba...Kurde nie wiem czy jak ona jest taka malenka to czy to nie jest niebezpieczne tak jej zmieniac karme...ale sprobuje-nie moge patrzec na cierpienie tych zwierzat!:-o:angryy::shake:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]Tylko pamiętaj, że jak zmieniasz szczylkowi karmę, to rób to łagodnie/powoli. Do resztki poprzedniej dosypuj powoli tą nową z coraz większą przerwagą tej ostatniej. [/COLOR]
[COLOR=blue]Zresztą to dotyczy prawidłowego działania przy zmianie każdej suchej karmy i dla psa w każdym wieku.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

wlacze sie do dyskusji, poniewaz jest to temat, ktory mnie strasznie boli.

Moze i jestem naiwna, ale uwazam, ze eksperymenty na zwierzetach sie skoncza kiedys ! musza, bo nauka jest od tego, zeby pomagac, a nie szkodzic, jest wiele nowych metod testowania produktow, daja one lepsze wyniki, jest szybciej i bez okrucienstwa(tzn tu mowie przede wszystkim o testach , majacych pomoc ludziom, nie pomagaja za duzo, bo kot czy pies to nie jest czlowiek i np wiele noworodkow zmarlo, bo lek byl przetesowany na myszach, czy na czyms i panowie naukowcy nie wpadli na to, ze dziecko z mysza ma malo wspolnego! )

widzialam juz dawno temu te psy, czasami czlowiek sobie mysli, ze juz zwyczajnie lzy mu sie skonczyly !

i teraz niech mi ktos powie, ze PETA jest brutalna?!~to go chyba trzasne... PETA pokazuje, jak jest naprawde, a brutalni sa pseudonaukowcy itp!!! ja sama nie wiem, jak bym zareagowala, widzac cos takiego, pewnie agresja... rozumiem w pelni ta organizacje, Chinoli, ktorzy pozyskuja futra w sposob, jakiego opisywac nie musze, bo chyba wszyscy sie orientuja, chetnie bym oskalpowala !!

w tym laboratorium chociaz do operacji podawane jest znieczulenie, w niektorych nawet i tego odmawiaja naszym mniejszym braciom!

ja sie tego swego czasu naogladalam bardzo duzo i zmnienilo to moje zycie na zawsze!

powiem Wam jedna historie, ktorej nie da sie z pamieci wyrzucic, a moze najpierw zapytam: czy Waszym zdaniem malpy maja instynkt macierzynski?

kazdy, powtarzam KAZDY glupi to wie

a teraz kolejny super przydatny i madry eksperyment "naukowy":

matke malpe wsadzono z jej mlodym do klatki, podgrzewano podloge, aby malenstwu sie nic nie stalo, malpa trzymala je na glowie, sama splonela zywcem !!! takim oto sposobem banda laikow, majacych czelnosc nazywac sie naukowcami, dowiedziala sie czegos, co wiemy wszyscy !!

prosze Was, NIGDY nie kupujcie produktow testowanych na zwierzetach i namawiajcie innych, pikietujcie, bo na takie cos sie zgadzac nie mozna !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest papillonek

Białe myszki jeszcze zniosę,ale beagle już nie!!!!!!!!! Straszne to !!!!!!!!!!!!!Ale nie kupowałam i nie będę!!!!Pozatym eukanuba jest taka dobra ,że aż strach :P

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

I patrzcie co jeszze mam :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
UWAGA BARDZO BRUTALNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=XlyCWZ-N5ow"][COLOR=royalblue]http://www.youtube.com/watch?v=XlyCWZ-N5ow[/COLOR][/URL]
i to równie straszne:
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=z0a2ISlVy40&feature=related"][COLOR=royalblue]http://www.youtube.com/watch?v=z0a2ISlVy40&feature=related[/COLOR][/URL]
[COLOR=red]JEŚLI MASZ SLABE NERWY I JESTEŚ WRAŻLIWY NIE OGLĄDAJ TEGO !!!!!!![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]papillonek[/B] , oglądałam , ale nie całe bo teraz rycze ;( , charakter człowieka można poznać po tym jak on odnosi się do do zwierząt , komentarze pod filmikami właściwe , ale nie będe tu przeklinać , poprostu szkoda słów , a masz może link do petycji ?

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie będę w stanie tego obejrzeć. Możecie po krótce i w miare łagodnie opisac co jest w tych linkach?

A co do tematu, to uważam, ze niestety żyjemy w takim a nie innym świecie, że eksperymenty na zwierzętach są nieuniknione :( Chodzi mi tutaj przede wszystkim o leki. Gdyby nie testy na zwierzętach (i ludziach również) bylibyśmy 100 lat za murzynami i nie mielibyśmy tego, co teraz ratuje zdrowie a czasem nawet życie. Powiedzcie matce chorego dziecka, żeby nie podowała mu leku, który mu pomaga, bo jest testowany na zwierzętach, które żyją w okropnych warunkach :shake: Smutne to strasznie, ale 1) prawdziwe 2) potrzebne. A co, jeśli wasz pies zachoruje? Nie podacie mu leku, bo testowany,kto wie, może w jeszcze gorszy sposób?

Inna nieco sprawa jeśli chodzi o testowanie karmy. Nie da się inaczej sprawdzić karmy dla psów jak tylko na psach (dla kotów-na kotach), ale NA BOGA! NIE W TEN SPOSÓB! Czytałam kiedyś o firmie produkującej karmę dla psów (i pluję sobie w twarz, że nie mogę sobie przypomnieć której), która swój produkt sprawdzała na psach ze schronu. Ale nie tak, żeby je okaleczać, specjalnie im szkodzić itp. Po prostu wybierano ileś psów ze schronu, podawano im karmę przez jakiś czas i obserwowano. Jeżeli działo się coś złego natychmiast psa badał weterynarz. Na tej podstawie stwierdzano, czy karma szkodzi, w jakim stopniu, na co, w przypadku jakiego psa, co się poprawia itp. Nie pamiętam na prawdę o jaką karmę chodziło, ale wydaje mi się to jeden z lepszych sposobów jaki producenci mogliby wykorzystać. Psy będą nakarmione, karma sprawdzona.

Link to comment
Share on other sites

nie da się tego opisać słowami , Wszystko było straszne i za razem dla mnie nie możliwe co oni robią z tymi zwierzakami . A jednak najgorsze były te spojrzenia kotów i psów błagające o litość i jak obdzierali psa na żywca (jeszcze żeby psa przed tym zabili a tu nic pies żywy a ci go drą ze skóry , same przekleństwa nasuwają mi się na myśl

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...